Forum Forum prawneKarne

ktoś podał moje dane w mandacie

ktoś podał moje dane w mandacie

paco_club / 80.50.127.* / 2011-04-29 09:37
Witam ostatnio odwiedził mnie komornik jakie byłe moje zdziwienie gdyż nie dostałem żadnego mandatu.Złożyłem wniosek o kopię mandatu okazało się że jest to mandat za picie w miejscu publicznym w wysokości 100zł.Podpis na mandacie nie jest mój nie ma tam serii i numeru dowodu osobistego .Ktoś prawdopodobnie podał się za mnie .Mandat jest jeszcze wystawiony w tamtym roku ale nie dostałem żadnych ponagleń wezwań do zapłaty nic o nim nie wiedziałem .Czy teraz zgłosić sprawę do sądu do wydziału karnego w moim mieście?? jak zredagować to podanie o anulowanie mandatu ? z góry dziękuje
gość 3 / 89.228.159.* / 2011-12-19 18:36
jeśli jesteś pewien że to nie twoje mandaty, to idź do wydziału mandatów w urzędzie wojewódzkim, ustal ich numery, potem idź na policje i złóż doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez nieznaną ci osobę podając numery mandatów , które bedziesz miał na papierze z urzędu. podczas zgłoszenia poproś o ściganie odpowiedzialnej za porabianie twojego podpisu osoby. Po tym zgłoszeniu poproś policję o wystawienie ci zaświadczenia o tym że zgłosiłeś na policji doniesienie dotyczące tych numerów mandatów. z tym dokumentem jeszcze raz wróć do wydzialu mandatów urzędu wojewódzkiego i przedstaw to zaświadczenie potwierdzające wszczęcie postępowania. wówczas urząd musi wstrzymać egzekucje tych mandatów ( i tak robi) do końca postępowania. jeśli przypadkiem trafia na przestępce w toku postępowania lub jeśli go nie ustalą wówczas postępowanie zostanie umorzone i te mandaty zostaną anulowane. Dzięki tej procedurze organ egzekwujący mandaty ( Urząd sKARBOWY ) nie będzie nic robil w tej sprawie.
Tak to działa. Sam to przerobiłem.

Najnowsze wpisy