Forum Forum dla firmKsięgowość

Księgowość wewnętrzna czy outsourcing?

Księgowość wewnętrzna czy outsourcing?

szach-mat / 5.184.23.* / 2014-01-24 10:23
Z której opcji korzystacie i co wpłynęło na Waszą decyzję? Czy była opłacalna?
Wyświetlaj:
MackozBogdanca :) / 31.61.129.* / 2014-01-31 14:18
Cyfr Ci nie będę tutaj wymieniał, ale tak, najpierw był dział, potem musieliśmy, niestety nasze drogie panie z ciężkim sercem zwolnić i zmieniliśmy usługi na zewnętrzne. To było 5 lat temu, biorąc pod uwagę wydatki na utrzymanie działu i fachowość firmy, dzięki czemu sporo oszczędzamy w rozliczeniach zdecydowanie się opłaciło.
Kamil.Rar / 164.126.14.* / 2014-01-29 15:04
Warto też pomyśleć nad kupieniem programu do księgowości, one są często bardzo proste w obsłudze, wtedy inwestujesz tylko raz w zakup programu a nie musisz opłacać kogoś z zewnątrz z miesiąca na miesiąc. Dodatkowo nietrudno jest się nauczyć ich obsługi i pojąć potrzebną wiedzę, a ma się wtedy pewność, że wszystko jest zrobione odpowiednio, jeśli pracuje się samemu bądź zatrudnia do tego zaufane osoby - to w końcu ważne. W firmie w której kiedyś pracowaliśmy szef wprowadził takie właśnie rozwiązanie - i zakupił program z Lefthand-u - to była moim zdaniem bardzo dobra decyzja, program bardzo ładnie śmigał i nie było nigdy z niczym żadnych problemów :)
MartaJak / 5.173.25.* / 2014-01-30 14:18
Dokładnie! Znam ten program i naprawdę świetnie się na nim pracuje. Lefthand sprawdza się w każdej sytuacji!
MackozBogdanca :) / 31.61.140.* / 2014-01-27 10:21
Zależy jak dużą masz firmę, jak zatrudniasz 2 osoby, to wystarczy księgowa z zewnątrz i tak do kilku osób nawet, generalnie mi by się nie chciało utrzymywać księgowości w biurze, bo to cały dział, obszar do wynajęcia, kolejni pracownicy, o wiele bardziej pasuje mi model zewnętrzny, gdzie zatrudniam wyspecjalizowaną firmę, która będzie sprawowała opiekę nad księgowością. Od kompleksowych usług znam np. Finanspol z Warszawy, z którą to firmą bardzo dobrze układa mi się współpraca. A robisz ankietę czy czegoś konkretnego szukasz?
szach-mat ponownie / 31.61.131.* / 2014-01-28 11:54
Zbieram informacje, bo już niedługo chcemy wdrożyć znaczące zmiany w budżecie i strukturze, co chcieliśmy też skwitować nowymi rozwiązaniami z zakresu księgowości. Do tej pory też korzystaliśmy z outsourcingu (mamy więcej niż 2 osoby w firmie :P) i zastanawialiśmy się czy to na pewno najbardziej trafne rozwiązanie. Długo już współpracujesz z tą firmą? Wcześniej mieliście dział wewnętrzny księgowości? Bardzo zależy mi na poznaniu różnic w utrzymaniu działu a zatrudnieniu firmy zewnętrznej.
gość2689 / 78.8.252.* / 2014-01-29 13:18
Zainteresuj się biurami rachunkowymi online. Są tańsze, niż stacjonarne biura, mają certyfikaty, w razie problemów reprezentują Cię przed ZUS i US. Przykładowo Ifirma pozawala zalożyć konto za darmo na 3 miesiące, w sam raz na start, żeby w ogole sprawdzić, czy taka forma prowadzenia księgowości Ci odpowiada.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy