Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Ali776 / 176.122.217.* / 2016-03-28 14:02
Nic z tego mie zrozumieliście. Ksiądz nie nawołuje, żeby się nie dzielić, tylko żeby państwo nie zajmowało się rozdzielaniem naszych pieniędzy. Ksiądz mówi, że dorabianie się to jeden z podstawowych aspektów wolności, a nie żaden grzech. Grzechem natomiast jest ta roszczeniowa postawa "dajcie mi, mnie się należy" względem panstwa, a co za tym idzie reszty społeczeństwa. Popieram księdza w 100%. Obecny system polityczny oparty na "sprawiedliwości społecznej" jest chory.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Czytajcie że zrozumieniem / 159.205.65.* / 2016-03-28 14:44
Nie oczekuj od ludzi, którzy garściami czerpią z opieki socjalnej Państwa, że zgodzą się z Twoim podejściem. To by wymagało wzięcia odpowiedzialności za własne życie, a przecież łatwiej jest winić innych za swoje niepowodzenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marinore / 5.172.247.* / 2016-03-28 14:14
No to chyba Ty mało rozumiesz .... Praca za 1350 zł +rodzina . Państwo samo wyklucza taką opcje bo nie ma szans na przeżycie !!! Może zapytaj rencistę z kwotą 800 zł za co żyje ??? Ty masz na myśli młodych 20-sto latków chyba! Ale społeczeństwo to ten króry zyje od paru godzin i ten który zyje chodź ze starosci już wymaga opieki ... nie wspomną o chorych ludziach i bezdomnych !! Nie na własne życzenie takie życie mają . Kraj ma o nich zadbać a nie okradać i dawać kosciołowie miliony typu dotacje i inne . Ciemny jestes jak bagno tego kościoła . Wszystko w tej kwestii !!!
Ali776 / 176.122.217.* / 2016-03-28 14:47
Jeżeli jesteś stary i schorowany powinni zajmować się tobą twoje dzieci. Jeżeli nie masz dzieci powinieneś mieć oszczędności/majątek. Jeżeli nie masz oszczędności idziesz żebrać. Tak było za czasów Jezusa i tak powinno być po dziś dzień. Nie obarczaj innych odpowiedzialnością za własne błędy. Pomaganiem chorym powinny zajmować się instytucje charytatywne, na które ty i ja możemy dobrowolnie płacić. A bezdomni to najczęściej alkoholicy. Sami sobie zapracowali na swój los. Widzę, że w obecnym społeczeństwie kuleje nawet tak oczywiste pojęcie, jak pojęcie dorosłości, czyli odpowiedzialności za własne życie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iko / 5.60.101.* / 2016-03-28 18:53
A jeśli urodziłeś się jako chory albo zachorowałeś we wczesnej młodości i nie zdążyłeś zaoszczędzić lub nie miałeś takiej możliwości. A co jeżeli masz lat 50, ciężko pracowałeś i zachorowałeś. Wydaje mi się, że to nie tylko rodzina ale też pracodawca i społeczeństwo na rzecz którego pracowałeś i odprowadzałeś podatki - jest zobowiązane. Masz zielono w dziobie i niewiele wiesz na temat życia i psikusów jakie może spłatać. Lepiej nie proś o takie doświadczenia. Chociaż.............może zacząłbyś rozumieć wtedy innych.Żeby mieć oszczędności, to trzeba mieć normalne zarobki, a nie jałmużnę, z którą nie wiadomo co zrobić. Zastanów się co piszesz.
Katolik / 88.156.164.* / 2016-03-28 17:20
Nie "załatwiłeś" wszystkich dzisiejszych problemów stwierdzeniem ze jeśli masz dzieci to to a jak nie to tamto ... jesteś daleki od pojęcia wszystkich aspektów i wypadków na tym świecie.. dlatego nie masz na tyle mądrości i inteligencji by wyrokować o wszystkich na tym łez padole.
Pojecie bycia człowiekiem zobowiązuje do zajęcia się słabszymi. Przynajmniej ja tak to odbieram. I ja nie jestem geniuszem wiec nie mogę wyrokować na tematy takie jak ten ale wiem jedno .. starając się być dobrym chciałbym pomagać i na pewnie nie zabraniałbym wołać o pomoc nikomu kto jest w potrzebie.
Szlachetny / 93.105.254.* / 2016-03-28 14:02
Oto jak szlachetna paczka,szlachetnego księdza zmieniła jego pogląd na biednych.
Ale nie ma się co dziwić.On niewie co to praca.Żyje na państwowym i naszym garnuszku.A że przez "szlachetne paczki" żyje mu się jeszcze lepiej niż przeciętnemu księdzu,to zapomniał o Bogu i o biednych co te paczki finansowali.
Dziękuję redakcji za ten artykuł.Rozsyłam go znajomym.Niech zobaczą co robi z ludzi Szlachetna paczka :)
Mirek122 / 37.128.9.* / 2016-03-28 14:01
Panie Stryczek skoro PAN JEZUS nie kazał sie dzielić to dlaczego wyciągacie parszywe ręce do ludzi aby sie z wami dzielili. Dlaczego pasożycie nie pójdziesz do pracy jak BOG przykazał tylko żyjesz jak pijawka cudzym kosztem. Stado zdziczałych demonów oto cały kler. Nie chciała bym być na twoim miejscu kiedy wkrótce bedziesz miał zapłatę za okradanie ludzi. Szubrawcy weszli do świątyni i szabrują, rozwalają dom BOŻY od środka, pasożyt i!!!!!!!
COleg / 94.251.156.* / 2016-03-28 13:56
Oto słowa człowieka doświadczonego w poszukiwaniu i znajdowaniu pracy, wielokrotnym przekwalifikowywaniu się i ogólnie żyjącego nie na czyjś koszt :D
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wolna jak ptak / 91.142.203.* / 2016-03-28 13:54
Znam bogatych i bardzo wykształconych ludzi, którzy mają w sobie bożą pokorę, mimo że wcale nie wojują ze światem wycierając sobie ścieżkę krzyżem czy ewangelią. Znam też dobro, które nie krzyczy że jest dobrem. Znam też w pełni wartościowych ludzi, którzy by mogli, ale nie dają rady żyć we współczesnym świeci. Od dawna obserwuję profil i poczynania ks Jacka, obserwuję jak jego poglądy zarażają młodych. Nie lubię narcystycznych i egoistycznych facetów, nawet w sutannach, co zrobią wszystko, by skupić na sobie uwagę, są koszmarnie niespójni w tym co robią, arogancja ich zjada, a od agresji aż kipi. Ks Styczka osobiście znam sprzed wielu lat. I cieszę się, że posłuchałam intuicji i nie dałam się zwieść jego retoryce. Wrażliwość na poziomie betonu, umiejętnie jednak dozowana, majstersztyk manipulacji. Jak najdalej od takich ludzi.
Ryszard P. / 89.74.99.* / 2016-03-28 14:26
Do: "Wolna jak ptak". To prawda, że bogaty nie oznacza z góry, że jest zły. Może też, nie często ale też nie wyjątkowo rzadko zdarzyć się, że jest nie mniej dobrym, może nawet bardziej, od biedaka. W skali ogólnej jednak bogaci stają się coraz bardziej zachłanni, zapominając najczęściej, i nie wczuwając się, w sytuację tych będących na "dole". Dla bogatych, w tym także części duchowieństwa, takie wypowiedzi, jak ks. J.S. to miód na serce. Myślę, że tacy księża, niezależnie czy to są "Jacki", "Icki" czy "Frycki" zagubiły się w rzeczywistości, albo takich udają, czyniąc wiele zła, zarówno w sensie ogólnoludzkim, jak też dla Kościoła.
Wolna jak ptak / 91.142.203.* / 2016-03-28 14:43
Zgadzam się. Dlatego właśnie taki komentarz. Znam ks. Jacka osobiście i kilka osób z jego grona. Uciekam jak najdalej od nich i pozostawiam ich już samym sobie i wzajemnej adoracji.
Cieszę się, że nie dałam sobie wyprać mózgu tej retoryce.
Pozdrawiam
kudnun 12 / 194.105.229.* / 2016-03-28 13:52
ty jests siedzem czy nad czlowieiem by takl pisac to zanczy ze ludzie maja zarabiac 1350 zl a szef ich 135 tysiecy to jestdobre masz pojecie , pominoles sie z wyznanaiem bo to nie ejst religia hrystusa , co ty opowiadasz czlowieku rozzum Ci k****** odebrało zadobrze wam sie dziejw polsce kaduki jedne , ja bym was wszystkich wygonił z polski do waszego panstawa rzymu darmozjady jedne , macie szczescie ze te glupie polaki was tak cholduja ale to sie zmieni jeszcze troche i wam sie skonczy tylko kaczor odejdzie skonczy sie cwaniak jestes tej darmozjad jeeden nieroob
Flexio / 188.33.55.* / 2016-03-28 13:51
Z pewnością ksiądz jest świetny w szamańsko - magicznych obrzędach i rytuałach, a kropidłem przy poświęcaniu banków włada niczym Wołodyjowski szablą. Niestety w zakresie Słowa Bożego wykazuje się wiedzą i interpretacją adepta licencjackich kursów zaocznych Seminarium w Koziej Wólce. Bóg jest naprawdę wielki, skoro wiedział, że jego firma potrzebuje dzisiaj na czele Franciszka.
microszkop / 89.73.194.* / 2016-03-28 13:50
Z tymi emeryturami to się zgodę z klechą ale jeśli chodzi o pieniądze to coś mu się pokiełbasiło po białej na śniadaniu. Po 1. to nie są pieniądze, po 2. pieniądze wymyślono by ułatwić operacje handlowe gdy istniał tylko barter ,po 3. pierwsze banki założyły prostytutki. Bezrobocie o którym wspomniał nie jest spowodowane tym o czym mówił a właśnie zachłannością która jest grzechem a dopuszczają się do niego bankierzy i politycy wykorzystując swój monopol na podatki z którymi właśnie Jezus walczył!
Walliusz / 66.102.9.* / 2016-03-28 13:48
Fakt:
10 Pytały go tłumy: "Cóż więc mamy czynić?" 11 On im odpowiadał: "Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni".
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szu589 / 195.191.162.* / 2016-03-28 13:48
Kto, jak kto, ale duchowni doskonale zdają sobie sprawę z nieśmiertelności duszy....... Więc niektórzy z nich wyjątkowo troszczą się o potrzeby kruchego śmiertelnego ciała?
nicciniepowie / 94.254.226.* / 2016-03-28 13:45
jeśli nie odczuwa potrzeby podzielenia się z kimkolwiek czymkolwiek- no cóż,taki człowiek nie powinien być księdzem.koniec.
fdd / 83.4.158.* / 2016-03-28 13:44
Wstyd ! A kto powiedział prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogacz trafi do raju ???
mk1983 / 78.9.29.* / 2016-03-28 13:52
I pewnie dalej myślisz że ucho igielne dotyczy igły...To była brama w Jerozolimie gdzie wielbłąd musiał się schylić żeby przejść i to było wykonalne ale trudne. Wstyd katomarksisto.
jjjj645 / 83.4.158.* / 2016-03-28 15:17
nie insynuuj co kto myśli i nie cytuj wikipedii jak gimbaza. Sens tego zdania jest jasny i wiadomo o co chodzi.
Gegege / 5.172.247.* / 2016-03-28 14:03
Słonimski podaje inne wytlumaczenie i ma to związek z igłą. Wielbłąd mianowicie to lina okretowa.
res / 89.73.194.* / 2016-03-28 13:39
T spróbuj księ-żulku funkcjonować bez konta bankowego, bo przecież nikt cię nie zmusza. Sługa Mamony!
vbww / 109.241.103.* / 2016-03-28 13:39
dlaczego ksiądz rozpowiada hipokryzję i biskupi nic nie robią...? Przecież jak ludzie uwierzą i przestaną dzielić się z kościołem to będą musieli rowerem jeżdzić....
julia01 / 37.128.125.* / 2016-03-28 13:38
'' prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego''(Mk 10,23-27 )
Jezus powiedział:-nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia (Łk 12,15)....i pewnie znalazłby dużo więcej cytatów w Biblii...powiadam ci to ja- ateistka ;)

Najnowsze wpisy