Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Krzysztof z Torunia / 89.229.6.* / 2016-03-28 11:58
Jest parę uwag po pierwsze najwięksi prezesi żerują w państwowych spółkach przeważnie z układów
na początek tworzą umowy że jak stracą pracę to otrzymują milionowe odprawy
po drugie jaki to w Polsce biznesmeni po cwaniacku przejęli majatek państwowy za grosze często łamiąc niedoskonałe i tak prawo po trzecie nigdy nie należy krzywdzić innych a polscy tzw. biznesmeni nie mają etyki tylko wykorzystują duże bezrobocie i częstp płacą poniżej tego ile by powinni bo jak mówi ten ksiądz można iść gdzie indziej
ten ksiądz to nic dobrego
Łukasz G. / 46.149.223.* / 2016-03-28 11:58
Stryczek (nomen omen ?) - jaki z ciebie ksiądz ? „Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić. „ - CZYŻBY ?!

„Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę». On Mu rzekł: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości». Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego». Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego . Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego». A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?» Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe». [Ew. św.Mateusza, 10,17-27]

Sam Jan Chrzciciel zaś mówił:
„Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni” [Ew. św. Łukasza 3,10-18 ]

Reszta polemiki w innym wpisie.
Pawel7771 / 83.250.62.* / 2016-03-28 11:57
jesli nie ma na utrzymanie pracownika a na kilkamilionowe pensje wlasne ma ??? to gdzie tu jest prawda
EWK / 77.252.153.* / 2016-03-28 11:57
A JA SIE ZLEWAM NA CHŁOCÓW W SUKIENKACH - NIEROBY
izzzy / 83.10.139.* / 2016-03-28 11:56
Ks J. Stryczek zapomniał o najważniejszym o ubóstwie i o tym, że Chrystus powiedział oddaj wszystko co masz, ale jak człowiek zwiąże się z biznesem to zmienia spojrzenie na świat, a zatem po co ta akcja z paczką przecież to teraz zwykły wyraz hipokryzji i arogancji.
Renata559 / 89.67.107.* / 2016-03-28 11:56
Tymoteusz 6:18 "Niech innym dobrze czynią, bogacą się w dobre uczynki, chętnie dają i dzielą się z innymi"; Łukasz 3:10"Pytały go tłumy: «Cóż więc mamy czynić?» 11 On im odpowiadał: «Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni»"; Łukasz 6:38 "Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie»".
suvi07 / 89.64.44.* / 2016-03-28 12:04
Po prostu nie czytał Biblii, jak większość katolików (bez żadnej złośliwości, w końcu to fakt). Zna tylko fragmenty czytane podczas mszy, bo jako ksiądz nie ma obowiązku czytania niczego ponadto, a że w kościele przez cały rok czyta się paręnaście wersetów na zmianę to już nie jego wina. Nie wiedział. :(
zarobiona / 89.67.3.* / 2016-03-28 11:56
Zachowam ten tekst na wypadek gdyby mi jeszcze kiedyś przyszło do głowy dobrowolne podzielenie się zarobionymi pieniędzmi z takimi jak ten pan.Niestety nie mam wpływu na to, że jako podatnik utrzymuję go.
Uczciwy katolik / 86.111.110.* / 2016-03-28 11:54
A gdzie jest napisane aby Państwo utrzymywało tych nierobów w sutannach? Skoro nie potrafią zarobić to niech idą pod śmietnik!!!!
Lucjanus / 83.25.95.* / 2016-03-28 11:54
Ten ksiądz się wypowiada jak liberał. Przecież ksiądz nie może być liberałem! To grzech i ten duchowny powinien namawiać bogaczy do skromności, szczodrości, szanowania i doceniania innych ludzi, a tymczasem ksiądz broni światopoglądu bogaczy. Ten ksiądz zgrzeszył.
Glonbond / 85.14.109.* / 2016-03-28 11:54
Jak się żyje na garnuszku państwa i naiwnych wiernych... Praca czeka na każdego:) 5 tys czy 2 tys, a h... tylko przebierać, bo Polska to raj. Człowieczek żyje w odizolowanym świcie, a byt ma zapewniony do śmierci. Obiadki na plebani gosposia gotuje... Stare babki kieszonkowe zapewnią. Alleluja i do przodu:)
Kecaw / 83.27.211.* / 2016-03-28 11:58
No właśnie - o tym mówi. Jak Ci się podoba to zostań księdzem.
123552 / 195.116.183.* / 2016-03-28 11:54

Pomagał biednym, ale miał wielu znajomych bogatych ludzi, którym wcale nie mówił: „ej, masz za dużo, podziel się”.

Nie, wcale. "A Jezus spojrzał na niego z miłością i powiedział mu: – Jednego ci brak: Idź, sprzedaj, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."
eska1967 / 83.8.159.* / 2016-03-28 11:53
Przecież widać gołym okiem, że to żyd w przebraniu, kasa mu pachnie...
BLACKMAN / 37.47.43.* / 2016-03-28 11:53
Tym CZARNYM PEDAŁOM marzy się przywrócenie władzy jaką mieli w średniowieczu, jak wciskali ludziom ciemnotę, skazując ich na ciężkie kary za błache przewinnienia i nakazywali żyć zwykłym ludziom w ubóstwie, sami zaś w swoich zamkach i pałacach Pławili się w bogactwie i zbytkach otoczeni nałożnicami.
GDZIE TU JEST PYTAM SIĘ NAUKA CHRYSTUSA. TO ZWYKŁE CWANIACTWO ! ! !
Paga4 / 78.11.142.* / 2016-03-28 11:53
Dlatego nie daje na tace jak chcą kasę to do roboty a jak nie to nie ma żarcia
sławek817 / 87.248.84.* / 2016-03-28 11:53
tak ta filozofia bardzo odpowiada Lasom Państwowym , lepiej zatrudniać Ukraińców niż polaków , a umowy śmieciowe i samozatrudnienie dla pilarzy to preferowane formy umów o prace . Wreszcie poznałem mentora tej filozofij .

Najnowsze wpisy