Forum Forum prawneZmiany w prawie

kto mi to po ludzku wytlumaczy

kto mi to po ludzku wytlumaczy

gocha111 / 2009-05-18 16:14
witam mam problem moj narzeczony 3 lata temu dostal zawiasy 4miesiace na 3 lata za kradziez w lutym przyjechalismy do niemiec i niestety w tym roku policja zlapala go pijanego na kradziezy w ktorej nie bral udzialu jego kolega wyszedl niestety moj chlopak 6 miesiecy plus 4 z tamtych zawiasow razem 10 co teraz robic czy jest szansa zeby wyszedl na 2/3 i kto musi wytoczyc pismo o przedterminowe oduszczenie aresztu czy isnieje czy istnieje mozliwosc ze te pierwsze 2 miesiace gdzie dostal zawiasy tez odlicza mu od tej kary prosze o pomoc z gory dziekuje
Wyświetlaj:
5jaro / 93.105.86.* / 2009-05-20 21:27
Witam.
Art. 75. § 1. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności.
§ 2. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych.
§ 3. Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany po wydaniu wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.
§ 4. Zarządzenie wykonania kary nie może nastąpić później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

Art. 84. § 1. Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli środki karne wymienione w art. 39 pkt 2-3 orzeczono na podstawie art. 41 § 1a, art. 41 a § 3 albo art. 42 § 2 lub 3
Reasumujac.10 miesięcy do odsiadki ,bez taryfy ulgowej.
gocha111 / 2009-05-21 12:38
czyli praktycznie rzecz biorac nie ma szans na wyjscie na 2/3 i nic nie da sie juz w tej sprawie zrobic tak mam jeszcze jedno pytanie dlaczego uprawomocnienie wyroku trwa az 6 tygodniu czy moge isc do sadu w niemczech i zapytac sie czy ma on szanse na przedterminowe opuszczenie aresztu myslicie ze sad udzieli mi takich informacji

Najnowsze wpisy