Forum Forum inwestycyjneFundusze

Który fundusz w mBanku dla dziecka?

Który fundusz w mBanku dla dziecka?

mamuśka / 83.28.143.* / 2009-06-22 18:02
Mam usługę emakler w mBanku i chcę odkładać miesięcznie ok.100zł przez okres ok.15lat.Pieniążki mają kiedyś być przeznaczone dla córki. Który fundusz dostępny na platformie mBanku Państwo byście mogli polecić,aby w perspektywie długoterminowej przyniósł zadawalające zyski.Będę wdzięczna za rady.Dziękuję!!
Wyświetlaj:
kazumi / 2009-06-22 23:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Proszę na początek rozróżnić usługi:
- eMakler dzięki której można kupować i sprzedawać akcje, obligacje, prawa do akcji, prawa poboru, certyfikaty inwestycyjne i inne papiery wartościowe
- a Supermarket Funduszy Inwestycyjnych poprzez który nabywa się jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych
Piotrek01r / 2009-06-23 09:44
mamuska jak cięzko Ci odróżnić faktycznie te dwie platformy to ja polecam zdecydowanie obligacji, wtedy nie bedzie zdziwienia ze nagle straciłaś swoje pieniądze, pzdr
mfundusz.pl / 79.163.0.* / 2009-06-24 11:21
Na funduszach obligacji też można ponieść stratę. Jak już to lepiej zrobić portfel w oparciu o fundusze pieniężne (tylko też warto dobrze wybrać). Ewentualnie dobrać sobie kilka procent funduszu akcyjnego. Oczywiście to jest opcja dla niedoświadczonego inwestora, o profilu bezpiecznym. Dla inwestorów bardziej zaawansowanych i dynamicznych trzeba skonstruować trochę inny portfel.
mamuśka / 83.7.195.* / 2009-06-23 12:32
Odróżniam na szczęście te dwie platformy tylko wkradł mi się błąd,"przejęzyczenie" w poście.Z SFI już nawet kiedyś korzystałam,faktem jest że do emaklera chyba jeszcze nie dorosłam dlatego na razie wolę fundusze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy