Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kto będzie rządził polską gospodarką?

Kto będzie rządził polską gospodarką?

Money.pl / 2005-11-02 16:41
Komentarze do wiadomości: Kto będzie rządził polską gospodarką?.
Wyświetlaj:
leon / 83.29.70.* / 2005-11-05 18:15
Ekipa gierkowska pozostawiła 40 mld$, wybitni fachowcy SLD/PO dorzucili 100mld$. Kto by teraz nie był -może być tylko lepiej.
jGazz / 83.26.165.* / 2005-11-05 20:13
Co to znaczy wybitni fachowcy SLD/PO ???
Może masz schizofrenię postepujacą, kirdy uważasz rządy prawicowe za rządy PO?! Człowieku połowa obecnej świty to ludzie związani bezpośrednio z rzadami prawicowymi- proreformatorskimi i co z tego wyszło?
Reformy takie jak administracji, czy słuzby zdrowia są tego nieudacznicctwa najlepszymi przykładami. SLD to nic dobrego, ale właśnie Kaczyńscy nie chcieli grubej kreski Wałęsy, stąd wziął się rozłam całego postsolidarnościowego ugrupowania. Więc nie mów czegoś czego nie było. Poza tym jakie 100mld jeszcze w dodatku dolarów??? Paraliż komórek szarych to mało powiedziane !!!!
Sparky / 80.53.226.* / 2005-11-05 21:08
Przeważająca liczba obecnych wyznawców PO to do niedawna gorliwi czciciele pzpr - musieli gdzieś się bidoki zahaczyć - zmiana szyldu nie ma wpływu na układy
SLD/PO - tak właśnie jest.
Aby zmienić ten pogląd musielibyśmy uznać część naszej rzeczywistości za niebyłą
Trzeba pokoleń by to się nieco wyprostowało, a mamy 2-7 lat ,
krzyhoo / 83.26.160.* / 2005-11-05 18:13
No, Balcerowicza czy Belki, a nawet Hausnera w tej grupce nie widać. Ciort też wie, czy "nauczyciel akademicki" (fajny ogólnie) Marcinkiewicz, prezes RM, będzie sam głównym ekonomistą czy ktoś z tej piątki. Można mieć tylko nadzieję, że 'back seat driver', Jarosław K., nie desygnuje do tej roli miłośnika dżakuzi z Krakowa.
mamdosyctegobagna / 83.175.177.* / 2005-11-05 08:48
W tym kraju nie ma podziału na bogatych i biednych!!!
W tym kraju jest podział na działających i nierobów!!!

Po analizie planów i celów w. sz. p. i p. ministrów ZNOWU będziemy mieć wydzieranie pieniędzy tym co pracują i rozdawanie na lewo i prawo NIEROBOM !!!

Czas prawdy: Jesteśmy okradani.
Robin Hood zabierał bogatym i dawał biednym, ale jeśli ani jednych ani drugich już nie ma, to kim jest rząd? Na pewno nie Robin Hood-em, ale zwykłym złodziejem.
mir / 84.10.100.* / 2005-11-06 00:14
Tak to jest, że złodzieje wskazują na okradanego wrzeszcząc "złodziej"!
mmm / 217.116.100.* / 2005-11-06 10:33
A dlaczego od razu zlodzieje? czy w tym walnietym kraju ludzie wreszcie przestana patrzec na kase innych wilczym wzrokiem? a z tymi nierobami to po czesci prawda - wystarczy posluchac paru wiesniakow: no niech dadza, niech zrobia....tylko kto? jacy oni? tu nie trzeba wskazywac: oni dadza tylko samemu dzialac...a to ze bogatsi sie bronia to naturalne - wszelkie podatki nieliniowe sa niesprawiedliwe, bo jedni placa wiecej niz inni nic extra za to nie dostajac i nie piszcie mi tu o sprawiedliwosci spolecznej, bo jak chce pomoc biedniejszemu to mu sam pomoge (i pomagam) - a wole zrobic to sam niz wrzucac moja kase do worka, z ktorego rozdzielaja ludzie na ktorych nie glosowalem - wiec to jest zalegalizwoane zlodziejstwo - masz placic, ale o tym, co sie bedzie dzialo z twoja kasa decyduje ktos, kogo nie chcicales, zeby o tym decydowal...a teraz nas czeka rozdawnictwo...czy w tym kraju naprawde jest tylu malo rozgarnietych? ludzie zadajcie tym wszystkim biednym jedno istotne pytanie: czy oni chca byc do konca zycia biedni i dostawac nedzne zasilki, czy jednak wola z tej biedy wyjsc raz i porzadnie? - rola panstwa nie powinna byc dorazna pomoc zeby tylko utrzymac ludzi przy zyciu od pierwszego do pierwszego ale takie dzialania, ktore ich w koncu poistawia na nogi - wedka zamiast ryby...
gruby / 212.186.144.* / 2005-11-05 20:19
coś się w głowie pomięszało, wróć do wieków średnich wtedy też nie było biednych
Jaco / 83.27.180.* / 2005-11-04 22:03
Skoro tematem tego artykułu jest przedstawienie sylwetek ministrów to powiem tylko, że można mieć obawy co do pani Lubińskiej. Jest to osoba, która ma ogromne przygotowanie teoretyczne, ale nigdy swojej wiedzy nie wykorzystała w praktyce. Co innego przekazywać wiedzę książkową studentom, a co innego wykorzystać ją na tak wysokim stanowisku. Trochę się obawiam, że może nam narobić bigosu. Obym się mylił. Co do reszty polityków to można wnioskować, że są fachowcami z praktyką.
jGazz / 83.26.165.* / 2005-11-05 20:24
Mimo,że za bardzo nie popieram PiS- tutaj się zgodzę z rzetelną uwagą na temat pani Lubinskiej. I chyba się trochę zaczęło, bo prasę Londyńską obiegły słowa , które trochę mnie zmartwiły. Mowa o zwiększeniu wydatków budżetowych na kilka dni przed uzyskaniem votum, krytyka hipermarketów, a co za tym idzie zły odbiór przedsiębiorców zagranicznych , inwestorów. Bo co mają sobie pomyśleć, kiedy najpierw daje się sygnały o dobrych prognozach inwestycyjnych w naszym kraju, a później krytykuje się. Kto bedzie w Polsce chciał inwestować, jak nie będzie cały czas popierającej polityki proinwestycyjnej.
Ano zobaczymy. Życzę w każdym bądź razie mniej złośliwości w wypowidziach, a więcej zimnej krwi i rzetelnych analiz, takich jak w tym przypadku.
Pytek / 80.53.239.* / 2005-11-04 21:26
Czy Autor sam trudził się nad napisaniem biografii ministra Jerzego Polaczka?

A wystarczyło po prostu zajrzać na stronę:

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/298.htm

i zauważyć swoją pomyłkę.

"Jerzy Polaczek

Data i miejsce urodzenia: 24-08-1961, Piekary Śląskie ..."

Skąd więc ta Łódź i reszta "dyrdymałów"?
Marek / 83.24.22.* / 2005-11-02 19:32
Łaskawa Pani Min. Fin,
Proponuję, aby sprawiedliwością społeczną zajął się Min. Sprawiedliwości. Największą frustrację wywołuje poczucie nierówności wobec prawa, m.in immunitet poselski.
Jeżeli chodzi o sprawiedliwość finansową, to problem nie polega na wysokości podatku. % w tą lub tamtą nie stanowi różnicy.

Najistotniejszy jest PIERWSZY PRÓG PODATKOWY czyli kwota wolna od podatku. W dodatku powinien być ruchomy.
Uzależniony od ilości osób w gospodarstwie domowym.
np. 250 PLN/miesiąc/głowę. W dodatku zwiększony np. o 200 PLN na każde uczące się dziecko.
Takie ustawienie będzie sprawiedliwe społecznie, prorodzinne i prowykształceniowe.
kierownik / 83.27.232.* / 2005-11-07 11:11
Celna i madra uwaga. Popieram całkowicie
Andy / 83.31.223.* / 2005-11-04 19:58
Pani Minister powiedziała "...Równe potraktowanie wszystkich w czasie, gdy społeczeństwo uważa, że wielu bogatych dorobiło się nieuczciwie, pogłębiłoby tylko poczucie niesprawiedliwości." Właśnie, "wielu uważa", tylko czy to jest dowód na nieuczciwość? Myślę, że pani minister Janosik chce zabrać pracowitym i oddać nierobom!
gruby / 212.186.144.* / 2005-11-05 20:22
to chyba się andemu pomyliło z SLD
Katastrofa / 80.53.7.* / 2005-11-02 16:41
'Równe potraktowanie wszystkich w czasie, gdy społeczeństwo uważa, że wielu bogatych dorobiło się nieuczciwie, pogłębiłoby tylko poczucie niesprawiedliwości.' Taaa... We mnie jeszcze różnice w wielkościach mieszkań pogłębiają uczucie niesprawiedliwości... Możecie mnie dokwaterować do jakiejś ładnej willi? Będzie łatwiej i taniej niż z poręczeniem na kredyt mieszkaniowy.

Kiedy Wy, buce, zrozumiecie, że w polskiej krwi płynie jad zazdrości? W tym myśleniu nie chodzi o to, 'żeby mi było lepiej' - w tym myśleniu chodzi o to, żeby 'sąsiadowi nie było lepiej ode mnie'. A 'równanie w dół' już nawet w szkołach przestało się sprawdzać, ale tu też rumor podnoszą obrońcy praw wszystkich i nikogo, żeby nie tworzyć 'elitarnych' i 'uprzywilejowanych' grup. Kiedyś w zapomnianym już skeczu duetu Smoleń i Laskowik, ten pierwszy ripostował: 'Kiedyś normą był ogół, nie margines!' Nadal nie rozumiem, jak to jest, że zacietrzewiona mniejszość nierobów potrafi trzymać pozostałą grupę w szachu...
jGazz / 83.26.165.* / 2005-11-05 20:46
Jesteś dobrym analitykiem, tylko forma niewłaściwa, choć biorąc pod uwagę napłyawjącą krew do głowy , to i normalnego człowieka często ponosi. Tak ten zarzut jest słuszny, a w zasadzie to podstawowe założenie w rozwijającej się gospodarce, kazdemu nie według zasług ( np poparcie w wyborach), ale kazdemu według pracy, pomysłowości i często bardzo dużych wyrzeczeń, zwiazanych z prowdzeniem przedsiębiorstwa. Myślę,że jak by Ci ludzie tak nie mogli wyjechać przez 7, 8 lat na urlop, to trochę inaczej by popatrzyli na świat tych cały czas upokarzanych właścicieli prywatnych przedsiębiorstw. Dlaczego upokarzanych? Wystarczy właśnie posłuchać pani Lubińskiej, o tym że prywata i dochody z niej to tylko nieuczciwość i okradanie państwa( przytoczone słowa o społeczeństwie). Tylko,że państwo znowu chce rozdawać, tym którzy nie chcą pracować, bo po co? Ubezpieczenie ma, 450 zł też kapnie z naszych podatków, a na czarno dorobi sobie ze dwa, trzy razy tyle na tydzień. No to po co pójdzie do pracy, jak wystarczy rok przepracować i znowu na kuroniówkę?!
A my by pilnować wszystkiego, bakamy po 20 godz. dziennie bez urlopów, a jak pojedzie ktoś na urlop to za własne pieniądze, a wtym czasie pracownicy sobie pohulają, wybyczą się ,a i często nawet ukradną. Nie na darmo się mówi w Polsce pańskie oko konia tuczy!
I dlatego pani Lubińska chce nam jeszcze bardziej dowalić! Proponuję np podatek od wzbogacenia! Jak posiadasz samochód i dom to jesteś burżuj i płać.
Zobaczymy ! W każdym badź razie zgadzam się z tezą , że znowu w Polsce równa się do dołu, a nie do góry.
Pozdrawiam
ekonomista i przedsiębiorca / 81.210.119.* / 2005-11-15 11:37
Popieram w zupełności. Po Pani Minister od razu widać, że nie ma pojęcia o przedsiębiorczości, za to jest zupełnie "zsocjalizowana" w typowo-PRL-owski sposób. Jak zresztą bardzo wielu (nie wiem, czy wszyscy) z PiS.
Jest to tym smutniejsze, że TYLKO przedsiębiorczość tworzy nowe miejsca pracy, a TYLKO nowe miejsca pracy zmniejszają bezrobocie. Żadne programy tego nie zrobią bezpośrednio - TYLKO poprzez pobudzanie przedsiębiorczości....
mario / 217.197.76.* / 2005-11-05 11:18
Nic, tylko przyklasnąć. Dziwi mnie tylko to że większość zwykłych ludzi wie co należy zrobić żeby było lepiej, a ci na górze mają to w d....
leberał / 213.77.49.* / 2005-11-03 09:18
W tym kraju więcej ludzi nie pracuje niz pracuje - to i jest ta większość, proletariat wszystkich socjalistów, nawet pobożnych
alex / 83.238.68.* / 2005-11-02 22:52
CHetnie do ciebie przyjde pracować.Abyś płacił uciciwie.A niw wyzywał RODAKóW od nierobów.Tak mają rację >Ja kiedyś wieżyłem lewicy a on wprowadzili system liberalny i co sie okazało"Podzieli POLSKĘ na A i B.CZY młody polak? musi tułać się po swiecie i szukać pracy? I przestań z tą "zazdrością" Bo ja mam prawie wszystko i nie mogłem znieść.To co się wyrabiało.A byłem lewicowym patriotą.
jGazz / 83.26.165.* / 2005-11-05 21:23
Nie za bardzo rozumiem Twojej wypowiedzi, kontekst gdzieś w trakcie pisania umknął.
Nie można wszystkich pracodawców równać do przestępców gospodarczych! Ja pracuję prywatnie prawie trzydzieści lat, i wiedz, że to co dzisiaj wymyślają pracownicy, by za dużo nie pracować, to się w głowie nie mieści. A co robią lekarze ? Zajdź do lekarza zdrowy, ale jak trochę posymulujesz dostaniesz na pewno L4, później znowu powtórzysz, a w między czasie złapiesz faktyczne przeziębienie i 35 dni jak z bicza strzelił, a pracodawca Ci wypłaci. W mojej firmie pracuje ok 20 osób, a zawsze dwie, trzy osoby są na zwolnieniach lekarskich. Czy wiesz o tym, że na ich miejsce muszę doraźnie zatrudnić inne osoby. To nic, ale często jestem postawiony w sytuacji z dnia na dzień, np po znanych imieninach w naszym kalendarzu! Natomiast 15 czy 20 % załogi brakującej to stwarza olbrzymie trudności w kontynuowaniu pracy pozostałej części firmy, a nagminnym jest zapis w zwolnieniu chorego - "może chodzić".
Tak więc nie rób nam ciężko pracującym przedsiębiorcom przykrość i nie wrzucaj z kilkoma nieuczciwymi do jednego worka. W Polsce prywatnie pracuje ok 2,8mln ludzi , i oni daja pracę 2 czy 3 a w moim przypadku 20 osobom. I nigdy bym nie powiedział na pracownika , czegoś co by nie miało miejsca. I muszę jeszcze jedno dodać, że Ci pracownicy, którzy w Polsce pracują byle by pracować, na Zachodzie żyły sobie wypruwają. A Wiesz może dlaczego tak jest?! Tak jest przez takie panie Lubińskie, przez kształtowanie wiele lat wizerunku polskiego przedsiębiorcy, jako złodzieja, przestępcy gospodarczego okradajacego nasz kraj. Tylko nikt z krytyków nie popatrzył na program PiS-u i PO, próbując je porównać. Przecież PO chciało przez jednolite stawki dla wszystkich podmiotów wuyciagnąć na wierzch szarą strefę. To w programie tak krytykowanego Tuska jest jednakowa stawka VAT dla wszystkich, kiedy takie rozwiązanie jest jedynym, by zlikwidować pranie brudnych pieniędzy. Bo prać można tylko przy zróżnicowanej stawce podatkowej lub jej dużej progresji oraz przez różne stawki VAT-owe. To chyba jasne!
Więc niech Ci co mówią o niesprawiedliwości społeczej w Polsce wezmą również te aspekty pod uwagę, i to że ja pracuję 365 dni w roku, ja nie zachoruję , bo mi się nie opłaca, ja nie jadę na urlop już kolejny chyba z ósmy rok, bo mi się nie opłaca. Ja często ryzykuję całym swoim jestectwem, włącznie z domem, synem i żoną, by kupić maszyny lub urządzenia do Firmy. I co Panie szlechetny rozdawco? Może Ty byś spróbował poprowadzić wielobranżową firmę ryzykując własne pieniadze?
Ja chętnie zamieniłbym się rolami, bo moje życie to firma i nic więcej. I dziś dochodzę do wniosku, że w tym kraju uczciwie się nia da pracować, bo jak nie rozkradną ludzie, to w "imię prawa" rozkradnie państwo.
Pozdrawiam
mmm / 217.116.100.* / 2005-11-06 10:50
Zgadzam sie z opinia w 100%....mimo ze sam jestem pracownikiem. Pracuje w pewnej malej firmie (jest nas 8 osob + zewnetrzna ksiegowosc) -dobre warunki pracy, pensja na czas, wiele benefitow itp. - ale na to wszystko pracujemy razem, kazdy czuje i wie, ze sukces firmy, a wiec i nasz zalezy od nas. Dlatego nikt nie wycina numerow w stylu lewych L4 - jak sie mam problem to sie zdwoni do szefa i rozmawia, jak szef cos potrzebuje extra to tez dzwoni i rozmawiamy - zasada jest prosta: wszyscy sie utozsamiamy z firma i czujemy sie wspolodpowiedzialni za nia - tye wystarczy: myslenie i odpowiedzialnosc i naprawde mozna pracowac w dobrych warunkach i odniesc sukces
Antylewicowiec / 83.25.244.* / 2005-11-05 12:34
Jeśli umiejętności pracy Szanownego Pana są takie, jak umiejętność pisania, to powinien Pan raczej poszukać szkoły, a nie zatrudnienia. Zrozumiałe są Pana lewicowe sympatie, które zawsze są odwrotnie proporcjonalne do kwalifikacji.
JB / 84.10.92.* / 2005-11-05 05:10
Bardzo chętnie Ciebie przyjmę do pracy. Właśnie szukam osób chcących pracować. Jeżdżę za nimi po całym kraju. Zarobisz tyle ile wypracujesz, jak najbardziej system demokratyczny! Warunek: niekarany i wykształcenie min średnie. Zapraszam: tronics@onet.pl
Z wyrazami szacunku. Jan
Kapitan Nemo / 193.43.77.* / 2005-11-03 08:49
Drogi alex-ie. Jak już masz prawie wszystko i na wiele Cię stać, to kup sobie jeszcze "Słownik ortograficzny" i czasami go przeglądaj.
solomon / 84.142.20.* / 2005-11-04 23:54
kapitanie w tym miejscu nie poprawia sie bledow wypowiadajacych sie na, wiemy wszyscy ze gdy sie pisze napredce nie czyta sie tego jeszcze raz i nie poprawia bledow,kto chce zrozumiec sens wypowiedzi nieprzeszkadzaja mu bledy a pan nic nowego nie dodal tylko probuje kogos ponizyc za jakies braki.panu brakuje szacunku do innych bo juz niema sie czego uczepic pozdrawiam
George / 83.25.244.* / 2005-11-05 12:40
Jeśli ktoś nie umie pisać, to powinien się przed tym intelektualnym wysiłkiem powstrzymać. W Pana wypowiedzi jest co najmniej kilka byków, i to nie tylko gramatycznych, ale i zwykłych ortograficznych. Szacunek dla odbiorcy wymaga, aby pisać zwięźle i poprawnie.
salomon / 84.131.236.* / 2005-11-06 00:48
rozumiem ze do mnie byla ta iluzja ,w jakim swiecie wy zyjecie ?tu chodzilo mi o to czy ja czy ktos bedzie poprawnie pisal i chce bronic tego zeby niebral ktos pod lupe tego jakie kto popelnil bledy cz ortograficzne czy inne jezyk internetowy jest calkiem inny i niewazne sa bledy ale sens wypowiedzi ,to moj komentarz niema nic wspolnego z tematem oczym powinienem sie wypowiedziec ale wkuza mnie tu i uwdzie krytyka bledow tu niechodzi o to kto jak sie nauczyl pisas tylko jak mysli wiec prosze o wybaczenie moich bledow nie jestem przeciesz na egzaminie i nikt inny zeby oceniac poprawnosc pisowni,kto chce to zrozumie i nie przeszkadzaja mu bledy.Jak chce sie pan wykazac wiedza to prosze poszukac odpowiedniego miejsca.Pozdrawiam nauczyciela
student / 82.139.8.* / 2005-11-03 18:14
Według mnie to powinno się dać zrobić coś wreszcie w tym kraju, a nie gadać, że ten jest zły czy tamten. Było AWS i było źle, było SLD było jeszcze gorzej. Może PiS coś zrobi ku lepszemu. A jak nie to znowu odejdą z opinią złodzieji i kłamców. Pracowałem ostatnio w Stanach i tam sie poprostu pracuje, może i u nas trzeba się wziąść za jakaś robote a polityke zostawić tym, których sie wybrało. Ostatecznie jak komuś bardzo nasz rząd przeszkadza to moze swoja partię założyć. Niektorym się udało i teraz są trzecia co do poparcia siłą w kraju i nie narzekają, że im źle.
Pozdrawiam i borę się do pracy, bo nawet zarobione 10zł to 10zł wiecej :D
Anita / 83.82.217.* / 2005-11-04 19:57
Zycze Wam Powodzenia,moze wreszcie zmienicie na lepsze ten nienormalny dotad kraj.Trzymam kciuki i popieram calym sercem.
fart / 213.158.197.* / 2005-11-05 11:02
Bardzo im będzie potrzebne, zwłaszcz że i tak im nie chodzi o dobro narodu tylko o posady.
Co to za partia która, rok wcześniej chce zamykać lidera saomoobrny, a teraz robi go wicemarszałkiem.
Jakoś też nic nie słychać o zniesieniu imunitetu za sprawy karne, a była to jedna z podstawowych deklaracji PiSu w poprzednich latach.
Ale dajmy im Sto dni, będzie wiadomo jakie mieli intencje.
OBYM SIĘ MYLIŁ
U2 / 83.26.60.* / 2005-11-04 22:17
Oczywiście idzie na lepsze, ale nie od razu Kraków zbudowano. Ja wróżę dla nowego rządu spektakularny sukces (nie jestem w tych wróżbach osamotniony). W 2006 roku nie będzie najlepiej pod względem finansowym, ale od 2007 roku, kiedy ruszą nowe fundusze europejskie będziemy inwestować w niezbędną infrastruktuę 10 mld euro na rok ;-)
jGazz / 83.26.165.* / 2005-11-05 23:31
Tak i dlaczego to panowie Kaczyńscy wraz z całą elitą populistów prawicowych LPR, AWS , SAMOOBRONA tak strasznie byli przeciwni wstapieniu Polski do Unii????
Jak sie jest w opozycji mówi się i robi zupełnie coś innego , niż jak się jest na wysokich.....no może lżej stołkach.
Zakłamanie, oszustwo i tylko chęć walki o pieniadze...
3x / 217.96.226.* / 2005-11-05 00:35
Jeśli tak, to może mi wytłumaczysz dlaczego nasza najnowsza świątobliwość Pan Prezydent Elekt prawie wszystko co mógł w Warszawie - schrzanił doszczętnie, a prawie nic co obiecał to nie spełnił ? Miał na to 3 lata.
Jaco / 83.27.165.* / 2005-11-06 21:36
A gdzie konkrety?

Najnowsze wpisy