Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
hedwig / 83.28.162.* / 2016-03-28 12:56
zakłamanie i obłuda wysokich lotów
Stanisław330 / 176.112.119.* / 2016-03-28 12:55
Myślę ,że temu panu bardzo daleko do prawdziwego księdza...
Jack203 / 31.178.226.* / 2016-03-28 12:50
Mówicie, ze człowiek powinien godnie żyć, że należy się człowiekowi godna pensja itd. Ale dlaczego nie bierzecie pod uwagę tego, że państwo zrobiło z nas wszystkich niewolników? Dla państwa oddajemy 83 naszych dochodów, i to zarówno szary pracownik jak i prezes banku. Pracujemy w zasadzie dla państwa, nie dla siebie. Państwo obniża nam wynagrodzenia, zabierając nasze ciężko zapracowane pieniądze w podatkach, składkach, akcyzie na paliwo. To nie jest wolność i kapitalizm, tylko system niewolniczy oraz bolszewizm. Zatem jak niewolnik może godnie żyć w systemie niewolniczym? To nie jest problem pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, ale problem jest w relacji pracownik i pracodawca kontra państwo.
GOF / 213.92.248.* / 2016-03-28 12:49
PROPONUJE TEMU KSIEDZU PRZECZYTAC BIBLIE LUB OTWARCIE PRZYZNAC JAKIEMU BOGU SLUZY
koliberek255 / 83.23.204.* / 2016-03-28 12:48
No i co macie to, co chcieliście - sprawiedliwość. Nadal Niemcy i reszta zgniłego Zachodu z USA na czele ma nas za pozostałość pokomunistyczną, którą trzeba trzymać za ryj. Nędznie opłacać, abyśmy min. migrowali do nich i niezależnie od tego, czy we własnym kraju, czy w ich, cały czas robili za współczesnych niewolników. Cała nadzieja w PiS-ie, który wreszcie wali pięścią w stół i próbuje po 27-miu latach III RP dać tej zachodniej zgniliźnie do zrozumienia, że będziemy sami decydować o tym, co jest dla nas lepsze. Słyszycie ten kwik, który dochodzi z za Odry ? bo ja słyszę i bardzo się z tego cieszę.
Panta Deus / 109.173.159.* / 2016-03-28 12:44
pan ksiądz który w życiu uczciwą i prawdziwą pracą się nie parał, żyje jak u pana boga za piecem, obarczony jest zerową odpowiedzialnością, i radzi żeby "nauczyć się czegoś nowego i zmienić pracę jak ci mało płacą". Klientami jego pajacowania są bogacze, więc nagina księżowskie dyrdymały do swojego targetu. OHYDA. I myślę że jest to ohydne nie tylko dla mnie jako antyklerykała, ale i dla wiernych kościoła którzy mają swoich zaufanych duszpasterzy, a teraz natrafili na przypadek koniukturalisty który nawet ich razi.
ynysy / 5.80.156.* / 2016-03-28 12:41
i teraz wyobraźcie sobie że 99% księżuli to takie właśnie ziomeczki z brzuszkami:)kaska kaska kaska
Jack203 / 31.178.226.* / 2016-03-28 12:40
Widać, ze większość komentatorów ma poglądy bolszewickie. Zabrać kułakom i burżujom, bo maja dużo, dać dla ludu pracującego. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że państwo jest wrogiem, zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Państwo zabiera z każdej umowy o pracę prawie 50% pensji w formie podatków i składek. Jak ktoś zarabia 4500 zł bruto, to państwo zabiera mu 2000, jak prezes banku zarabia 36 000 zł brutto miesięcznie, to państwo zabiera mu 18 000 zł. miesięcznie. Należy walczyć z państwem, nie z pracodawcami. W kapitaliźmie dla pracodawcy im więcej pracowników tym lepiej, ale nie w Polsce. U nas nadal jest socjalizm: wysokie podatki, obowiązkowe składki, represje urzędów skarbowych niczym urzędów bezpieczeństwa.
Panta Deus / 109.173.159.* / 2016-03-28 12:54
Pracuję w wysocespecjalistycznym zawodzie, kształcenie i zdobycie uprawnień zajęło 11 lat, od moich decyzji codziennie zależy ludzkie życie i zdrowie. Oferty pracy mam takie że na etacie mogę dostać 2500zł na rękę, a na kontracie 5-6 tysięcy, ale jak pracuję po 12-13 godzin dziennie. Tymczasem dyrektor spółki PKP zarządzającej pluskwami w fotelach pociągów dostaje np. 40 tysięcy miesięcznie, menedżer firmy która wygrywa przetarg na unijny program zapobiegania wycieraniu nosa w rękaw zgarnie 60 tysięcy miesięcznie, dyrektor firmy która remontuje skrzyżowanie i ma 3 lata opóźnienia nie tylko nie idzie za to do więzienia ale wypłaca sobie 300 tysięcy premii. Więc nie p****..ol panie kolego o wspaniałym kapitalizmie, bo utopijny kapitalizm z czasów Adama Smitha gdzie lepszy kowal zarabiał lepiej od gorszego NIE ISTNIEJE od drugiej połowy XIX wieku, kiedy zaczęły powstawać syndykaty i korporacje, i zaczeły się tworzyć interesy na styku państwa i biznesu które są nieuninione.
Jack203 / 31.178.226.* / 2016-03-28 13:17
Ponadto dlatego, że taki kapitalizm z czasów Adama Smitha nie istnieje obecnie jest powodem tego, ze Polska się wyludnia. Doprowadził do tego system emerytalny i podatki dochodowe, doprowadził do tego socjalizm. Ja też jestem wysokospecjalizowany, mam własną firmę, kilka uprawnień zawodowych. Większość zleceń jest po układach, np Agencje Rolne, pkp, gdkkia.
GallAntonin / 77.112.98.* / 2016-03-28 12:39
To jest wypowiedź skandaliczna. Wielu ludzi nie ma możliwości zmienić pracy z różnych względów. Nie może sobie pozwolić na przerwę na szukanie pracy, nie ma kwalifikacji, w obrębie np 100 km nie ma pracy itd. Nie rozumiem tego księdza. Każdy pracodawca daje zarobić pracownikom tyle ile musi im dać, a nie tyle, ile może im dać. A co jest istotą człowieczeństwa wg tego księdza? Rzucenie ochłapu w postaci mąki kaszy, czy margaryny, czy danie pracy, z której rodzina potrafi się wyżywić i ubrać, a dzieci wyedukować....? Coś mi nie pasuje w rozumowaniu tego księdza, który nigdy nie zaznał lęku przed tym, że jutro nie da jeść rodzinie i sam będzie chodził głodny. Nie mówiąc już o jakimkolwiek bezpieczeństwie na przyszłość. Jakoś idee tego księdza i Jego działalność w świetle, jaki wynika z Jego poglądów mi się skrajnie nie podobają
Amerykanin / 178.37.241.* / 2016-03-28 12:32
Ubrałem sie żeby pójść do Kościoła, no i otworzyłem Internet bo było jeszcze za wcześnie. No i co widzę taka naukę niby to księdza, zrezygnowałem bo myślę gdzie ja idę, do kogo, po co. Jeśli jesteś księdzem, to zrezygnuj z tego bo szerzysz, i popierasz tylko zło tego świata. Od powietrz morowego i takich księży zachowaj nas Panie.
Jack203 / 31.178.226.* / 2016-03-28 12:31
Państwo jest wrogiem, zarówno pracownika jak i pracodawcy. Państwo pobiera 50% wynagrodzenia z każdej umowy o pracę, zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Przecież pracodawca, np prezes banku, który zarabia 100 000 zł miesięcznie płaci do państwa prawie 50 000 z tytułu podatku i składek zus. Trzeba zlikwidować podatki dochodowe i obowiązkowe składki zus.
Kris222 / 95.40.32.* / 2016-03-28 12:28
Tu nie ma co pisać. Zapatrzony w siebie narcyz który stworzył szlachetną paczkę i wydaje mu się, że może kształtować nasze sumienia. Szkalowany przez niego system stworzył akcję ,,Niewidzialnej ręki", która uczyła więcej prawdy ewangelicznej niż jego wywody. Czyż nie pisze, że gdy chcemy pomagać niech nie wie nasza prawica, co robi lewica. Gdy chcemy dostać nagrodę w niebie nie chwalmy się dookoła co uczyniliśmy, lecz pomagajmy w skrytości.
Czemu zatem proboszcz parafii w której jest ksiądz Stryczek błaga parafian o dofinansowanie inwestycji w kościele? Nie radzi sobie to może zmienić parafię, albo podejście do parafian. Niech parafianie widzą, że ma to głębszy sens a nie tylko KASA. Nie będziesz dwóm PANOM służył Bogu i MAMONIE. Ksiądz Stryczek chyba chce zastąpić CHRYSTUSA na ziemi. Pytanie: to ja bluźnię, czy On gada farmazony?
w oko palec / 109.255.197.* / 2016-03-28 12:27
PROPAGANDA !!! wszystko zalezy od jednostki czy jest dobrym czlowiekiem czy nie . PRAWDĄ jest ze dobry czlowiek przez DESZCZ " RAIN" pieniadze czlowiek zmienia sie przewaznie na gorsze i tyle . Ludzie wokoło niego też się zmieniają i niewielu może się temu przeciwstawić , a wyobrazcie sobie kompletnie zepsutych bez sumienia jak szybko wdrapuja sie do gury. . Kolejna sprawa to że nasza historia jest juz zaplanowana , ktoś powie ze przez Boga inny ze tzw. kosmitów , lecz z tym sie zgodzić niemoge na nasze nieszczęście żyjemy w ILUZJI stworzonej przez człowieka gdzie liczy sie tylko WŁADZA i BOGACTWO , dla zwykłego szaraka poza zasiegiem (muwie o bilionach euro i błekitnej krwi itd. ) , na pocieszenie pamietajcie GWIAZDY ŚWIECA W KOSMOSIE w telewizji sam fałsz i plastik wiekszość nosi maski nigdy nie zaświeci dla mnie , są jedynie atorytety, osoby wybitne uzdolnione i kazdy z nas jest niepowtarzalny nie zpapominajcie o tym , YOYO
w.krzych / 88.156.42.* / 2016-03-28 12:27
Polski Kościół robi i mówi wszystko wbrew Papieżowi który jest dla niego niewygodny i napawa go strachem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dociekliwy399 / 31.6.135.* / 2016-03-28 12:26
Trudno się z księdzem Stryczkiem nie zgodzić. Teraz jest to logiczne, ale zupełnie inaczej wyglądała sytuacja w XIX w. Z tej pazerności bogaczy wyrosły obecne przywileje socjalne.
Poza tym przypominam dwie jezusowe przypowieści. Jedna o młodzieńcu, któremu Chrystus kazał rozdać swój majątek ubogim i dopiero wtedy iść za nim. Młodzieniec odszedł zasmucony. Druga o wielbłądzie, który prędzej przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego. Czemu p. Agata Kołodziej tego nie poruszyła?
Tak więc ksiądz Stryczek kłamie mówiąc: "Nie! To mit! Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić." To jest pierwszy krok do herezji.

Najnowsze wpisy