Forum Forum emerytalneOFE

Kto ma racje? zmieniacz czy odzyskiwacz??

Kto ma racje? zmieniacz czy odzyskiwacz??

eme / 83.22.2.* / 2008-02-06 07:22
Słyszałem że w ślad za akwizytorem zmieniajacym klientowi fundusz podąża odzyskiwacz? Komu wierzyć?
Wyświetlaj:
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-06 09:12
Zmieniacze nieżadko wygadują glupoty i nie do końca mówią prawdę alem to co mówią odzyskiwacze to jest dopiero tragedia. Uciekają się do tekstów typu: stracili Państwo połowę kapitału, po zmiane prowizją dla funduszu będzie 20 zł wyższa niż u nas (u osoby która zarabia minimalna krajową), zmiana nie jest bezpłatna trzeba będzie zapłacić nawet 700 zł. Ale to jeszcze nic jajgorsze jest to, że mówią żeby dzwonić na policję zeby osobę która zmieniła nam fundusz zatrzymano bo to są złodzieje, oszuści, wyzyskiczacze itp. nie licząc całej niezliczonej litanii przekleństw i obrażliwych stwierdzeń. Bardzo mi przykro, że tak jest ale muszę stwierdzićże liderem w tego typu praktykach jest CU. Miałem okazję się o tym przekonać prawie na własnej skórze, gdyż w mojej najbliższej rodzinie taka sytuacja miała miejsce i dokladnie wiem co zostało powiedziane. Inne fundusze również się bronią przed utratą klienta ale niestety w najbardziej zakłamany i wulgarny sposób czyni to COMMERCIAL UNION.
kózka / 84.10.76.* / 2008-02-07 11:11
to wybierz ING Nationale Nederlanden info507873608
any / 2008-02-06 10:08 / portfel / Bywalec forum

nieżadko

Tragedię, to ja widzę gdzie indziej...

Bardzo mi przykro

Powinno być Ci jeszcze bardziej przykro, bo piszesz głupoty.
1. Przekonałeś się [b]prawie[/b] na własnej skórze, a media stale donoszą, że prawie czyni wielką różnicę - napisz jak przekonasz się dokładnie na własnej skórze.
2. Z tymi 20 złotymi to wcale nie jest blef - tyle więcej wychodzi w niektórych przypadkach.
3. Na podstawie [b]prawie dokładnej[/b] relacji z jednego spotkania oceniasz całe Towarzystwo.

Albo sie wygłupiłeś, albo w bardzo wulgarny i zakłamany sposób piszesz o sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia.
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-06 10:17
tak się składa,że mam pojęcie i to bardzo duże bo pracuje w tej branży i wiem co się dzieje. To jest cały CU: będziesz płacił 20 zł więcej. Ale tego że tylko w niektórych przypadkach gdy ktoś ma duża składkę tego już nie mówicie jak bardzo wielu innych rzeczy.
Z takimi oszustwami i bredniami w wykonaniu CU mam do czynienia co dzień, gdy dzwonią klienci i mówią, że dzwonili z CU i tak im nagadali i ich nastraszyli, że nie wiadomo co robić. To nie jest jeden przypadek bo cały CU stosuje takie metody bez wyjątków. Najlepiej poczytać kary jakie płaci CU za takie praktyki i wtedy przekonasz się kto jest najbardziej zakłamany i nieuczciwy.
any / 2008-02-06 10:33 / portfel / Bywalec forum

tak się składa,że mam pojęcie i to bardzo duże bo pracuje w tej branży

Tak się składa, że prawie masz rację.

gdy ktoś ma duża składkę

Nie, przy płacy minimalnej, przy stażu członkowskim w CU ponad 2 lata, wychodzi ponad 20 PLN różnicy - to jest minimum.
Gdybyś faktycznie znał rynek, to wziąłbyś kalkulator i sprawdził, a nie rzucał błotem na oślep.

kary jakie płaci CU

Tylko CU płaci kary?
I za jakie praktyki zapłaciło kary?
Mała sugestia - zanim cokolwiek napiszesz przygotuj się dokładnie.
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-06 11:01
No tak naprawdę widać kto tu jest nie douczony i zakłamany. Od minimalnej płacy różnica w wysokości prowizji 4% a 7% wynosi 2.05 zł na miesiąc a nie 20zł na miesiąc. I znowu wspaniały CU robi klientowi wodę z mózgu. Wiem że Pani any stosuje takie metody więc się nie dziwie, że tak bronisz oszustów z CU.
A za co CU płaci kary już piszę: Pierwsza kara zapłacona już 18.02.1999r Namawianie do wykonywania czynności akwizycyjnych z naruszeniem prawa....100 000zł
2. Prowadzenie działalności akwizycyjnej przez osoby nieuprawnione, namawianie do poświadczenia nieprawdy. 14.05. 1999r -80 000zł
3. Rażące nieprawidłowości w sporządzaniu listy transferowej-utrudnianie rozwiązania umowy o członkostwo w OFE (641 przypadków) 01.10.1999r- 350 000 zł
4.Niedopełnienie obowiązku informacyjnego przy zawieraniu umowy o członkostwo w OFE-rozpowszechnianie błędnych informacji szkoleniowych 23.09.1999r-30 000zł
5.Rażące nieprawidłowości w działaniu funduszu 29.02.2000r -50 000zł
6. Naruszenie obowiązków informacyjnych 20.03.2000r-10 000zł
7. Zawieranie przez CU transakcji po cenach odbiegających od rynkowych, w związku z czym fundusz naruszył przepis art. 139 ustawy, gdyż nie osiągnął maksymalnej rentowności przy zachowaniu tego samego stopnia bezpieczeństwa inwestycji. 07.09.2000r-50 000zł
8. Nieprawidłowości związane z działalnością inwestycyjną OFE 07.02.2001r-10 000zł
9. Naruszenie art. 204 ust. 8 w związku z art. 204a ust. 6 ustawy (nieusunięcie nieprawidłowości wskazanych w powiadomieniu pokontrolnym polegającym na nieprawidłowości w pobieraniu opłat, o której mowa w art. 134 ust. 1 pkt 3 ustawy-17.03.2004-100 000zł
10. Rażące naruszenie art. 49 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych 26.10.2005- 400 000zł

I co powiesz na to any-akwizytorze z CU
any / 2008-02-08 09:10 / portfel / Bywalec forum

I co powiesz na to

Co ja powiem? Ano nic, dalej podtrzymuję swoją tezę, że nie mówisz wszystkiego.
Lekko zmodyfikuję to stwierdzenie, bo poprzednio kładłem to na karb Twojej niewiedzy, jednak teraz widać dokładnie, że świadomie pomijasz pytania/kwestie niewygodne dla Ciebie.
Ale do adremu.
1. Bardzo skrupulatnie wyliczyłeś różnicę w kwotach, ale pomnóż te nieszczęsne 2,05 PLN przez 12.
Co otrzymamy?
W kontekście cudownego pojawienia się miesiąca jako okresu rozliczeniowego, zaczynam wnioskować, że manipulujesz danymi, aby obronić swoją tezę.
Pozwól, że zacytuję:
prowizją dla funduszu będzie 20 zł wyższa

Ponawiam pytanie - prowizja będzie wyższa o ponad 20 zł rocznie, czy nie?
Co do wypowiedzi "odzyskiwacza" nie skomentuję jej, bo mam wrażenie, że niedosłyszałeś/niedopisałeś wszystkiego.
Ale to tylko takie moje osobiste wrażenie, a wypowiedzi nie słyszałem osobiście.
2. Kary - niestety, ale ponownie muszę Cię skarcić. Starannie skopiowałeś kary zapłacone przez CU, jednakże skwapliwie pomijając moje pierwsze pytanie: "Czy tylko CU płaci kary?"
Jak to jest?
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-08 10:29
W ramach wyjaśnienia. Odzyskiwacze straszą różnica w pobieranej prowizji w wysokości 20zł miesięcznie, oczywiście że w ciągu roku uzbiera się 20zł ale miesiąc a rok to drobna różnica:) no i o niej się nie mówi. Po drugie, oczywiście, że nie tylko CU płaci kary bo inni też płacą ale CU w tym względzie góruje i płaci najczęściej i najwyższe te kary. To ogólnie tyle. Oczywiście odzyskiwacze mają możliwość legalnej pracy i co do tego nie ma żadnych wątpliwości ale ważne żeby mówili oni prawdę a jeśli już ją mówią to żeby mówili do końca, czyli przykład prowizji: 20zł owszem ale nie miesięcznie a rocznie. Prawie cała prawda to nie prawda. Prawie jak sam/sama napisałaś(eś) robi wielką różnicę.
any / 2008-02-08 13:23 / portfel / Bywalec forum

