Forum Forum prawneCywilne

Kupilem na aukcji w 100% sprawna rzecz a okazala sie popsuta

Kupilem na aukcji w 100% sprawna rzecz a okazala sie popsuta

Marcin P / 89.79.140.* / 2009-01-14 23:22
Witam,
Kupiłem na allegro płytę główna do komputera opcją kup teraz. Sprzedawca zapewniał ze jest ona w 100% sprawna, twierdzi ze sprawdził ją w profesjonalnym serwisie przed wystawieniem. W opisie aukcji napisał, że udziela 10 dniowej gwarancji rozruchowej. Akceptuję zwroty tylko w wypadku gdy przedmiot otrzymany nie jest taki jak w opisie aukcji. Kupujący musi zwrócić towar w przeciągu 10 dni od daty zakończenia aukcji. Zwrot towaru na koszt kupującego. Koszt wysyłki nie podlega zwrotowi.

Tutaj moje pytanie: Okazało się ze płyta jest uszkodzona , zapłaciłem 20 zł w serwisie i mam na to papier. Czy w tym przypadku jeśli domagam się wymiany towaru a sprzedawca mi odpisuję ze jest osoba prywatną i nie ma towaru na wymianę, to gdy ja proszę o zwrot zapłaconej kwoty oraz zwrot kosztów wysyłki nakładów jakie poniosłem (koszt ekspertyzy w serwisie) czy ma prawo mi odmówić zwrotu kosztów i nakładów(dodam ze nakłady jakie poniosłem to jakieś 65% ceny płyty głównej)?
Wyświetlaj:
53jaro / 93.105.86.* / 2009-01-19 07:07
Witam.Zgłoś fakt wprowadzania w błąd kupujacych administratora portalu.I nie ukrywaj danych sprzedającego bo inni się natną.Powodzenia.
przewodnick / 2009-01-19 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielu kupujących myli pojęcie zwrotu towaru z pojęciem reklamacjia. O ile osoba fizyczna nie ma obowiązku przyjęcia towaru z tytułu zwrotu, o tyle musi rozpatrzyć reklamację. Możesz odesłać tę płytę i domagać się naprawienia.

do 53jaro: podawanie danych sprzedającego jest łamaniem ustawy o ochronie danych osobowych. NIe namawiaj do tego, bo koszty sądowe i ewentuale odszkodowanie osoby, której dane osobowe zostały ujawnione i przedstawione w złym świetle (utrata dobrego imienia - podawanie danych o nieuczciwym sprzedającym bez prawomocnego wyroku) przekroczy kilkadziesiąt razy koszt płyty.

Najnowsze wpisy