Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
serce / 95.160.226.* / 2016-03-28 11:02
Jezus o wielu sprawach nie mowil, ale zostaly dopisane,dopowiedziane i ciagle wciskane ciemnocie z ambony w celu osiagniecia korzysci
krzyszotf / 89.228.11.* / 2016-03-28 11:02
Jezus wcale nie kazał się dzielić? Bogactwo to nic złego? Dziwne, zaprawdę powiadam wam, że łatwiej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Jakieś głupie gadanie, że jak ci praca nie odpowiada, to szukaj sobie lepiej płatnej. Bzdura. Niestety rynek nie jest efektywny w ten sposób, bo nie mogę bez kapitału stworzyć takiego samego banku, takiej samej firmy jak mój pracodawca, nie mogę zniszczyć go konkurencją i powiedzieć, że nie płaciłeś mi godnie, bo jak widzisz jestem na tyle kompetentny, efektywniejszy niż ty i tylko dzieki mnie twoje firma istniała i mogłeś zarabiać kokosy. Płaciłeś mi grosze, nieadekwatnie do mojej wartości dodanej, stworzyłem firmę konkurencyjna i cię zniszczyłem.
rodeo / 89.76.27.* / 2016-03-28 11:02
Ks. Strryczek bredzi i nie zna nauk Jezusa.
"PRĘDZEJ WIELBŁĄD PRZEJDZIE PRZEZ UCHO IGIELNE NIZ BOGACZ DOSTANIE SIĘ DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO" - nuczał Jezus.
A co pokazuje Papież Franciszek?
Ks. Stryczek jest fałszywym duchownym.
my 925 / 46.238.231.* / 2016-03-28 11:01
jakiś lewak znów się odezwał a że to ksiądz ? bywa niestety, wielu takich nawiedzonych liberałow i konfidentów jak niektórzy biskupi i kapłani , mają coś za "uszami" i dają się szantażować, przykre to bardzo, ale cóż ... Boże wybacz bo nie wie co czyni
jakas / 109.231.34.* / 2016-03-28 11:01
co to jest sprawiedliwość zdaniem ks? A co to jest pazerność? cnota? Niech ks zmieni pracę.
zabawny / 83.29.158.* / 2016-03-28 11:01
Został sługą mamony więc jak może go ona razić? O pokorze, ascezie, ślubach czystości ten przebieraniec nie chce słyszeć,cóż to za chore wyznanie ten gość prezentuje. Oto właśnie mentalność w sutannie spustoszy kościoły.
binqo / 89.66.181.* / 2016-03-28 11:01
A BIEDA Z LENISTWA I WYKORZYSTYWANIE INNYCH, TO MORALNE ZŁO DO POTĘPIENIA!!!
Andrzej-Gdańsk / 89.65.136.* / 2016-03-28 11:01
Oto twarz dzisiejszego kościoła.Biedni, ubodzy oddajcie wszystko bogatym, a przede wszystkim kościołowi, gdyż im to się należy.
dixi / 5.172.247.* / 2016-03-28 11:00
Słowa Jezusa odnośnie bogactwa
Mateusza 6: 19-24
(19) Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. (20) Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. (21) Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. (22) Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. (23) Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność! (24) Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

Marka 10:23-26
23) Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego. (24) Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego . (25) Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. (26)
polecam przeczytać kontekst tej wypowiedzi czyli wersety wcześniejsze od 17.

Dalszy komentarz zbędny .........

Albo się wierzy słowom Jezusa w Biblii albo się słucha człowieka. No i żeby nie było że jestem św Jehowy albo Protestantką itd. Są jeszcze Biblijni Chrześcijanie mała grupa ale jest.
bbbbbbbbb / 178.235.251.* / 2016-03-28 11:03
100% racji. Też wolę sobie Biblię poczytać niż księdza posłuchać. Są teksty trudne, które bardzo często księża na kazaniach źle interpretują i wprowadzają ludzi w błąd. Lepiej samemu dojść do prawdy, nawet jeśli początkowo miałoby to prowadzić do jakiś herezji, niż tkwić w cudzym błędzie.
jarkusek / 109.241.173.* / 2016-03-28 11:00
Czy to aby na pewno ksiądz? Naćpany czy co? Od dziś nie dam ani grosza na tacę 😊 ksiądz powinien być zadowolony i ja bo więcej w kieszeni zostanie...a bym jeszcze zapomniał żadnych uchodźców i potrzebujących nie wpuszczę do Polski bo w końcu jak nie dzielić się forsa to i niczym innym 😊 wolnością i pokojem też. Niech zgodnie z ksiezulkowa teoria zdychają pod płotem, a u mnie to niech zgnije jedzenie na śmietniku a się nie podzielę bo to moje ku...wa i już.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rem420 / 77.253.25.* / 2016-03-28 10:59
"Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego». Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego». A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?» Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe»."
(Mk 10,23-27)
nnnnnnnnnnn / 178.235.251.* / 2016-03-28 10:59
Dawno się tak nie uśmiałam. Niezły księżulo. Jezus nic nie mówił o dzieleniu się, ale mówił o tym, że jeśli ktoś chce za nim iść, powinien całkowicie pozbyć się majątku. Nie powinien troszczyć się o dzień powszedni w kwestii materialnej. Powinien troszczyć się tylko o ducha. Łatwiej jest przejść wielbłądowi przez ucho igielne niż bogatemu. Ksiądz chyba życzy prezesom banków piekła. Bo inaczej nie da się tego wytłumaczyć.
hk / 109.173.221.* / 2016-03-28 10:59
Następny ksiądz który stał się celebrytą, przypomnę tylko temu Panu że już w UE pracuje się nad ustawą ograniczającą wynagrodzenia kadry zarządzającej. TEN klecha niech zapozna się z faktami jak Pan Kulczyk korumpowała menagerów TPSA i firma która przynosiła zyski przynosi teraz straty błogosławieństwem takiego klechy nie dam sobie głowy uciąć że dostał suty datek żeby mówić takie bzdety.
poq / 93.175.84.* / 2016-03-28 11:05
Facet oderwany od rzeczywistości zupełnie tak jak przyssany do TVNu i Urzędu Marszałkowskiego Ks Sowa ...Robią zła robotę dla kościoła...
rttfcse / 31.61.141.* / 2016-03-28 10:59
To wybraźcie sobie go co powiedzialby Somalijczykom albo Sudańczykom... skóra cierpnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tomasz2016 / 66.102.9.* / 2016-03-28 10:59
Gratuluję Księdza usprawiedliwiającego bogaczy i wyzysk. Zapewne poczuli świæteczny nastrój. Pewnie że Jezus nic nie kazał. Bo Jego nauka nie na tym się opiera. Ale przypominam przypowieść o młodzieńcu, któremu Jezus powiedział, że jeśli chce z Nim iść niech najpierw sprzeda i rozda wszystko to, co ma. Pierwsi chrześcijanie też nie nazywali swoim, tego, co mieli, bo wszystkim siè dzielili. Wersja Ks. Jacka to wersja dla bogatych, odbiegająca nie tylko od ducha Ewangelii ale i nauki i tradycji Kościoła. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy