Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Waldomoro / 188.146.133.* / 2016-03-28 08:51

Jeżeli ktoś jest dobrym prezesem, to niech zarabia godnie.


Jestem porażony aroganckim tonem tego artykułu. Zastanów się najpierw, Ksiądz, co znaczy słowo "godnie". Oświecę cię Ksiądz. "Godnie" oznacza z godnością, czyli w sposób uczciwy, etyczny, moralnie nienaganny. Robić coś w sposób godny, to postępować tak aby zasłużyć na szacunek otoczenia. Zarabiać godnie, to zarabiać w taki właśnie sposób i nie przekłada się to bynajmniej na ilość zarabianych pieniędzy... Jeżeli, Ksiądz, tego nie rozróżniasz, to taki z ciebie duchowny, jak ze mnie konstruktor rakiet kosmicznych, a żerujesz na społeczności katolickiej, która cię utrzymuje i dzięki której, Ksiądz, żyjesz w twoim rozumieniu "godnie", czyli opływając w dostatek. Kościół Katolicki powinien się jak najszybciej od twoich wypowiedzi odciąć, bo przez takich jak ty traci resztki autorytetu...
Rubik781 / 46.186.12.* / 2016-03-28 08:51
Czyżby ten księżulek zapomniał o 7 przykazaniu , który tu narusza ten prezes. A co takiego robi ten prezes aby zarabiać 500 razy więcej od pracownika Czy posiada od niego 500 razy większe zdolności i kompetencje Wątpię a raczej jest odwrotnie i czy wkłada 500 razy więcej pracy . Taki skrajny liberalizm przechodzący w przywłaszczanie cudzych pieniędzy nie przystoi księdzu.Aw mysl tego rozumowania to prezes mógłby "zarabiać" (przywłaszczać w imieniu prawa) kilka mln dziennie iteż nie będzie to nieetyczne.
obiektywny725 / 91.234.128.* / 2016-03-28 08:51
ten ksiadz ma duzo racji przesadna pomoc socjalna to głupota ludzka która najczesciej prowadzi do naduzyc kryzysów finansowych i do wszelkiego rodzaju rewolt oczywiscie jest tez druga strona medalu w Polsce wielu pracodawców mogłoby płacić więcej stać ich na to ale niestety nie płaci przez chciwosc brak kultury prawda zawsze jest posrodku wszystko zalezy od nas panstwo swoimi przepisami nie zmieni nas i naszego podejscia do zycia
Miilena / 83.6.168.* / 2016-03-28 08:50
W zeszłym roku chciałam zorganizować zbiórkę wsród moich pracownikow i klientów na Szlachetna Paczkę. Jak zadzwoniłam do ich biura, to w dość ordynarny sposób zostałam poinformowana, ze jak chce używać do mojej akcji ich loga, to muszę zapłacić i ze to będzie koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Po tej akcji pozostał wielki niesmak i już przekonałam się, ze to jest niezłe prosperujący biznes i pralnia pieniędzy, a nie pomoc bliźniemu z potrzeby serca. Zreszta pan Stryczek wystawił już sobie świadectwo tym wywiadem. Nic dodać, nic ująć. Trzymajcie się od niego z daleka, ta cała jego Szlachetna Paczka to ściema.
Luis862 / 83.29.241.* / 2016-03-28 08:50
Do roboty bando nierobów. Siedzicie przed komputerami, piszecie bzdurne komentarze i narzekacie. Od tego nie przybywa dobrobytu.
Jiackk / 37.47.11.* / 2016-03-28 08:49
Gdyby wszyscy księża byli tacy, zacząłbym wyznawać religię
savastano / 83.11.39.* / 2016-03-28 08:48
W końcu jakiś ksiądz powiedział prawdę. Kościół to firma działająca dla zysku. Na marginesie, Rydzyk to zapewne jego idol.
iciek / 83.30.149.* / 2016-03-28 08:47
Ten belzebub to na pewno "prawdziwy polak". Musi mieć żydowskie korzenie ( nazwiskiem nie trzeba się sugerować, bo "prawdziwi polacy" zawsze używają polskich nazwisk: Wałęsa,Kwaśniewski, Bartoszewski, Lepper, Mazowiecki i wielu, wielu innych zdrajców ) ,tylko tacy są "patriotami'.
ONR Falanga / 5.57.167.* / 2016-03-28 08:47
Człowieku nigdy w żuciu nie powinieneś zostać księdzem, teologiem itd. z takimi poglądami zapisz się do KODu i pomóż zbierać Kijowskiemu na alimenty zaległe.Masakra gdybym cie spotkał u mnie na rejonie już byś sutanne prał ...Wstyd lamusie ale tak to jest jak powołanie traktuje sie jak pobyt w Ciechocinku ....
grrr188 / 95.171.208.* / 2016-03-28 08:57
I po co wbijasz szpile Kodowi,jeśli jestes nacjonalista ,to powinieneś znać historię swojej ojczyzny ,i wiedzieć ,ze Kościól to pasożyt zerujący na polskim społeczeństwie,niedługo bedą uroczyste obchody 1050 lecia zniewolenia dumnego narodu,a Ty i Tobie podobni beda stać ze swymi choragwiami w pierwszych szeregach

Tej szczurzej mordce nalezy sie solidny w..dol.Mówie to ja ,zwolennik KOD-u i przeciwnik PiS-u.
Sandolimm / 83.11.144.* / 2016-03-28 08:47
Mnie tam nic nie dziwi . Problem w tym, w co ludzie uwierzą .Jeżeli leżą plackiem , w pyle przed jakimś władcą , bo ktoś im powiedział,ze władza pochodzi od Boga, to dlaczego mają nie leżeć plackiem przed prezesami banków ?
jdjdjjd / 91.246.67.* / 2016-03-28 08:47
To co mówi ten ksiądz.....nie spodobało by się Św.Franciszkowi...
fddfd / 89.75.154.* / 2016-03-28 08:46
takich bredni dawno nie czytałem - złodzieje mają zarabiać krocie wyzyskując pracownika !!
Henryk 633 / 85.5.198.* / 2016-03-28 08:46
Oto typowy faryzeusz. Powinien ksiadz troche wiecej czytac, a mniej sie wypowiadac. Troche skromnosci tez nie zaszkodzi.
jean_palesky / 2016-03-28 08:46
...hmm... to właśnie tego sortu tak zwani "księża katoliccy" którzy już dawno pomylili powołanie z uprawianiem sutannowego biznesu powodują, że kościoły w Europie opustoszały i pustoszeć będą. To własnie poglądy tego sortu szarlatanów sutannach powodują, że pozbawieni pracy młodzi ludzie szukają swojej przyszłości w szeregach tak zwanego "państwa islamskiego". Nie mają pracy i nie widzą przyszłości, zatem jest im wszystko jedno. Ale o tych oczywistościach prawacka prasa woli dyskretnie milczeć. Ot, i wszystko...
nie-prezes / 83.25.95.* / 2016-03-28 08:45
Ksiądz nie wypowiada się na temat prawa, bo twierdzi, że go nie zna, tylko na temat ludzi i ich życia. A skąd może znać losy ludzi, których nie zna? Dlaczego ktoś podąża taką, a nie inna drogą? Pewnie, że chciałabym byc prezesem banku i mieć gdzieś "biednych" ludzi, bo nawet jak bym ofiarowała na jakąs fundację 5 czy 10 tys to byłoby tylko "ulanie się" z tego, co bym miała. Ale niestety nie zawsze można zmienić i przekwalifikować się w pracy na prezesa bo liczba tych etatów nie starcza na chętnych. A pracodawcy swoją drogą nie chcą zatrudniać ludzi bez doświadczenia. Ale ksiądz od ukończenia szkoły do emerytury nie musi się o pracę martwić. Wystarczy być księdzem i się zarabia.

Najnowsze wpisy