Kto się boi CBA?

Money.pl / 2006-05-11 14:21
Komentarze do wiadomości: Kto się boi CBA?.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.144.* / 2006-05-12 11:57
Mali ! - Ci co brali i dawali...
TrAH / 81.210.111.* / 2006-05-12 11:40
PIS chce mieć własną służbę specjalną sworzoną do walki z przeciwnikami politycznymi. Dziwię się że nikt nawet tu nie mówi o kosztach związanymi z nową służbą. Płace mają być średnio 8.000zł dla każdego pracownika, licząc 500 osób zatrudnionych na miesiąc to 4.000.000 zł plus sprzęt, budynki, wyposarzenie itd. Czy nie prościej dofinansować istniejącą już służbę, zwiększyć zakres działań i zatrudnić dodatkową kadrę. Skuteczność walki z korupcją była podoba, nie tak umorusana w polityką, a koszty były by zapewne niższe, ale przecież PIS tworzy tanie i prawe państwo....
jansen / 83.21.18.* / 2006-05-12 10:45
Jest przecież prosty sprawdzian intencji .
Otóż CBA powinno być taką służbą , która niezależnie od politycznych uwarunkowań bedzie pełnić swą rolę w sposób właściwy.Zresztą, tak powinny działać wszystkie służby.

Test jest więc prosty. Czy wszystko z CBA byłoby takie samo, gdyby było oczywiste, ze na czele stanie Leszek Miller. Jezeli nadal wszystkie regulacje pozostałyby takie same . to OK. Jezeli natomiast nie może on byc dzisiaj brany pod uwagę jako szef, no to warto skalkulować, że za 4 lata byc może on lub ktos z jego otoczenia przejmie gotowe CBA.
Warto taki test sobie przemysleć.
prażanin ze szmulek / 83.6.202.* / 2006-05-12 16:26
Panie jansen, Pan myśli logicznie i uczciwie. Gdybym organizował CBA, musiałoby ono odnieść pełny skukces w okresie nie dłuższym niż 3 lata, lub kompletnie skompromitować się po 3 latach i niezależnie od wyników zostać ROZWIĄZANE.
prażanin ze szmulek / 83.6.196.* / 2006-05-12 09:02
Do wszystkich komentatorów!
1) Ile jest sposobów prania brudnych pieniędzy?
2) W ilu przypadkach i na jakie kwoty Min. Fin. zaniechał poboru podatku dochodowego od różnego rodzaju podmiotów w okresie ostatnich 12-tu lat?
3) Czy i jak można wyłudzić informacje finansowe o każdym, kto nas interesuje?
4) W których dziedzinach życia społeczeństwa korupcja jest najgroźniejsza?
5) Czy byłeś kiedyś korumpowany? jeśli tak to za ile?
6) Co jest ważniejsze: walka z korupcją, czy zwycięstwo nad nią?
prażanin ze szmulek / 83.6.202.* / 2006-05-12 16:17
Muszę dodać!
7) Jak wyprowadza się pieniądze z banku?
8) Na czym polega "rozczulająca wrzutka" Pani poseł Szymanek-Deresz do ustawy o CBA o zakazie korzystania z usług TW "zbrukanych" współpracą w PRL.
Kim / 80.51.255.* / 2006-05-11 20:36
Juz sam fakt, że głosi się szczytne hasła a robi się co innego dla mnie kompromituje autorów. Moim zdaniem, ktos z obecnie przy władzy ma uraz do kogos tam. Chce sie odgryźć. Tylko to, do walki z korupcją mamy juz odpowiednie służby. Pomijam fakt, że swoich nalezy gdzies usadowić, stworzyć miejsca pracy. Jeżli juz aż tak chca, to nie nalezy powoływac nowego "stworu" tylko już istniejące odpowiednio wzmocnić. Wówczas byłaby wieksza wiarygodność.
DA / 195.225.68.* / 2006-05-11 18:36
Kalisz nie jest dla mnie moralnym wzorcem...
krzyhoo / 83.26.120.* / 2006-05-11 15:38
Opinię o etyce Gosiewskiego wystawił min. Meller. A towrzysze z SLD nie są tacy osamotnieni - choćby ostatnio głośna historia posłów z Samoobrony z szychą parlamentarną PiS w tle. Zresztą bez CBA mamy wicepremiera skazanego prawomocnym wyrokiem sądowym i co z tego? Za wszystko jest oczywiście odpowiedzialna PO i płk Lesiak :)))))))))
DA / 195.225.68.* / 2006-05-11 18:35
Jeśli chcesz dawać złodziejom w skórkach polityków zielone światełko, to proszę. Mnie się pomysł zamordyzmu podoba. Potrzebna jest radykalna zmiana i wolę poświęcić trochę swojej prywatności niż pieniędzy, które Ci złodzieje ukradną.
parasol / 83.17.135.* / 2006-05-11 21:19
Ile to jest "..trochę prywatności" ?
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-05-11 14:41
Napisałbym co o nich wszystkich myślę ale się boję!
stand / 83.22.215.* / 2006-05-11 14:21
Sama idea walki z korupcją i przekrętami dobra; realizacja nie za bardzo. Pamiętam ,że takie same ( o ile nie większe )nadzieje wiązano z powstaniem CBŚ. Jest zaś tak jak jest . Powstaje więc kolejna służba (któż się połapie która to ) do walki z korupcją. Oby z tego nie wyszedł jakiś bezwład kompetencyjny.
Bernard / 83.30.56.* / 2006-05-11 16:53
Podobne uzasadnienie napisano powołując NKWD
x-trade / 194.4.130.* / 2006-05-11 15:02
Ale poprzednie sobie nie radzą.
Franciszek Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-05-11 15:51
Jakimi metodami zwalcza się korupcję?Ano poprzez zbieranie informacji,w tym agenturalnych (agenta trzeba najpierw zwerbować),poprzez podsłuchy,podglądy,obserwację po prowokację policyjną.Kto to wszystko będzie robił?No przecież nie Kamiński i jego świątobliwi chłobcy (ci będą od kierowania)tylko przeniesieni do CBA policjanci i ludzie z ABW.Dotad byli niedobrzy i nieskuteczni,teraz,pod światłym kierownictwem i dzieki temu, że przeniosą się do innego budynku, będą już dobrzy i skuteczni. Czy to nie fascynujące? W Polsce korupcja panuje nie dlatego,że jest źle zwalczana, tylko dlatego, że jest klimat dla korupcji-urzędnicy i politycy nie planują kariery na lata tylko na najbliższą kadencję - gotowi są poświęcić dobre imię dla korzyści,w tym majątkowych.Na górze handluje się stanowiskami (to też korupcja) na dole koncesjami i zezwoleniami oraz wynikami przetargów. Jeżeli wiem,że po zmianie ekipy moje kompetencje i doświadczenie nie będą nikogo interesować, bo "Posady ino Swoim", to będąc urzędnikiem niespecjalnie się bronię przed łapóweczką, ktora ustawi mnie na parę lat. I żaden CBA mi w tym nie przeszkodzi. Przypuszczam, że wkrótce głównym obszarem zainteresowania CBA będzie śledzenie, kto finasuje kampanię wyborczą do samorządów (szczególnie SLD i PO a może i Samoobrony a już na pewno LPR).
stand / 83.22.215.* / 2006-05-11 15:28
Owszem, ale to już jest inna bajka.Dlaczego sobie nie radzą jeżeli powinny ( np policja ,która ma wydziały do walki z przestępczością gospodarczą ,do walki z korupcją ,CBŚ ,kilka innych ogniw takich jak choćby wydział kryminalny czy biuro spraw wewnętrznych ,które zajmuje się sprawami korupcyjnymi wśród policjantów). To tylko przykład z policji. W innych służbach jest podobnie . Jeżeli sobie nie radzą to trzeba zobaczyć dlaczego. Może mają za mało ludzi ,może trzeba je zmodernizować ? Czy od razu trzeba tworzyć nową instytucję? Jeżeli tak to rozwiązać te które istnieją obecnie i rady sobie nie dają. W przeciwnym razie za kilka lat okazać się może ,że i CBA nie wystarcza i ktoś wpadnie na pomysł stworzenia nowej ,kolejnej instytucji.
Na zakończenie -chodzi o to ,żeby faktycznie zająć się zwalczaniem korupcji ( i innych przestępstw). Myślę ,że każdy uczciwy Polak tego oczekuje . Musi to być jednak walka skuteczna a nie polityczny show. Za powstanie CBA trzymam kciuki i mam nadzieję ,że coś dobrego wniesie chociaż nie jestem wolny od obaw o skuteczność.
Bernard / 83.30.56.* / 2006-05-11 17:01
Będzie dobrze gdy na jednego obywatela będzie jeden szeryf przypadał jak przed laty śpiewał Młynarski. Tylko dlaczego Ci co krytykują sztandarowo PRL robią tak jak robili krytykowani? Czyżby mentalność Kalego mogła również panować w sercach ludzi deklarujących że ich wzorem do nasladowania jest JP2 a z pobudek innych niż faszyzm, komunizm lub inne szowinizmy dążą do totalitaryzmu?
Mars / 217.153.152.* / 2006-05-11 15:18
Jesli poprzednie sobie nie radza z walka z korupcja, to kto powiedzial, ze nowa instytucja bedzie wstanie z nia powalczyc? Jest wiecej niz pewne, ze tez nie da sobie z tym rady, bo problemem jest nieprzejrzyste prawo i nadmiar urzedniczych przywilejow, mozliwosci wydawania decyzji. Im mniej panstwo wtraca sie do gospodarki, tym mniej korupcji.
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-05-11 15:16
Nie radzi bo poprostu są źle zorganizowane, wszystko można by było za ich pomocą zrobić, a tak na marginesie to Urząd Skarbowy ma własnietakie zadanie żeby wyszukiwać, wszystkie przekręty, przeciesz powstała Policja skarbowa, więc po co nam CBA, tego nie rozumiem, to wygląda na zaczątek faktycznie policji politycznej, to paranoja przeciesz do czego my dążymy teraz, nie tedy droga CBA jest kolejną instytucja w której będą ginąć pieniadze podatników :( a skoro to będzie coś w rodzaju CBŚ tylko od afer to nawet nie będziemy wiedzsieli jakie to jest śmieszne
bras / 83.20.132.* / 2006-05-11 15:40
Byłem 7lat w tzw. Policji skarbowej i uważam,że taki urzad jest potrzebny a nawet niezbedny - azeby nie dochodziło do sytyacji, jakich mozemy spodziewac sie że zobaczymy w przyszłości. W 1996r. SLD odebrało uprawnienia samodzielności inspektorom kontroli skarbowej.
Bernard / 83.30.56.* / 2006-05-11 17:09
Czy tym, którzy zajmowali się sprawą "Optimusa" i aresztowaniem prezesa Kluski należy powierzać niekontrolowaną władzę? Czy ktokolwiek w państwie powinien mieć niekontrolowaną przez opozycję władzę?
Czy chciałbyś aby w twoim kraju jeden brat miał nad Tobą władzę wykonawczą drugi ustawodawczą a trzeci sądowniczą? Albo, żeby byli tylko kuzynami, szwagrami, lub z jednej partii?

Najnowsze wpisy