Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kto mieczem wojuje od miecza ginie

Kto mieczem wojuje od miecza ginie

Money.pl / 2006-05-25 08:03
Komentarze do wiadomości: Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Wyświetlaj:
wiola / 212.39.72.* / 2006-05-25 19:18
Mam pytanko: czy jutro giełda chodzi?
lolito / 141.129.1.* / 2006-05-26 08:31
Mam pytanko i prosze o porade.
W lutym kupiłem 77 jednostek Millenium Akcji po 199pln za sztuke. Maxa osiagneły 227 pln w polowie maja ale przespalem ten moment. Teraz spadly do 202 pln czyli i tak powyzej zakupu. Millenium zrownowazony natomiast w lutym kosztował 168pln, pozniej wzrosł na ileś tam a teraz spadł na 160pln.
Czy w obecnej sytuacji na gieldzie jest sens konwertowac millenium akcji na zrownowazony?
szukon / 2006-05-25 19:28
Yup. Rządzącym nie udało się jej zablokować (prawo nie pozwala).
Abus / 2006-05-25 19:06 / Uznany Gracz Giełdowy
prosze o pomoc, jak to jest?
wczoraj okolo 20 dalem zlecenie konwersji akcji. Wycena na dzien wczorajszy byla +3%
Dzis na 25.05 dali wycene -2.32, ale dzisiejsza sesja byla na sporym + i sadze ze jutro tez bedzie + na funduszach. Po jakiej wycenie zostanie dokonana konwersja? czy tej -2,32, czy tej jutrzejszej po uwzglednieniu dzisiejszego dnia sesji?
Abus / 2006-05-25 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy
chodiz mi o skarbiec
szukon / 2006-05-25 19:10
Jeśli wczoraj o 20 dałeś zlecenie, to sprzedasz/kupisz po cenie z końca dzisiejszego dnia, która zostanie ogłoszona JUTRO.

Dotyczy funduszy Arka.
Zdesperowana / 81.15.139.* / 2006-05-25 18:52
Jestem, strasznym laikiem jeśli chodzi o giełdę. Za namową znajomych wpłaciłam na Arkę Akcji oszczędności swojego życia w czasie niemalże największej hossy... Jestem w plecy kilka tysięcy :(( Marzenia o własnym "M" pozostaną chyba tylko marzeniami :((( Sprzedałam wczoraJ Arka Akcje ze stratą ładnych paru tysięcy złotych... Czy ktoś mógłby mi cokolwiek doradzić ? jak odzyskać choć część pięniędzy ? Pomóżcie, proszę...jestem załamana :(
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-25 22:29
Stratę miałaś na papierze i zwyczajnie ją zrealizowałaś. Ja zacisnęłam zęby i postanowiłam czekać (na mieszkanie także) ;(.
klesk / 87.239.216.* / 2006-05-25 21:25
Nie wiem po co sprzedawalas INWESTOWANIE W FUNDUSZE TO GRA NIE NA TYDZIEN DWA ALE NA LATA!!!!Panika po paru dniach spadkow...
pchelek / 83.31.233.* / 2006-05-25 20:19
mozna powiedziec ze ja "stracilem" znaaacznie wiecej. - bo o tyle mi spadlo przez te kilka dni - ale przez rok naroslo mi ze ho ho - ... - [odejmujac te spadki] - zyje dalej i po uwaznej lekturze tego forum - komentarzy admina - i po wizycie w funduszu - nie nie nie nie sprzedaje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - to wlasnie z tych przestraszonych zywia sie rekiny
Krzych / 2006-05-25 21:09 / Płoteczka na forum
Też jestem kilkanascie tys.do tyłu ale nic nie sprzedałem czymam,tydzień ,miesiąc i napewno wruci do normy.Pozdrawiam panikarzy,to własnie przez takie osoby giełda tak reaguje.Mając dobrą sp. nie powinno się obawiać.
Cansas_ / 2006-05-25 21:26 / Bywalec forum
Panikarze sa motorem napedowym gieldy. Gdyby nie oni gielda nie dawalaby takich profitow :)
Poza tym kazdy ma prawo najlepiej jak umie chronic swoj kapital. A ze nie zawsze wychodzi sie na tym dobrze - coz, to decyzja indywidualna.
Cansas_ / 2006-05-25 19:06 / Bywalec forum
Hm straty nie da sie odrobic, nalezy pogodzic sie i zyc dalej :(
Na pocieszenie dodam, ze strata arki ostatniej fali spadkowej to jakies 20% (wlacznie z dzisiejszym dniem), a na GPW poczatkujacy inwestor traci przecietnie 40-50% kapitalu, wiec nie jest tragicznie.
Trafilas na pechowy okres. Na pewno nie polecam proby szybkiego odrobienia strat. W ten sposob poglebisz tylko strate.
Sprobuj poczytac komentarze uzytkownikow i za jakis czas wrocic do arki (mam nadzieje ze nie sprzedalas jednostek a je skonwertowalas na fundusz ochrony kapitalu).
Sam kombinuje kiedy wskoczyc w fundusz arki, bede obserwowal zachowanie wig20 i nastrojow. Na dzien dzisiejszy nic nie jest pewne - dzisiejsze odbicie moze byc jedynie wynikiem pozytywnych danych z USA, ale moze to byc bardzo krotkotrwale i od jutra powroca spadki. Euforia po tym znikomym odbiciu trwa, lecz jak na razie bardziej sklaniam sie ku dalszym spadkom niz stabilnemu wzrostowi. Bede probowal zlapac fale korekcyjna na WIG i mysle ze sroda bedzie dobrym dniem na wskoczenie w arke akcji na tydzien-dwa. Gotowy do ewakuacji bede jak wig20 zblizy sie ponownie do granicy 2980 pkt.
Oczywiscie nie jest to nic pewnego, moje plany inwestycyjne zmieniaja sie z dnia na dzien w zaleznosci od sytuacji na gieldzie, a to jest najgorszy z mozliwych klimatow do inwestowania. Najbezpieczniej jest przeczekac, ale grajac intensywnie na gieldzie przez ostatnie pol roku jakos sie uzaleznilem i "szukam okazji". Znawca ze mnie zaden, ale jak do tej pory moja stopa zwrotu jest dodatnia, wiec jak na poczatkujacego jestem z siebie zadowolony bo nie stracilem :)
Ogolnie moja rada - przeczekaj do ustabilizowania sie sytuacji na GPW, bo na dzien dzisiejszy nie ma madrego ktory by potrafil jasno powiedziec, czy to z czym mamy wlasnie do czynienia to gleboki ruch korekcyjny po intensywnej fali hossy, czy zapowiedz glebszej przeceny (bessy). To co mozna wyczytac zarowno w tekstach analitykow, jak i wypowiedziach to w wiekszosci przypuszczenia i zaklinanie.
Jesli chcesz, mozesz wyslac do mnie mail kontaktowy. Dam ci znac kiedy bede wskakiwal w fundusze, ale nie gwarantuje ze nie naraze cie na jeszcze wieksze straty.
Jak pisalem - inwestor ze mnie zaden, ale sluze pomoca.
pchelek / 83.31.233.* / 2006-05-25 20:21
warto na tydzien dwa - a co potem robisz - konwersja ??????????? - czy to mozna robic w te i we wte
Cansas_ / 2006-05-25 20:50 / Bywalec forum
A potem zobacze jak bedzie wygladac sytuacja, wszystko zalezy od sytuacji.
Konwertowac mozna do bolu bez zadnych dodatkowych oplat.
ober / 83.8.172.* / 2006-05-29 22:19
ale placisz 22 proc. podatku od wygranej w danej chwili
Abus / 2006-05-25 18:57 / Uznany Gracz Giełdowy
po kiego sprzedawala?...ha?, trza bylo conajwyzej przerzucic do funduszu ochrony kapitalu i czekac spokoju na gieldzie, teraz to pozostaje chomikowac kase w skarpecie i na jesieni znow kupic arke akcje
Zdesperowana / 81.15.139.* / 2006-05-25 20:28
Zle sie wyraziłam:) przerzucilam do ochrony kapitału:) odkupie kiedys, pewnie znowu w hossie przed spadkiem hihi . Głupia gęś....
desperat / 83.5.32.* / 2006-05-25 21:48
nie jesteś sama ja kupiłem 17.05.2006 trochę funduszy i jestem dużo w plecy ale mam takie pomysły że kupuje na górce.Ostatnio zrobiłem coś takiego we wrześniu ubiegłego roku i na początku byłem super do przodu a później był na początku października urlop za granicą a po powrocie przed wyborami byłem już w plecy.ale wtedy niepanikowałem i dużo zyskałem a teraz spanikowałem i dziś przeżuciłem na obligacji ale jak jutro spadnie to znowu kupie i będe czekać. głupi gęsior
pchelek / 83.31.233.* / 2006-05-25 20:32
wcale nie "glupia ges" - tu na gieldzie najwieksze madrale wymiekaja
szukon / 2006-05-25 19:14
Hm, a ja na "gorsze dni" przerzuciłem jednostki do Funduszu Stabilnego Wzrostu, obawiając się o konieczność poniesienia dodatkowych kosztów w razie chęci powrotu do Funduszu Akcji (zdaje się, że w Arce tak mają).
Cansas_ / 2006-05-25 20:10 / Bywalec forum
Jesli miales wczesniej jednostki akcji to konwersja jest bezplatna. Oplate uiszczasz jeden raz podczas pierwszego zakupu jednostek. Pozniejsze konwersje sa bez dodatkowych oplat.
szukon / 2006-05-25 21:10
Konwersja jest bezpłatna, ale między Akcji, SW i Zrównoważonym. Zauważ, że wedle http://dlaciebie.bzwbk.pl/_items/arka/doc/tabela_oplat.pdf opłata dystrybucyjna występuje dla w/w, ale dla Ochrony już nie. Inne są też stawki opłat manipulacyjnych.

Podsumowując, wydaje mi się, że przechodząc z Akcji do Ochrony nic nie płacisz, ale wracając - płacisz opłatę manipulacyjną i dystrybucyjną.

Nie jestem tego pewien, ale wydaje mi się, że gdyby było inaczej, to można by było kupić jednostki w funduszu Ochrony Kapitału (0% opłaty manipulacyjnej), a potem omijając opłatę manipulacyjną przekonwertować sobie do Akcji!?

Może ktoś ultymatywnie wytłumaczy, jak to jest.
x / 81.190.25.* / 2006-05-25 22:02
Pewnie, że tak jest! W Arce na pewno!
Cansas_ / 2006-05-25 21:24 / Bywalec forum
Wracajac do akcji z ochrony nic nie placisz, przynajmniej wedlug informacji jakie podano mi dzis telefonicznie w BZWBK (jesli wczesniej miales jednostki akcji i je skonwertowales na ochrony).
Jesli miales ochrony (nie majac wczesniej akcji) podczas konwersji na akcji/stabilnego/zrownowazony, pobierana jest oplata (w zaleznosci od wielkosci zakupu).
szukon / 2006-05-25 23:01
"Wracajac do akcji z ochrony nic nie placisz, przynajmniej wedlug informacji jakie podano mi dzis telefonicznie w BZWBK."

To się zgadza, ale czy powiedzieli Ci jak to jest, jeśli wracasz z ochrony do akcji? Bo moim zdaniem wtedy bulisz co najmniej opłatę dystrybucyjną za wpłatę jednostek na fundusz akcji.

Może jutro wręcz sam do nich zadzwonię.
Cansas_ / 2006-05-26 08:56 / Bywalec forum
Nie, jesli wczesniej miales arke akcji, czyli zaplaciles frycowe podczas pierwszych zakupow jednostek arki akcji.
szukon / 2006-05-25 23:02
E, pomyliła mi się kolejność. Sorry. Po prostu zadzwonię i się dowiem.
Cansas_ / 2006-05-25 21:31 / Bywalec forum
Aha - przynajmniej w Arce konwertowanie ma swoje minusy - nowe, przekonwertowane jednostki sa zapisywane dopiero po 4 dniach, wiec tak czy inaczej nie da sie konwertowac czesciej niz co 4 dni. Pomijam sytuacje, gdy ma sie telefonicznych zlecen. Wtedy nie ma 4-dniowego poslizgu i konwertowac mozna w zasadzie z dnia na dzien.
Odnosnie konwersji jednostek - czasem sie oplaca, jesli ktos jest na biezaco "grac na funduszach". Wystarczy "tylko" wyczuc szczyt i dolek hihi... :D
Sarah / 80.51.47.* / 2006-05-25 18:44
Czy ktoś wie czy Indykpol wypłaca dywidendę ?
Cansas_ / 2006-05-25 18:34 / Bywalec forum
Chcialbym poddac pod dyskusje jeszcze jedna dosc wazna kwestie dotyczaca przyszlego tygodnia. Jak wiadomo w srode mamy koniec miesiaca, a co sie z tym wiaze:
1. OFE dostana nowy zastrzyk gotowki, czyli teoretycznie od czwartku moze byc naplyw nowego kapitalu na GPW
2. TFI we wtorek-srode beda wyprzedawac akcje, aby zamykac miesiac.

Nalezaloby wziasc te 2 sprawy pod uwage w inwestycjach, bo z tego co kojarze koncowki miesiecy charakteryzowaly sie dosc duzymi spadkami na gieldzie (slawetne czarne poniedzialki, wtorki i piatki w poprzednich miesiacach).

Prosze o sprostowanie czy moj tok rozumowania jest prawidlowy, przygotowalem wczoraj gotowke na zakup jednostek i zastanawiam sie czy dobrym posunieciem bylby zakup jednostek akcyjnych wlasnie we srode (aby kupic je po cenie srodowego zamkniecia, gdy indexy beda na minusie).

Prosze o komentarze jak to wygladalo w poprzednich miesiacach. Z gory dziekuje.
samuraj jack / 2006-05-25 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Co fundusze chcą osiągnąć poprzez sprzedaż akcji na koniec miesiąca? jak to wpływa na ich wynik?
Cansas_ / 2006-05-25 18:41 / Bywalec forum
Przeanalizowalem ostatnie dni miesiecy tegorocznych wygladaly tak:
27 kwiecien = -2,93
31 marzec = +0,01
28 luty = -4,03
31 styczen = -4,53

