Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
antykomunisto-nacjonalista / 81.30.67.* / 2016-03-28 11:43
W kazdym razie ; w Polsce jeszcze nie ma w miare normalnych warunkow do zycia. Takie sa w zachodnich krajach Europy. A czego to wina? Na pewno dwoch wojen swiatowych i dobil nas ten 50 letni komunizm. Bo po wojnach owszem mielismy zniszczony kraj itp. ale zywa tkanka narodu, te zyciodajne podstawy dzieki ktorym kazdy kraj moze odrodzic sie na nowo byly nieruszone. Niestety przyszla komunistyczna okupacja, ktora nie dosc,ze nie pozwolila odbudowac Polski tak jak odbudowaly sie kraje zachodnie. To najgorsze,ze ten komunizm zaczal "majstrowac" w tkance naszego narodu. Nowe pokolenie, ktore nie pamieta komunizmu i jest nietkniete tym komunistycznym "majstrowaniem" zmieni w naszym kraje znacznie wiecej. Ale niestety to trzeba jeszcze z 1-2 pokolen. Nie da sie szybko naprawic tego co psuto przez 50 lub wiecej lat.

Oczywiscie musi tez byc odpowiednia sytuacja geopolityczna. Obecnie jest. Rosja jest slaba jak nigdy dotad. Niemcy wyzbyly sie imperializmu i militaryzmu. Podsumowujac nasi sasiedzi nie sa tak grozni jak to bylo dotad a przyjaciol mamy wiecej niz kiedykolwiek w historii. Taka sytuacja nie bedzie wieczna. Trzeba ja jak najlepiej wykorzystac.
beny656 / 83.25.121.* / 2016-03-28 11:42
Pan ksionc chyba chce być na topie!
Wyrzucić z KK / 93.179.216.* / 2016-03-28 11:42
Wyznawca talmudu, śmierci i szatana.
nikkor / 77.254.245.* / 2016-03-28 11:41
zastanawiam się cóż innego powiedział by mi szatan gdyby chciał do mnie przemówić
Konrad1976 / 31.183.64.* / 2016-03-28 11:41
Po mordzie tego księdza widać, że to szatan przebrany za sługę Bożego! Dziś każdy ksiądz to oszust, bo każdy ksiądz przyrzekał życie w ubóstwie, a wszyscy widzimy jak żyją! Tak jak lekarze składali przysięgę Hipokratesa, a liczy się przede wszystkim dla nich kasa! Bóg jest wszędzie! Tzn w każdym z Nas, ale w dzisiejszym kościele go tam nie ma!
hk.wisniewska / 89.75.61.* / 2016-03-28 11:41
A skąd banki mają te pieniądze? Ta wielka międzynarodowa mafia, która powoduje krach gospodarek, i słabych i silnych. Udzielają kredytów na niebotyczny %, manipulują walutą,żeby trzymać w garści gospodarki krajów. Manipulanci i złodzieje, nie produkują niczego poza nieszczęściem. I z tego żyją.
Pan Stryczek w ogóle nie ma pojęcia o Bogu i jego prawach. Chyba, że mówi o o bogu ciemności, to się zgodzę.
Protestant / 95.40.153.* / 2016-03-28 11:40
Czyżby Jezus nie uważał, że należy się dzielić z biednymi? Ten "ksiądz" chyba kupił wykształcenie teologiczne na bazarze. Oto fragment z ewangelii Mateusza 19:16-21: "A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne? (17) Odpowiedział mu: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania. (18) Zapytał Go: Które? Jezus odpowiedział: Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, (19) czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego! (20) Odrzekł Mu młodzieniec: Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje? (21) Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!". Oto inny fragment z biblii, który traktuje o bogactwie - 1 List Św. Pawła do Tymoteusza rozdział 6 wersy 9-10: " A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. 10 Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. "
Kasia464 / 89.78.121.* / 2016-03-28 11:43
W punkt. Dzięki za ten komentarz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Glonbond / 85.14.109.* / 2016-03-28 11:40
Więcej takich księży i nie trzeba wiele by katolicyzm upadł:0 Biorą pieniądze od państwa, nie płacą podatków, dostają datki od wiernych. Za to co powinni robić za darmo każą sobie płacić astronomiczne kwoty:) Już widzicie czemu kościół katolicki upada? TO obłuda i lichwa!
mały_misiek / 213.199.248.* / 2016-03-28 11:40
niewiele wiesz o zyciu i o człowieku księżulku. Poełniasz grzech PYCHY!
Ferdas / 95.160.143.* / 2016-03-28 11:40
Ksiądz który nie czytał Ewangelii to chyba prawdziwy ewenement. "Idź, sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie" (Mk 10,21) "Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego" (Mk 10:25). To takie pierwsze z brzegu "mity"
lbartek44 / 89.73.238.* / 2016-03-28 11:40
"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego."

A to kto powiedział, proszę księdza?
wiara na sprzedaż / 83.144.117.* / 2016-03-28 11:39
Kolejny biznesmen przebrany za księdza - po Ojcu Dyrektorze, prałacie Jankowskim i innych robiących świetne biznesy bez podatków za to z grantami od państwa oraz naiwnych wiernych.

Najnowsze wpisy