Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
liza / 83.28.107.* / 2016-03-28 07:42
Co ma zrobić żona, gdy mąż okazuje się niezaradnym i leniwym, a sama opiekuje się małymi dziećmi?Porzucić lenia czy męczyć się z nieudacznikiem długie lata, bez szans na poprawę?I dokąd ma pójść z małymi dziećmi?Jakie rady dają w konfesjonale?
Wikio / 83.22.252.* / 2016-03-28 07:39

Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

W takim razie nie ma nic moralnego w tym aby sie dzielić to po co ta szlaczetna paczka??? Cyba tylko dlatego aby Stryczek mógł zostać celebrytą!! ! Ohyda.
m510 / 83.168.121.* / 2016-03-28 07:39

Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić

Mk 10,17-22 - Bogaty młodzieniec.
"Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!» Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."
Pit999 / 5.172.247.* / 2016-03-28 07:39
" „Kapłan powinien zawsze unikać chciwości i powstrzymywać się od prowadzenia wszelkiego rodzaju handlu" - wskazuje abp Józef Michalik w liście pasterskim do kapłanów archidiecezji przemyskiej. Podkreśla, że „ksiądz powinien prowadzić czysty i klarowny rachunek z ludźmi w sprawach finansowych". Jak czytamy w liście, ubóstwo jest "zaleceniem Chrystusa, które odnosi się do wszystkich chrześcijan, ale cechować powinno szczególnie głosiciela Ewangelii".

ARCYBISKUP JÓZEF MICHALIK"
No cóż nie masz kasy to i ksiądz cię godnie nie pochowa, a w dzisiejszych czasach często zdarza się że księża handlują wiarą.
kirdan_ancalime / 2016-03-28 07:38
Wow, nie sądziłem że może się znaleźć ksiądz z naprawdę solidnymi poglądami którymi tak swobodnie się dzieli. Gratuluję księdzu i poglądów i odwagi, widać że nie cały kler jest jeszcze zepsuty.
malabiala / 77.254.91.* / 2016-03-28 07:36
Gdyby prezes nie zarabiał 300 razy więcej od pracowników, to ksiądz nie musiałby organizować ,,szlachetnej paczki" dla tych, którzy pracują i nie są w stanie wyżywić swoich dzieci. Ksiądz żyje z tego co dostanie z naszych podatków i z tego co zbierze na ,,tacę", ale są tacy, którzy nie chcą się dzielić z kościołem i co ksiądz na to? Ksiądz mówi jak bankster, a ja uważam, że jeżeli ktoś otworzy firmę, włoży w nią swoje pomysły i swój wysiłek to może zarabiać ile chce, ale pracownik musi zarobić tyle, żeby nie musiał żebrać o ,,szlachetną paczkę". Natomiast, jeżeli ktoś prezesuje firmie państwowej, to jest prezesem z nadania i dostaje pensję z naszych podatków i my nie musimy się godzić, by zarabiał 300 razy więcej od pracowników i mamy prawo powiedzieć, że to niesprawiedliwe i że się nie zgadzamy- wiara w Boga nie ma z tym nic wspólnego.
Jacek placek455 / 46.186.88.* / 2016-03-28 07:36
Prezesi wszystkich bankow laczcie sie, zrzutka na ks, Stryczka, prawdziwego obronce Waszych apanazy.
marco... / 66.102.9.* / 2016-03-28 07:36
Idz księżulku do lekarza a nie piepsz głupot
Niech sobiezarabiają ale jeżeli to jest prywatna firma czy bank ,na państwoych i w spółkach to już układy tylko są ...robola za 50 gr ściga fickus a prywaciarzoi milion umoży Oto twoja sprawiedliwość pasożycie w sutannie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Don275 / 31.1.142.* / 2016-03-28 07:35
A kto sie składa na szlachetną paczkę ? Prezesi czy zwykli ludzie ?
Sokzzuka / 80.238.97.* / 2016-03-28 07:54
Nie wiem jak ksiądz czyta Pismo Święte, ale w takim razie co oznacza fragment o Bogatym Mlodziencu z Ewangelii sw. Łukasza? Cytuję: Zapytał Go pewien zwierzchnik: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 19 Jezus mu odpowiedział: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. 20 Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę!»4 21 On odrzekł: «Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego». 22 Jezus słysząc to, rzekł mu: «Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie potem przyjdź i chodź ze Mną». 23 Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty. Dalej Jezus mówi:Jezus zobaczywszy go [takim] rzekł: «Jak trudno bogatym wejść do królestwa Bożego. 25 Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego». 26 Zapytali ci, którzy to słyszeli: «Któż więc może być zbawiony?» 27 Jezus odpowiedział: «Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga».
Jezus wyraznie mowisz sprzedaj co masz i rozdaj ubogim.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krzysztof437 / 164.127.237.* / 2016-03-28 07:34
Jak to ma się do : list św.Pawła Apostoła do pracowników - ...... I przyszedł Pan i spojrzał na pracę naszą, i był zadowolony. A gdy spytał o zarobki nasze usiadł i zapłakał...... Myślę, że księdzu w głowie się poprzewracało od tego dobrobytu i przede wszystkim złotych pałaców biskupich, szat, kielichów, itd.
MYsia2 / 5.174.64.* / 2016-03-28 07:34
Zarobek nie jest zły jeśli przy jego uzyskaniu nie przekroczyło się norm moralnych. I to oburza ludzi: lichwiarskie procenty, oszukańcze umowy, złe traktowanie pracowników.
wldek / 89.74.243.* / 2016-03-28 07:33
PAN STRYCZEK ŻYJE PRZECIEŻ NIE Z PRACY TYLKO Z DATKÓW JAKIE WIERNI RZUCAJĄ NA TACĘ.
heretyku, nie "filozuj" / 91.217.48.* / 2016-03-28 07:33
stryczek, chyba słabo jadasz i głupoty gadasz. może prezesi zasponsorują lepsze obiadki? był taki jeden przy Jezusie, zajmował się finansami, założył sobie "stryczek" za przewrotność.
SrEbErKo / 89.64.25.* / 2016-03-28 07:33
A czy Jezus ustanowił duszpasterzy dla firm?
elek 200 / 86.22.244.* / 2016-03-28 07:35
Nie. To firmy wzięły sobie duszpasterza. Wolno im,prawda ?
dtyhwj / 82.160.167.* / 2016-03-28 07:32
on bredzi niech, sciagnie sutanne i sprobuje zoorganizowac sobie zycie z tymi umiejetnosciami jakie ma a przeciez je ma zyczy mu powodzenia bez ukladow i znajomosci cwanaiczek

Najnowsze wpisy