Spadki dosc gwaltowne (pomijajac marzec).
Zapraszam do dyskusji...
Cansas_ / 2006-05-25 18:45 / Bywalec forum
Aha - w kwietniu byla sesja (28 kwiecien) z minimalnym plusem (+0,83)
szukon / 2006-05-25 19:31
Mnie kusi, żeby kupić dzisiaj jednostki (po cenie z końca jutrzejszego dnia), ale może coś jest na rzeczy z tą środą, hmmm... A co jeśli do środy indeksy polecą w kosmos?
Cansas_ / 2006-05-25 20:11 / Bywalec forum
Jesli do srody poleca w kosmos to wstrzymam sie z zakupem jednostek i poczekam na kolejny spadek. Podstawowa zasada: chron kapital. A jak poleci w kosmos to predzej spadnie niz wzrosnie dalej :)
desperat / 83.5.32.* / 2006-05-25 21:56
dobrze kombinujesz. ja dziś zrobiłem konwersje po wycenie z dnia dzisiejszego. a jak jutro poleci w dół to sobie przeżuce z powrotem
Abus / 2006-05-25 18:32 / Uznany Gracz Giełdowy
kuzwa, jaki bol, a wczoraj zlecilem konwersje do ochrony, niech to ch strzeli, wyczekac cale spadki i jak sie odbilo to nie odzyskac:/
desperat / 83.5.32.* / 2006-05-25 21:59
ja mam tak że jak do 16:00 dam zlecenie to konwersja jest z wyceną dzisiejszą.
warren buffet / 2006-05-25 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak wczoraj to po wycenie dzisiejsze. bez obaw
Abus / 2006-05-25 18:52 / Uznany Gracz Giełdowy
jak sie myle to mnie wyprostujcie
Abus / 2006-05-25 18:51 / Uznany Gracz Giełdowy
tyl;e ze skarbiec ma jakos wycene uwzgledniajaca jakby sesje w tyl
jak wczoraj dal wycene na 23 to byla +3, pomimo tego ze wczorajszy wig20 skonczyl sie na 4.09, wiec cos czuje ze dzisiejsza wycena bedzie odbiciem wczorajszego wigu, wiec bedzie w plecy i dopiero jutrzejsza uwzgledni dzisiejsze wzrosty
Abus / 2006-05-25 18:53 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie 4,09 ale w plecy
mikuśka / 87.105.32.* / 2006-05-25 17:51
Masz rację np; mni jak spadło na 9.50 to przez te trzy dni , zaczeło się prawdziwe skupowanie , 14 mln, 31, 10 mln,
i oto chodzi , sprzedać po pkc 20 tyś a w to miejsce kupić 3 razy tyle. kurs się uśrednił dla kupujących gdzieś na 12,30zł za stukę a może 12.50 .
ale oto chodzi że to kwestia żeby urosła
zyski mają super - zobaczcie
emisja akcji- jasno napisane
prespektywa na 2 , 3 lata super.
ta spółka raczej nie będzie się patrzeć zbytnio co się dzieje w polityce itd. tylko własny tor
Fundusz / 82.177.97.* / 2006-05-25 18:12
Ja mam pytanko gdzie w internecie kupujecie akcje? Możecie polecić jakiś domek maklerski?
osesek / 2006-05-25 17:34 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Zdumiewa mnie jak niewiele potrzeba by wyprowadzić z równowagi emecjonalnej większość.
Jeszcze wczoraj,przedwczoraj,na przestrzeni zaledwie kilku dni wiekszość ta żyła w panicznym lęku i pogrążona w psychicznej depresji,której przyczyną był spadek giełdowych indeksów. Dzisiaj ta większość popadła w nastrój prawie euforii wywołany lekkim ich wzrostem.
Stany emocjonalne tej większości można by opisać krzywą zygzakowatą obrazującą przebieg notować WIGU.
Tak wielka podatność na emocje świadczy o jej ,tej większośći, psychicznej niedojrzałości. Popadanie w skrajne stany emocjonalne od depresji po euforię z byle powodu jest przypadłością skasyfikowaną przez jedną z dziedzin medycyny. Większość ta ,na moje oko, podobna jest lemingom, które z niewiadomych powodów albo z żadnych masowo wędrują w stronę mórz i oceanów aby w ich wodach potopić się bez sensu.
Dziwię się,że ktokolwiek na podstawie cząstki fragmentu zdarzeń ,ma odwagę prognozować ich dalszy bieg.
Moim zdaniem, im większa bezwładność ciała tym większa energia w nim zawarta a energia jaką zawiera wprawiony w wahadłowy ruch RYNEK GLOBALNY jest olbrzymia.
Nie spodziewam się zatem,by z czwartku na piątek lub z poniedziałku na wtorek energia ruchu wahadłowego GLOBALNEGO RYNKU została wytłumiona. To będzie trwało bo musi. Praw fizyki nie zmienisz. I zasad SPEKULACJI. Giełda nadal będzie źrodłem błyskawicznych i kolosalnych zysków do czasu zmniejszenia amplitudy wahań a to znaczy do czasu zmiejszenia energii zachodzących na GLOBALNYM RYNKU zmian. Aż się wszystko uładzi i wróci do równowagi. Tak jak moja betoniarka,która-pomimo że ją wyłączę-jeszcze czas jakiś obraca się napędzana siłą bezwładności aż stanie. A jak juz stanie to podstawiam taczkę, kręcę korbą i urobiona zaprawa siłą ciążenia jest do niej przemieszczana. A potem jadę.......
Teraz chciałbym o sprawach osobistych słów kilka. Boryszew nie spadł do 15 złotych jak chciałem a z tego wnioskuję, że nie padnie także na pięć (5). Zatem nie zostanę poddany próbie na wytrzymałość psychiczną. Bo to,co do tej pory odczuwam to łaskotki. A kupiłem po 28,80.
I nie sprzedałem ani jednej akcji. I zdrowo sypiam. I mam apetyt na życie. Czego i wszystkim życzę (:(:(:
pchelek / 83.31.233.* / 2006-05-25 20:26
taka jest psychika ludzka - wiem cos o tym - wzrost o 100 zlotych nie daje takiej adrenaliny jak spadek o zlotych jedynie 10 - nikt nie lubi tracic
szukon / 2006-05-25 19:36
Co właściwie robisz z tą betoniarką? Budujesz sobie, czy innym?
osesek / 2006-05-25 19:46 / Pan Tysiącznik
Pracuję na budowie za pomocnika murarskiego i do moich obowiązków należy przygotowanie zaprawy Panu Majstrowi. Nie ma letko. (:(:
mariowolf / 81.190.75.* / 2006-05-25 18:58
jak zwykle bardzo celnie trafiłeś,gratuluję.Lemingi żyją krótko,kończą życie zanim nabiorą doświadczenia życiowego,dotyczy to także części inwestujących na giełdzie,start pierwsze zarobione pieniądze,tak łatwo,tak szybko,-korekta-strata zysku,nadgryziony kapitał,błysk zrozumienia że to nie takie proste i efekt biorą te swoje połamane zabawki i idą tam gdzie ktoś obieca że to co popsuli to im naprawi.Boryszew też mam i też nie oddam ,ba dokupiłem dzisiaj,bo cena była atrakcyjna i chyba Roman też kupuje pozdrawiam
Baryton / 87.207.167.* / 2006-05-26 00:11
jedziemy na tym samym wózku, tez nie popc`hnalem Borysa, poczekam az bedzie zyskowny - najwazniejsze nie pękać, pozdro
pawel_b / 2006-05-25 18:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Słusznie piszesz. W medycynie taki stan nazywa sie "chorobą dwubiegubową", a na giełdzie "psychologią tłumu". Tłum nie myśli ale ma dużą siłę. Nierozumny tłum najczęsciej traci .... wiele razy. A z wlasnego podworka to czekam cierpliwie az sie wyklaruje jasna sytuacja. Moze to potrwac jeszcze pare dobrych tygodni.
osesek / 2006-05-25 19:03 / Pan Tysiącznik
Jesteś wyjątkowo taktownym,ja taki tłum nazywam bezrozumnym.
niebieski / 2006-05-25 18:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jesteś dla mnie idolem, zamiast siedzieć przez monitorem i się zastanawiać co będzie za minutę zacznę się udawać na pobliską budowę, powalczę z betoniarką, przemyślę sprawy i nie będę się gryzł że MNI robi krok w przód krok w tył.
Jeżeli z giełdowych zysków wystarczy to kupie sobie taką mini betoniarkę. Dla nauki spokoju.
avi / 2006-05-25 19:34 / portfel / Bywalec forum
po za małym załamaniem, nie przeżyłam nic tragicznego- nie poddalam się eufori tłumu i nie sprzedałam ani jednej akcji.... i jak na razaie jestam z tego powodu DUMNA! NIE ZANIŻYŁAM NIKOMU KURSU- JAK CO NIEKTÓRZY!!!
osesek / 2006-05-25 19:51 / Pan Tysiącznik
avi,bądź pewna ! I na naszej ulicy będzie święto !
Wszystko jest kwestią czasu. Teraz nastał czas mistrzów wagi super ciężkiej. Nam, wagi piórkowej, najbezpieczniej obserwować ich z bezpiecznego dystanu.
Zuch baba !!!!!
x12 / 87.105.32.* / 2006-05-25 17:27
cześć jak myślicie oc dalej z mni - kursem dojdzie do 15zł
mike / 217.172.238.* / 2006-05-25 17:36
dojdzie do 20zl...
Gnom / 158.75.237.* / 2006-05-25 17:01
Mam pytanie... Jeśli prawo do dywidendy jest ustanowione np. na 5 czerwca a dzień wypłaty na 25 czerwca to czy trzeba trzymać akcje do 25 czerwca żeby otrzymac dywidendę czy wystarczy do 5-go? Jeśli mógłby ktoś mi to wyjaśnić to dziękuje bardzo! :)
odlewniczy / 2006-05-25 17:06 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
musisz trzymac do momentu przyznania prawa do dywidendy pozniej sprzedajesz i mozesz kupic cos innego a np 25 czerwca otrzymasz kaske za dywidende (ale tylko 81%, bo 19% z gory zostanie pobrane jako podatek od dywidendy).
pozdrawiam
Gnom / 158.75.237.* / 2006-05-25 17:11
Dziękuje bardzo! Musze jakąś książkę fajną o giełdzie poczytać... Może mógłbyś polecić coś?
ktoś / 83.11.170.* / 2006-05-25 17:14
www.bossa.pl dział edukacja
ktoś / 83.11.136.* / 2006-05-25 17:02
5 wystarczy
??? / 158.75.237.* / 2006-05-25 17:05
To czemu nie mogą od razu 5-go wypłacić? :) Czemu nie robią dnia wypłaty w dniu ustanowienia prawa do... Tak po prostu czy ma to jakiś sens (głębszy)?
kazimierz / 2006-05-25 17:22 / Bywalec forum
przeciez trzeba zebrac info o rozkladzie akcji, potwierdzic je, przygotowac pzrelewy itd
Lechu / 2006-05-25 17:00 / portfel / Po prostu Lechu...
nie udalo mi sie na koniec sprzedac getinu... Ostatnie otwarcia byly nieciekawe, tkaze troszke sie obawiam.. ale moze sie okaze ze jutro bedzie lepiej:)
Daniel Gąsiorowski / 2006-05-25 17:53 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
O Getinie będzie w komentarzu po sesji - cierpliwości.
Lechu / 2006-05-25 17:59 / portfel / Po prostu Lechu...
juz nie moge sie doczekac... ale nie wiem czy wesola czy smutna minke postawic.. :):(
gabrik / 2006-05-25 16:37 / portfel / Wierny Forumowicz
no to wzrosty wracają jeśli takie zlecenia jak na NETII będą to może dla nas zabraknąć walorów i będą wszystkie spółki emisje nowe robić
2wb / 2006-05-25 16:35 / Tysiącznik na forum
Zapisuje sie ktos na sfinksa, ja bym bardzo chetnie ale moj bank BPH nie prowadzi zapisow i chyba bede musial zaczekac na ich debiut i zebrac troche z rynku
samuraj jack / 2006-05-25 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Tak więc na WIG20 mamy wzrost + 1,77%; jutro zaczynamy na "plusie", a co dalej... ?
Kane / 2006-05-25 16:28 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Pytanie dotyczące futures na W20: jak w sidomie ING ustawia się stop? Mam np. kontrakt na s (czyli liczę na spadki) wzięty po 2853. Lecz jeśli indeks wzrośnie o np. o 20 pkt. chciałbym, żeby się sprzedał. Jak ustawiś limit i stop? Czy w stopie 2873, a w limicie np. 2874 ?

Nie grałem na stopach (zazwyczaj noszę buty), a w pomocy jest to mizernie opisane. Jeśli gdzieś jest to dobrze opisane, proszę o namiary. Chodzi mi konkretnie jak wpisywać, żeby czeskiego błędu nie zrobić. Dzięki z górki.
gabrikk / 83.24.2.* / 2006-05-25 16:32
wystaw kupno limit aktywacji 2863 a realizację równą lub wyższą np. 2864 lub np. PKC
gabrikk / 83.24.2.* / 2006-05-25 16:32
sorki 2873 ;-)
Kane / 2006-05-25 16:40 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
czyli w okienku "stop" 2873, a w okienku "limit" PKC lub np. 2874, 2875 itd.

dzięki gabrik liczyłem właśnie na Ciebie, ale nie liczyłem, że tak szybko :)
warren buffet / 2006-05-25 16:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jesli dasz limit aktywacji tylko to bedzie sprzedane PKC. jak dasz jeszcze stop to dajesz granice po ktorym sie ma zrealizowac bedac zleceniem widocznym
gabrik / 2006-05-25 16:46 / portfel / Wierny Forumowicz
tak u mnie to się nazywa limit aktywacji i limit w BM BPH
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy