Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Które spółki dla poczatkującego?

Które spółki dla poczatkującego?

rzep / 83.23.49.* / 2009-04-06 14:54
Mam prośbę jak w temacie chodzi mi oto że chcę zainwestować w akcje na razie niewielka kwotę "na próbę" i zależy mi aby spółka ta nie przyniosła mi od razu na dzień dobry straty bo niestety to zniechęca do dalszych inwestycji a są to moje pierwsze pieniążki.Zdaję sobie sprawę że strata jest wliczona w ryzyko zakupu akcji niemniej jednak na początku nie chciałbym stracić.Dziękuje!
Wyświetlaj:
hypo / 78.150.155.* / 2009-04-22 06:49
HARDEX niedlugo wybicie
Gembiak / 87.204.73.* / 2009-04-21 10:45
Na moje szczególnie dla początkującego to nie ma teraz czasu na inwestycje, wtopa gwarantowana. Ciekawi mnie też jaka to jest niewielka kwota, bo to też pojęcie względne i myślę, że 3-5 tyś to minimum na realne zyski przy rozsądnej grze. Polecam wirtualną giełdę i wirtualne pieniądze ;) a zobaczysz w czym problem. Tak jak pisałem wcześniej obecnie giełda to zima z MINUSOWYMI temperaturami, jak w takim wypadku będąc nie przygotowanym początkującym wyjść na plus??
Damiankser / 87.192.160.* / 2009-04-16 21:04
A ja Ci odpowiem. Comarch - urosnie spokojnie do 100pln za akcję, ale nie wiem czy to bedzie za 3,6 czy 12 miesięcy. To solidna spółka, jednak ze słabymi obrotami. Jak jesteś cierpliwym człowiekiem, chcesz zamrozić gotówkę na nieco większy zysk niz na lokacie bankowej - jednak przy nieco większym ryzyku to polecam.

Ja na tej spółce troche zarobiłem, ale nie opłaca mi się jej trzymać właśnie ze względu na obroty. 10% w miesiąc to dla mnie za mało.

Pozdrawiam.
niedzwiadek / 2009-04-11 22:33
jesli nie poczytasz o AT lub nie masz zadnego doswiadczenia to ...oczywiscie mozesz miec fuksa. Ale zazwyczaj konczy sie to jako dawanie kapitalu. Miesiac przegladania wykresow, patrzenia na oscylatory, porownywanie miedzy wykresami, moze uda Ci sie wypracowac model inwestycji. Moze. Bez tego, czeka Cie wtopa, predzej czy pozniej.
xxxxl / 83.10.218.* / 2009-04-07 22:57
nie ma podziału na spółki dla początkującego i resztę

NA GIEŁDZIE W DŁUGIM OKRESIE NIE DA SIE ZAROBIĆ
ale w krótkim można mieć "szczęście"
mfundusz.pl / 79.163.31.* / 2009-04-08 13:38
xxxl na jakim instrumencie według Ciebie da się zarobić? Gdzie nie spojrzę to piszesz, że nie da się zarobić. Fundusze-nie, akcje-nie, forex-nie. Chyba bardzo się zawiodłeś na inwestycjach na rynkach kapitałowych.

To była taka mała dygresja, a wracając do tematu, faktycznie nie ma podziału na akcje dla początkujących i resztę. Zawsze istnieje ryzyko. Można spróbować poszukać spółek defensywnych, ale to nic nie gwarantuje. Jeśli chcesz się zobaczyć co i jak to najlepiej skorzystać z rachunków demo.

Ewentualnie zwróć się do doradcy, który powie Ci czy wogóle powinieneś zaczynać grać na giełdzie, bo z tego posta wynika, że chyba raczej nie.
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-04-08 18:59
statystycznie nie ma takich instrumentów

oczywiści może się zdarzyć że ktos dłuzszy czas sie utrzyma w siodle
czego np. ja jestem przykładem (wszedłem w 3 krzyżyk spekulacji)
ale statystycznie ktos taki bedzie sie trafiał
podobnie jak ktos trafia totka

zreszta znasz to z funduszy
firma otwiera na małe kwoty 20 funduszy i trzyma je np. 3 lata
nastepnie
wybiera najlepszy z nich
reszte zamyka
i taki fundusz z "udokumentowaną" historią "dobrych" wyników
ostro reklamuje
i sprzedaje

tymczasem zgodnie z teoria portfelową
ładowanie sie w funusze to bardzo kiepski pomysł

pomijam sprawy podatkowe
które dobijają temat
mfundusz.pl / 79.163.40.* / 2009-04-14 21:17
W sumie z funduszami też tak jak z doradcami. Nie można generalizować. Wiadomo, że nie można wszystkiego przewidzieć i wszyscy kiedyś popełnili lub jeszcze popełnią błąd. Ważne aby ten błąd czegoś nauczył i nie był dotkliwy.

Jest kilku analityków, którzy mają ciekawe opinie, a są też tacy którzy strzelają cyframi z kosmosu aby ich tylko w tv pokazali. Ja ostatnio upatrzyłem sobie kilku i inwestuję przeciwnie do ich wskazówek. Z niecierpliwością czekam na ich komentarze:)
Ciułacz / 2009-04-09 01:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rzep , witaj !Widzę że cie nikt nie podbudował i wcale sie nie dziwię, jak byśmy znali tz pewniaki to bysmy tam wszyscy siedzieli.Do tej kolekcji co mam w portfelu to jeszcze bym dokupił: SOBIESKI, WARFAMA, UNICREDIT.Zanosi sie że do wakacji nie powinno być wodospadu.Jesteś na dobrej drodze, bo pytasz, a koniec jezyka , jest za przewodnika.
Grzecznie sie wproś do jakiegoś portfela, bądz w miarę rozmowny ( aktywny) ludzie w większości sa życzliwi to ci doradzą i poznasz mentalność inwestora czy spekulanta.
Ja osobiście sie zadomowiłem w portfelu Big Lebowski i sobie chwale i mam nadzieje że nie jestem kulą u nogi dla gospodarza.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy