Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
pracownik rzeczywisty / 89.67.3.* / 2016-03-28 11:07
A ksiądz gdzie pracuje?
w giewu / 37.47.25.* / 2016-03-28 11:18
ma dwa etaty : w tefałenie i gie wu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Inkwizycja / 83.27.158.* / 2016-03-28 11:06
"złoto, złoto, chytre oczy świni
już nikt nie wygoni
kupców ze świątyni"
sławek817 / 87.248.84.* / 2016-03-28 11:06
straciłem prace bo nowa firma zaoferowała 8 zł , z ja dostawałem 12 zł na godzinę , a słowa księdza mi się podobają ..... tylko , że chrześcijaństwo to wspólnota .... ale skoro ryba psuje się od głowy i Papierz myje nogi muzułmanom to gdzie jest ta wspólnota ? i tak kościół traci wiernych
almik / 79.124.120.* / 2016-03-28 11:05
ludzie,a ja ciągle myślałam że ten STRYCZEK to jeden z tych porządnych,prawych księży a to się okazuje że taki sam szmaciarz jak reszta jego kolesiów-- naprawdę dlaczego ty nie grzmisz BOŻE?????????????
Romeoal / 178.42.180.* / 2016-03-28 11:05
Ksiadz sie myli bo bogaci, jak powiedział Chrystus, juz nagrodę swoją tu odebrali.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
michu415 / 83.24.183.* / 2016-03-28 11:05
Kwintesencja zepsucia polskiego kleru. Nikt przecież nie kazał się dzielić, o jałmużnie też nic nie było napisane ani o "rozdaj ubogim". To przecież wszystko METAFORY bo księżom się nie opłaca przestrzegać własnych zasad.
A teraz grzecznie dajcie im pieniążki bo księża w końcu pracują ciężko na swoje przywileje i pieniądze obiecując coś czego nikt nigdy nie widział. W kwestii stratnego państwa zastanawiam się ile pkb generują księża, chyba tylko poprzez głaskanie zaprzyjaźnionych bogaczy po główkach "będzie dobrze, daj mi troszkę pieniążków to Bóg Cię będzie kochał".
hen991 / 82.160.202.* / 2016-03-28 11:04
Tak jakby w Polsce mozna byloby zmieniać prace jak rękawiczki. Takie myślenie typu PO i Nowoczesne PO. Kościół protestancki a nie katolicki. Czyż nie Jezus powiedzial ze łatwiej przejść wielbladowi przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
al49 / 5.172.238.* / 2016-03-28 11:04
Ten Pan powinien dokładniej czytać Biblię a nie filozofować bo to prowadzi do herezji.
Ale to też przewidział Jezus , takich pseudo-nauczycieli.
syl67 / 5.172.252.* / 2016-03-28 11:39
Pan Stryczek odleciał, bogaty młodzieniec, któremu w, którejś ewangelii Jezus powiedział żeby sprzedał wszystko i rozdał ubogim a potem naśladował Jezusa pewnie w kazaniach ks. Stryczka nie mają miejsca. Myślę, że ten przykład bardziej dotyczy samego młodzieńca i jego życia - gdyby zrobił to co polecił Jezus wcale nie oznaczałoby, że latałby obdarty i ubogi po Izraelu w tamtych czasach. Gdyby poszedł za Jezusem zyskałby życie czyli samego Jezusa a reszta spraw z pomocą Boga dałaby się załatwić. Sam takiego zaufania nie mam i pewnie podobnie jak bogaty młodzieniec nie posłuchałbym Jezusa i dalej pewnie bym żył swoim życiem...chociaż..Jestem za tym aby ludzie się uczciwie bogacili i posiadali majątek jeśli są takie możliwości ale generalizowanie jakich się dopuszcza odlotowy ksiądz są jakąś głupią herezją. Niech zrzuci szatki księdza poszuka pracy albo założy biznes ...coś mi się wydaje, że wtedy nie byłoby podobnych wynurzeń a gdyby sobie poradził to nie pisałby takich głupot.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maria221 / 80.134.5.* / 2016-03-28 11:03
Teraz nie zaluje ze nie dawalam ksieza ale pomagalam ludziom ktorzy pomcy potrzebowali a teraz nie bede wspierac zadnej zbiorki koscielnej Temu panu cos sie pomieszalo w glowie z tej ilosci pieniedzy ktore zabiera biednym bo nie pochowa i nie da slubu za darmo juz wiem ksiadz Stryczek wszystko powiedzial o klerze geld geld
warszawiak 416 / 78.11.152.* / 2016-03-28 11:03
KUPA CWANIAKÓW W TYM KK . WIERZĄ TYLKO W MAMONĘ !
Katolik ? / 79.185.187.* / 2016-03-28 11:03
To może kościół zacznie pracować sam na siebie, a nie tylko datki, zbiórki , zwolnienie podatkowe , dotacje
i wszystko co łaska. Kościół staje się w Polsce tym czym prawa tylko dla bogatych, lekarze tylko dla bogatych, kościół tylko dla wybranych których maja utrzymywać biedni i głupi. Kościół to najgorszy od wieków sposób sprawowania i utrzymania władzy poprzez zniewolenie , indoktrynację, itd, - patrz 2 godziny tygodniowo religii zaczynając od przedszkola, a kończąc na obowiązku uczestniczenia w mszach do końca życia.
hewy / 31.61.137.* / 2016-03-28 11:06
Przecież Kościół pracuje na siebie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Karol M. / 83.9.221.* / 2016-03-28 11:03
Pan ksiądz Stryczek ma fajne nazwisko, choć podejrzane, jak on sam. Jemu się w głowie po przewracało od czytania (a nie studiowania) dzieł biblijnych i marksistowskich.
stara i smutna / 93.157.75.* / 2016-03-28 11:02
Co za brednie "plecie" ten pan ksiądz, jak mówiłam, gdy była mała. Teraz w ogóle nie rozmawiam z niektórymi księżmi. To tylko ludzie. A co do meritum: kobieta nagle dowiaduje się, że jej niby mąż ( bo to umysłowo duże dziecko, bo chory człowiek!!!) nie przyniesie ani grosza - a w domu dwójka dorastających dzieci!; i co ta "związana okolicznościami i obowiązkami" istota ma robić?; rzuca obecną pracę, bierze się za "zarabianie", ale już tam OTOCZENIE zadba, aby nie "wciskała" się w ich interesy - i jaka w tym sprawiedliwość ! tak więc ani ona, ani ta potrzebująca rodzina nie zmieni sytuacji finansowej _swojej!- jeśli nie panują określone, prawne, regulacje na rynku pracy - i TEJ RZECZYWISTOŚĆI, W KTÓREJ FUNKCJONUJEMY.
Niestety, "pan ksiądz" nie zna się na współczesności - ani trochę!!!
hewy / 31.61.137.* / 2016-03-28 11:09
Na współczesności to znają się nasi mądrzy rządzący - i wyniki są widoczne gołym okiem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
śmiechu warte / 207.244.89.* / 2016-03-28 11:02
a jaka siła kazała Stryczkowi wypłakać się do rękawa Money, czyżby ta sama, co to takich dwóch połączyła wcześniej "miłością" w Watykanie?

Najnowsze wpisy