20zł miesięcznie, oczywiście że w ciągu roku uzbiera się 20zł

Dlaczego dopiero teraz o tym piszesz? Nieładnie, zwłaszcza w kontekście zarzutów o "straszeniu" - czy przypadkiem to nie jest środek identyczny z krytykowanym przez Ciebie?

CU w tym względzie góruje i płaci najczęściej i najwyższe te kary.

No i znowuż mijasz się z prawdą, bo znalazłem towarzystwo, które zapłaciło więcej kar i analiza stosownych tabel daje ciekawe wnioski, ale zupełnie odmienne od Twoich przemyśleń.
Argumentu o wysokości kar proszę nie podnoś, bo czyta to kilka osób znających temat, które zorientują się, że wysokość kary nie jest wprost proporcjonalna do winy. I co istotne, ani wielkość, ani częstotliwość kary płaconej przez PTE nie wpływa na wielkość środków OFE - chyba rozróżniasz te podmioty?
A bardziej wnikliwa analiza dostarcza wniosku, że ilość nałożonych kar bardzo mocno zależy od wielkości funduszu...

ważne żeby mówili oni prawdę a jeśli już ją mówią to żeby mówili do końca,

Tak samo jak ważne jest, aby krytyk także mówił prawdę i mówił ją do końca.

20zł owszem ale nie miesięcznie a rocznie.

A dlaczego Ty sam, dopiero przyciśnięty do ściany, sprecyzowałeś o co chodzi?
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-08 16:01
Nie zostałem przyciśnięty do ściany tylko sprecyzowałem bo ani Ty ani cały CU tego nie robi. Co do kar to jak najbardziej są współmierne do winy i nie Tobie jest sądzić czy są one współmierne czy nie bo to KNF nadaje kary i to on ma rację. No może CU ma inne zdanie bo sam chciałby sobie wymierzać kary. Na szczęście nie ma tak dobrze .Ludzie, z którymi ja współpracuje czytają takie rzeczy( czyli kary) i rozumieją co czytają bo nie opowiadam im bajek z kosmosu jak CU. Zastanawiam się jak to jest i dlaczego? Może mi odpowiesz?
Dzwoni odzyskiwacz do klienta opowiada przez 30 min, że CU jest najlepszy najwspanialszy najwięcej zarabia a inni są źli. W pewnym momencie klient pyta dlaczego nikt do niego nie przyszedł przez 8 lat żeby zainteresować się prawidłowym przepływem jego składek, żeby odpowiedzieć na pewne pytania i wątpliwości klienta. Pada odpowiedź, że nie ingerują w dane osobowe i nie chcą nikogo nachodzić w domu i sprawiać nikomu taką wizytą kłopotu. Klient odpowiada, że chce przejść do nowego funduszu i rezygnuje z CU. Po 2 dniach od rozmowy pojawia się w mieszkaniu niezapowiedziany odzyskiwacz z CU. Rzeczywiście nie nachodzicie ludzi w domach. Wniosek jest prosty. CU zaczyna się interesować klientem i to bardzo intensywnie dopiero w momencie jak go traci. Taka jest naga prawda w wspaniałym CU. Mam nadzieję, że ta prawda nie zabolała cię na tyle żebyś nie mógł popołudniu wpaść z kilkoma niezapowiedzianymi wizytami do klientów żeby zrobić im pranie czachy. pozdrawiam:)
any / 2008-02-08 20:02 / portfel / Bywalec forum

Nie zostałem przyciśnięty do ściany tylko sprecyzowałem

LOL - dlaczego dopiero teraz?

Ludzie, z którymi ja współpracuje czytają takie rzeczy( czyli kary)

No to gratuluję świadomych klientów. Ale nie o tym pisałem, znowuż trzeba zaganiać Cię do narożnika.
No dobra - częstotliwość kar, pokusisz się o analizę, czy raczej niewygodne dla Ciebie?
Czy faktycznie CU zapłaciło najwięcej kar? Czy też znowu przesoliłeś?

bo nie opowiadam im bajek z kosmosu jak

No fakt, wolisz pobajczyć na forumie. Ale jakoś nie wierzę w to czytając Twoje wypowiedzi w tym wątku.

Acha i dobra rada na przyszłość, z zaciekłości ataków na CU wnioskuję, że utrącili Ci sporo transferów, musisz mocniej przyłożyć sie do pracy i staranniej prać czachę swoim ofiarom.
I jeszcze jedna dobra rada - ja sprzedaję na pozytywnych emocjach i nie obawiam się wizyt ratowników u moich klientów, spróbuj tej metody - lepiej się żyje i nie trzeba się później chować przed "wdzięcznymi" klientami
eme / 83.5.98.* / 2008-02-08 18:20
Nowy10Zaczynasz nudzić z ta twoja argumentacja odnosnie kar.Mnie akurat nie inetersuja kary i klientów zapewne także, wazne ze jest przychód, zysk.Chyba to jest jasne.Dalej uwazam ze brak ci argumentów i dziwie sie ze klienci daja ci sie na to nabrac.
Co do przeplywu skladek to czlowieku opamietaj sie.Ofe nie ma nawet takiego prawa aby interweniowac w ZUS-ie :):):)Jasne?? Albo poczytaj.Akwirujesz za posrednictwem nie wiadomo jakiiej spółki akwizycyjnej ktora na potrzeby wzrostu ilosci klientów wymyslila wlasnie odzyskiwanie skladek z ZUS-u.To dokladnie tak samo jak akwizytorzy odkurzaczy poszukują kurzu w domu zaś akwizytorzy maści odcisków na stopach.Niedlugo bedziesz pod pretekstem zmiany ofe pytał czym pastują buty.Logiczne prawda?Kolejna sprawa to ze zmieniacz nie przychodzi niespodziewanie ale klient po prostu wyraza zgode na rozmowe aby zweryfikować to co uslyszał od zmieniacza.I co sie okazuje??? Wielkie j a j o :):"):)Stad to ze po moim spotkaniu zmieniacz prosił abym w żaden sposob nie wyrażał ochoty na jakąkowliek rozmowe z akwizytorem dotychczasowego funduszu.Mało tego, zostawil mi jakiąś kartke aby ten akwizytor pod tym sie podpisał . Jaja jak berety.A co ja poczta jestem???Wszystko w obawie o prowizje a nie o argumenty.Bo ich po prostu brak.
Co do prania czachy hhhmmmm .Ty jako zmieniacz zaczynasz klientowi prac czache tak jak tobie wyprano Pozdrawiam
A tak na marginesie podaj mi przyklad kiedy sie klientowi z pierwszej piatki oplacalo zmienic fundusz na axe i kiedy z ostatniej piatki tez na axe OKI?
eme / 83.22.7.* / 2008-02-07 15:06
Nowy10.Widzę że zaczyna ci brakowac argumentów dla twojej zawodowej pasji zmieniacza ofe. Czuję też ze przemawia przez ciebie gorycz utraconej prowizji z powodu odzyskiwacza. . Wykonuje on dokładnie taka sama prace jak ty. :):):)Musisz sie niestety z tym pogodzic albo poszukac sobie innego zajęcia. Sam jestem ciekaw jakich ty uzywasz argumentów dla swojego ofe :):):) Pewnie masz tylko te które powyżej udało ci sie z mozołem skopiować.To cała twoja praca zmieniacza.
RyB / 2008-02-07 17:17
eme - jedno sprostowanie - wg niektórych interpretacji ustawa przewiduje funkcję agenta (reprezentanta) natomiast nic nie mówi o ratowniku.
Tak więc odzyskiwacze (ratownicy) są deczko nielegalni
eme / 83.5.98.* / 2008-02-07 21:28
RyB mój nauczycielu :) Ale jestes drobiazgowy, lubie to. Wszak odzyskiwacz jest reprezentantem lub agentem funduszu i do czasu transferu nie ma powodów zeby mu ktokolwiek zabronil spotkac sie z klientem. Odzyskiwaczem zostaje dopiero w momencie kiedy klient wycofa swoja decyzje i zloży podpis.
Jezeli nie ma zapisu w ustawie o zakazie odzyskiwania to to dlaczego to ma byc deczko nielegalne???
A twoim zdaniem ta reakcja na utrate klienta jest nielegalna? Myśle że takie działania mozna znaleźć takze w innych dziedzinach gospodarki.
Tak na chlopski rozum jeżeli sie dowiesz że twoj klient przechodzi do konkurencji to zareagujesz czy nie? Jezeli tak to tez jestes odzyskiwaczem :)Normalka.
Nikt ci nie zabroni bo nie ma takiego prawa i go nie bedzie że bedziesz mial zakaz zadzwonienia do klienta i umowienia sie na rozmowe.
Jestem zdania ze wszyscy przed podjeciem decyzji powinni wysłuchac obie strony.Wtedy gra bedzie przejrzysta a tego zmieniacze sie boją.

haha ale nowe zawody powstały.
RyB / 2008-02-08 20:31
dlatego napisałem, że wg niektórych interpretacji... i nie miałem napisać "agenta" a "akwizytora"
Mój błąd :)
any / 2008-02-08 09:56 / portfel / Bywalec forum
RyB i eme pozwólcie, że napiszę do Was hurtem.
1. Co do pozyskiwania klientów OFE - można to robić jedynie w drodze akwizycji, czyli jednorazowego aktu. Mówiąc prosto akwizytor prezentując wdzięki podmiotu, który reprezentuje, to jest ważne - klient musi mieć świadomość jaki to OFE, doprowadza do podpisania umowy, doręcza ją do centrali OFE, otrzymuje za to prowizję, i na tym kończy się jego rola.
2. Niektóre PTE zawierają osobne umowy i wystawiają stosowne pełnomocnictwa na reprezentowanie danego OFE. Pełnomocnictwa są bardzo szczegółowe, jednakże zezwalają na kontakt ze wskazaną osobą do chwili, kiedy klient nie zażąda usunięcia swoich danych osobowych z bazy PTE. Ergo działalność ratowników jest legalna i ma umocowanie prawne.
3. I oczywiście nagłówkowe pytanie - eme jesteś świetny prowokator ;-)
Kto ma rację?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza bez znajomości przyczyny dla której klient zmienia OFE. A tych przyczyn jest nieskończenie wiele.
Jednakże warto przed podjęciem ostatecznej decyzji wysłuchać obu stron. I tyle.
eme / 83.5.98.* / 2008-02-08 18:23
Any ja cie rozumiem, myslimy podobnie.:):):)Buźka
any / 2008-02-08 20:41 / portfel / Bywalec forum

myslimy podobnie

Się cieszę, ale myślę że pora skończyć, zanim nasz nowy przyjaciel dostanie wysypki...
A i w świetle tego Buźka wolałbym, abyś okazał się nadobną niewiastą ;-)
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-08 19:59
oj eme zanudzasz mnie już swoimi mądrymi wywodami. Nie masz żadnej wiedzy bo jak sam napisałeś większości rzeczy nauczyłeś się na forum a tu są straszne bzdury między innymi takie jak pisze any. Trzymaj się i nie wpieraj ludziom kitu, że nie masz nic wspólnego z CU albo akwizycją. Smieszny jesteś to mówiąc i się broniąc.
eme / 83.22.54.* / 2008-02-09 10:32
Nowy10.Wiedza która tutaj zdobyłem dotyczy a jaki sposób manipuluje sie danymi.Wiedze ogolna staram sie posiąść z innych źródeł, tutaj szukam i często znajduję jej wykładnie taką bardziej czytelną dla normalnego klienta.Uważam że to co pisze any i ryb to jest fakt niezaprzeczalny, oni tutaj posiadaja naprawde duuuużą wiedzę. Prawie każdą ich wypowiedź starałem sie kiedyś odnaleźć w przepisach.teraz juz tego nie robie bo mam podstawy im wierzyć.Są w sprzecznosci z twoimi wywodami które z reguly nie mają pokrycia lub są półprawdą. Taką półprawde naucza sie właśnie na szkoleniach z psychologii sprzedaży, gdzie armia ludzi przygotowywana jest do szturmu na klienta.
Co do mojej przynaleznosci do CU to wróć do innych wątków i przeczytaj ze zrozumieniem.Masz chorobliwą na tym punkcie obsesje.
Co do twojej dyskusji z any odnosnie wysokosci prowizji chyba zapomniales że wyższa prowizja za zmiane ofe po kwietniu 2004 nie dotyczy tylko pierwszego roku, ale ciagnie sie przez pare lat.Wpuszczasz w ten sposób klienta w długoletnie wyższe obciążenie składki i być moze także w większe koszty zarządzania.Juz cie prosiłem o podanie argumentów do zmiany, jakos nie moge sie doczekać.Byc może a tego jestem pewien że jedynym najważniejszym argumentem do zmiany klientowi ofe jest twoja prowizja. Pozostałe argumenty dostosowujesz do sytuacji jaką zastajesz u klienta i wtedy starasz sie ciągnąć w odpowiednia dla ciebie stronę.
eme / 83.5.98.* / 2008-02-07 21:32
I jeszcze jedno Ryb
Definicja jest jasna i klarowna.
Przedstawiciel
Z Wikipedii

Przedstawiciel (agent) - osoba podejmująca się stałego pośredniczenia za wynagrodzeniem przy zawieraniu umów określonego rodzaju na rzecz dającego zlecenie, agent sam organizuje swoje przedsiębiorstwo i ponosi koszty związane z jego prowadzeniem.
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-02-07 23:04
kochany/kochana eme nie zaczyna mi brakować argumentów tylko pisze jak jest. Szkoda, że cę boli prawda, prawda o której nie wszyscy wiedzą bo odzyskiwacze nie mówią ze CU płaci najczęściej i największe kary. Nie tylko nie mówi o tym ale o większości istotnych rzeczy., wystarczy poczytrać za co płaci CU kary? Może otworzą Ci się oczy. CU nie jest najlepszy i najwspanialszy. Wiem, że to boli ale musisz się z tym pogodzić eme-odzyskiwaczu z cudownego i wspaniałego Commercial Union. Tylko nie pisz, że nie masz nic wspólnego z CU bo tak mówią Ci z niezależnych firm, których tak kochasz:)
eme / 83.5.98.* / 2008-02-08 07:00
Nowy10 juz nie raz pisalem ze nic mnie nie łączy ze zmieniaczami i odzyskiwaczami.Po prostu sie tym interesuje tak samo jak inni rybkami czy tez znaczkami.Z cu tez mnie nic nie łączy .Jasne?? to ok. Masz chyba, a tak wynika z tresci twoich wypowiedzi , chorobliwą obsesje.We wszystkich widzisz odzyskiwaczy z CU. Skad takie przerażenie??? Nawet we mnie widzisz odzyskiwacza :):):)To powazna sprawa. :( Co do kar to myślę że klienta to w sumie nie interesuje gdyz nie obciąża to jego finansow. CU mi zwisa mówiąc wprost, jestem obojetny na fundusze.
A na marginesie biore udzial w rozmowie o akwizycji ofe gdyz sam interesuje sie swoimi pieniedzmi a także psychologia czlowieka, jego mową ciała, lubie analizowac wypowiedzi itd. Prawie wszystko co wiem o systemie emerytalnym dowiedzialem sie wlasnie od zmieniaczy i czytając tutaj.
Jestes jednym z tych, który we wszystkich tutaj sie wypowiadajacych widzi rywala , konkuretnta do prowizji.Albo jestes tak nakrecony po szkoleniu z psychologii sprzedaży i klaszczesz w rece jak wchodzi kierownik grupy, albo po prostu odzyskiwacz wykonał dobrą robote. To prawo rynku nic wiecej.. Panjał??

Najnowsze wpisy