Forum Forum dla firmKadry

Kto zarabia najlepiej w Polsce

Kto zarabia najlepiej w Polsce

Money.pl / 2008-07-03 07:46
Komentarze do wiadomości: Kto zarabia najlepiej w Polsce.
Wyświetlaj:
Spiderx / 84.10.164.* / 2008-07-05 01:02
Hej Panie i Panowie, w przedstawionej sytuacji (górnictwo) są dwie możliwości - albo prezentujący wyniki urząd nie podaje prawdziwych danych albo wy . No nie ma innej opcji ;) Zabawa polega na tym, iż urzędy podające dane prezentują je na podstawie DANYCH otrzymanych z WASZYCH zakładów pracy. Nie biorą tych danych z kosmosu gdyż po prostu dane nie zgadzałyby się z tymi, które uzyskuje się dla innych branż. Czyli urzędy prezentujące dane możemy niestety odrzucić :)
Zostaje opcja nr 2. Czyli jeżeli mówicie prawdę to znów zostaje kilka opcji.... W górnictwie pracuje 60 000 ludzi. Czyli albo piszą tylko ci, którzy mało zarabiają, albo połowa zarabia 2000 a druga połowa (30 000) zarabia ponad 10 000 zł (jak to możliwe że tego nie zauważyliście???) albo... istnieje trzecia opcja. Raczej mało prawdopodobne aby choćby nawet 1000 osób z 60 tysięcznej kadry zarabiała aż takie krosie aby zawyżyć średnia. Jak gigantyczne musiałyby być ich zarobki??? 100 000 miesięcznie, więcej??? Więc powiem wam na jakiej podstawie tworzone są takie dane. Kadrowa otrzymuje z GUS druk (bodaj Z-3) gdzie wpisuje zarobki grup pracowniczych z danego okresu. Wpisuje tam WSZYSTKIE zarobki, nie tylko podstawę z umowy. Tu jest ukryty sekret ;):):) Bo sami pomyślcie... 2 000 zł x 12 miesięcy - 24 000 zł brutto na rok. Weźcie do ręki pit (40/11b) jest tam 24 000 zł??? Zarabia ktoś tyle w górnictwie?????????? Ktokolwiek???
Pracowałem w kilku różnych zakładach pracy, prowadziłem też analizy statystyczne dotyczące zarobków (zawsze grup, nigdy poszczególnych osób - rzadkie pojęcie, etyka zawodowa). Robiłem zestawienia dochodów urzędników, nauczycieli, górników... Prawie NIGDY nie zdarzyło się aby roczne zarobki zgadzały się z tymi z umowy.... Więc - trochę przyzwoitości... Trochę obiektywizmu... Zauważcie, iż zawsze największe pretensje mają osoby zatrudnione na państwowych posadach, często takie, które dodatkowo mają zapewnione pomostowe emerytury... "Obym miał pracę lżejszą niż sen, po której przejdę na wczesną i wysoką emeryturę". Zgadza się, każdy by tak chciał. Ja jestem za. Tylko pozostaje pytanie - KTO ma na to pracować??? Bo chyba wiecie skąd bierze się dochód, emerytura itp? Ja (i podejrzewam - większość Polaków) jestem za podwyżkami wynagrodzenia. Problem tylko polega na tym, że niektórzy pracują na posadach państwowych a niektórzy na prywatnych lub wręcz prowadzą własną działalność. Już znacznie mniejsza część społeczeństwa jest za równym traktowaniem osób na posadach państwowych i prywatnych. Zależy, gdzie kto pracuje :) Brutalna prawda jest taka, że w latach 1992-2003 społeczeństwo dopłaciło do branży górniczej ponad 40 MILIARDÓW złotych (raport NIK - kto chce, ten znajdzie). Więc gdyby ktoś górnikom zabierał ich wypracowany zysk sam zaprotestowałbym pierwszy, wielu innych pewnie też... A tak, cóż...
Na koniec zagadka. Istniał (i istnieje) projekt zamiany kopalni w spółki akcyjne kontrolowane w 100% przez skarb państwa. Niby nic w stosunku właścicielskim się nie zmienia a jednak branża broni się przed tym rękami i nogami. Wiecie dla czego? Spółka akcyjna ma obowiązek przynosić zysk. Na co on pójdzie określa statut. Ale tez nie ma za bardzo możliwości dofinansowania ze skarbu państwa :) Czyli taka spółka byłaby w pełni wystawiona na działanie rynku. Nastąpiłoby przetasowanie układów wzdłuż i wszerz.... I przed tym branża będzie się broniła póki starczy sił.
wwa / 80.51.10.* / 2009-11-23 01:46
panie kolego... zwykły górnik ma brutto 5000-6000 zł. W KGHM 8000 zł.
bene / 83.5.115.* / 2008-07-04 21:40
Jestem młoda, pracuje po 8 i 12 godzin w tygodniu i w weekendy - jako opiekun w Domu Pomocu Społecznej i zarabiam aż 1200 z czego większość to podatki oraz ubezpieczenia dodatkowe i pozostaje mi całe 800zł na to aby żyć i zakładać rodzinę i dom wybudować już nie mówiąc o posadzeniu drzewa. I naprawdę lubię moją pracę, ale jak mam za to wyżyć?
einslive / 85.219.235.* / 2009-10-27 16:27
tak samo dziecino ja mówie.w polsce nie ma warunków.czy ktoś zaoferuje sponsoring? nie bida i bida w bidzie sie urodziliśmy w bidzie poumieramy.Ale tego co nam nie odbiorą!!! jest osobista radość z życia.wy wszyscy z wyższej klasy oby was wilki zjadły!palcie sie w piekle ze swoją kasą!!
alirow / 88.156.96.* / 2008-07-04 10:15
Śląsk: Informatyk 1500,- Ojciec górnik po 20 latach pracy emerytura 2000,- Kolega na kopalni pod firmą 1800,- Drugi pod kopalnią 2400,- 6000?? Kto, chyba prezes zawyża te statystyki
king_2 / 83.4.33.* / 2008-07-04 10:30
Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego górnicy, którzy mają taką ciężką pracę, ciągle strajkują i narzekają, że zarabiają po 1200-2000 zl, że ich praca jest taka niebezpieczna itd, itp, nie zwolnią się z tej paskudnej kopalni??? i nie poszukają pracy w innej branży??? co gorsza jeszcze młodzi ludzie zatrudniają się w kopalniach ryzykując swoje życie za takie grosze! Jak to możliwe??? Każdy zawód obarczony jest ryzykiem i chorobami zawodowymi; budowlańcy giną na budowach, kierowcy, pracownicy drogowi.... ale o tym się nie mówi, bo oni nie wyjdą na ulice z kilofami!!!
Poza tym mam sąsiada górnika i dziwi mnie fakt, że za te marne 2000 zl utrzymuje 5 os. rodzinkę i nawet nieźle mu to wychodzi....
jaś / 195.136.179.* / 2008-07-04 21:18
jestem młody, niedawno zacząłem pracować (w górnictwie) a wiesz czemu? Bo nigdzie nie mam znajomości i na kilkadziesiąt zakładów do których złożyłem CV tylko z kopalni dostałem odpowiedź. Zarobki? Na początek dostałem 1500zł brutto, po podwyżce 1700brutto, teraz awansowałem i mam 2000brutto. Gdzie tu te 6tys?
gc66 / 83.30.66.* / 2008-07-04 18:02
Znam osobę chorującą na SM z rentą 470zł i też mu to nieźle wychodzi. Trochę ostrożniej z komentarzami o innych.
alirow / 88.156.96.* / 2008-07-04 10:22
Sorki: emerytura po 25latach
dfd / 81.15.202.* / 2008-07-04 09:49
manipulacja
Ela_1 / 79.186.96.* / 2008-07-04 08:26
skAd te statystyki DENERWUJACE, sprzedawca w markecie i nie tylko zarabia 1200 brutto!!!!!!!!!!!!!!!
Darek GZP JSW S.A. / 79.163.252.* / 2008-12-14 11:21
ja niedawno zaczołem prace w kopalni, powiem szczeże że jest to bardzo niebezpieczna robota. Trzeba sie patrzeć i pod nogi(dużo się chodzi pod górke i z górki, tam niema żadnej posadzki jest tylko spąg, czasem potok, błoto oraz czesto bywa że jest tylko 1,5 metra wysokości!) i żeby sie nie uderzyło w szyne nad głową. Maszyny na kopalni ważą niesamowicie i jak cie wciągie ablo coś w tym rodzaju to koniec. No i jest cały czas ciepło i dzuszno, oraz masa pyłu - no i w tej dusznocie i ciasnocie trzeba dzwigać i przenosić (tak jest na moim oddziale). Nie powiem w mioim rejonie zarobić ponad 2 tyś zł na reke to jest dobrze i jestem z tego zadowolony, ale boje sie że czasem nie wórce. Tam jak zapomnisz śniadania to nie pojesz, jak stracisz wode to sie nie napijesz, a jest ok 30 st. C! Codziennie przychodze niesamowicie bródny! Ale w naszym rejonie niema innej pracy - pewnie że wolałbym w banku pracować. ;)
Górnik. / 87.205.42.* / 2008-07-03 23:38
Dlaczego Arkadiusz Droździel pisze tego typu artykuły? Dlaczego portal money.pl, na to pozwala? Odpowiedź jest prosta, bo oni chcą skłócić społeczeństwo i niemają lepszych tematów. Prowokacja , to jedno co mi przychdzi do głowy. Malutkie z was formaciki.
ślązaczka / 87.207.200.* / 2008-07-04 06:43
zgadzam się,dlaczego chcecie skłócic naród,dladzego nie piszecie o Krus,do którego państwo dokłada i zapowiedział premier że będą większe dotacje do Krus-u.
Termit K-ce / 194.150.197.* / 2010-02-03 18:45
Święta Racja! Wszyscy boją się ruszyć ten KRUS! Z tego wynika ,że jeszcze ani jeden rząd w tym kraju nie był sprawiedliwy!!!
-Po co mamy chodzić na wybory???Zapewniać lepsze zarobki i posady darmozjadom??Jeszcze z naszych podatków np: z 800zł pensji,mamy fundować emerytury bogatym obszarnikom ..,albo małorolnym nieudacznikom,spędzających czas pod wiejskim sklepem !!!
Pilsener / 2008-07-04 08:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
O KRUS napisano już tomy tutaj przecież. 6 milionów polaków nie płaci podatku dochodowego, ale nikogo to zbytnio nie martwi. Cały ogień socjalistów koncentruje się na tych, co płacą - płacą dużo, to mogą jeszcze więcej - tak myślą polskie rządy. Poza tym raport jest o wynagrodzeniach, o emeryturach są inne raporty.
kaczordonald / 149.254.200.* / 2008-07-03 21:59
pracownicy bankowosci niewiele ponad 5200 brutto.po czterech latach roboty na angielskich budowach zapytalem bedac na wakacjach w krajuo prace w banku millenium w ktorym pracowalem przed wyjazdem piec lat.na terenie Bydgoszcz Torun Wloclawk proponowano mi 1500 do lapy na start. 5200 zarabiaja kierownicy czesto z wieloletnim stazem.POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRACOWNIKOW BEZPOSREDNIEJ OBSLUGI KLIENTA KTORZY STANOWIA 90 PROCENT ODDZIALOW Z PENSJA 5200 BRUTTO.
Pilsener / 2008-07-04 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1500 do łapy? Zapraszam do Olsztyna, zobaczymy, czy dostaniesz choć 1300.
zz,.,.., / 85.219.221.* / 2008-07-03 20:20
Jestem górnikiem i szlag trafia człowieka , zarabiam 2500 , ale kierownictwo , kobitki w kadrach, socjalnym, księgowości, oni mają na dzwiach napisane ,, specjalistka'' no i ci muszą zarabiać po 6 -10 tys. Od czerwca biurokraci nie płacą zus , przekroczyli 82 tys dochodu. Na barbórkę to kobietą przyznają szable górnicze, mówię wam chory kraj. choćby powódź była, tych gównianych rządów i tak nie spłuknie.
przestańcie kłamać / 80.48.245.* / 2008-07-09 18:00
To ciekawe. Mój znajomy jest elektrykiem (na dole). Zarabia 3500 netto + 13-stka, 14-stka, dofinansowanie wczasów itp itd daje średnią 4400 netto. Pracuje tam zaledwie od 3 lat i raczej się nie przemęcza.
hns / 95.48.52.* / 2010-03-30 14:17
Górnik górnikowi nierówny!
