Forum Polityka, aktualnościKraj

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Ks. Jacek Stryczek: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit. Nie ma nic niemoralnego w zarobkach prezesów

Wyświetlaj:
Akni / 83.21.213.* / 2016-03-28 00:22
strasznie słabe, ksiądz żyje jak pączk w maśle z "tego co łaska" i próbuje wmawiac, że każdy tak może. nie, nie każdy potrafi się sprzedac.
anka 9877 / 82.13.71.* / 2016-03-27 23:56
Szwaczce w Bangladeszu nie chciało się uczyć i dlatego jest biedna. Tak oto streścić można wywody tej mądrej głowy. Jak mawiał mój tato - syty głodnego nie zrozumie. Poza tym biedni na świecie są potrzebni. Na nich się robi najlepsze biznesy.
BOGDAN777 / 188.146.6.* / 2016-03-27 23:49
PIERWSZY RAZ ZGADZAM SIĘ Z KSIĘDZEM,DZIWNE ŻE NIE CHODZĘ DO KOŚCIOŁA.
portusalos / 91.108.183.* / 2016-03-27 23:28
Lubie money.pl bo kupi każdego, ciekawe ile Pan Stryczek policzył za te ciekawe wynurzenia.
Brawo MONEY.PLL
PoCoNamTo / 83.29.146.* / 2016-03-27 23:14

Nie ma nic niemoralnego w tym, że prezes banku zarabia 36 tys. zł dziennie.

Na szczęście nie Stryczek będzie ostatecznie osądzał czy to moralne, czy nie.
francc / 178.43.80.* / 2016-03-27 23:04
Stryczek a czy to nie Jezus powiedział "prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego"

co ty na to Stryczek
nie _naiwna / 89.65.255.* / 2016-03-28 00:56
Ten sam fragm przyszedł mi do głowy jak czytałam ten niemoralny wywiad udzielony przez księdza, który tendencyjnie interpretuje Pismo św. i usprawiedliwia bogaczy. I jeszcze kolejny fragm o mlodziencu, kt Jezus kazal rozdac majatek i podążyć za soba, na co tenże się zasmucil , bo nie był gotów? Wstyd proszę księdza. A księża skąd mają fundusze na emeryturę? Mit od pucybuta do milionera nie wszędzie ji rzadko jest możliwy. Ksiądz nie zna realiów pracy i zatrudnienia zwl. w małych miejscowościach, bo jest księdzem dla biznesu. Komu ksiądz służy Bogu czy mamonie? Jak bym słyszała posłankę Pawłowicz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Magnvm / 31.61.140.* / 2016-03-28 00:36
Nie powiedział tak, w Biblii tego nie ma
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ad1970 / 77.255.95.* / 2016-03-27 22:44
Proponuję drogi człowieku przejdź na wegetarianizm, wprowadź głęboką medytację do swego życia, oczyść świadomość i czakry, podłącz się bardziej do Pana, aby widzieć Jego wzrokiem, czy też sercem, bardziej zrozum siły natury materialnej i ich wpływ na ludzi, kompozycję świadomości różnych klas ludzi, zrealizuj, że to co dla jednego jest lekarstwem, dla innego jest trucizną, i odejdź od generalizowania grzechu, bo status i ścieżka konkretnego człowieka, jako pochodna jego natury, ma korelację z tym co może, a czego nie, gdzie się zaczyna, i gdzie się kończy jego granica, z której wynikają konsekwencje wzlotu, lub upadku, a tym samym co jest grzechem konkretnie dla niego, na tym etapie na którym jest, bo co innego jest grzechem dla zaawansowanego kapłana, a co innego dla słabego duchem i umysłem pijaka, podobnie jak u dzieci, kiedy się dwójkę dostanie za coś innego w pierwszej klasie, a dwójkę za co innego na studiach, itd. Pewnie jest Pan dobrym menedżerem w tym dobroczynnym biznesie, ale ten wgląd, patrząc po tych wypowiedziach, to raczej taki średni...
7771 / 212.96.245.* / 2016-03-27 22:35
Ile hipokryzji jest w tych komentarzach i braku szacunku dla drugiej osoby co ma inne zdanie.
"Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień" nie tak to brzmiało ?
Trzeba pamiętać, że sprawiedliwie nie znaczy PO RÓWNO, a jak widać wielu tego nie rozróżnia.
Ci co powołują się na cytaty z Pisma jak poniżej niech najpierw sami się ocenią czy tak zrobili jak jest napisane, czy sprzedali wszystko, rozdali ubogim i poszli za Jezusem?

"21 Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». 22 Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości."
Roman875 / 79.185.138.* / 2016-03-27 22:34
JĄDRO KAPITALIZMU CZYLI CHCIWOŚĆ ŹRÓDŁEM WSZELKIEGO ZŁA

Moim zdaniem nie można popierać kapitalizmu a jednocześnie twierdzić ,że jest się świadomym chrześcijaninem ; chyba ,że się nie zna swojej wiary. Kapitalizm opiera się na chciwości (jeden z grzechów głównych) i indywidualizmie. Jest to absolutne zaprzeczenie przesłania Ewangelii ,która opiera się na wspólnocie i potępia chciwość jako źródło wszelkiego zła.

Cytuję (I Tym 6 ,7-11) : " (7) Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść. (8) Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni! (9) A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. (10) Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. (11) Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością!"
rtjert / 83.23.49.* / 2016-03-27 22:24
Mętne wypowiadania z siebie , nie z Biblii.
Mariet / 89.65.51.* / 2016-03-27 22:15
To ciekawe, że osoba z takimi poglądami jest twórcą Szlachetniej Paczki, która jakby nie patrzeć opiera się na dzieleniu...Może i każdy jest kowalem swojego życia i może się przebranżowić, ale czuję w tym wywiadzie zbyt duży optymizm (żeby nie powiedzieć dziecięcą naiwność) i jakąś sprzeczność.
outlook3 / 185.25.219.* / 2016-03-27 22:14
No to się wielebny naraził ."Zapiszą" Księdza do KOD i to zapewne do najgorszego sortu. Brakuje tylko stwierdzenia, że Jezus miał liberalne poglądy i byłby komplet. Wyrazy wielkiego szacunku i głęboki ukłon czapką do ziemi. Pacholęciem będąc oglądałem w "komunistycznej" TV film "Jezus z Nazaretu" i tak mi się jakoś przez te długie lata wydawało, że wolność człowieka była dla Niego czymś oczywistym i najważniejszym. Jakoś nie bardzo trafiało do mnie i nadal nie trafia gawędzenie o jedynie słusznej prawdzie jakiejkolwiek partii.
AnnaWolnyLogin / 77.65.82.* / 2016-03-27 21:57

Nie ma takiego cytatu w Ewangelii mówiącego, że Jezus kazał się dzielić.


Na jaki adres wysłać księdzu Biblię i listę cytatów od starego testamentu, przez Ewangelie na Listach kończąc?
Pan Leon Sułek / 77.65.90.* / 2016-03-27 22:29
A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: „Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Odpowiedział mu: „Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania”. Zapytał Go: „Które?” Jezus odpowiedział: „Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego biźniego, jak siebie samego!” Odrzekł Mu młodzieniec: „Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?” Jezus mu odpowiedział: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!” Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

(Mt 19,16-22)
Marcysia99 / 31.128.9.* / 2016-03-27 21:43
no chyba dołożę jakiemuś panu prezesowi moją rentę , niech żyje jeszcze godniej , a co

Najnowsze wpisy