Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Uczciwy / 86.111.110.* / 2016-03-28 11:53
Nie wierze , ze ten ch.. w sutannie zapewne gej ma tak zlasowany mózg o ile go posiada!
witold 1958 / 93.105.236.* / 2016-03-28 11:52
dosyć grabienia ludzi za tzw. poslugi kaplanskie.Jezus nie brał nic za swoje cuda. opodatkowac "tacę".Religia za darmo w szkole,odchudzić opasłych ksęży i do roboty nieroby!!!!
PiotrUKoxford / 89.240.58.* / 2016-03-28 11:52
Ma ksiadz racje, niestety niewielu jest prawdziwych katolikow w naszym kraju, a jeszcze gorsze jest to ze ludzie niewierzacy to juz wogole ida w strone marksizmu
Józefa / 89.228.132.* / 2016-03-28 11:51
Chciałabym poznać stan konta tego klechy .Żyje z darmowych pieniędzy . Niech mu ta ręka wyciągniętą po te pieniądze uschnie. A Kościół juyz nawet złamanego grosza ode mnie nie dostanie . Ten Chrystus to chyba też lipa panie Stryczek
andy 522 / 89.79.244.* / 2016-03-28 11:51
Przykre że ten Ksiądz odleciał tak daleko ale widać że zbyt częste kontakty z TV i mediami każdemu zmieniają osobowość. Powinien więcej poczytać co na ten temat mówią np.pustelnicy. Czas wrócic do powołania...
JankoK / 78.88.30.* / 2016-03-28 11:51
Księżulkowi coś się pokręciło. Ja też jestem zdania, że nic nikomu do tego ile kto zarabia, ale pod warunkiem, że w idealnych warunkach wolnorynkowych. Ale wtedy nikt superbogaczem się nie stanie, bo działa podstawowe prawo ekonomii - jeśli konkurencja rośnie do nieskończoności to zyski spadają do zera. W naszym niedoskonałym świecie nie mamy w zasadzie wolnego rynku, bo działają mechanizmy powodujące nieefektywność rynkową (w sensie Pareto). A w obecnej Polsce, państwie, w którym pierwszymi uwłaszczającymi się na majątku narodowym byli przedstawiciele reżimu komunistycznego mówienie o normalnej konkurencji można skwitować pustym śmiechem. Wystarczy prześledzić sobie na jakich fundamentach wyrastały te fortuny. Zasada Friedmana, że małe zwarte grupy wywalczają sobie więcej przywilejów pasuje mi jak ulał do jednej takiej grupy o zasięgu światowym. I tu być może tkwi źródło zakłamywania przekazu ewangelii przez księżulka - wszak Jezus powiedział "łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego".
bevor / 89.239.65.* / 2016-03-28 11:50
Jasne! Mam wokół siebie katolików, którzy "nie wyobrażają sobie życia bez Boga". A uzasadnienie mają takie: "idę do spowiedzi, pomodlę się, dam na tacę i jest mi lekko na duszy", co w rzeczywistości oznacza, że mogą nadal oszukiwać, okradać bezlitośnie słabszych od siebie i na tym opierać swój biznes. Nikt im jeszcze nie powiedział, że niezbędne jest naprawienie krzywd wyrządzonych. Cały polski katolicyzm na tym się opiera!
adsdasd / 46.186.29.* / 2016-03-28 11:50
no zdziwilem sie ze tak ksiadz sie wypowiada i to ten ze szlachetnej paczki :P ale w sumie rozumiem go :P
brat Józef / 83.23.31.* / 2016-03-28 11:50
Ks. Stryczek powiedział "Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit." Zaniemówiłem. Toż to herezja najgłębszej wody. Podważanie podstawy społecznej roli Kościoła Katolickiego. Czy przełożeni ks. Stryczka potwierdzą nienormalne tezy księdza Stryczka?
ttak / 185.58.162.* / 2016-03-28 11:52
musisz sie zdecydować, czy KK ma popierać liberalny kapitalizm czy jednak komunizm.
:D
obawiam się, że n ie zrozumiesz tego co napisałem. choć zawsze jest nadzieja
wlasciciel sklepu z siekierami / 86.175.164.* / 2016-03-28 11:50
Przekaz Jezusa to "milowanie blizniego". Ten koles ktory zabil siekiera 10 letnia dziewczynke na ulicy zostal wczesniej odeslany z biura pracy bez niczego. Bez prawa do zasilku, bez prawa do jakiejkolwiek pomocy, niekoniecznie finansowej. Dostal informacje ze jest w spoleczenstwie kims absolutnie zbednym. Ze jego matka urodzila go niepotrzebnie a na jego miejsce pracy o ktore sie ubiegal jest 100 innych takich samych jak on. Czy tak powinno wygladac nasze spoleczenstwo? Nasza finansowo-kapitalistyczna wspolnota chrzescijanska? Gdyby przypadkiem przechodzil wtedy obok ksiadz a nie ta mala dziewczynka to moze ten wywiad nigdy by sie nie ukazal w wirtualnej polsce.
Jack203 / 31.178.226.* / 2016-03-28 12:04
Ale w Polsce nie ma kapitalizmu. Oddawanie dla państwa 83% dochodu to nie jest kapitalizm tylko złodziejski bolszewizm. Problem nie leży w relacji pracownik-pracodawca. Problem jest na linii pracownik, pracodawca - państwo. Pracodawca nie będzie zatrudniał, jeśli ponad połowę wynagrodzenia pracownika musi oddać dla państwa. Z tych podatków i składek państwo finansuje zasiłki dla tych, którym się nie chce pracować, państwo pompuje miliardy w nierentowne spółki i inwestycje. Z pensji 4500 brutto pracodawca wypłaca pracownikowi 2500, a 2000 oddaje dla państwa. Ludzie muszą zrozumieć, że to nie pracodawca, ale państwo jest ich wrogiem.
Jack203 / 31.178.226.* / 2016-03-28 11:50
Przede wszystkim należy powiedzieć, że w Polsce i UE nie ma wolności gospodarczej (oprócz być może ostatnio Rumunii). Na pracę nałożone są koszty, podatki, składki. Mając na umowie o pracę 4500 zł brutto, pensja netto wynosi 2500 zł, 2000 zabiera państwo. Dlaczego ludzie tego nie potrafią zrozumieć? To jest jawne złodziejstwo ze strony państwa. Ksiądz Stryczek ma absolutną rację. Ksiądz propaguje człowieka zgodnie z zasadą: nie ważne kim jesteś, ważne kim możesz być. I to jest wspaniałe, to jest pokazanie, że człowiek może "przenosić góry". To jest właśnie godność człowieka. Jest to całkowite zaprzeczenie idei unijnych i obecnych polskich. Jest to afirmacja wartości cywilizacji europejskich. Ale na początek należy zmusić państwo do zniesienia podatków, tych nakładanych na pracownika i tych na pracodawcę. Dla większości pracowników wrogiem jest pracodawca. Jest to bardzo wygodne podejście, gdyż pracownikowi się wydaje, że polepszenie swojego bytu może zapewnić sobie zmuszając do czegokolwiek pracodawcę. Ale dlaczego pracownik nie sprzeciwia się roli państwa w relacji pracownik-pracodawca? Dlaczego pracownik nie buntuje się na to, że to państwo zabiera mu tyle wynagrodzenia w podatkach i składkach? Jak wspomniałem wyżej, z pensji 4500 brutto, państwo zabiera 2000 zł. Skończmy raz na zawsze z antagonizmem na linii pracownik-pracodawca. Zacznijmy walczyć z prawdziwym wrogiem, jakim jest państwo, którego nie da się inaczej nazwać jako złodzieja i przestępcy. Od razu podaję przykłady, dlaczego pańswo jest wrogiem, a nie pracodawca, w relacji pracownik, pracodawca - państwo. Rumunia obniżyła podatek dochodowy dla małych firm, który od pocątku 2016 roku wynosi od 1 do 3 %. Ponadto obniżono tam vat. Od razu okazało się, że Rumunia zanotowała największą sprzedaż detaliczną spośród wszystkich państw UE. Kolejny przykład z Chin. Tam pomimo tego, że obowiązują przepisy podatkowe, to Chiny nie wtrącają się do drobnej i średniej sprzedaży. Można wystawić sobie stolik z patelnią na ulicy i sprzedawać to co się ugotuje bez KAS FISKALNYCH. W obu tych przypadkach wszyscy na tym zarabiają. Państwo też zarabia, bo nie musi pomagać biednym i leniom, zabierając pracownikom i pracodawcom horendalnie wysokie podatki i składki. Zarabiają pracownicy i pracodawcy, bo nie muszą się składać w imię sprawiedliwości społecznej na ubogich i tych, którym nie chce się pracować. Tyle, że nasze państwo świetnie zdaje sobie sprawę z tego, ze im więcej ludzie mają pieniędzy, tym państwo ma mniejszą władzę i mniej do powiedzenia. Dlatego kolejne rządy trzymają nas na smyczy, w kagańcu, dlatego państwo zrobiło z nas niewolników. Trzeba koniecznie zlikwidować podatki dochodowe i obowiązkowy zus. Tego za czasów Jezusa nie było, więc ci, którzy mówią o tym, że powinno się pomagać ubogim, bo tak Jezus kazał, nie powinni zabierać głosu.
Josiek / 89.231.163.* / 2016-03-28 11:49
Pogonić tego klechę do roboty za 5 zł do czyszczenia szamba tym bogatym niech poprudzi sobie łapy ciężką pracą aby się utrzymać. .....nauczyła się ta chołota w sukienkach tylko rączki wyciągać po datki od biednych emerytów .
PYCHA I AROGANCJA WYMALOWANA JEST NA TWARZY TEGO PSEUDO KSIĘDZA. GDZIE SKROMNE ŻYCIE DUCHOWNEGO ????
ps.jestem katolikiem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stary kolejarz / 83.28.62.* / 2016-03-28 11:49
Niech KLECHA zajmie się krzewieniem wiary a nie propagowaniem biznesowych (złodziejskich) absurdów.
Powinien być publicznie spalony na stosie to może inni zaczęliby łączyć wiernych, których tak łatwo podzielił Rydzyk, Kaczyński część arcybiskupów i wielu innych w czarnych sukienkach.Jeżeli istnieje ANTYCHRYST to w/w będą mile widzianymi gośćmi w jego królestwie.Tak ja to widzę prosty człowiek i katolik.
serce / 95.160.226.* / 2016-03-28 11:49
nie dziwcie sie, oni wszystko ale to wszystko robia dla pieniedzy
Hering / 217.99.16.* / 2016-03-28 11:49
czy ten klecha wierzy w Boga-według mnie to nie,bo jest obłudnikiem -niekiedy kala bogatych a dziś z nim,podobne poglady sieje z partiami.

Najnowsze wpisy