Forum Forum prawneZmiany w prawie

Kto, za co płaci komornikowi?

Kto, za co płaci komornikowi?

Money.pl / 2011-05-23 22:39
Komentarze do wiadomości: Kto, za co płaci komornikowi?.
Wyświetlaj:
komisarz438 / 85.202.43.* / 2012-07-08 14:26
witam mam 2 sprawy 1 dotyczy komornika 2 gwarancji na dany przedmiot. dotyczy 1 sprawy sprawa jest o tyle dla mnievnie zrozumiała gdyż dotyczy ona kredytów z tą jednak różniącą że każdy kredyt bbył ubezpieczony od trwałej i całkowitej nie zdolności do pracy takką nie zdolność [posiadam posiadam wydane przez orzecznika ZUS. lecz banki nie chcą tego respektować tylko skierowali do sądu i do komornika ten ściąga 25% z renty teraz nasuwa się pytanie kto ma tą sprawę uregulować sądy odrzucają pozwy komornik sobie ściąga a mało tego to jeszcze bawi się zawiesza i odwiesza jak go wierzyciel postraszy to on odwiesza 2} sprawa dotyczy gwarancji która skończyła się5.07. tego roku a lodówka się zepsuła 6 o7. a 2 dni 6i7 były dniami wolnymi czyli brak możliwości zgłoszenia awarii zresztą lodówka uległa awarii w południe to tak zaraz nie było możliwości zgłoszenia czy w związku z powyższym czy mam prawo do rękojmi gwarancyjnej bo w takiej sprawie powinna gdyż przez całe 24 m-ce działa bez problemów.
www.komornikstop.pl / 37.31.125.* / 2012-06-28 15:25
Witam.
Własnie chciałabym podzielić się moją historią z wizyty komornika.
Popadłam w finansowe tarapaty i nagle zaczeły się moje problemy z namolnymi i u*********** telefonami windykatorów i komorników.
Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia co i jak może komornik czy windykator i o mało co nie zlicytowano mojego majątku.Oczywiście brak wiedzy nie usprawiedliwia ale perfidne działania komornika i wykorzystywanie braków w mojej wiedzy było nie etyczne z jego strony.Czego miałam sie spodziewać przecierz to hiena która chce zabrać co tylko można.Na moje szczescie polecono mi swietny serwis www.KOMORNIKSTOP.pl uzyskałam od nich mnóstwo informacji które pomogły mi walczyć o swoje prawa .
Pozdrawiam
bez logowania / 83.30.145.* / 2014-06-22 23:56
A nie pomyślałaś, że jak się bierze dług to trzeba go oddać? A gdybyś ty komuś pożyczyła pieniądze a ten ktoś by powiedział: sorki, nie mam i nie oddam - tak lekką ręką oddałabyś mu dorobek swojego życia? Nie wszyscy, ale gro ludzi bierze kredyty ponad swoje możliwości a potem ma pretensję, że spłacać musi. Jak cię nie było stać, nie trzeba było kupować. Dla jasności: miałam kredyt mieszkaniowy i niedługo po jego otrzymaniu straciłam prace (nie ze swojej winy). Zaciskałam zęby, na obiad jedliśmy same ziemniaki, dzieci donaszały stare ubrania, ale kredyt spłaciłam i mam spokój. I więcej kredytów nie biorę, jak mam kasę - kupuję, jak nie mam - nie kupuję i śpię spokojnie.
rozzzita / 2011-05-23 22:39
Witam wszystkich i serdecznie proszę o pomoc.

Przedstawię sprawę. Otóż pierwszy komornik z powodu niemożności ściągnięcia długu od dłużnika odroczył sprawę bądź przekazał innemu komornikowi (było to mniej więcej w roku 2004). Po kilku latach sprawa trafiła do innego komornika (z tytułu zastępstwa), któremu udało się ściągnąć dług razem z odsetkami i opłatami sądowymi (spłata długu nastąpiła w roku 2010 a dłużnik otrzymał potwierdzenie o zakończeniu postępowania egzekucyjnego poprzez wyegzekwowanie całej należności). Po roku czyli w roku 2011 poręczyciel otrzymał pismo od pierwszego komornika, w którym ten domaga się zapłaty kosztów sądowych. Natomiast dłużnik nie otrzymał żadnego pisma od tegoż komornika. I teraz pytanie. Czy to jest zgodne z prawem ?? Co w tej sytuacji należało by zrobić ?? Co radzicie ??

Najnowsze wpisy