Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Ja12127 / 164.126.10.* / 2016-03-28 11:22
Widac,ze ksiezulek nie ma do konca pojecia o czym mowi. Niech postawi sie w sytuacji rodziny z dziecmi,gdzie mie jest prosto od tak wyjechac sobie w poszukiwaniu pracy
A obecny pracodawca po wielu latach pracy zamiast doceniac pracownika
To go zniwcheca obcinajac pemie itd. Zenada tak mowi madrala,ktory jest sam ma mnostwo kasy nie placi podatkow i udaje sluge Bozego
Kolejny belkot...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pit777 / 31.183.217.* / 2016-03-28 11:21
Szok i niedowierzanie. A może ktoś specjalnie chce go wrobić? Przecież to nie jest możliwe, żeby ksiądz nie kojarzył: "Kto ma dwie suknie, niech [jedną] da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni" Łk 3,10-18
Acab / 188.101.198.* / 2016-03-28 11:34
Te słowa powiedział Jan Chrzciciel nie Jezus
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
byłem głupi / 82.145.220.* / 2016-03-28 11:21
To ksiądz bogaczy. Okazuje się, że Szlachetna Paczka to była ściema dla ogłupienia Polaków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
josh190 / 89.65.187.* / 2016-03-28 11:21
Widzę, że pan Stryczek nie przeczytał biblii zbyt dokładnie. Czy Jezus nie mówił: "głodnych nakarmić, spragnionych napoić, chorych nawiedzić", czy nie wyrzucił bankierów i handlarzy ze świątyni i nie poprzewracał ich stoły? Czy nie mówił coś o bogatym, o wielbłądzie i o uchu igielnym. Czy nie rozmnożył chleba i ryb? Czy nie powiedział o miłości bliźniego i abyście byli jedno? Czy to nie jest nakaz bycia solidarnym. Tyle już mówią przez cały rok o panu Stryczku, że stał się drugim ks. Sową i Ziębą (swoją drogą same ptaki, tylko sobie stryczek założyć). Ciekawe czy pan Stryczek zabierze swój majątek lub choćby sutannę na tamten świat? Być może wierzy w "tamten świat" i w Boga?
maro... / 88.70.184.* / 2016-03-28 11:21
Zgadzam się z kś. Stryczkiem to nie jest dla księdza nic dziwnego że jedni zarabiają 13 milionów rocznie ponieważ księża zarabiają jeszcze więcej. Już nie wspomne o wyższych głowach kościoła. Brawo księżulku kler powinien cię zwolnić za twoją błyskotliwość. Już nie wspomne o tym co powiedział na temat Jezusa. Chyba kś.źle rozumuje pismo święte. Papież Franciszek cały czas kościół nawołuje do ustwa że majętność i dobytek nic nie daje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maro... / 88.70.184.* / 2016-03-28 11:26
A Jezus powiedział te słowa " jeżeli chcesz iść za mną to rozdaj te swoje bogactwa biednym i chodź za mną "
" Albowiec ciężko jest wejść temu co ma bogactwa na ziemi do Królestwa Bożego "
Ciekawe co chciał Jesus Chrystus przez to powiedzieć.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wojak... / 89.79.84.* / 2016-03-28 11:21
""Znów chciałam zapytać, czy to sprawiedliwe, ale przecież "nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość społeczna", nie ma więc o co pytać."" ---- NAPRAWDĘ NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ ??// ??? CZYLI SĄDY BRONIĄ TYLKO ZŁODZIEI BANDYTÓW ----- TO PO CO NAM SĄDY????? Po prostu księżulu nawiedzony dobrze finansowany przez odpowiednią grupę społeczną aby takie tezy głosił.
iza261 / 89.206.54.* / 2016-03-28 11:20
duszpasterz ludzi bogatych????no i takie cos wykształciło sie --zyje nigdy nie ubudziwszy sobie rak ciezka praca i bedzie innych pouczac.to jest własnie sobiepanstwo!nie ma nic złego w gogactwie pod warunkiem ,ze zasłuzonym i zapracowanym,pod warunkiem ,ze rozmnaza sie te pieniadze i dzieli z minnymi w roznej formie--dajac im praqce,za godziwe pieniadze,budujac,itd za kogo oni nas maja za idiot..? ludziom chodzi o sprawiedliwy podział dóbr i o sprawiedliwe zarobkl,,,dalej wchodzci eksiezom w t..a oni maja nas wszystkich za niemyslaca mase roboli
nvhdy / 188.146.136.* / 2016-03-28 11:19
Jak dostaje od tych wyzyskiwaczy swoją odpowiednią działkę. to tak mówi. I tyle.
obrońcaLichwiarzy / 89.206.54.* / 2016-03-28 11:19
Na ta szlachetna paczkę dawało wielu biednych ludzi!!Nastepnym razem niech ten ksiadz zbiera kase po bankach!! I jak widac niema zielonego pojecia nic o rzeczywistosci jak sie bogaci dorabiaja.Niech otworzy oczy i sie przekona jak wielu ludzi niema wyplacanych wyplat jak są oszukiwani i okradani!!Ale najgorsze jest to ze ksiadz broni własnie tych oszustów i złodzieji twierdzac ze ci biedni ludzie sa sami sobie winni !!Nigdy wiecej ani grosza na szlachetna paczkę i bede ten wywiad przytaczał wszystkim co beda chcieli nanią grosza dać!!
Objektywny / 94.251.155.* / 2016-03-28 11:34
WIDZĘ, ŻE KSIĄDZ IDZIE NA SKRÓTY. Nie ma możliwości zmiany pracy!. Nie każdy człowiek nadaje się na cwaniaczka. Jeżeli się ktoś bogaci to albo jest zdolny i ma szczęście, jak np. literaci, artyści wynalazcy itp. albo też okrada swoich pracowników lub klientów. Poza tym przestańcie bredzić, że społeczeństwo się starzeje! To starsze pokolenie żyje jeszcze trochę dłużej a t też tylko jednostki. Nowe pokolenia umierają w 54, 60 maksymalnie do 70 lat a to są wyjątki. Gadanie, że nie będzie komu
pracować jest czysta demagogia (chyba chodzi o służenie z grosze bogatym). Automatyzuje się i komputeryzuje się procesy produkcyjne. Dokonuje się fuzje słabszych przedsiębiorstw z dużymi.
Padają zakłady usługowe i małe sklepiki. To pociągnie za sobą duże bezrobocie. I co za debile mówią nam o braku rąk do pracy i starzeniu się ludzkości? Chyba robi się to celowo by usprawiedliwiać swoja indolencje.
Glonbond / 85.14.109.* / 2016-03-28 11:16
Z moich podatków finansują ciebie złodzieju! Nie chcę by państwo finansowało was, a wiarę zmieniłem na ateizm. Dzięki, księżulku:) Referendum za odłamem kościoła od państwa!
wierny / 88.156.11.* / 2016-03-28 11:16
Jak będzie za mało na tacy albo po kolędzie to zamiast grzmieć o większe datki proponuję się przekwalifikować!!!!
Jakub1789 / 5.172.237.* / 2016-03-28 11:15
To niech się gagatek w sukience zabierze do uczciwej pracy !
Opiniusz / 31.185.198.* / 2016-03-28 11:14
Ma racje. To " dzielenie sie " musi wynikac z wlasnego serca indywidualnej decyzji bogatego o podzieleniu sie bogatego z biednym, a nie z nazuconego instytucjonalnie karania bogatych podatkiem ( za to ze sa lepsi I zaradniejsi). Chrzescijanstwo to nie marxizm. Dobroc ma wynikac z własnej indywidualnej woli I dobrego serca każdego człowieka a nie instytucji totalitarnych i podatkowych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bogacz1112 / 66.102.9.* / 2016-03-28 13:14
A potem skamle jedna z drugą "daaaaaaajcie, pandaaaaaa 24 tysie miesięcznie na mojego jajnikaaaaaaaa". To ja odpowiadam: TO ZARÓB SOBIE NA SWOJEGO JAJNIKA A NIE LECZYSZ GO ZA MOJE SKŁADKI DOBROWOLNE NA NFZ. ODDAWAĆ MI 10 LAT SKŁADEK, PASOŻYTY ŻYJĄCE NA CUDZY KOSZT!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
taka prawda / 85.202.210.* / 2016-03-28 11:14
U nas w Polsce w przeciwieństwie do Europy, przeważa chłopska zasada - jak nie pracujesz to nie jesz

Najnowsze wpisy