Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Kto pomoże szprotce ?

Kto pomoże szprotce ?

mysza400 / 2010-08-29 16:27
Witam od dłuższego czasu czytam forum i myślę,że za chwilę ktoś mnie ostro zwymyśla że jestem ciemną masą i pcham się z "motyką na słońce" ale najbardziej podoba mi się określenie że ktoś jest leszczem ale ja to nawetnim nie jestem tylko jakąś nędzną szprotką :) Ale do rzeczy szukam osoby która podpowie mi jak przynajmniej spróbować odrobić stracone pieniądze.Trzy lata temu zakupiłam za 170 tys akcje nowa europa i polskie w pko.Wcześniej miałam dość ładne zyski na tych akcjach więc jako laik myślałam ,że będzie tak zawsze -ale niestety rzeczywistośc była inna.W czasie gdy sobie one systematycznie spadały miałam masę problemów rodzinnych i delikatnie mówiąc miałam w nosie pieniądze bo straciłam dwie ukochane osoby w rodzinie teraz pomału się budzę do życia z tego koszmaru ale na koncie jak sprawdziłam zostało ok 100tys.Trudno się mówi i żyje się dalej ,ale przecież nie byłabym sobą gdybym nie próbowała coś z tym zrobić.Nie znam się na wykresach,świecach itp.ale może jest wśród Was ktoś kto mi pomoże ruszyć z miejsca.Może istnieją jakieś grupy wzajemnie się wspierające za opłatą?Mam założone konto maklerskie w pko kiedyś się trochę w to bawiłam ale pieniądze to nie zabawa szczególnie jeśli się je traci.Proszę o odp.
Wyświetlaj:
xxxxxl / 178.36.160.* / 2010-08-29 22:08
moja rada
trzymaj się z daleka
giełda jest bezwzgledna
a zarobki na giełdzie to mit
tu w majestacie prawa człowiek okrada człowieka
a przemysł giełdowy za organizację tych zakładów kasuje sowita prowizję
jak na mnie trafisz odbore Ci ostatni grosz
chocbys miała pochować cała rodzine
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 22:32
Zasady są jasne, jedni sprzedają drudzy kupują i to kształtuje ceny. Ci co mają dostęp do informacji są w uprzywilejowanej sytuacji i na tym zarabiają, ktoś też wiec traci.
Jak gospodarka jest w koniunkturze to akcje dają zarobić, ważne żeby kupić na początku koniunktury i sprzedać na końcu. Na zabawie w szybki zysk większość traci.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 21:34
Ja Ci dobrze radzę nie słuchaj sięrad z forów bo w ten sposób ze 100tys będziesz miała 10tyś. Jak już chcesz czyichś rad to znajdźkogoś zaufanego. Nie słuchaj też rad analityków finansowych, bo gdyby byli tacy dobrzy to by zarabiali na giełdzie a nie dając dobre rady.
mysza400 / 2010-08-29 22:17
Dziękuję za każdą radę i przestrogę zdaję sobie sprawę,że jeśli chodzi o pieniądze to ludzie nie mają skrupułów i spędzają dużo czsu na śledzeniu rynku nie po to aby dzielić się tym z innymi za friko.JB a gdzie w dzisiejszych czasach szuka się ludzi zaufanych? Masz rację gdyby Ci doradcy finansowi byli tacy mądrzy to moje pieniądze nie topniały by w takim tempie w moim banku są jeszce głupsi niż ja wiem to z doświadczenia :)
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 22:29
Gdzie szukać ludzi zaufanych... wśród znajomych, po jakimś czasie jedni zdobywają zaufanie inni nie.
mysza400 / 2010-08-29 22:42
Masz rację zaufać komuś nie jest łatwo,szczególnie jak się nie ma już naście lat.Wśród moich znajomych niestety nie ma nikogo kto interesowałby się giełdą,to zwykli ludzie pracujący 12 godz dziennie.Może po pewnym czasie właśnie na forum ktoś stanie się zaufanym,to jedyne miejsce pomijając książki gdzie mogę dowiedziec się coś na temat giełdy.Pewnie lepiej będzie jeśli narazie będę tylko obserwatorką chociaż z drugiej strony szkoda mi czasu,ale głupotą byłoby narażać się na dalsze straty- pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy