Forum Forum inwestycyjneForex

Kurs franka mocno się zmienia. Twoja rata również

Kurs franka mocno się zmienia. Twoja rata również

Wyświetlaj:
Jacek B. / 129.35.231.* / 2009-03-25 11:45
Panie Pawle Satalecki - autorze tego mało profesjonalnego artykułu. Gdyby pan był ekonomistą, finansistą, analitykiem, wiedziałby Pan, że aby kogoś straszyć zgodnie z prawdą to trzeba przytoczyć warianty. Skoro Pan przedstawił jak zmieniała się rata kredytu zaciągniętego w CHF, to wypadałoby porównać to do harmonogramu spłat kredytu zaciągniętego w rodzimej PLN. Tak dla uniknięcia błedów merytorycznych, taką analizę wypadałoby przeprowadzić za okres kilku lat, ponieważ te kredytu udzielane są nawet a kilkadziesiąt lat. Wtedy przy kalkulacji, przy takiej samej marży, uświadomiłby Pan wszystkim, że pomimo takiego osłabienia złotówki w ostatnich miesiącach suma złotówek / uwzględniając spread'y / zapłaconych przez Kredytobiorcę mającego kredyt w CHF jest dużo, dużo niższa od sumy złotówek zapłaconych przez Kredytobiorcę mających kredyt złotowy. Jeżeli tak się nie przeprowadzi analizy, to są dwa wytłumaczenia : jest Pan zwolennikiem Banków, które teraz nie mogą udzielać kredytów w CHF i starają się zniechęcić potencjalnych Klientów do kredytów walutowych lu niech Pan nie robi tego na czym Pan się nie zna. Jeżeli jest inaczej niech pan wykonuje swoją pracę rzetelnie.
kupfranki / 83.23.203.* / 2009-03-23 22:45
Kupować tam gdzie najlepsza oferta.
Łatwo, bezpiecznie, tanio.
Spłacać bezpośrednio w CHF, EUR, USD.

www.kupfranki.pl
joel3 / 2009-03-23 16:56
a ja zarabiam we frankach, kredyt mam natomiast w zlotowkach i w przeciwnosci do tych co maja kredyty we frankach a zarabiaja w zlotowkach cala ta sytuacja ktora stworzyla "mocna " polska gospodarka bardzo mnie cieszy
a tak na marginesie to uwazam ze zloty i tak jeszcze kosztuje duzo wiecej niz jest wart
andy2024 / 213.199.195.* / 2009-03-23 14:36
nie lepiej zakładać kurs wysoki i jak akurat spadnie to zrobić sobie prezent z tego co zostało? to jakoś bardziej optymistyczne niż narzekanie że mi rata wzrosła i muszę zapłacić więcej. A tak płacisz tyle samo ale masz powód do optymizmu ;)
kristooor / 79.189.98.* / 2009-03-23 11:45
wiedzie ile wynosi spread dla CHF w polskich bankach?
można to sprawdzić na

www.spred.pl

polecam bo to ciekawa informacja
aaa4 / 83.4.37.* / 2009-03-23 13:36
Sprawdziłem! To horror, czyste oszustwo, rozbój w biały dzień z użyciem broni! Ciekawe czy banki informują o tym kredytobiorców przy zawieraniu umów. W tej sytuacji lepiej kupić franki w kantorze i płacić raty w walucie, nie w zł.
marcin97 / 99.141.73.* / 2009-04-07 05:35
ja tak splacam. sam kupuje franki kiedy jest nisko i wplacam na konto chf z ktorego mi bank automatycznie sciaga rate.
antyspread / 83.23.203.* / 2009-03-23 22:41
W kantorze, tam za chwile braknie franków jak nie za chwile to napewno w lipcu po wejściu w życie rekomendacji S II KNF, jedyne sensowne rozwiązanie to http://kupfranki.pl
manieczki / 193.41.170.* / 2009-03-25 12:58
a Kupfranki skąd wezmą franki jeśli nie będzie ich w kantorach? wydrukują w piwnicy? A może pójdą do banków by kupić franki po to by potem znowu pójść do innego okienka w banku i spłacić kredyt? I jeszcze zapłacą za operację kasową w oddziale zamiast darmowo przez internet.

Jeśli chcecie być alternatywą to podajcie źródło CHF, które będziecie mieć od lipca 2009
aaa4 / 79.185.253.* / 2009-03-23 10:34
To wszystko są bzdurne mniemania, jaki kredyt lepszy , kiedy raty mniejsze, kiedy większe. To są kredyty na 20-30 lat . Dopiero po tym okresie można będzie rozliczyć kredyt i przeliczyć , czy w całości taniej było by w zł , czy we frankach, czy w USD. Teraz to jest wróżenie z fusów i podbijanie bębenka przez tzw "analityków". No cóż ale biedaczki muszą coś wypisywać ,aby przeżyć.
picia / 78.149.66.* / 2009-03-23 15:33
Witam.
Ja jestem na etapie brania kredytu-transze dla wykonawcy dla mnie osobiście frabek może być i po 4 zł (już widzę miny spłacających)
Aleeee liczyłem grosz po groszu raty przy tym kursie F. i kredytu w zł. .
Dalej opłaca się w FRANKU. Tylko jężeli ktoś ma umowę np. sprzed roku marże przy starych stawkach.
Frak poszedł w góre ale Libor w dół. A dodatkowo jak narazie Wibor jest nie mały więc sie jest na plusie.

Tych co wypisują te brednie to...........
Niech każdy siądzie i policzy wszystko po kolei.

A druga prawda taka że zawsze była spora przewaga pomiędzy zł i chf kredytem.
Ci co spłacają lata nie wiem rok, trzy, pięć, dziesiąć niech sobie siądą i policzą jak wiedzą jak i dojdą do wniosku że zaoszczędzili.

Teraz od kilku miesięcy dopiero zbliżyli się do kredytu zł w wysokości rat.
Podobnie jak inni rozsądni mówię znajomym jak narzekają: "Ale maja przechlapane Ci co mają w frankach"

KREDYT JEST INWESTYCJĄ (jak to można tak nazwać)
D Ł U G O T E R M I N O W Ą i ja za 5-10 no 15 lat powiem to co moga powiedzieć Ci którzy spłacają go długi okres czasu
andy2024 / 213.199.195.* / 2009-03-23 14:34
osobiście to właśnie robię i ciągle wychodzi na plus przy chf - ale oczywiście jeszcze ponad 20 lat do uzupełniania będzie...
wnerwiony / 83.25.204.* / 2009-03-23 10:28
teraz ku wy naganiają i strasza by przewalutowac ..macie te prywatyzacje jełopy! oddac majatek narodowy w obce ręce !! te pejsata gronkiewicz swojego czasu wykletą przez szerokie gremie dyrektorów banku tak bardzo szanowano i pokazywano w superlatywach w tv banda c**** i nic więcej!!!
wefwefwef / 83.3.9.* / 2009-03-23 11:50
człowieku wyluzuj :) tak wkurzać się od poniedziałku... ? na prywatyzacje nie miałeś wpływu ani Ty ani ja - musztarda po obiedzie. Ale zeby od razu wyzywac ludzi.
wnerwiony / 83.25.204.* / 2009-03-23 12:11
wyzywać ludzi ? to zwykłe sprzedawczyki na usługach obcej agentury
historia Polski jest odtwarzana jak z taśmy ..dostajemy "wolnośc" potem się nam przejmuje za pomoca bandy świń przy korycie majątek narodowy a na samej górce tuż przed upadkiem "systemu " opycha sie trefny towar za niebotyczna cene która już przez dziesiątki lat nieosiągnie swojej wygórowanej wartości dodatkowo rękami Polaków w róznych wojenkach obcy załatwiają swoje interesy nam zostaje wielkie G-no....przykładów bez liku tylko zarz sie znajda pożal sie Boże szpece od historii ...ze Polska od morza do morza itp.bzdety
malbork zamek krzyżacki ...kupiony od czechów za niebityczną kase - gasnące militarnie znaczenie zamku kupionego na samym szczycie jego świetności....
.....za czasów jana III Sobieskiego liczony w złotych polskich przychód dla króla 30mln zł w tym czasi rosja 300mlnzł niemcy 250mln zł francja 300mln zł - obszarowo to samo militarnie wygląda statystyka jeszcze gorzej ...potem Polska jako teren rozgrywek między dynastiami potem rozgrywek terytorialnch ....
XX lecie międzywojenne - firmy francuskie niemciekie i holenderskie buduja Polske ....
teraz Gronkiwewicz sprzedaje krwiobieg gospodarki i jeden z najlepszych interesów Polski , zamyka sie stocznie bo...""polskie "" banki w obych rekach "niewidzą" interesu by kredytowac nasze zakłady ( w domyśle kredytuja stocznie w hamburgu itp..)
wojna w iraku ...kasa na utrzymanie kontyngentu to niebotyczne pięniądze a korzyści z tej wojny to pier lenie pejsatych świń o terroryźmie na bliskim wschodzie w TVN i innych organach propagandy, wybiórczych gazetach i tym podobnych ....
monako / 87.204.27.* / 2009-03-23 15:16
Chwała bogu, że prywatyzacja banków została przeprowadzona. Niestety zbyt wiele jeszcze jest w rekach państwowych.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-03-23 08:29
Fajnie, że jako przykład podali kredyt wzięty we frankach na początku stycznia 2007 roku. A jak by było w przypadku kredytu zaciągniętego na 300 tys. w lipcu roku 2008? Media kreują obraz surrealistyczny, jak zawsze.
zeppelin / 2009-03-23 09:27 / Tysiącznik na forum
Lipiec 2008 to akurat skrajny przypadek. Wiekszosc wziela kredyty po korzystniejszym kursie. Surrealistyczny obraz swiata to masz w swojej glowie ...
kieball / 77.253.202.* / 2009-03-23 10:12
Ja należę do osób, które wzięły kredyt w lipcu 2008. Kurs, 2.05
Robert-gość / 83.9.186.* / 2009-03-23 11:48
Ale jak brałeś miałeś bardzo wysoki LIBOR, a dzisiaj ile on wynosi? ;) I co tak drastycznie rata wzrosła?
erroor / 193.187.43.* / 2009-03-23 09:19
A jak by było gdyby wziąć kurs z np. 2005r.? Nie da się każdemu dogodzić.
asdr / 80.50.95.* / 2009-03-23 09:19
Ludzie. Wzięliście kredyty w obcej walucie to zgodziliście się na wahania kursów. Jeśli chciałeś spać spokojnie trzepa było brać w PLN. Ale chęć zaoszczędzenia paru złotych wziął górę!
morielf / 2009-03-23 11:50 / portfel / Bywalec forum
A czy z kredytem w PLN można spać spokojnie? Przez ostatnie 5 lat wibor waha się od 4 do 7%. Czyli dla kredytu 200 tys PLN na 30 lat wysokość raty waha się w granicach 1000 - 1500zł.

W dłuższym terminie słaby złoty oznacza wyższe stopy NBP, mocny złoty oznacza niskie stopy NBP. Jedni i drudzy jadą na tym samym wózku, z tym że u tych co brali w CHF te zmiany szybciej odbijają się na wysokości rat.
sabinek / 83.6.215.* / 2009-03-23 09:53
W którym polskim banku pracujesz skoro tak propagujesz kredyty złotówkowe? Ja - mimo wszystko - jako kredytobiorca "frankowy" płacę mniej niż gdybym wziął kredyt złotówkowy.
kredytobiorca / 85.89.170.* / 2009-03-23 10:59
na 100% się zgadzam. Wziąłem w sierpniu 2008 roku we frankach i tak przy dzisiejszym kursie franka płacę mniej, niż by miałem w pln....
,0,0, / 193.41.230.* / 2009-03-23 11:38
przy 300 000 płacisz jakieś 70 zł mniej na racie przy kursie 3.2, ale kurs zmienny jest ;)
Ryzykant ;)) / 83.16.57.* / 2009-03-23 09:35
Żal mi ludzi piszących takie głupoty ;)) Po co się udzielać na forum kiedy jedyne, co ma się do powiedzenia to "dobrze Wam tak" ? Zawsze byli, są i niestety będą tacy, którzy swoje frustracje przelewają na innych... A artykuł... no cóż... kilkuletnia, wszechobecna kampania promocyjna kredytów walutowych ustapiła miejsca wszechobecnej kampanii promocyjnej kredytów złotówkowych ;] I tak bedzie zawsze... tam gdzie większe zyski, tam i odpowiednia "propaganda". Wszystkim ludziom, którzy swoją "ekspercką wiedze" o kredytach opierają na podobnych doniesieniach medialnych, powiem tyle: oprocentowanie kredytów w CHF (w większości przypadków, a mam nadzieję, że wkrótce wszystkich) nie przekracza 2%. Pomimo niekorzystnego kursy CHF/PLN... wciąż wychodzi taniej niż w tzw. PLN. I to sporo taniej. Pozdrawiam.
strzelec / 2009-03-23 09:25 / Bywalec forum
Zgadzam się biorąc kredyt w zeszłym roku w CHF założyłem odrazu że kurs CHF może być nawet 3,50 PLN więc teraz jeżeli ktoś płacze to powinien oreazu brać w PLN i nie miałby problemu ze skokami :)
2 student / 77.254.73.* / 2009-03-23 11:31
Jedyny na poziomie komentarz.Przecież w przyrodzie nic nie ginie ,tak zresztą jak w ekonomii.Jedni zarabiają ,a inni tracą.Oczywista oczywistość.Kurs dolara USA about 5 PLN to nieodległa rzeczywistość.
............ / 79.190.247.* / 2009-03-23 09:34
...i tak trzeba było założyć. Biorąc kredyt w walucie trzeba go przeliczyc dla spodziewanych większych kursów CHF jak i oprocentowania LIBOR. Po decyzji podjętej po takich przeliczeniach śpimy spokojnie przynajmniej do momentu przekroczenia "naszych przewidzianych" widełek kwoty kredytu ;-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy