Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kupno mieszkania - teraz czy na przyszłą wiosnę?

Kupno mieszkania - teraz czy na przyszłą wiosnę?

Artur289 / 89.229.8.* / 2013-08-16 18:23
Witajcie,

mam do Was następujące pytanie - planowaliśmy w październiku/listopadzie/grudniu tego roku kupić na narzeczoną mieszkanie (miejsce zamieszkania - Toruń). Jednak z przyczyn mniej lub bardziej istotnych rozważamy przesunięcie zakupu na wiosnę 2014r., czyli marzec-kwiecień-maj. I tu moje pytanie do zorientowanych - nie chodzi mi o to, czy do tego czasu jeszcze mieszkania potanieją, ale czy decyzja o odsunięciu od zakupu nie okaże sie niekorzystna - mówiąc prosto - czy nie zdrożeją?

Ja się za bardzo na tym nie znam dlatego bardzo proszę o zdanie osób chociaż trochę zorientowanych w temacie.

Pozdrawiam serdecznie.
Wyświetlaj:
marc212 / 89.230.199.* / 2013-09-22 21:06
jeśli chodzi o używane to nie mam pojęcia jak sprawy będą wyglądać, chyba na wtórnym jest zastój, pełno jest ogłoszeń przynajmniej z tego co ostatni przeglądałem szukając mieszkania i z tego co widziałem to właściciele mają o sobie wysokie mniemanie bo ceny są z kosmosu, a jak jakieś jest tanie to wiadomo, że w najgorszej możliwej dzielnicy. I co później zrobić z takim mieszkaniem? Ludzie wolą jednak nowsze mieszkania, kilkuletnie dlatego bardziej opłaca się kupić nowe, ale kto co lubi
feeeel / 109.243.161.* / 2013-08-25 18:38
moim zdaniem nie ma reguły, bo czasem się okaże, że jak czekamy to nam okazja przejdzie koło nosa. Więc jak tylko się coś fajnego trafi to się nie ma co za długo zastanawiać tylko kupować. Sama się noszę z kupnem mieszkania, szczególnie, że tutaj http://koneser.co/ można znaleźć piękne, odnowione kamienice i to w samym sercu Krakowa.
marc212 / 89.230.199.* / 2013-08-17 20:55
też miałem podobne wątpliwości ale zdecydowałem się na zakup teraz, od nowego roku może wejść program mieszkanie dla młodych i to może się wiązać z podniesieniem cen u deweloperów i banków, teraz mają trochę przestój i mieszkania są tańsze
Artur289 / 89.229.8.* / 2013-08-16 18:28
P.S. - dodam jeszcze, że nie chodzi o mieszkanie nowe, lecz używane.

Najnowsze wpisy