Forum Forum inwestycyjneFundusze

Który fundusz powinien wybrać "początkujący"?

Który fundusz powinien wybrać "początkujący"?

początkującyyy / 150.254.215.* / 2010-09-27 10:12
Witam,
Chciałabym odkładać miesięcznie ok. 200zł na fundusze akcji z założeniem, że zebrane pieniądze wypłacę za ok. 8 lat. Oczywiście najlepiej byłoby uniknąć zbyt wysokich kosztów za prowadzenie, ubezpieczenia itp. Czy możecie polecić jakieś fundusze dla początkujących?
Wyświetlaj:
opiekuninwestora_pl / 2010-10-19 18:53 / -
Odkładanie pieniędzy w funduszu akcji poprzez systematyczne oszczędzanie przez 8 lat nie jest najlepszym rozwiązaniem.

To fakt - wszędzie mówi się, że uśrednianie działa.

To często proponowane podejście do inwestowania. Najczęściej poparte wykresami dowodzącymi, że podczas spadków ceny funduszu akcji poprzez uśrednianie zarabiamy nawet lepiej niż na wzrostach.

Mowa to o uśrednianiu polegającym na systematycznych wpłatach zawsze w fundusze akcji.

Na blogu zebrałem kilka takich wykresów.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/mit-usredniania-na-rynku-funduszy-cz2-ciekawy-wykres/

Dowodzą, że faktycznie uśredniając zarabiamy. Do czasu gdy... przyjrzymy się danym, na podstawie których zostały wyliczone. Niestety - takie rzeczy na rynku funduszy się po prostu nie dzieją.

Polecam - szczególnie inwestującym w polisach inwestycyjnych. Warto wiedzieć czego się spodziewać po latach stosując tę metodę.
monte13 / 2010-10-20 21:09
Mam założona książeczkę mieszkaniową PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A PKO/CREDIT SUISSE ZRÓWNOWAŻONY i po 3 latach mając na książeczce 9 tys. zł straciłam 2 tys.400 zł na dzień dzisiejszy. Nie wiem czy nie stracę wszystkiego. Co mam w związku z tym zrobić czekać na wzrost funduszy czy wycofać pieniądze w obawie o ich spadek?
opiekuninwestora_pl / 2010-11-18 13:57 / -
Witam,

wszystkiego Pani nie straci. To pewne. Fundusz zrównoważony, gdyby dalej wpłacać w ten fundusz w długim okresie powinien zarobić, pewnie mniej niż lokata bankowa (tak to wyglądało w przeszłości). W najgorszym razie po 10 latach wartość rachunku powinna przekraczać niewiele sumę wpłat.

Jeżeli myśli Pani o tym aby z inwestycji był zysk wyższy niż lokata nie można tak po prostu wpłacać pieniędzy w jeden fundusz i czekać przez 10 lat.

Gdy 10 lat temu inwestorzy wybrali systematyczne wpłaty przez 10 lat w fundusz Pioneer Akcji amerykańskich - dziś, po 10 latach mają stratę 15%. Już pomijają 36% inflacji przez te 10 lat nie jest to dobry wynik.

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/lekcja-historii-amerykanski-sen-czyli-co-wyszlo-z-usredniania/

Moje propozycje to:
- albo pozostawić pieniądze i liczyć, że będzie dobrze
- albo przyznać się, że była to błędna decyzja (wpłaty w ten sam fundusz) i pieniądze wypłacić. Ale nie po to aby "zrealizować stratę" ale po to aby zacząć tymi pieniędzmi rozsądnie inwestować. To nie jest trudne nawet dla początkujących - trzeba tylko poznać jak działają fundusze.

Dziś aktywowałem darmowy kurs e-mail na ten temat. Dedykowany dla początkujących:

http://www.opiekuninwestora.pl/fundusze_dla_poczatkujacych,0,1519.htm

O tym co robić gdy straciło się na rynku funduszy napisałem prawie 2 lata temu cykl artykułów w formie historii. Proszę się zapoznać i podjąć decyzję co dalej.
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/stracilem-w-funduszach-ponad-50-co-robic-cz1/
opiekuninwestora_pl / 2010-10-19 18:53 / -
Tyle teoria. A fakty?

