Forum Forum inwestycyjneFundusze

Które fundusze spośród SFIO ING TFI ?

Które fundusze spośród SFIO ING TFI ?

czestochowianin / 2008-02-12 20:47
Witam , które fundusze wybrać spośród TFI Ing ? Co Państwo sądzicie na ten temat ?
Wyświetlaj:
dsfg / 213.158.197.* / 2008-02-13 22:19
Legg menson nie ING, na codzień jestem pracownikiem ING
farraf / 89.171.152.* / 2008-02-13 10:39
tzn w zależności od "czasów" na giełdzie wybierasz odpowiedni produkt bądź produkty. W parasolu ING pominąłbym produkty Stabilnego Wzrostu i Zrównoważony ponieważ można podzielić swój portfel na fundusz Gotówkowy i Akcji.... wychodzi na to samo a swoboda jest większa. Z pozostałych subfunduszy - Budownictwa zachowuje się słabo za to ciekawą opcją jest Środkowoeuropejski małych .... i Selektywy mimo iż to subfundusz zrównoważony to potencjał wzrostowy był stosunkowo duży. Mój typ na najbliższy miesiąc to 50% Obligacji 25% Małych i Średnich i 25% Akcji a potem zobaczymy:). Nie potrafię rozgryźć za to Środk.. Sektora Finansowego - zachowuje się czasem nielogicznie. Proponuję zerknąc też na produkty innych Instytucji Finasowych sczególnie tam gdzie nie trzeba płacić haraczu a wyniki mają co najmniej podobne.
casper / 2008-02-18 21:33
Jakie są plusy inwestowania pod parasolem?? Jestem początkujący i dlatego mam pytanie czy parasol to rzeczywiście pomocna rzecz?? Proszę o pomoc.
czestochowianin / 2008-02-13 10:58 / Bywalec forum
Uważasz że Małe i Średni Spółki Środkowoeuropejskie , ruszą do przodu ?A Co uważasz na temat Środk.. Sektora Finansowego, czy to ruszy do przodu , bo ceny jednostek są dosyć tanie , i można by odrobić straty ?
Jaka jest różnica między tymi dwoma funduszami ?
Pozdrawiam .
farraf / 89.171.152.* / 2008-02-13 11:26
tzn tak wedlug mnie wieksze szanse na lepszy wzrost maja przecenione maluszki ale kiedy rusza do przodu tego chyba nikt nie wie i ile jeszcze musza stracic zeby ruszyly. Wyznaje teorie iz jezeli zarzadzajacy ma wieksze mozliwosci manewrow co do doboru odpowiednich akcji to wieksza szansa ze dobrze wybral. A sektor finansowy to mimo wszystko wezsze mozliwosci - no i troche boje sie teraz spolek Sektora Finansowego - choc fakt te tez sa juz teraz dosc przecenione. Roznica jest prosta kazdy z nich inwestuje w co innego co wynika ze strategii funduszu i tyle - wybor jak zwykle nalezy do kupujacego i jego wiary w celowosc inwestycji. Jedynie co wbrew wszystkim doradcow proponuje na biezaco zmieniac swoj udzial procentowy danych funduszy w swoim portfelu choc trzeba miec jakies doswiadczenie na rynku zeby zarobic wiecej i mniej starcic niz przy zalozeniu inwestycji typu wplacic i zapomniec.
czestochowianin / 2008-02-13 11:47 / Bywalec forum
Ciekawe tylko dlaczego "maluszki parasolowe Środkowoeuropejskie " spadły , a te podstawowe maluch z ing -tfi wzrosły , to dziwne , no ale liczę że maluchy parasolowe ruszą do ataku .. , tylko nie wiem czy jeszcze więcej ich nie skonwertować ...kurde...Pozdrawiam
D0minika / 193.193.181.* / 2008-02-13 14:42
witam,
pracuję w ING. odpowiadając na pytanie dlaczego środkowoeuropejskie maluchy spadły a podstawowe nie należy zwrócić uwage że w środkowoeuroejskim jest ograniczenie takie iż 30% potfela stanowią Polskie Spólki a reszta jest inwestowana w Spólki innych krai wschodzących. Stąd różnica w wynikach.
Fundusz selektywny nie jest funduszem zrównoważonym ale o struktórze potfela od 0-100% akcji i podobnie obligacji i papierów bezpiecznych. O aktualnym udziale akcji decydują zarządzający. Jest on wskazywany jako fundusz o wysokim ryzyku.
KoP / 2008-02-13 20:41 / Bywalec forum

innych krai wschodzących.


o struktórze potfela


biedne to ING, skoro tacy ludzie zarządzają moimi pieniędzmi, to lepiej przenieść się gdzie indziej.
D0minika / 83.142.120.* / 2008-02-13 23:24
wybacz ale nie mogłam się powstrzymać...
przegapiłeś jeszcze "Spólki"
:)
pozdrawiam
D0minika / 83.142.120.* / 2008-02-13 22:28
dzięki:)
człowiek uczy się całe życie
a napisałam, że pracuję a nie że zarządzam...
tak więc Twoje pieniądze są bezpieczne...
i nie będę się rozpisywała już aby nie popełnić błędów i nie urazić tym samy nikogo...
pozdrawiam
:)
czestochowianin / 2008-02-13 22:31 / Bywalec forum
Witam , a jak Ty byś rozłożyła portfel ( licząc na konkretne zyski ) , w ing "parasolu" , na kolejne dni ? Bo istnieje możliwość konwersji w końcu ?

Pozdrawiam.
D0minika / 83.142.120.* / 2008-02-13 23:10
na jakie zyski liczysz?
jakie ryzyko jesteś w stanie podjąć?
jak długo zamierzasz inwestować?
jak dotychczas inwestowałeś? gdzie i jak długo?
na co mają być te pieniądze kiedys przeznaczone?
i w końcu jaki udział Twoich oszczędności stanowią?
bo chyba bez odpowiedzi na te pytania nie podejmuję się "doradzania"... bo rozwiązań jest masa... masz może jakieś swoje typy?

na początek jeśli nie jesteś pewien kiedy zacząć się konwetować bo rozumiem, że teraz "przeczekujesz", zamieniaj partiami. zmniejszysz dzięki temu ryzyko wahań w najbliższym okresie bo poprostu uśrednisz sobie cenę zakupu. no ale co za tym idzie jeśli ceny będą rosnąć? :) bo widzisz nikt nie wskaże momentu na wejście... sceptycy oczekuję jeszcze jednego zjazdu w dół... się zobaczy:)
czestochowianin / 2008-02-14 08:07 / Bywalec forum
Jak TY prognozujesz rozwój funduszu Subfund. Środkowo Europejskiego Sektora Finansowego ( mam na niego chrapkę licząc na niezłe odbicie ) , od czego on jest uzależniony ( od którego głównego kursu czy to jest mieszanka nieuzależniona) , bo jest już bardzo nisko a startował od bardzo wysokiej ceny , czy jest możliwe aby taką cenę ponownie uzyskał.
Akceptuję ryzyko wysokie ( oczywiście , bo jestem w parasolu i chciałbym na tych konwersjach wyjść na plus ) , myślałem trochę włożyć albo w Zrównoważony albo Budownictwa i Rozwoju ( zrównoważony ) ( jaka jest różnica między nimi ,oba zrównoważone) ,czas inwestycji chodzi mi o zarobienie jakieś sensowne oczywiście ( może być nawet okres 3 lat ), tylko żeby jakieś konkretne zyski były . Narazie to chciałbym odrobić straty .

Pozdrawiam .
farraf / 89.171.152.* / 2008-02-13 15:31
to wchodzę na Waszą stronę i widzę że subfundusz Selektywny jest w 58% zaangażowany w rynek akcji - i nigdy nie był więcej jak 70% - to więc niby jaki jest ten fundusz - chyba jednak zrównoważony oczywiście w wolnym tłumaczeniu co to jest fundusz zrównoważony. A to że subfundusz małych .... może tylko inwestować 30% w polskie akcje to jakas nowość - nie ma nigdzie takiej informacji ....
D0minika / 83.142.120.* / 2008-02-13 23:15
info o udziale polsikch spółek w tym funduszu uzyskałam od zarządzających funduszem... ale przyznam, że teraz "przeleciałam" prospekt i też nie znalazłam info:(
chyba dopytam się gdzież to można wyczytać:)
a co do selektywnego... to fakt ,że chyba nigdy nie było w protfelu 100 % akcji .Nie zmienia to faktu, iż należy go rozpatrywać jako fundusz o wyskoim ryzyku.
miki3d / 2008-02-13 00:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na chwilę obecną Subfundusz Gotówkowy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy