Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
_ja / 77.45.11.* / 2016-03-28 11:11
Panie Stryczek jestęś Pan po prostu głupi.Dlaczego nie piszesz o tym ,żeby np gminy czy wisoski mogły bić swój lokalny pieniądz. Twój bełkot którego nie będę cytował zapewnia monopol-kasę banksterce i złodzieją jest węc wg Ciebie perłą wolności ? . Jest takie określenie "pożyteczny idiota" .Gdy Cię pytają co jest dobre a co złe to odppowiadaj ,jeśli potrafisz.
jozef318 / 83.9.166.* / 2016-03-28 11:11
Nie wiem czy ksiądz przed tym wywiadem czegoś nie łyknął , bo mam wrażenie ,że plecie od rzeczy.
Jeżeli u księdza zmowa banków jest czymś normalnym to przepraszam ale ja się z tym nie zgadzam .
Prowadzę firmę od 20 lat i uważam ,że to pracownik na mnie pracuje i Go po prostu cenię i u mnie w Firmie nie pracują ludzie na Umowach Śmieciowych tylko na Umowę o Pracę .
A ja z Firmy mam żyć godnie a nie rozpustnie i zawsze dzielę się z ludżmi potrzebującymi choćby dwa razy do roku na Święta.
gość333 / 89.74.183.* / 2016-03-28 11:11
Trudno żeby mówił inaczej kościół w Polsce ma się super dzięki baranom których żaden ksiądz nie będzie popierał w zamian za utratę swojej kasy.
starzec256 / 178.37.129.* / 2016-03-28 11:11
pan ksiądz uważa się za nadczłowieka to tak wspolczesny polski nazista w sutannie, to wy jesteście winni wszelkiego .............................
kat551 / 195.191.162.* / 2016-03-28 11:10
Nie da się pogodzić ognia z wodą; nie można jednocześnie służyć Bogu i mamonie?
Gapa2 / 89.74.129.* / 2016-03-28 11:10
Jacy Wy jesteście ,,mądrzy,, co ma wspólnego przypowieść o ,,wielbłądzie,, z dzieleniem sie z innymi ?
Jezus chwalił tego co pomnożył majątek.
fsrgg / 2.27.123.* / 2016-03-28 11:17
Tak ale nie o mnozenie kasy tam chodzilo. Kazdemu Bog cos daje I pytanie co Ty z tym zrobisz jakie owoce mu przyniesiesz nie sobie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wolvi / 2.98.94.* / 2016-03-28 11:09
Dokładnie tak! Nareszcie konkretny ksiądz! Brawo! Więcej takich życiowych duchownych! Respekt!
baba 508 / 89.72.57.* / 2016-03-28 11:09
-----TO DLACZEGO ZAŁOŻYŁ SZLACHETNĄ PACZKE-------skoro Pan Bóg nie kazał się dzielić----
ABSqwert / 89.65.34.* / 2016-03-28 11:08
Księdzu polecam przeczytanie Biblii raz jeszcze. I mniej pychy proszę księdza. Pensja takiego prezesa banku nie pochodzi od wyników jego pracy ale od wyników pracy całego tłumu ludzi. I jest niemoralna bo bank płaci ludziom wszawe pieniądze za które ciężko utrzymać rodzinę. Księdza utrzymują ludzie więc nie musi walczyć o to czy zje dzisiaj obiad i w co ubrać dzieci. Zachłysnął się bogactwem i zapomniał o Bogu. Ale pamięta słowa Komorowskiego: zmienić pracę i wziąć kredyt. Pewnie prezes banku zarobi dzięki temu jeszcze więcej.
Areak213 / 89.65.183.* / 2016-03-28 11:08
To nie ksiadz to jakis szatan .Won mnie z kosciola dziadu kapitalisto. Gdzie Kuria ????
kolos758 / 85.202.223.* / 2016-03-28 11:07
Punk widzenia od punktu siedzenia !?
kazi0 / 62.122.125.* / 2016-03-28 11:07
IDĄC tokiem rozumowania STRYCZKA nasuwa sie WNIOSEK, że sam JEZUS to MIT !!! Po co więc KOŚCIÓŁ po co ta cała FIKCJA skoro JEZUS nie kazał się dzielić ! Wg STRYCZKA nie należy również tworzyć żadnych ośrodków pomocy bo przecież JEZUSK nie KAZAŁ się dzielić ! Niech WYBRANA część społeczeństwa żyje w przepychu i luksusie a pozostała ZDYCHA bo przecież JEZUS mówi, że nie należy się dzielić ! Nie należy tworzyć wspólnot ani być solidarnym z innymi ! KAŻDY niech żyje dla siebie i olewa drugiego ! Toż to heretyk nie ksiądz !
cynik1510 / 77.254.38.* / 2016-03-28 11:07
sukienkowi zaczynaja zmianiać front. nakradli juz tyle, ze teraz trzeba zmanipulować maluczkich coby nie kazali "się dzielic" dobrem które jest dobrem wspólnoty koscielnej. cóz nigdy nie miałem szacunku do ś...rwa w sułtannach i widać intuicja nie zawodziła.
ciekawe... / 5.173.62.* / 2016-03-28 11:07
Dobre rekolekcje, kapłan powinien ważyć słowa, rozumiejąc do kogo je głosi, może w środowisku biznesu to jest do przyjęcia ( co zrozumiałe ) ale ludzi którzy zostawiają rodziny bo tak wygląda ich wybór zachwalany tu przez (a może ksiądz to tylko jakiś tytuł nie związany z kapłaństwem?) księdza, bo muszą jechać za chlebem i lepszym życiem, to raczej słabo wypada. Ostatecznie mogą wegetować na miejscu i patrzeć jak ich dzieci nie dojadają (zarabiając 1500 na rękę), ale wspólnie i w rodzinie - po bożemu, to też wybór, tylko czemu inni chrześcijanie nimi pogardzają?
Sugeruję umieścić ten tekst jako kolejne kazanie do odsłuchania pod hasłem ;Rekolekcje wielkanocne dla nieudaczników; brawo i dziękuję za rzucenie nowego światła na nauczanie Chrystusa.
Święto2016 / 87.105.249.* / 2016-03-28 11:07
Jaka banda sfrustrowanych nieudaczników tu sie wypowiada. Ksiądz jak najbardziej mówi prawdę. To ze należy sie dzielić nie jest tym samym co musisz sie dzielić. Kazdy wybiera swoją drogę poprzez naukę, miejsce zamieszkania, świadome wybieranie znajomych, szkół i wiele innych. Kazdy by chciał być bogaty. Ale nie oszukujmy się aby bogaci byli bogaci to biedni musza na nich pracować. I tym będzie tańsza siła robocza tym bogaci bedą bogatsi. I z punktu widzenia osoby bogatej nawet nie należy sie dzielić. Ponieważ jeżeli dasz cos za darmo to biednemu będzie sie wydawać ze to mu sie należy. A wtedy bogaty będzie musiał dać jeszcze raz i jeszcze raz. Aż biedny lub grupa biednych zabiorą mu wszystko. I wtedy bogaty stanie sie biedny. A biedni bedą sie wtedy cieszyc ze zabrali bogatemu wyzyskiwaczowi wszystko. Tak wiec bogaci powinni dawać dobre uczciwe wynagrodzenie za dobra uczciwa prace. Za nic więcej. A biedny jak chce być bogaty. To niech sie nim stanie. Ale to nie jest takie proste jak być biednym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wasyl968 / 83.5.103.* / 2016-03-28 11:17
Sflustowany nieudacznik to Ty. Większość ludzi która się tu wypowiada wacku to zwykli ludzie którzy mimo iż ta banda złodzieji którą ten klecha reprezentuje płaci ludziom po 1500 zł wychowuje mimo to dzieci i Stara się godnie żyć. A tacy jak Ty to w prawie 100 procentach pajace ze słomą w butach którym za lizanie butów prezes rzucił o 300 zł więcej niż innym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy