Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

kupno mieszkania o czym pamiętać

kupno mieszkania o czym pamiętać

katarina86 / 2012-02-14 10:36
Chciałabym kupić mieszkanie, ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, czy moze ktoś doświadczony udzielić mi kilku rad; o czym powinnam pamiętać, na co zwrócić większą uwagę i tego typu kwestie. A czy warto korzystać z usług biur nieruchomości, czy lepiej zabrać się do tego osobiście?
Wyświetlaj:
rama11 / 83.10.139.* / 2012-04-05 15:29
To zależy czy chcesz kupić mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Ja osobiście jestem raczej zwolenniczką nowych inwestycji. A o czym należy pamiętać? No przede wszystkim czy wykonawcą budowy jest dobra i solidna firma. No i oczywiście kieruj się też ceną, jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś ciekawego za rozsądne pieniądze. Koleżanka kupiła mieszkanie Na Sowińskiego, to na razie jest jeszcze budowane ale jestem pewna, że nie będzie żałowała tej decyzji. Bo to i solidna firma budowlana i cena ok, no a o lokalizacji nawet nie mówię, bo to na Woli, więc do centrum nie będzie jechała wieki.
maxikx / 83.25.42.* / 2012-02-23 21:51
Najlepiej udaj się do agencji nieruchomości (mogę Ci polecić ober-haus). Pomagają przejść przez cały proces kupna mieszkania- od jego znalezienia do zasiedlenia się w nim. Ważną sprawą jest wizja lokalna.
Profirm / 89.76.150.* / 2012-02-26 01:11
No czy ja wiem. Ja bym jednak zaczął od wypytywania znajomych, masz gwarancję, że niczego Ci nie wcisną. I szukanie zacznij może nie od samego centrum, bo szybko się zniechęcisz ;) Obejrzyj sobie najpierw te tańsze mieszkania bezpośrednio pod Warszawą, np. w Piasecznie, tam się cały czas buduje dużo ciekawych rzeczy. Pamiętaj też, żeby szukać na rynku pierwotnym, różnice w cenach nie są na tyle duże, by ryzykować zamieszkanie w jakimś syfie.
samczy / 89.231.130.* / 2012-02-27 20:31
Oj nie powiedziałabym ze kupowanie od znajomych to największa pewność że nic nam nie wcisną, pamiętajcie że najlepeij wychodzi sie ze znajomymi na zdjęciu :) Może warto skorzystać z agencji nieruchomośći, sama kupowąłam w ten sposób mieszkanie i nie mogę narzekać na pomoc agencji i swoją też bym poleciła z czystym sumieniem

Najnowsze wpisy