Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kurs franka. Oto portret polskiego frankowicza

Kurs franka. Oto portret polskiego frankowicza

Money.pl / 2015-01-26 12:22
Wyświetlaj:
west28296 / 31.178.112.* / 2015-01-26 17:12
"Negatywne komentarze wobec frankowiczow trzeba ignorować i traktowac jak powietrze" = Ja jak brałem kredyt czytałem umowy i pytałem bankowców o każdą pieprzotę. Niech nikt nie mówi teraz, że został oszukany itd. Państwo nie może chronić przed głupotą ich obywateli..... Posiadam teraz kredyt w euro i wychodzę na nim dobrze, a mój bankowiec pił przez tydzień melise po moich wizytach. Podsumowując jesteś dorosły czytaj umowy lub złóż do sądu wniosek o pozbawienie praw.
adici / 94.254.145.* / 2015-01-26 15:40
Negatywne komentarze wobec frankowiczow trzeba ignorować i traktowac jak powietrze. Po co się wypowiadacie jak nie pomagacie ludziom? Kto najbardziej szkodzi poszkodowanym przez banki? Wlasnie wasze komentarze. Portfeli ludziom nie napełnicie wiec nie przeszkadzajcie. Zresztą... Kogo obchodzi opinia takich zawistnych krzykaczy? To jak bzyczenie muchy za uchem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Stachinio / 91.228.88.* / 2015-01-27 11:15
A co tu pomagać? Może mi też pomożesz? Przelej mi na konto 10k bo właśnie potrzebuję. Tak po prostu, bo na wakacje nie mam.
Nie ma powodu pomagać frankowiczom, bo jak tak to pomóżmy od razu wszystkim Polakom...
Jak mieli niższe raty to jakoś nie oddawali różnicy Państwu tylko zacierali ręce, a teraz nagle "jacy my pokrzywdzeni jesteśmy"...
marianno / 77.253.210.* / 2015-01-26 15:32
Każdy kto zaciągał kredyt denominowany do franka (CHF) podpisywał oświadczenie o ryzyku kursowym, dobrze wiedział o tym, że jak wzrośnie frank to jego rata również. Niech każdy z frankowiczów sprawdzi dokładnie dokumenty kredytowe, które posiada i przeczyta oświadczenie o ryzyku kursowym co podpisał, że wie o nim a niech teraz nie jęczy bo dobrze wiedział o ryzyku kursowym.
Leop@rd / 46.114.164.* / 2015-01-26 14:51
Kto bierze Kredit w walucie, w ktorej nie zarabia. Nie trzeba byc jasnowidzem, ryzyko Kursu zawsze istnieje a szczegolnie gdy plz Dobrze stoi. Poprostu lemingi, dobrze, ze sie przebudzili.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adoni / 94.254.145.* / 2015-01-26 14:27
Niestety potencjalny frankowicz nie jest tylko jasnowidzem i nie przewidział, ze kurs franka wzrośnie o 100%.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
elbi2564 / 94.254.145.* / 2015-01-26 14:24
Do portretu frsnkowicza trzeba dodać, że to ludzie wykształceni, z dobrą pracą, inteligentni. Tym trudniej będzie rządowi i bankom wcisnąć jakieś pozorne rozwiązania problemu. Większość orientuje się w sprawach ekonomii, kredytów, LIBORU, czyta ze zrozumieniem, zwlaszcza wyroki sądów w Polsce w sprawie kredytów frankowych, ma świadomość manipulacji informacjami przez media i ma świadomość, że w kraju prawa można dochodzić swoich praw w sądzie, pomijając lobby bankowe. Taki jest portret frankowicza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Autorro / 195.212.29.* / 2015-01-26 15:26
Wykształcony może i tak ale z tą wiedzą ekonomiczną to duża przesada. Analfabetów ekonomicznych w tym kraju nie brakuje a wykształceni przed niczym nie chroni.
Cala Prawda / 195.187.140.* / 2015-01-27 14:05
Przesadzasz
sumarycznie, jak już przycisną trochę banki żeby przestrzegały umów to w całym okresie kredytowania koszty obydwu kredytów powinny być podobne, przy frankach niższy Libor jest wynikiem niższej inflacji co przekłada się o odpowiadający różnicy wzrost wartości waluty
Franek Kimono / 82.13.16.* / 2015-01-26 17:23
Nie obrażaj ich. Widać po dygotach na forach, że liczyć i analizować ryzyko kursu walut nauczyli się PIORUNEM. Jest nadzieja że tego samego błędu już nie popełnią.
TWW / 188.33.104.* / 2015-01-26 14:21
1. Nie kredyt walutowy we frankach, czy frankowy, bo klienci dostawali złotówki i gdyby chcieli kupić np. płytki do nowego mieszkania w Szwajcarii, musieliby kupić franki, oczywiście po cenie sprzedaży.
2. To po prostu instrument finansowy, którego wielkości uzależniono od kursu franka.
3. Nie 13.200 osób, tylko w zdecydowanej większości rodzin.
4. No i jakim cudem 13.200 kredytobiorców z 566.000 czynnych kredytów to 1,4 proc. Na oko widać, że może razy dwa (a dokładniej 2,33 proc).
Matkapolka777 / 83.19.161.* / 2015-01-26 14:17
ja mam w oczach taki portret frankowicza. Moje Szefostwo (wiek się zgadza z przedziałem jak powyżej) wzięli kredyty w CHF na zakupy kolejnych mieszkań (pod wynajem, lokaty kapitału itp.). W sumie 11 sztuk mieszkań z czego chyba 10 w kredycie CHF. Czy Ci ludzie, którzy płacą nam po 2000 PLN brutto, kupujący co 2-3 lata nowiuśkie auta są biedni? Wrzucający w koszty działalności wszystko co tylko się da (nawet bukiet urodzinowy dla Babci!)wymagają naszego współczucia? No chyba nie. Banki dawały takie kredydty ludziom majętnym, znakomicie zarabiającym (np. posłowie czy moi biznesmeni). Czy ja mam ze swojego nędznego podatku wspomóc ich spłatę kredytów? Sorry, ale inne potrzeby są ważniejsze. Np. pomoc socjalna dla Pani z Lublina, która zajęła na dziko pustostan. Pracuje, ale nie ma na czynsz, wychowuje samotnie 3 dzieci. NIE PIJACZKA! Jej pomogę dużo chętniej niż wam (moim szefom).
TWW / 188.33.104.* / 2015-01-26 14:26
Zapewne są wśród nich także i ludzie b. bogaci. Ale jest ich zdecydowana mniejszość. Nikt mi nie wmówi (także PO), że w Polsce jest kilka milionów bardzo bogatych ludzi :)
kioto2 / 2015-01-26 14:04
Cieszysz się, że sąsiad, który ma kredyt we franku ma teraz gorzej? Pięknie, tyle, że teraz on i jemu podobni zaniosą co miesiąc do banku średnio 500 zł więcej zamiast tą kwotę wydać w osiedlowym spożywczaku twojego znajomego, restauracji, którą prowadzi twoja ciocia, butiku w którym pracuje Twoja córka, czy warsztacie samochodowym gdzie porządną robotę znalazł Twój brat. To mikroskala - tylko Twój sąsiad. A takich jak on jest 550 tysięcy, no i rok ma 12 miesięcy. Policzmy zatem jaką kwotę rocznie frankowcy zaniosą w zębach do banku zamiast stymulować polską gospodarkę: 500 zł * 550 000 frankowców * 12 miesięcy = 3 300 000 000 zł. Tak, 3,3 miliarda zł rocznie. Uważasz, że to pozostanie bez wpływu dla tych, którzy nie mają kredytu we frankach? Czasem niewiedza bywa błogosławieństwem....
xx666666 / 159.205.16.* / 2015-02-02 08:08
Mniej zarobi Biedronka i inne twory, których właścicielem jest obcy kapitał
piero_mądrala / 31.61.136.* / 2015-01-26 20:22
Co to jest 3,3 mld przy rocznej dziurze w budżecie "naszego państwa". Tam dopiero Nas zadłużają a rządzą u Sowy na obiadkach.
koko1234 / 131.228.216.* / 2015-01-26 14:29
Spokojna głowa, te 500 zł więcej dokładnie w tej samej restauracji wyda teraz bankier, któremu je co miesiąc zanosisz.
Poza tym nie widziałem jeszcze frankowicza robiącego zakupy w lokalnym spożywczaku...
zagłosuję na pis brr / 192.162.95.* / 2015-01-29 21:22
bo do niego nie chodzisz judaszu
pozdrawiam / 66.249.81.* / 2015-01-26 20:48
Nie żartuj- ci bankierzy, którzy naprawdę zarabiają, a nie są tylko gośćmi w okienku, jeżdżą po ciuchy, meble, nowe auta, czy kosmetyki za granicę. Kasę zostawiają w klubach/hotelach/restauracjach prowadzonych przez zagraniczne firmy i stosujące inzynierie finansową, by jak najwięcej kasy stad wyprowadzić.
Poza tym sami bankowcy przecież nie są głupi (wszak wyrolowali 700 tyś Polaków)- i doskonale wiedzą jak się rozliczać, by jak najmniejsze podatki Polsce płacić.
Tak więc.. z tej ich kasy raczej dużo nie zobaczysz ;)
klops / 91.192.164.* / 2015-01-27 13:31
bankowcy rzeczywiście w ekskluzywnych miejscówkach zostawią kasę, ale te miejsca zamawiają od kogoś jedzenie, towar, ich pracownicy i właściciele swoją kasę wydają wszędzie. Jak widzisz kasa się nie ulotni tylko przejdzie do budżetu z innych rąk.
kioto2 / 2015-01-27 14:40
Widzę jeden błąd w tej logice rozumowania - zakładasz klopsie, że dodatkowe kwoty, które będą wpływały do banków z powodu wzrostu wartości CHF zostana rozdysponowane wśród pracowników jako podwyżki do pensji. I to jeszcze tylko dla pracowników mieszkających w Polsce. Otóż nie - znakomita większość z tych pieniędzy w ramach transferu kapitału zostanie przesunięta do firm-matek, znajdujących sie poza granicami Polski. Ze wspomnianej wcześniej kwoty 3,3 mld polską gospodarkę zasili może kilka promili czyli tyle co nic.
Grażyna1974 / 66.249.81.* / 2015-01-26 20:27
To ostatnie podrygi.. ja już np wytrzymałam wszystkie wydatki bez których da się żyć - restauracje, kino, teatr, ciuchy, kosmetyki, zrezygnowałam z dużej części usług.. Od tyg nie wydałam ANI ZŁOTÓWKI! (Jestem z siebie dumna :) I tak już zostanie, chyba że rząd wymyśli coś rozsądnego, a w to chyba nikt nie wierzy..
Moja rodzina też oszczędza na wypadek, gdyby trzeba było mnie ratować.

I tak niedługo zrobi się spirala oszczędzających.. My nie wydamy, sklep i fryzjerka nie zarobią, więc same mniej wydadzą, itd itd.. Później zaczną się zwolnienia w firmach, rozwinie się bezrobocie, itd itd...

Gdyby brzmiało to mało realnie pozwole sobie zwrócić uwagę, że inflacja bazowa cały 2014 rok spadała by w grudniu osiągnąć 0%.
Poczytaj sobie w necie o deflacji, czyli inflacji poniżej 0%...
koko1234 / 131.228.216.* / 2015-01-26 13:48
Gratuluję inteligencji ludziom, którzy:
1. kupują coś na co ich nie stać (rata za pół pensji)
2. w słabej lokalizacji
3. nienajlepszej jakości
4. obstawiając tym wszystkim na foreksie (kredyt rozliczany w CHF/EUR/USD)
5. a teraz wielu ma pretensje, że nikt nie dał po łapkach zawczasu

Skala zjawiska świadczy o zbiorowym odlocie!

Nasuwająsię pytania:
* Jak to świadczy o społeczeństwie?
* Czy niedojrzali ludzie są w stanie są w stanie zbudować dojrzałe społeczeństwo?
* Dokąd nas to zaprowadzi (ci ludzie często zajmują kierownicze stanowiska)?
konsument / 83.144.97.* / 2015-01-26 14:04
kupiłam - dom, na którego dużą część było mnie stać - miałam inną nieruchomość i gotówkę - bankowi zależało jednak by dać mi kredyt na 100% wartości nieruchomości
w dobrej lokalizacji
dobrej jakości
pracowało nad moim uporem i oporem kilku finansistów - zahukana jako ta która nie orientuje się w systemie w którym przecież funkcjonuje cały świat (czytaj: Ameryka przed kryzysem)
kilkanaście operatów i analiz
zaufałam
żałuję
niczego nie chcę od Państwa i podatkowiczów- chcę możliwości przewalutowania bez straty dla nikogo
widzę w tym większy sens - nie tylko więcej kasy co miesiąc na koncie ale skalę problemu dla PKB w masie problemów podobnych do mojego
taki mój wkład w patriotyzm - pozwólcie mi wydawać kasę którą zarabiam - nie tylko płacąc bankowi za chory system który został teraz odkryty (nie chodzi tu o kurs franka ale o szerszy problem )
arralon / 82.39.106.* / 2015-01-26 18:57
A dobrze ci sie mieszka w swoim/twoim domku? I jeszcze pytasz o pomoc w splacie kredytu, ktory zaciagnelas w walucie w ktorej nie zarabiasz, pytasz ludzi mieszkajacych w wiekszosci w kamienicach i blokach by zylo ci sie jeszcze lepiej? Na koszt WSZYSTKICH PODATNIKOW!? Piekny patriotyzm! Zrozumcie w koncu, ze dali wam te kredyty bo wiedzieli ze duza czesc z was ich nie splaci i za jakis czas przejma wasze nieruchomosci za bezcen, pozniej sprzedadza drozej i zarobia na was idioci jeszcze raz!!! Ja zarabiam w £ ale decyzja rzadu z lipca 2014 nie moge w polsce wziasc kredytu w plz (tylko w walucie ktorej zarabiam) DLACZEGO?!?!?! Bo istnieje bardzo realne ryzyko dla bankow ZE GO SPLACE!!! A teraz sprobuj znalezc w polsce kredyt w koronach norweskich... NIE POZDRAWIAM... PS> Male litery sa wyrazem mojego szacunku..;))
koko1234 / 131.228.216.* / 2015-01-26 14:51
Bardzo ci współczuję droga konsumentko, że ludize których obdarzyłaś swoim zaufaniem zawiedli cię.

Jednakże cóż to za patriotyzm, gdy naraża się ludzi wokół na turbulencje finansowe? Społeczeństwo nie zbuduje dobrobytu bez odpowiedzialności, rozwagi i umiaru.

LTV=100% to właśnie brak odpowiedzialności, rozwagi i umiaru. Zarabianie w szmacianej walucie i kredyt w silnej walucie to już odlot w kosmos.
fi / 193.22.252.* / 2015-01-26 13:47
Państwo powinno również oddać pieniądze wszystkim ludziom którzy stracili FOREX-ie oni też ponosili ryzyko walutowe stracili nie mało i też byli namawiani do tego przez biura maklerskie. aha i też podpisywali umowy których nie rozumieli. Gdzie sprawiedliwość? Oddajcie obywatelom ich pieniądze!
wswsws / 77.45.88.* / 2015-01-26 14:15
a jakbys zarobil, to pewnie nie chcialbys slyszec o tym, zeby wspomoc biednych gornikow, czy wiesniakow... jak sie wygrywa to jest ok, jak przegrywa, to trzeba zmienic zasady... ciwkawe podejscie...
nn_nn / 213.238.126.* / 2015-01-26 20:42
Właśnie tego nauczył się od frankowiczów.
Dopóki spłacali raty 40% niższe niż złotówkowicze nie dzielili się zyskiem z podatnikami.
Teraz kiedy sytuacja się odwróciła wołają o pomoc.
konsument / 83.144.97.* / 2015-01-26 13:23
dokładnie tak!
już zrezygnowaliśmy z Pani do sprzątania i z wymiany 10 letniego samochodu. Nie pojechaliśmy na ferie, ograniczyliśmy wydatki do minimum - zero wyjść z domu. W sumie to egoistyczne - ale konieczne. Ja na tym trochę stracę ale przeżyję - ale jeśli takich jak ja będzie kilkaset tysięcy - odbije się to wyraźnie na gospodarce. Niestety te podatki które nie wpłyną do kasy Państwa - a mogłyby - będą problemem dla naprawdę potrzebujących. Nie mam nic przeciwko "dojeniu" rzetelnych kredytobiorców i bogatszych - w tym frankowiczów- byle robić to rozsądnie i racjonalnie - w granicach opłacalności dla systemu.
Brak możliwości przewalutowania kredytu (za co chcę przecież dopłacić sama) - to strzał w kolano dla gospodarki tego kraju na kolejne lata - niestety
bezerbur / 83.28.145.* / 2015-01-26 13:57
Trzeba to jasno powiedzieć, że mieszkanie jest drogie ze swej natury. Wiele osób w ogóle nie stać na bieżące opłacanie mieszkania. Czyli nie powinni mieć w ogóle mieszkania. Nie ma pieniędzy na ciągłe zamieszkiwanie. Mieszkają, mieszkania się degradują a pieniądze się nie odkładają na odtworzenie mieszkania. Problem mieszkań załatwiany jest poprzez jakiś skok.
Sama działka, ile to kosztuje? Mieszkania powinny być tańsze o połowę żeby był tu jakiś sens.
Qwertty / 31.61.131.* / 2015-01-26 12:54
ZMOWA BANKOW! Nikt nie chce pieniędzy podatników. Chodzi o uczciwe podejście banków do klienta. Te kredyty to była zmowa banków i europejskich instytucji finansowych. Najpierw zanizali kurs a teraz CHFx2 sztucznie napompowany, aby zyskać niewolników na 30 lat, bo nikt nie jest tego w stanie wcześniej spłacić.ZMOWA BANKÓW
Franek Kimono / 82.13.16.* / 2015-01-26 17:14
Okulary też Ci ukradli jak podpisywałaś umowę?
fi / 193.22.252.* / 2015-01-26 13:49
gratuluje wiedzy o gospodarce.
kanibal80 / 66.249.93.* / 2015-01-26 12:52
Jak wzięli to niech teraz splacaja. Trzeba ponosić konsekwencje za swoje decyzje. Piechociński debil chce pomagać bo pewnie sam ma kredyt we frankach i połowa jego kumpli z partii.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kolop / 213.77.105.* / 2015-01-26 12:51
Ciemnota - kto podpisuje jakiekolwiek długoterminowe zobowiązanie finansowe bez swojej własnej kalkulacji - co by było gdyby.
Do tego bank nie musi informować - po prostu trzeba samemu myśleć głową - czy mnie stać teraz czy jeszcze nie.

Najnowsze wpisy