Tu pomoże 44 stronicowy raport, pokazujący ile zarabiało się stosując
tę zasadę w oparciu o rzeczywiste dane historyczne.

http://www.opiekuninwestora.pl/raporty/opiekuninwestora.pl_raport_kup_i_trzymaj.pdf

Raport w sposób systematyczny analizuje:

1. Wyniki wpłat systematycznych i jednorazowych
2. Za okres 1,2,3,4,5 oraz 10 lat
3. Gdyby inwestować poza polisą i w polisie inwestycyjnej (uwzględnia opłaty)
4. W najlepszym funduszu akcji i najgorszym (dla każdego z badanych okresów)
W najlepszym funduszu obligacji i najgorszym (dla każdego z badanych okresów)
W najlepszym funduszu mieszanym i najgorszym (dla każdego z badanych okresów)
W najlepszym funduszu pieniężnym i najgorszym (dla każdego z badanych okresów)

Dopiero taka kompleksowa analiza pozwala na wyciągnięcie wniosków. Raczej nie pocieszających.
adgib / 2010-10-19 00:48
Zapraszam na stronę www.inwestujwfunduszach.pl - przedstawiam najbardziej skuteczną
metodę zarządzania inwestowaniem w funduszach dla każdego.
Adam
piryan / 2010-10-16 00:34
zanim się na coś zdecydujesz - dokształć się !!!
nie ważne co wybierzesz, bez jakichś solidnych podstaw popłyniesz z wodospadem następnej bessy, która może być np. za 7 lat :-)))
i nie mam tu na myśli żadnych specjalistycznych kursów za 5 czy 10 tys. tylko konferencje czy seminaria za darmo lub pół-darmo, albo np. dobre e-lerningi też za friko.
jak chcesz namiary to Ci wyślę na priv, tu nie podam, bo admin wytnie całego posta za kryptoreklamę :-)
jolka4861 / 178.235.17.* / 2010-10-03 15:39
Witam
Polecam Generali.
1. Niskie koszty administracyjne.
2. Szeroki wybór sposobów inwestowania połączony z profesjonalnym zarządzaniem powierzonymi środkami
3. Dewesyfiakacja ryzyka dzięki możliwości podziału środków finansowych o różnym poziomie ryzyka inwestycyjnego.
4. ZA DARMO CAŁE DORADCTWO FINANSOWE.
Wszelkie dodatkowe pytania: jolka4861@op.pl lub 505317530
audi43 / 2010-10-03 14:48 / portfel / Bywalec forum
polecam AXA
.po pierwsze AXA jest towarzystwem ubezpieczeniowym, które współpracuje z funduszami
inwestycyjnymi innymi słowy jest pośrednikiem między Tobą a funduszem inwestycyjnym więc
AXA nie ma wpływu na wyniki wybranych przez Ciebie funduszy...jedynie portfele modelowe
AXA są konstruowane przez ich "fachowców"
po drugie alokując wszystkie pieniądze w fundusze agresywne musisz mieć mocne
serce...podziwiam
po trzecie dywersyfikacja, której chcesz dokonać musi być oparta na z góry założonej
strategii
po czwarte jeśli pytasz w co inwestować to nikt Ci bezpośrednio nie powie chyba że jest
to doradca inwestycyjny, któremu będziesz musiał za tą usługę zapłacić
po piąte jedną z metod inwestowania jest opieranie się na tzw. "pomocnikach
inwestycyjnych" do których należą wskaźnik PMI lub metoda Darwin+defender
znajdziesz je na stronach internetowych i dowiesz się czym się cechują ci "pomocnicy"
życzę udanej zabawy z funduszami
przemazz / 85.221.201.* / 2010-10-16 21:24
jezeli na 8 lat to polecam COMPENSA MEGAFUNDUSZ jest to najnowszy produkt oferowany przez COMPENSE. A zarazem jest to w chwili obecnaj najtanszy proponowany produkt. minimalna skladka to 150pln jednak polecam zastanowic sie nad skladka 200pln w gore.
tedchom / 2010-10-17 21:47 / Tysiącznik na forum
Witam ja tam ponad wszystko polecam Skandię, ale jak chcesz na tak krótko to raczej w Mbanku, kapitału powalającego w 8 po 200zł nie osiągniesz ale skoro taki cel to Mbank jest nr1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy