Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Która pozycję wybrać teraz

Która pozycję wybrać teraz

Millenium / 78.88.9.* / 2012-04-19 11:30
Witam, jest po lekturze 5 części książek o GPW Marcina Krzywdy. Zastanawiam się po jakie pozycje najlepiej byłoby sięgnąć teraz i w jakiej kolejności. Aktualnie, oprócz tych wymienionych przed chwilą, posiadam:

- Forex - Podstawy giełdy walutowej (Piotr Surdel)
- Inteligentny inwestor (Benjamin Graham)
- Zawód inwestor giełdowy (Alexander Elder)
- Analiza techniczna rynków finansowych (John J. Murphy)

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam Serdecznie
Millennium
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2012-05-13 15:56 / Bywalec forum
Teraz pora na wprowadzenie zdobytej wiedzy w praktyce. To praktyka czyni mistrza i to wlasnie praktyka i nauka na bledach jest najszybsza droga do osiagniecia sukcesu.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
unitra. / 83.29.122.* / 2012-04-23 23:40
Brakuje Ci do kompletu Giełda, wolność, pieniądze Tharpa. Reszta to już tylko praktyka i przeoranie swojego konta (oby demo).
Mileium / 78.88.9.* / 2012-04-25 22:04
Dziękuję, dorzucam do listy książek :)
a co myślicie o książkach tj:
-Jak zarobiłem 2 000 000 $ - Darvas
-Jak to robi Warren Buffet - Pardoe
-Sztuka wyboru akcji - Koch
-Pokonać giełdę - Lynch
-I Ty możesz zostać Warrenem Buffetem - Maliński

Wydają mi się ciekawe te pozycje, ale wole zapytać co myślicie?

Czy Analiza fundamentalna Ritchiego jest nadal aktualna pytam gdyż jest z 1997r._?
Ciułacz nie logo / 24.203.79.* / 2012-04-21 13:40
Millenium witaj !
Ciężko Ci coś polecać bo już masz w swoim posiadaniu dobre lektury ale to raczej są lektury dla zawodowców.
Po przeczytaniu i przyswojeniu np książki:
Sztuka spekulacji po latach (tom I i II)
Zenona Komara miałbyś wszystkie inne mądrości w jednej lekturze.
Podobno na pierwszym wydaniu tego autora szkolili się prawie wszyscy nasi obecni maklerzy.
Pozdrawiam
Millenium / 78.88.9.* / 2012-04-21 14:19
Czyli te książki które posiadam są zbyt zaawansowane jak na początek?

Co byś polecił w takim razie na początek, oprócz sztuki spekulacji o której wspomniałeś??

I co masz na myśli pisząc "inne mądrości" ?


Pozdrawiam i dziękuję za odzew.
Ciułacz / 2012-04-21 21:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Milenium witaj !
Pytasz:

Czyli te książki które posiadam są zbyt zaawansowane jak na początek?

Hm... porównując do jazdy samochodem to jeśli Ty jesteś na etapie kursu na prawko to czytanie poradników rajdowców jak wygrywać wyścigi to ... resztę sam sobie dopisz.Ale te pozycje po jakimś tam czasie bardzo Ci będą pomocne.
A tak naprawdę jakie jest twoje za awansowanie tego nie wiemy, może tu przerastasz nie jednego ale masz niską samoocenę ?


Co byś polecił w takim razie na początek

W necie jest sporo poradników dla początkujących.
Dalej pytasz przytaczając urywek z mojego postu
co masz na myśli pisząc "inne mądrości" ?

Miałem nie inne mądrości ale
wszystkie inne mądrości

Czyli to co przeczytasz we wszystkich znanych publikacjach znajdziesz u Zenona Komara ,bo on zwoje doświadczenia bazuje na klasykach w tej dziedzinie.
Może się ktoś jeszcze tu odezwie aby coś dorzucić.
Pozdrawiam
dzekoo / 2012-04-22 21:54 / portfel / Bywalec forum
"czytanie poradników rajdowców jak wygrywać wyścigi to ..."

No właśnie, bo co rajdowcy mogą wiedzieć o wygrywaniu wyścigów? :-)
Millenium / 78.88.9.* / 2012-04-22 10:37
Tak jak pisałem przeczytałem 5 książek Marcina Krzywdy o GPW, gdzie wydają się wyjaśnione wszystkie najważniejsze rzeczy i mam za sobą także zakładkę Edukacja z bossa.pl (http://bossa.pl/edukacja/), skoro w tym co przeczytałem nie ma wystarczająco podstawowych pojęć, aby już sięgać już po wymienione przeze mnie książki, to szczerze mówiąc nie mam pojęcia, po co sięgnąć teraz. Spędziłem wiele godzin w internecie wyszukując różne publikacje, ale ludzie zwykle polecali to co właśnie mam. Jeśli ktoś miałby jakieś ciekawe lektury do polecenia dla kogoś na takim etapie jakim jestem ja, to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Millenium
Ciułacz / 2012-04-22 19:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Milenium witaj ponownie !
Szkoda że nikt nie zabiera głosu , może przez to że ciężko jest ocenić na jakim jesteś etapie?
Piszesz :
przeczytałem 5 książek Marcina Krzywdy o GPW

Ale my dalej nie wiemy czy to przyswoiłeś i czy praktykujesz bodajże na wirtualnym demo ?
Bo jak to wszystko już przezwoiłeś i na co dzień praktykujesz to Ty powinieneś tu innym dawać rekomendacje.
Jak masz czas , zapał i zdolności to nauki nigdy dość.
Pozdrawiam
Mileium / 78.88.9.* / 2012-04-22 22:31
Dziękuję, że chociaż Ty zainteresowałeś się moim tematem i próbujesz mi pomóc.
A wiec poszukam może jeszcze czegoś ciekawego o bardziej podstawowych sprawach i powtórzę wszystko co przeczytałem, aby utrwalić tą wiedzę i powoli chyba zabiorę się za to co już mam, a także będę grał na demo i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc
Pozdrawiam Serdecznie
Millenium / 78.88.9.* / 2012-04-20 14:40
Jeszcze raz proszę o pomoc.
Millenium / 78.88.9.* / 2012-04-21 10:31
Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy