Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Jadwiga828 / 193.34.220.* / 2016-03-28 09:52
Dzis sie prosze księdza nie wybiera miejsc pracy,a pracodawcy robia z nami co chcą.Jesteśmy niewolnikami pracodawców proszę księdza i często nawet jesli jestesmy krzywdzeni to trwamy aby przeżyć,bo miejsc pracy po prostu nie ma,a prezesów jest conajwyzej kilku w firmie i te miejsca sa po prostu zajęte.Chrystus żył skromnie,a jest Królem Wszechświata-powinniśmy nasladować Chrystusa! W modlitwie Ojcze nasz modlimy się o chleb powszedni nie prosząc o zasobne konto na zapas.Jest niemoralne to,ze jedni mają tak olbrzymie dochody a inni umierają z głodu na świecie.Po co w takim razie martwi się ksiądz o biednych rozdając im prezenty?
Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" 18 Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". 20 On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
Sam Jezus idąc do Jerozolimy żył z datków ludzi wdziecznych,których spotkał na swojej drodze,chcących poprzeć Jego i Jego Uczniów. Myslę,ze to stało się oczywiste ,że należy się dzielićw trosce o współbraci.Natomiast dzieki temu wywiadowi przynajmniej w moich oczach szlachetna paczka legław gruzach,Duzo zasobów na starośc księdzu życzę,
Fgvdr / 31.61.140.* / 2016-03-28 09:53
Żeby denerwować ludzi i nabijać kasę dla prezesa WP.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gosc 2 / 164.126.56.* / 2016-03-28 09:52
Prosze w takim razie zapoznac sie z Ewangelia... , prosze Ksiedza ....Ew. sw. Lukasza...Pan Jezus mowi...kto ma dwie suknie niech da temu, co nie ma, a kto ma zywnosc niech tak samo czyni Lk 3,10-18. Czyz to nie jest o dzieleniu sie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kk@k / 89.69.39.* / 2016-03-28 09:51

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić

Wychodzi na to że każdy obstawia inną grupę osób i gada pod nich . Kapelan ubogich powie co innego..
Adam73847 / 94.254.192.* / 2016-03-28 09:51
Więcej takich klechów a za 10 lat z wież kościołów będą strzelać minarety.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ew231 / 109.241.103.* / 2016-03-28 09:51
Właściwie sam prowokuje aby nie dzielić się kasą z kościołem......
I o to chodzi / 37.47.37.* / 2016-03-28 09:56
Judasz sprzedał P Jezusa za 30 srebrników.
Gdy zrozumiał co zrobił , założył sobie STRYCZEK.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
poq / 93.175.84.* / 2016-03-28 09:50
Ten ksiądz ma zapewnione jedzonko za darmo i pensyjkę na koszt podatnika w spokojnym kraju. Niech sobie sam migruje na rynku pracy...do Jemenu na przykład... Polacy migrują ale na Zachód zostawiając swoje rodziny bo muszą. Tego singiel ksiądz nie widzi. Jaki to ma wpływ na dzieci i rodzinę którą ksiądz powinien specjalnie mieć na uwadze ? Banki mają problem bo posiadają wszystko z przemysłem włącznie. To jest bardzo niezdrowa sytuacja. Z tego powodu mają negatywny wpływ na globalną gospodarkę bo są zarządzane przez zwalczające się grupy polityczno-plemienno-obyczajowe....Prezes powinien zarabiać dużo ale nie dlatego że jest na stołku wspierając akurat najsilniejszą sitwę...
chryst / 83.9.241.* / 2016-03-28 09:50
Jednak miałem rację nie dając się nabrać na tę jego "szlachetną paczkę". Teraz widać jaka ona szlachetna. Chodzi tylko o wypełnienie kieszeni tego księdza.
kam2 / 83.23.71.* / 2016-03-28 09:50
Chyba się księdzu pomyliło, wszedł w rolę usprawiedliwiajacego bankierów. Czyżby banki tak dobrze sponsorowany "szlachetna paczke"? Mnie nie przekonuje, po raz pierwszy w życiu, mam krytyczne zdanie di poglądów jakiegos księdza. Wiem, że pieniędzy nie należy się wstydzić, ale takich z uczciwego interesu. Ksiądz przyznaje, że banki wprowadzał w błąd - przedstawiale nieuczciwa ofertę kredytów, ale ostatecznie dochodzi do wniosku, że była to naiwność biorących kredyt i społeczeństwa. Wiec zalozyciele Amber Gold byli uczciwi, i uczciwie zarobili!!!!! I jeszcze jedno do księdza, w kredytach walutowych prawdę znali tylko Ci "uczciwie" zarabiający prezesi, a pracownicy byli przez nich przekonani, że przedstawiają uczciwa propozycje!!!!! A zyski czerpali prezesi, faktycznie nic złego w zarabianiu tak uczciwie pieniędzy. Gratulacje Księże, coś niesamowitego, jak zależność od sponsorów hamuje zdrowy rozsądek!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Luśka / 83.21.131.* / 2016-03-28 09:56
No, jaki mądry ksiądz!!!!! W swoim życiu się nie napracował, biega, w sukience po mieście, żyje za pieniądze z tacy i takie kocopoły pieprzy. Do roboty go za 600 zł miesięcznie niech wtedy zmienia kwalifikacje, a może ktoś ze szlachetnej paczki mu pomoże... Dzięki takim księżom coraz mniej ludzi do kościoła chodzi
panmodrzew / 46.169.29.* / 2016-03-28 09:49
ha ha ha ksiądz nie zna biblii.A ucho igielne dalej ksiądz nie wie co jest w temacie.Ksiądz masz przechlapane u Chrystusa.
anna406 / 5.172.247.* / 2016-03-28 09:49
Gratuluje wszystkim którzy latają do kościoła i dają tym świnią w sutannach na tace :))) To jest prawdziwe oblicze kościoła. Najprawdziwszy w świecie Faryzeusz się ujawnił !!!!!! A wy ciemniaki dalej im wierzycie ... Wasz ksiądz nawołuje do tego by biedniejszych traktować jak śmieci ! Bo czy prezes daje godnie zarobić pracownikowi w Polsce ? Nie , bo u nas króluje zachłanność! "Niskie stanowisko= śmieć na tym stanowisku co oznacza niech zarobi na chleb i wodę... Wstyd że człowiek pominę zawód księdza mówi takie rzeczy... Chyba pycha u niego nie zna granic , oderwany od rzeczywistości... Ale i Ty księżulku bedziesz umierał i nieważne ile zarabiasz .. i wiedzy nie masz o Tym czego chce Bóg. Nikt tej wiedzy nie ma ... wiec tak naprawdę możesz być nędzarzem w następnym życiu i też ktos cię bedzie traktował jak śmiecia .... Wydaje mi się że Bóg popiera miłość. A czy miłość się nie dzieli ?? To nas wyróżnia od zwierząt ... Ale co taki Faryzeusz o tym moze wiedzieć.... Gratuluje promocji kościoła :)))))
jod / 31.131.168.* / 2016-03-28 09:49
to może księżulo powinien sam na siebie zapracować i płacić podatki nie żebrać jak wszyscy jego koledzy wyciągają łapy do państwa i społeczeństwa i bogato się im żyje.
Lidka 987 / 89.230.50.* / 2016-03-28 09:49
Jak Jezus nie kazał się dzielić to po co organizuje ten pan szlachetną paczkę ? Żeby milioner kupując kredki dla biednego dziecka miał czyste sumienie?
malwina364 / 83.6.126.* / 2016-03-28 09:49
a co z zawodami które są potrzebne jak pielęgniarki, które ciągle żyją na granicy ubóstwa. co gdyby one się przekwalifikowały i odeszły od łóżek pacjentów. Czy może ich praca nie jest warta więcej? nie rozumiem logiki księdza.To z jednej strony na temat zarobków. A na temat dzielenia się- Oczywiście Jezus może nie mówi - dzielcie się, ale czy Pismo Święte nie mówi
Głodnych nakarmić.
Spragnionych napoić.
Nagich przyodziać.
Czy to nie jest forma dzielenia się???
KUBA56 / 78.8.211.* / 2016-03-28 09:49
Ja od 10 lat przestałem zabiegać o księdza, czekam aż ksiądz będzie zabiegał o mnie i moją rodzinę. oszczędność czasu i pieniędzy. Polecam.

Najnowsze wpisy