Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Andrzej 2015 / 178.252.38.* / 2016-03-28 11:32
A ile powinien zarabiać, a ile zarabia ksiądz Stryczek jego własnym zdaniem. Czy jałmużna zamiast godnych zarobków - zasada wprowadzona za czasów premiera Mazowieckiego, a realizowana przez Kuronia na polecenie rządu jest moralnie uczciwa. Czy taki ksiądz ja ks Stryczek jest opłacany za uspokajanie sumień zarabiających za dużo którzy jednocześnie krzywdzą za niską płac swoich pracowników nie mających innej możliwości. Skoro tak wielkie nierówności są OK wg. przedstawicieli Kościoła to możne przestać płacić na biskupów i takich księży jak ks. Stryczek niech sobie dają radę lub zmienią pracodawcę.
Glonbond / 85.14.109.* / 2016-03-28 11:32
Nie płacą podatków, dostają dotacje od państwa oraz łapówki za odpusty od naiwnych ludzi! Większość z tych czarnych nie wieży nawet w to co głosi. Przykładem może być ten ksiądz! Duchowni powinni żyć w ascezie i pomagać potrzebującym. Oni za to rozpychają się maybachami i chodzą do zamtuzów. Wiara to mit, a większość duchownych to lichwiarze. To co powinni robić za free jest OGROMNIE drogie, a ich "usługi" wielce kosztowne. Dziękuję, ja już się wypisałem z tej obłudy wypisałem!
Kasia888 / 94.254.209.* / 2016-03-28 11:32
Genialny artykuł.

Pracodawca i pracownik to jak związek kobiety i mężczyzny. Wyobrażają sobie Państwo, żeby jedno z pary podchodziło do drugiego na zasadzie "mi się wszystko należy, jestem bezkarny, ty wszystko musisz a ja tylko sobie będę bierny"?.

Tak jak wszędzie królować powinno wzajemne poszanowanie i zrozumienie. Jeżeli pracodawca (partner) jest toksyczny to jak da się naprawić to się naprawia, a jak nie, to sie zmienia.

Świetne podejście do pracy, relacji i odpowiedzialności.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
a gucio / 37.47.25.* / 2016-03-28 11:30
Jak ktos myśli że przez jednego lub kilku sekciarzy Kościół się podzieli to grubo się myli . Temat do złożeczeń akurat na święta przyszykowany z całą psychopremedytacją !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Evangelimon / 90.156.77.* / 2016-03-28 11:30
"Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie" (Mt 19,21).

"Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego" (Mt 19,24).

"Wówczas zapytają i ci: «Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?» Wtedy odpowie im: «Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili»" (Mt 25,44-45).

"Biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą" (Łk 6,24).

"Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając" (Łk 6,35).

"Dawajcie, a będzie wam dane" (Łk 6,38).

"Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą do Niego, rzekł do Filipa: «Skąd kupimy chleba, aby oni się posilili?»" (J 6,5).
Tylko Jezus / 93.179.216.* / 2016-03-28 11:30
Przeraża mnie ten goste. I to takie indywiduum zajmuje się szlachetną paczką??? Czy przełożeni wiedzą co ten oszołom bredzi? Jakie wyznaje poglądy? A Papież? Czy Franciszek wie co ten facet wyprawia? Jak podważa autorytet kościoła tak bredząc? Mozolnie budowany w tych trudnych czasach... Płakać się chce. Zróbcie coś z tym wariatem! Ktoś mu rozum odebrał.
Magda760 / 188.146.0.* / 2016-03-28 11:30
Poszukajcie w internecie z kim się fotografuje i od kogo dostaje nagrody Pan Stryczek. Podobnie Jak Pan Sowa, ten również w sutannie.
coś ci się popitoliło / 37.47.37.* / 2016-03-28 11:35
A Lemański to też ta sama sekta ! Ale trochę przycichł !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obatel RP / 89.64.9.* / 2016-03-28 11:30
... no pięknie, co to za indywiduom, co to za osobnik ... Jeśli to coś, prawdziwie jest księdzem, to współczuję i jemu i wszystkim innym. To jest po prostu ... WSTRĘTNE...
Co to za imbecyl / 77.254.236.* / 2016-03-28 11:29
Ten ksiądz chyba strasznie rozminą się z powołaniem powinien zostać faryzeuszem gdzie ten idiota głosi kazania powinni go na gnoju wywieść hahahahahahahahahaa
007j24 / 83.10.34.* / 2016-03-28 11:29
Księdzu zalecam codzienne czytanie Biblii:
"Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego». Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego». A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?» Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe»."
(Mk 10,23-27)
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-03-28 11:29
Czy ten ksiądz słyszał kiedyś o "miłości bliźniego"? Może to jakiś "samozwańczy" ksiądz, który w seminarium nie był -tam tego uczą. Jezus faktycznie nie kazał rozdawać swojego majątku -kazał za to zadbać o bliźniego "jak o siebie". Nie podejrzewam praktycznie żadnego pracodawcy, żeby kiedykolwiek miał taki zamiar. Myślę, że ten ksiądz ma podobne poglądy, jak pracodawcy.
Oto Słowo Prawdy / 85.198.201.* / 2016-03-28 11:29
Z dotychczasowych głupich odmian katolicyzmu uważam, że najgłupszą i najbardziej odpychającą odmianą jest katolicyzm pisowskorydzykowy. Jednak większość kleru popiera taki katolicyzm. Sami dają świadectwo o sobie, kim naprawdę są! Coraz widoczniejsze jest również szaleństwo wśród katolickich polityków.
Karol IX / 95.108.98.* / 2016-03-28 11:28
Kolejny ksiądz, który zaślepiony mamoną i luksusowym życiem na salonach, zaczyna relatywizować przykazania boskie i podważać zasadniczy kanon wiary. Cóż, księża to też tylko ludzie, ułomni ludzie. Czasem będąc w wiejskim kościele i patrząc na niektóre szczerze rozmodlone kobiety, zazdroszczę im tego ogromu wiary w Boga. Takiej szczerej, wręcz dziecinnej. Taką wiarę zabijają w księżach (którzy trafili do seminarium z prawdziwego powołania) ich przełożeni, podobno najdalej już na II roku studiów. Struktura Kościoła z "taką wiarą" nie przetrwałaby ponoć nawet 50 lat, a Kościół ma już 2000 lat.
Biedny człowiek / 31.132.65.* / 2016-03-28 11:28
Pan ksiądz Jacek wystawia w sklepach koszyki na zbiórkę towarów na Szlachetna Paczkę od najbiedniejszych. Niech przejedzie się swoim wypasionym autem po Prezesach i Biznesmenach, niech Mu dadzą ochłapy na w/w cel. Żeby nie ci biedni ludzie Pan Jacek nie miałby co do paczek włożyć.
Wszystkiego najgorszego Panie biznesmenie modlący się za bogaczy a biednych mający w d.. .
Jeżeli Pan Jezus tak czynił jak mówisz, Pan, Panie Jacku to dziękuję za taką wiarę i religię.
Pisze to bardzo biedny człowiek
tomek_maselko / 2016-03-28 11:27
Smutne gdy mówi to przedstawiciel Kościoła . Ja to tak mogę powiedzieć bo żyję długo na tym padole.Jestem pragmatyczny i mam sceptyczne podejście do życia .
Chyba się komuś pomyliło po której stronie siedzi . Wybrałeś pan Panie złą profesję .

Najnowsze wpisy