To zależy od tego - na jakim stanowisku pracuje,jaką ma odpowiedzialność,jakie ma wykształcenie.
Piekarz,cukiernik pracujący na kopalni na dole zarabia ok 2.200 - 2.400zł netto + premie a technik górnik zarabia te same pieniądze - co jest niesprawiedliwe.
Na kopalniach są również kierownicze,dyrektorskie stanowiska (nadsztygar,dyrektor) które nie wiążą się z odpowiedzialnością a zarobki są 2razy wieksze niż na kierowniczym niższym stanowisku (kierownik oddziału,szygar).
Mój ojciec jest górnikiem,skończył technikum elektroniczne,był w 2lata wojsku, pracuje 25 lat , na stanowisku Inspektor ds. awarii, zarabia 2.600zł netto + premie (kartki,barbórka,13tka).
Jego koledzy-nieuki,którzy mieli problemy z czytaniem i pisaniem w szkole poszli do zawodówki potem odrazu na kopalnie (omineło ich wojsko w PRLu) i
w wieku 40lat zostali emerytami - mają ponad 2tyś. zł na ręke plus deputat weglowy.Są już prawie 10lat na emeryturze.Gazeta,kawa,TV - tak wygląda ich rozkład dnia a mój ojciec dalej pracuje i napędza PKB.
Także ,proszę nie wyciagać popchopnych wniosków - bo są górnicy i górnicy.
m@ajka / 62.69.201.* / 2008-07-04 11:44
a potem wrzuca to do programu, zrobia statystyki i wyjdzie ze górnik zarabia setki tysiecy... poco wogóle robic takie statystyki???
mickwa / 83.26.17.* / 2008-07-03 20:13
Przecietny informatyk zarabia 5000? Pokażcie mi informatyka który zarabia 3.000! Jestem ciekaw gdize oni są i co robią. Gdyby sie jakis tutaj odezwal i napisal co robi to bym byl wdzieczny pojde w jego slady.
Spiderx / 84.10.164.* / 2008-07-05 00:02
Ejj, jak chwilę nad tym pomyślisz to na pewno sam to zakumasz :) Podstawą jest... ekonomia :) W zasadzie masz dwie możliwości.
1. Wyspecjalizować się w takiej technologii\języku programowania abyś mógł wytwarzać produkty (programy, bazy, strony itp.) abyś ty\twoja firma mogła je sprzedawać na tyle często\za taką kasę aby po odjęciu kosztów zostało ci 5000 zł pensji.
2. Administrować systemami\bazami\programami itp. które są narzędziem pracy dla tak dużej grupy osób aby to ONE na ciebie PRACOWAŁY :) Administrator obsługujący systemy\bazy\oprogramowanie w firmie zatrudniającej 100 osób potrzebuje zaledwie 50 zł zysku wypracowanego przez każdą z tych osób aby mieć 5000 zł :) To niezbyt wiele miesięcznie, jak najbardziej do wyciągnięcia.
Są oczywiście inne drogi lub kombinacja powyższych.
Reasumując, 5000 zł to nie jest jakieś nieosiągalne mistrzostwo w tej branży, można to z powodzeniem wyciągnąć na luziku, pracując 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu ;)
Tak czy siak potrzebujesz trochę praktyki + zacięcia do tego co robisz. Potem wypracujesz system i już obojętne gdzie i dla kogo pracujesz ;) I oczywiście jest to praca która wymaga nieustannego czytania, czytania, czytania... Albo chodzenia na kursy. Nowe technologie/systemy\kompilatory\funkcje pojawiają się dość często. Czasami coś co wymagało dużego nakładu pracy w kolejnej wersji systemu\kompilatora daje się rozwiązać dość prosto. Czytasz, myślisz, stosujesz :) To wszystko.
odej / 85.219.221.* / 2008-07-03 20:30
z życia biura , fakt prawdziwy: jedna pani do drugiej mówi ,, dzisiaj żadna robota mi nie szła ,drukarka się zacinała i nic nie mogłam zrobić, jutro to chyba już będę musiała zgłosić szefowi''
zastanówcie się jak taka drukarka jest ważna w kopalni.
maxopas / 62.21.2.* / 2008-07-03 20:28
To jest brutto. Żaden z moich znajomych po informatyce i przepracowanych 4-5 latach nie dostaje mniej niż 5000 brutto. W Poznaniu
mickwa / 83.26.17.* / 2008-07-03 22:21
Mile mnie zaskoczyłes. rozumem ze trzeba miec doswaidczenie zeby zarabiac duzo jako informatyk. ale srednia 5000?? wlicza sie w to ludzi swieżo po studiach ktorzy zarabiają
programista / 83.17.223.* / 2008-07-04 06:42
trzeba pracowac dla zachodu (dla nich pisac), albo w zachodniej firmie, polskie firmy placa marnie, i trzeba 'troche' wiedziec nie starczy jeden jezyk, jedna technologia.

programista java,c#,c++,Win32,MacX i wiele innych

Pn - zarobki wg tego raportu to mam jak kierownik a nim nie jestem ;-)
mickwa / 83.26.17.* / 2008-07-03 22:25
ponizej 2000. wiec ci informatycy z gornej polki zarabiac muszą po 20.000 zeby srednia wyszla 5. Maxopas powiedz prosze czym oni sie zajmują? programisci C++, C#? tworzą strony internetowe? co trzeba robic jako informatyk zeby taką kase miec?
Pilsener / 2008-07-04 08:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzeba mieć dobrą specjalizację - np. programista JAVA z doświadczeniem bez problemu tyle zarobi. Ciągle wychodzą nowe technologie, więc coraz więcej specjalizacji i coraz trudniej o kogoś z doświadczeniem, podobnie jak o ludzi ze znajomością konkretnych systemów (np. SAP, IMPULS). Potrzebni są spece od baz danych, zabezpieczeń, sieci...
behemot1 / 83.248.103.* / 2008-07-03 19:08
Co to jest rybactwo? O rybołówstwie słyszałem, ale rybactwo?!? Wstyd!
asia_n / 2008-07-03 20:48
Rybactwo – (gospodarka rybacka) - zespół planowanych i skoordynowanych czynności mających na celu racjonalne gospodarowanie organizmami wodnymi w myśl zasad ekonomii i zgodnie z założeniami ochrony przyrody. Pojęcie to obejmuje:
Rybołówstwo - gałąź gospodarki obejmująca pozyskiwanie (połów) ryb i innych zwierząt oprócz wielorybów (wielorybnictwo), między innymi skorupiaków i mięczaków (frutti di mare - owoce morza) oraz roślin wodnych w celach spożywczych. Organizmy te wydobywa się zarówno na morzach i oceanach, jak i w rzekach i jeziorach, w celu ich spożycia lub dalszego przetworzenia (przemysł rybny). Rybołówstwo dzieli się na przybrzeżne i pełnomorskie.

Wstyd!!!
lb / 89.187.240.* / 2008-07-04 14:58
Brawo asia_n za wiedzę !!!
klapek2 / 83.25.60.* / 2008-07-05 23:57
To po prostu umiejetnosc poruszania sie po sieci http://pl.wikipedia.org/wiki/Rybactwo
wielkopolskanin / 83.13.4.* / 2008-07-03 18:39
w Waszym rankingu, w porównaniu zarobków pominęliście drugie pod względem wielkości województwo wielkopolskie ???
tatazzz / 2008-07-03 16:09 / Bywalec forum
W tym kraju wszystko jest postawione na głowie.Jezeli przez 15-e lat w firmie dotowanej przez Państwo /nas obywateli/,nic się nie zmienia a właściciele dostają kase na ulepszanie i modernizaje i pensje dla pracowników mimo inspekcji i innych organów kontrolnych ,firma jest w stanie zacofania .
To mówienie o zarabianiu powinno się połączyć z pytaniem .Jakim kosztem mniej zarabiający pracują.
Nic juz nie jest normalne.Ten kraj to jesden wielki fałsz...
mycha10 / 2008-07-03 18:40 / Bywalec forum
Niestety w tym kraju najlepiej się żyje w firmach państwowych i budzetówce.Wniosek prywatyzowac co tylko można i skończyc z solidarnym państwem-to relikt i wyzysk ciężko pracujących przez leni na państwówce.W Anglii po likwidacji silnych związków zawodowych rozpoczął się rozwój gospodarczy.Składki na ZUS powinny byc podobne do KRUS-u,a każdy mógłby zaoszczędzone pieniądze lokowac wedle uznania, a nie we wczesne emeryturki roszczeniowców i lewe renty
Bogumił Ciborowski / 213.184.17.* / 2008-07-04 13:57
Państwo ma obowiązek zapewnić godziwy poziom życia ludziom przechodzącym na emeryturę lub rentę. Każde państwo! Stąd powszechny system ubezpieczeń społecznych. Gdyby przyjąc , że składki na ZUS zrównałyby się z tymi na KRUS (opłacanymi przez niewielką część przyszłych emerytów), to państwo pozbywałoby się środków na fundusz emerytalny. Odbyłoby się to z fatalnymi skutkami dla wszystkich przyszłych emerytów: i tych ze wsi, jak i z miasta. Proszę nie liczyć na to, że każdy zarabiający zaszczędzałby pieniądze i lokował je wedle uznania. Tego nie doświadczył jeszcze żaden kraj ani żaden ustrój społeczno-gospodarczy od czasów Bismarka(podobno twórcy nowoczesnego, opartego na zastępowalności pokoleń, systemu emerytalnego).

2008-07-03 18:40:57 | *.*.*.* | mycha10 [ Bywalec forum ]
Niestety w tym kraju najlepiej się żyje w firmach państwowych
i budzetówce.Wniosek prywatyzowac co tylko można i skończyc z
solidarnym państwem-to relikt i wyzysk ciężko pracujących
przez leni na państwówce.W Anglii po likwidacji silnych
związków zawodowych rozpoczął się rozwój gospodarczy.Składki
na ZUS powinny byc podobne do KRUS-u,a każdy mógłby
zaoszczędzone pieniądze lokowac wedle uznania, a nie we
wczesne emeryturki roszczeniowców i lewe ren
pracujacy / 83.17.223.* / 2008-07-04 06:44
BRAWO!!!
ania` / 83.4.33.* / 2008-07-04 07:31
Zgadzam się w 100%!!! Koniec z panią w urzędzie, która zamyka mi drzwi przed nosem o 13:50 mówiąc "już dziś nikogo nie zdążę obsłużyć" mimo iż pracuje do 14:00. Ilu pracowników musi być pełne 8 godz. (minimum), a dopiero potem może zacząć zbierać się do domu??? Dlaczego to nie dotyczy urzędasów???
taschjcdjhanjdva / 193.138.243.* / 2009-04-16 19:02
Jak moja mama pracuje w przetwórstwie to zarabia z ledwością 1500PLN, a tu pisze prawie 3000PLNGłUPI żART1
jaś / 195.136.179.* / 2008-07-04 21:27
to jeszcze nic!!! 3 tyg temu chciałem zarejestrować samochód. Urząd otwarty do 17:00, pojechałem po pracy (pracuję do 14). W urzędzie byłem o 14:45 i nie zostałem obsłużony, gdyż babsko w okienku powiedziało: już za późno nie zdążę pana obsłużyć. W takim kraju żyjemy. Czas stąd spieprzać jak najdalej, nawet do Zimbabwe.
czarnutki / 87.206.238.* / 2008-07-05 00:55
lepiej do ABU DABI tam przynajmniej jest więcej wilgoci!!
bea13 / 213.71.169.* / 2008-07-03 14:26
Średnie zarobki (poza budżetówką) trzebabyłoby pomnożyć 2x lub 3x. Bo każda prywatna - szczególnie polska, firma wypłaca średnio ok 3.000,- brutto zgodnie z umową o pracę a drugie lub nawet wiecej wypłaca kierownikom, specjalistą, księgowym itd...... poza nią. Przecież można gołym okiem zobaczyć jakie się budują luksusowe osiedla czy domy..... Za średnią 3.500 brutto - sorry to starcza dla studenta czy osoby samotnej. Ludzie, według mnie średnia krajowa wynosi nie 3.000 tak jak podają według statystyk tylko 6.000 !!!!!!! oczywiście nie oficialnie pod tz. stołem.
A to ile zarabia zarząd i jakie ma dodatkowe profity tak naprawdę nikt nie wie...... ale zdecydowanie wiecej
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2008-07-03 16:32
Nie każda polska firma tak robi! Osobiście nie znam ani jednej takiej a trochę się obracam. Po prostu: jeśli da pod stołem to nie zaksięguje tego jako kosztu. Jeśli zwiększy zysk "na papierze" to zapłaci wyższy podatek w realu, a ponieważ najczęściej firma wchodzi w wyższe stawki podatkowe niż pracownik, to jaki w tym interes? Chyba, że pracownik stawia takie warunki, bo nie chce stracić zasiłku. Wtedy, aby w ogóle mieć ludzi do wykonania z trudem zdobytego kontraktu, pracodawca idzie na coś takiego.
@bea13: specjalistom a nie specjalistą - nie zawsze piszemy tak jak mówimy, zwłaszcza jeśli mówimy niewyraźnie ;-)
kraksa / 213.71.169.* / 2008-07-04 14:29
TAK. TAK, O LITERÓWKĘ trzeba się przyczepić.
TO CO NAPISAŁAM NAWET MNIE OSOBIŚCIE NIE DOTYCZY, TYLKO WIĘKSZOŚCI MOICH ZNAJOMYCH - KTÓRZY NIE NA WŁASNE ŻYCZENIE ALE Z KONIECZNOŚCI TO ZAAKCEPTOWALI - HUMANISTO .... Zobacz ja wypadła matura z polaka a jak z j. angielskiego, to chyba co nieco tłumaczy ...........
maxopas / 62.21.2.* / 2008-07-03 20:30
CIT jest liniowy, więc firmy nie wchodzą w wyższe stawki w przeciwieństwie do pracowników.
cool! / 2008-07-03 18:19 / portfel
Piszemy TAK JAK MÓWIMY: specjalistom. Nawet jeśli mówimy niewyraźnie. ;-)
Pilsener / 2008-07-03 15:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, jedną wypłatę dostają przelewem, a po drugą idą do kasy, gdzie dostają kopertę. A ile osób pracuje na czarno, albo na umowę-zlecenie czy o dzieło? Podobnie jest z "uczącymi się" - ludzie zapisują się do wszystkich możliwych szkół, bo np. w moim mieście w centrach handlowych (umowa zlecenie 5,50-8zł/godzina + premia w kopercie) zatrudniają tylko uczących się - jedynie kierownicy mają umowę o pracę. Socjalizm to droga donikąd.
ania` / 83.4.33.* / 2008-07-04 10:08
Proponuję zlikwidować książkę przychodów i rozchodów, a narzucić wszystkim tzw. SC i os. fiz. prowadzącym działalność gospodarczą pełną księgowość - wtedy skończy się problem zatrudniania na czarno i "2 wypłat".
dgf / 89.77.15.* / 2008-07-03 18:30
Właściwie nie ujrzało jeszcze światła dziennego (choć zaczyna się o tym już mówić) zjawisko tzw. wirtualnych szkół, oczywiście prywatnych, ale uwaga : nie tylko na poziomie policealnym, ale nawet w y z s z y m (!!!), które niczego nie uczą. Na wysokich obrotach pracują tylko sekretariaty, ktore wydają setki zaświadczeń o pobieraniu nauki: dla w/w celu, dla przedpoborowych itd, itd.
..-oo3d / 83.17.193.* / 2008-07-03 16:12
nie martw się, podatki bedąwyzsze, skladki na tzw. ubezpieczenie, czyli zwykły rabunek tez wzrosną - wszystko w imię dobrobytu mas w Europie :))))) Trzeba bedzie zejsc do podziemia, nie wiem dlaczego jeszcze tego nie zrobilem.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2008-07-03 14:21
Górników należy wysłać do Irlandii... zawrócić lekarzy, inżynierów. No ale kto by chciał zatrudnić ten relikt przeszłości, chyba tylko Chińczycy ale oni majaswoich i z pewnością chiński górnik nie dostaje 13 i 14 pensji.
jaś / 195.136.179.* / 2008-07-04 21:31
w polsce górnik też nie dostaje 13 pensji mondziole. 13 dostają nauczyciele
Andre7 / 2008-07-03 13:51 / Tysiącznik na forum
Ciekawie by było dodac koszty życia np. czynsze, żywność, transport i wtedy zrobić indeks rzeczywistej siły nabywczej. Bo jak ktoś średnio zarobi 200 zł więcej a na czynsz wyda 250 zł więcej to ma niższą rzeczywistą siłę nabywczą, mimo nominalnie wyższych zarobków ..

Najnowsze wpisy