Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kuczyński: 500 zł na każde dziecko? Te pieniądze można efektywniej wydać.

Kuczyński: 500 zł na każde dziecko? Te pieniądze można efektywniej wydać.

Wyświetlaj:
hans831 / 81.219.26.* / 2015-10-28 11:22
Gratuluję debilom głosującym na Pis zapomnijcie że coś dostaniecie obietnice to wszystko a prawdziwą biedę dopiero będziecie mieli
danuta7777 / 89.64.32.* / 2015-10-28 11:26
Dziekuje za gratulacje - sa jestes idiotą czy lobbystą?
yahoo922 / 109.173.218.* / 2015-10-28 11:21
O*******.cie się łachmyty,złodzieje i przekręty od PiS-u.Jeszcze rząd nie powstał,a wy czegoś wymagacie?Co,strach w te kaprawe jewrejskie ślepia zagląda?Wcześniej czy póżniej rozliczymy was PO-myjowe odpady.
nie lubię chamstwa / 195.116.240.* / 2015-10-28 11:28
patologio,zamknij się,bo tylko ośmieszasz PiS
dv dzd / 83.5.99.* / 2015-10-28 11:18
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, już Kaczory wycofują się z obietnic !!! a głupi moherowy naród dał się na te obietnice nabrać !!! To dopiero początek odchodzenia od tego co moherom naobiecywał Jaruś !!!!
pppp111 / 78.8.191.* / 2015-10-28 11:17
zazwyczaj stado dzieci mają ci, których na to nie stać. nie pracują bo po co, państwo da. i właśnie na takich ludzi złożą się ci wszyscy, którzy pracują i mają jedno dziecko, bo wiedzą, że dziecko to wydatki i państwo im nie da - bo przecież pracują. wspierajcie dalej patologię, rozdawajcie im pieniądze za nic, a na pewno w Polsce będzie lepiej.
wafelek / 62.244.147.* / 2015-10-28 11:28
Nas było troje, rodzice ciężko pracowali na roli, jeszcze dopłat nie było. Jedno dziecko to za mało. Wyrośnie potem taki mały egoista, bo przyzwyczajony do bycia oczkiem w głowie. Da się wyżywić, ubrać i wykształcić dwoje lub troje dzieci. Ale do tego trzeba ostro harować, za granicą... Więcej pociech to samobójstwo ekonomiczne. A i matka 'wyeksploatowana' po paru ciążach, bo to przecież lekkie nie jest dotrzymać i urodzić. Czasu też coraz mniej na wychowywanie... Kobieta musiałaby zostać w domu z dziećmi, nie każda o tym marzy. Z ojcem dzieci też różnie bywa. Jak to mówią, chcesz na kogoś liczyć, licz na siebie. Wielka szkoda, że coraz mniej nie-patoli decyduje się na dzieci.
TW bolek / 159.205.100.* / 2015-10-28 11:15
W Polsce są pieniądze na godne i wcześniejsze emerytury 60/65, to miernoty, złodzieje i oszuści wmawiają Polakom że nie ma, nie dajcie się nabrać.
trupek / 77.253.233.* / 2015-10-28 11:25
W Polsce są naiwniacy, którzy dają się nabierać na puste ogólniki w rodzaju, są pieniądze, my wiemy skąd je wziąć, mamy plan, nieprawda, że się nie da, my damy radę.... ale już niedługo będziemy słuchać, że jednak nie da się, a winien temu jest poprzedni rząd, chociaż jeszcze kilka dni temu wmawiano nam, że wystarczy starą ekipę odsunąć od władzy i nowa ekipa na pewno ze wszystkim sobie poradzi.
Inmedio / 188.65.46.* / 2015-10-28 11:15
Jak można efektywniej wydać 500 zł niż właśnie na dziecko ?
zf / 46.171.36.* / 2015-10-28 11:14
a ja sie nie zgadzam z ta niby przyszlą ustawą 500 na dziecko dlaczego z moich pieniedzy mam dawać tym ktorzy naklepia sobie dzieci ile bedzie znowu takich ktorzy klepia dzieci dla samej kasy a pozniej masakra w domu bo to dzieci tylko dla kasy i tez wkurza mnie to ze frankowicze oczywiscie biedni a kto mi pomoze splacac kredyt w zlotowkach takie rozdzielanie ludzi kredyty sie bierze odpowiedzialnie a nie biore bo moze cos ugram pozniej dobrze ze pis sam bedzie rządzil nie bedzie pozniej na kogo zwalic jak bedzie katastrofa i ci ktorzy poszli glosowac na pis obudza sie z reka w nocniku bo o bedzie sie dzialo to sam pan BOG wie żenada to wszystko
inny109 / 188.65.46.* / 2015-10-28 11:21
A z jakiej paki z twoich pieniędzy Ewa Kopacz fruwa pustym samolotem ? Z jakiej paki z twoich pieniędzy żyje emeryt ? Z jakiej paki z twoich pieniędzy naprawiają most w Biłgoraju ? Z jakiej paki z twoich pieniędzy utrzymuje się zwierzęta w hyclu ? Z jakiej paki z twoich pieniędzy refunduje się in vitro czy aborcje ? Z jakiej paki będziesz brało emeryturę z podatków tych właśnie dzieci ? Łupio jesteś i tyle, Zazdrość przez ciebie przemawia ... szczęście tacy samolubni ludzie jak ty nie będą mieć potomstwa.
kasdhqu / 145.237.2.* / 2015-10-28 11:12
Trochę mijasz się z prawdą bo ja pracując na etacie nie wrzucam w koszty super fury, którą ty kupujesz i ją amortyzujesz, papieru toaletowego, którym podcierasz tyłek, który jest twoim kosztem, wykladziny do pokoju, która też jest twoim kosztem- sory ale u mnie każda złotówka jes opodatkowana i czy chcę czy nie chcę to fiskus ją zabiera! a biedny przedsiębiorca, który śmiga super furą nie placi bo nie chce mu się i jeszcze na zasiłek rodzinny się załapie bo wykaże niski dochód. Naprawdę kiepsko mają ludzie pracujący na etacie!
susy / 88.156.226.* / 2015-10-28 11:20
To samo wypaczone wyobrażenie. Żeby coś amortyzować najpierw trzeba mieć na to coś środki. Mając przychód i zysk ledwo się zamykające nie da się kupić super fury, która pochłonie połowę przychodu rocznego. W rezultacie czego nie chcesz zauważyć super fury to w większości korporacje, drobni przedsiębiorcy to funkcjonalne pojazdy. Moja super fura to 12 letni Peugeot kombi służący również za transport towarów, podobnie jak wielu kolegów z branży.
Roman492 / 87.56.92.* / 2015-10-28 11:11
Może jak będzie 500zł na dziecko to polki będą rodzić w Polsce a nie zagranicą z której nie wracają.A tak polska powoli się wyludnia i jest niż demograficzny za 20lat będzie ok 28- 29mln może w to miejsce ściągną imigrantów, chyba lepiej żeby polki rodziły.
arnold / 188.146.135.* / 2015-10-28 11:42
Będą rodziły za granicą, a pieniądze brały z Polski, nie bądź głupiec.
zf / 46.171.36.* / 2015-10-28 11:19
tak klepać dzieci dla samego klepania i kasy bez miłości do nich gratulacje
ppp207 / 79.188.10.* / 2015-10-28 11:06
stawa 500+ czy słusznie nas nią straszą politycy PO, że załamie budżet ?
Przyglądając się i na spokojnie analizując założeniom ustawy 500+ autorstwa PiS dochodzę do wniosku, że będzie to jedna z lepszych ustaw jaka zostanie w ostatnich latach wprowadzona. Wbrew obawom ekspertów tak znacznie nie obciąży ona budżetu i nie spowoduje jego załamania jak próbowali nas straszyć politycy przeciwni jej wprowadzeniu.
1. Zostaną zlikwidowane dla wszystkich dotychczasowe odliczenia na dzieci / co jest o dziwo zbieżne z założeniami .Nowoczesnej /
- to spowoduje, że państwo dla państwa nie będzie to koszt 12 miesięczny, a jedynie 7,5 miesiąca, co wynika z różnicy kwoty jaką otrzymamy z przyznania 500zł, a dotychczasowego odliczenia. Jak doliczymy jeszcze fakt oszczędności w budżecie wobec braku możliwości odliczenia kwoty na jedno dziecko to zyskamy ich kwotę do pokrycia kolejnych dwóch miesięcy ( po 500zł )
2. Ci co otrzymają miesięcznie 500zł na każde dziecko licząc od 2 dziecka będą je wydawać na bieżąco, co wspomoże i pobudzi gospodarkę ( wzrost PKB ) i wróci do budżetu różnego rodzaju podatkach pośrednich, których nie da się dokładnie wyliczyć.

3. Automatycznie nastąpi ukrócenie części kombinatorstwa przy pobieraniu zasiłków, rodzinnych i innych dodatków wypłacanych przez MOPS dla rodzin legitymujących się zarobkami 548zł na członka rodziny, a w rzeczywistości osiągających dużo większe dochody.
- otrzymywana kwota 500zł na dziecko zostanie wliczona do dochodu i z automatu wykluczy część rodzin z kwalifikacji do pomocy społecznej, bo ich źródło dodatkowego dochodu zostanie udokumentowane i przekroczy ustawowe 548zł
4. Ustawa ta zapewne sprawi, że rodziny z jednym dzieckiem a jest ich większość być może zdecyduje się na kolejne dziecko, co przyczyni się do wzrostu demograficznego, a w kolejnych latach do wielu problemów z tym związanych np. w szkołach.
Ta ustawa nie jest więc środkiem doraźnym jakie dotychczas stosowało PO, a można powiedzieć systemowym rozwiązaniem na lata.
eustachy911 / 188.146.135.* / 2015-10-28 11:35
Bardzo dobrze skalkulowane, a dlaczego dają ci minusy?Pewnie liczyli na odliczenia, zasiłki, pomoc społeczną, i jeszcze po 500 zł.No i najważniejsze, małe pole do kombinatorstwa, a jak widzisz nie w smak to wielu rodakom.
Ink / 94.254.193.* / 2015-10-28 11:25
Lepiej było głosować na PO to ta kasa poszłaby na uchodzcow( mieszkania, coś do ręki, opieka zdrowotna, edukacja itd) - taki pewniak, pieniądze napewno by się znalazły, nie to co gruszki na wierzbie czyli 500 na dziecko PiS he he
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Chendryk / 83.14.52.* / 2015-10-28 11:05
Nie wiem, jak to będzie z obietnicami pis-u, ale obiektywnie patrząc, media są bardzo zaangażowane w "pilnowanie" ich obietnic wyborczych. Nie przypominam sobie, żeby PO było w przeszłości tak rozliczane. Szkoda, że polskie media nie są naprawdę polskie, bo nie wiadomo, jaką naprawdę mają misję do spełnienia.
susy / 88.156.226.* / 2015-10-28 11:02
Według oświadczeń połowa środków z tzw. uszczelnienia ściągalności podatków. To szczytny zamiar, tyle że doprowadzi do upadku ogromnej ilości drobnych przedsiębiorstw. Według wizji PiS, ale także i ogromnej części Polaków przedsiębiorcy to ludzie żyjący z nieszczęścia gnębionych pracowników. A prawda jest także inna. Ogromna część podatków nie trafia do Skarbu Państwa, bo drobni przedsiębiorcy po prostu nie są w stanie ich płacić. W mojej małej firmie zatrudniającej 6 osób nierzadko na utrzymanie rodziny zostaje mi mniej niż moim pracownikom. Wówczas niestety zadłużam się u fiskusa, mając nadzieję, że w kolejnych miesiącach odrobię straty. Jeśli dzisiaj przyjdzie do mnie komornik urzędu skarbowego nie zostanie mi nic innego jak zbankrutować, zwolnić ludzi, i ze sprzedaży za bezcen kilku gratów Skarb Państwa jednorazowo odzyska dług w postaci 26 000 zł, ale w dłuższym wymiarze straci ca 50 000 które z trudem ale co rok płacę. Ale zwolnionym ludziom tenże komornik skarbowy pracy nie da, przeciwnie, Państwo wyda na ich i mój zasiłek. Jest w Szwajcarii prosta możliwość wynegocjowania częściowego umorzenia podatku, i odbywa się to w zwykłej rozmowie z urzędnikiem, gdy ten widzi, że egzekucja przyniesie więcej strat dla fiskusa, i dla społeczności. Firm takich jak moja są tysiące, co świadczy oczywiście o wciąż ubogim kapitalizmie i złym prawie podatkowym.
fazimoto / 178.235.156.* / 2015-10-28 11:02
te 500zł to ma byc od drugiego dziecka a jak ktosma jedno to nie dostanie bo jest inny i jest gorszy tak PIS mysli o polakach brawo ,jak zwykle dzieci beda poszkodowane ,jak tak mozna co jedno dziecko ma inny zoładek czy co bo nie moge tego zrozumiec.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-10-28 11:06
Na tej samej zasadzie można zapytać, dlaczego nie każdy (bezrobotny też) ma taką samą pensję, skoro ma taki sam żołądek. Przypominam, że PRL już nie istnieje od ćwierć wieku -wtedy takie hasła rządząca krajem "klasa robotnicza" głosiła. Zachciało się gospodarki rynkowej -są konsekwencje.
Bebini / 213.17.205.* / 2015-10-28 11:01
temat imigrantów to problem obecnie najważniejszy a nie 500 zł na dziecko!
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-10-28 11:02
Jasne -na imigrantach na upartego nawet trochę zarobić się da -na dodatkach dla dzieci "wręcz odwrotnie".

Najnowsze wpisy