Forum Forum inwestycyjneFundusze

Który fundusz dokupić?

Który fundusz dokupić?

Łodziak / 83.9.182.* / 2009-04-10 22:26
Witam,
posiadam
BPH SUBF AKCJI DYNAMICZNYCH SPOLEK
IDEA AKCJI FIO
MILLENNIUM FIO SUBFUNDUSZ MISS
PZU MISS
i nie ukrywam że jestem na minusie :/ .... przez dłuższy ostatni okres udało mi się uzbierac trochę gotówki i chciałby dokupić już własnie posiadane fundusze albo zakupić nowe. Prosiłbym o jakieś sugestie, rady oraz wszelką inna pomoc.
Pozdrawiam i rodzinnych świąt życzę.
Wyświetlaj:
kleksor / 212.96.244.* / 2012-04-05 11:56
Kiedy po raz ostatni ktoś dobrze zarobił na funduszach? Ja nie kojarzę takiej sytuacji. Jeśli posiadasz spory kapitał i chcesz inwestować to skontaktuj się z firmą Jartom. Zapewniam, że kupiona nieruchomość magazynowa przyniesie szybkie zyski.
arkacyra / 95.155.88.* / 2010-12-31 19:06
A nie lepiej kupi akcje na giełdzie?
Polecam np PZU jest obecnie dosc niska cena, mysle ze warto
Uusseerr / 79.162.111.* / 2010-05-11 15:35
Witam. Proponuję (powiedzmy częścią portfela) zarządzać bardziej aktywnie. Polecam systemy przeznaczone dla różnych funduszy akcji polskich (nie miśków). Może to być np. Unikorona Akcje, Skarbiec Akcja i tak dalej. Szczegóły pod adresem:

http://www.lfinvestments.eu

Pozdrawiam
trolus / 2010-05-10 13:39 / portfel
Polecam:

DWS Turcja
UniAkcje - Nowa Europa

Ja to mam :D
aleksu / 2009-11-20 21:04 / Bywalec forum
Dlaczego obstawiłeś same miśki ? Jeśli oczekujesz szybkiego zwrotu z inwestycji to pamiętaj że naszą giełdę "rusza" zagranica a ona nie kupuje miśków, dlatego ulokuj sie w WIG-20
kazumi / 2009-04-16 23:56 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Proponuje porównać wyniki poszczególnych funduszy bo to powinien być główny czynnik decydujący o wyborze funduszu. Na krótszą perspektywę lepsze wydają się fundy z bencharkiem WIG20 a na dłuższą lepszą stopę zwrotu prawdopodobnie osiągną te z benchmarkiem WIG no i miśki
opiekun_inwestora / 2009-04-20 09:55
Jeżeli chodzi o wybór funduszy w oparciu o np. zestawienie wyników na dany dzień - okazuje się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego że jest to po prostu jeden z wyników, które uzyskał fundusz. Wystarczy cofnąć się o np miesiąc - i lista "najlepszych" oraz uzyskane wyniki będą różne.

Trochę więcej można przeczytać na moim blogu:
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/roczna-zmiana-notowan-funduszu-czy-cos-oznacza/
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/zmiany-notowan-funduszy-co-znacza-naprawde-nagroda-dla-wytrwalych/
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/mylace-wskazniki-roczna-stopa-zwrotu/

Poza tym - nie powinno się wybierać funduszu, który jest po prostu "najlepszy" - ale wybrać fundusz, który jest najlepszy "dla mnie".

Zapraszam do bloga za kilka dni - opublikuję analizę wyników 3 -letnich inwestycji w fundusze - będzie można zobaczyć jak duże rozbieżności występowały wśród funduszy. (To pierwszy raport pokazujący wyniki przekrojowe na cały rok 2008 a nie tylko na jedną datę (31.12.2008))
Pilsener / 2009-04-14 14:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A może by tak "który sprzedać"? A może wszystkie? Jak fundusz miał słabe wyniki na tle konkurencji to ja bym się nie łudził, że nagle zacznie mieć dobre. Teraz bym radził zwiększać udział akcji w portfelu (ale nie przeważać akcjami, rozsądek nakazuje 20-30% mieć w akcjach), no ale jak masz wszystko w akcjach to nie ma możliwości manewru, co nie? I koniecznie przeanalizować wyniki każdego funduszu na tle konkurencji, nie widzę potrzeby nagradzania złych zarządzających, ja co pół roku wykopuje jakiś fundusz i kupuje nowy.
Zeus52 / 2009-04-14 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Proponuję wszystkim taki link: http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID369857&cmd=show Zwłaszcza wykres dotyczący S&P500 "Scenario 2". Jak by nie było,na naszą giełdę to też będzie miało wpływ,choć może niedokładnie w tym samym czasie. U nas wyniki kwartalne,które mogą coś bardziej zmienić,to koniec kwietnia,a większość w maju.
Ciułacz / 2009-04-11 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Łodziak, wszystkiego najlepszego !
Wynika z tego że ten rok wyjdzie na zero, Jak niechcesz inwestować w akcje to może przeczekać na lokatach.Obecnie jesteśmy w trakcie korekcji spadku, ale prawdopodobnie spadki sie nie skończyły, ale kto wie.
Łodziak / 83.9.148.* / 2009-04-11 13:53
Dzięki i również wesołego jajka :)
Liczę na to że dołek spadków został już osiągnięty i biore pod uwagę lekkie spadki korekcyjne więc jestem na to przygotowany. Lecz ostatnio odpadłem troszke włąsnie od tematu funduszy i szczerze mówiąc nie wiem który fund teraz jest lepszy a który gorszy... i własnie tutaj chciałbym uzyskać jakąś pomoc :)
Wesołego
Ciułacz / 2009-04-11 16:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Łodziak, witaj ponownie, widzę że jesteś niezmordowany odnośnie funduszu.Dwa lata temu jak byłem w funduszach to śledziłem rankingi funduszów w: http://fundusze.onet.pl/102,flista.html
Powodzenia
Łodziak / 83.9.14.* / 2009-04-11 18:10
Może nie o tyle że niezmorodowany tylko że nie mam czasu na śledzenie giełdy dzień w dzień bo zapewne jakbym miał troche wiecej czasu to bym normalnie kupował pojedyncze spółki ... ale nie ma tak dobrze ... :/ wiec musze polegać na funduszach ...
Ciułacz dzieki za link.

Jakieś inne ciekawe sugestie ;p :)
Ciułacz / 2009-04-11 19:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Łodziak, bywa tu sporo stałych forumowiczów ale teraz ich nie widać, widocznie chcą odpocząć od inwestycji i tematu pieniędzy.Jak nie znajdziesz ciekawych odpowiedzi to wpadnij w ciągu tygodnia.
Łodziak / 83.9.154.* / 2009-04-12 11:33
:) Chyba tak zrobie bo widzę że dużo graczy zrobiło sobie przerwę (w sumie i dobrze:) ) tak wiec do usłyszenia w tygodniu.
Pozdrawiam
Husarek / 83.9.12.* / 2009-04-14 10:58
Również mam podobny portfel. I również usłyszę jakieś rady :)
piwoss / 83.9.12.* / 2009-04-14 11:58
Legg mason ?? dobrze sobie radzi wiec go polecam ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy