Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kurs franka szwajcarskiego. Co z tymi co wzięli kredyt we frankach?

Kurs franka szwajcarskiego. Co z tymi co wzięli kredyt we frankach?

Wyświetlaj:
MWroclaw / 188.121.28.* / 2015-01-23 10:52
Dla mnie to zwykła pazerność i tacy ludzie nie powinni mieć anulowanego kredytu inni musieli i muszą swoje spłacać. My trzy lata temu (w odróżnieniu od większości znajomych którzy zakupili na mieszkania na nowych osiedlach w stanie deweloperskim za ponad 250 tyś )wzięliśmy na kredyt mieszkanie 40 m w kamienicy za 180 tyś nadające sie do mieszkania z meblami - wymieniliśmy tylko . Dzieki temu nie musieliśy brac kolejnego kredytu na urządzenie czyi jakis 40 tyś minimum aby oczywiscie pokazać że jesteśmy bogaci bo bank nam dał tyle pieniędzy których nawet na oczy nie widzieliśmy :) Wiec przez te kolejne 3 lata oszczędzaliśmy. Nasza rata na początku wynosiła 1100 zł teraz po spadku płace 860 zł. W miedzy czasie w naszej firmie zaczęło się dobrze powodzić mieśmy tez pieniądze na dobre inwestycje. Dziękii temu że żyliśmy skromnie właśnie skończyliśmy remont mieszkanie jest pięknie zrobione (za nasze pieniądze) , a do tego odłożyliśmy na to że już w kwietniu spłacamy cały kredyt. Mamy po trzydzieści lat i niedługo właśnie mieszkanie, a inni co tak krecili nosem na nasze małe mieszkanie siedzą w tych luksusowych zamkniętych osiedlach z ratą 2200 zł . Ta że polecam nie wywyższać sie ponad stan i nie oglądać telewizji ;) Od kwietnia zaczynamy wiec spokojnie odkładać na dom.
nobody12 / 80.231.171.* / 2015-01-15 12:31
Nie powinno być żadnej pomocy, ja ma w polskich złotych i jakoś nikt się nie przejmuje mną. Co to za dzielenie obywateli na równych i równiejszych. Zapewne kupę polityków wzięło we frankach [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

sprawiedliwy123 / 87.99.97.* / 2015-01-15 11:56
Nie powinno być żadnej pomocy w spłacie dla osób, które podpisały hipotekę we franku szwajcarskim. Ja wzięłam hipotekę w PLN i nikt nie pyta czy sobie radzę z płatnością. Dlaczego za chciwość i kombinatorstwo pożyczkobiorców mam płacić ja - zwykły obywatel? Jeśli rząd chce pomóc pożyczkobiorcom w spłacie kredytu w obcej walucie to nich też pomoże pożyczkobiorcom w walucie PLN. Czy ja i inni którzy zadłużyli się w złotówkach jesteśmy kimś gorszym? Jeśli Wam kombinatorzy żle się spłaca we frankach szwajcarskich to poproście o przeliczenie w złotówkach i nie będziecie drżeć o kursy. Ale niech wam przeliczą nie na dzień który podpisaliście umowę ale na dzień kiedy z tym wnioskiem faktycznie wystąpicie do banku. To będzie względem pożyczkobiorcom w PLN całkowicie sprawiedliwe. Chciwość i kombinatorstwo w dłuższej perspekywie czasu nie popłaca. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za własne decyzje. I wy również powinniście je ponieść.
do krytykantów / 91.231.82.* / 2015-03-08 11:47
p****.....cie hipolicie. Jak ktoś wzioł na mieszkanie w bloku i taki kredyt mu w polskim banku zaoferowali bo rzekomo był niżej oprocentowany , a człowiek się za bardzo nie znał na tych finansowych machinacjach bo jest zwykłym robotnikiem , to co jest cwaniak , bo nie miał gdzie z rodziną zamieszkać i chciał zaspokoić podstawową potrzebę człowieka - mieszkanie. Puknijcie się w czoło, mądrale , bank ich z premedytacją oszukał nie mówiąc iż grają na giełdzie typu forex. Powiem jedno, na Śląsku za starej Polski pobudowano ludziom familoki z chlewikami , komuna postawiła bloki , a ta deliberka g.....o i tylko kredyty na szyję.
ona142 / 46.113.248.* / 2015-01-19 16:58
Pewnie jestes pobożnym katolikiem!!!a moze nawet ksiedzem!Najlepiej jeszcze frankowców opluc i naznaczyc.Ludzie pomyślcie jak to wy bylibyście na naszym miejscu/wiele osob straciło prace,i cały dobytek nie myslcie tylko o sobie
frankowski / 37.248.254.* / 2015-01-15 20:46
oczywiscie zeby nie pomagac frankowcom!!!
ale dopłacajmy do kopalń 200mln pln/ mc.
to taka logika "kali zjesc krowa"
fjdlkfkdf / 80.54.124.* / 2015-01-15 17:10
Prawdziwy katolik! A w niedzielę pod ołtarzem leżysz???
mmk233 / 46.238.200.* / 2015-01-15 12:15
Mogłem tylko we franku. Teraz potrzebuję dotacji żeby mnie i mojej rodziny nie wyrzucili na bruk.
jack_ / 77.89.99.* / 2015-01-15 22:48
Jak nie dostałeś w zł to znaczyło, że Cię nie było stać. Sam wziąłeś tą pętlę na szyję. Ja mam w zł. Moja żona i mój syn jest mniej ważny od Twoich???
Juliusz Brzyski / 94.254.192.* / 2015-01-15 11:46
Nie program kompensacji tylko śledztwo w sprawie zmowy lichwiarskiej banków i rządu szwajcarskiego.
Proponuję, by skonfrontował Pan Premier moją sugestię z podobnym projektem pod nazwa Bitcoin.
porucznikarivatto / 31.11.172.* / 2014-11-04 22:15
Piechociński - jedyne co powinieneś, to się douczyć trochę o ekonomii i finansach, a nie tu socjalizm promować!
mno_1966 / 159.205.182.* / 2014-11-04 22:14

W dalszym ciągu nie dociera do świadomości społecznej, że optymalnym rozwiązaniem jest jeśli korzystamy z kredytu w walucie, w której zarabiamy.

To pokazuje ignorancję Piechocińskiego, który nie wie że kredytów walutowych od 3ch lat, zgodnie z rekomendacją KNF, nie mogą otrzymać ci którzy zarabiają w złotówkach.


miałyby rozłożyć spłatę w czasie

Jest to normalna procedura stosowana już teraz bez "odkrywczych" pomysłów Piechocińskiego.
mno_1966 / 159.205.182.* / 2014-11-04 22:07
Właśnie kurs CHF!
Od 3 lat utrzymuje się na prawie stałym poziomie z lekką tendencją spadkową(na początku 2011r było prawie 3,7)
Skąd więc ta nagła "troska" o frankowiczów"?
Wybory,wybory.
Nie jestem tylko pewien czy jest to dla dobre czy złe dla żądających pomocy polityków.
Bo podatników którzy za taką ewentualną pomoc zapłacą jest znacznie więcej niż "frankowiczów"
A szczególnie pokrzywdzeni będą "złotówkowicze".
Nie dość że przez cały czas płacą większe raty to jeszcze ewentualną pomoc będą musieli pokryć przede wszystkim oni, bo odbije się to na stopach procentowych w Polsce.
gorbi69 / 87.205.69.* / 2014-11-04 17:45
Jak pięknie szczują jednego na drugiego Polaka. A tak naprawdę chodzi im o Banki,zachodni kapitał by nie stracił, KREDYTOBIORCA I TAK MA ODDAĆ ILE WZIĄŁ + ODSETKI. Wczytajcie się w tekst i zapowiedzi polityków. Pismaki trochę ubarwili, dodali od siebie tytuły i jeden na drugiego wylewa żółć. A tak na marginesie Banki zarobiły i zarabiają na spredach + na transakcjach skarbowych (banki musiały zabezpieczyć swe ryzyko na rynku walutowym, nie dzieląc się tym ze zwykłym Kowalskim który brał kredyt w CHFach). Ludki, kto tu myśli o szarakach, ONI dbają tylko o siebie. Smutne ale prawdziwe.
JAc273 / 80.254.148.* / 2014-11-04 13:01
HALLO, przecież to takie polskie najważniejsze ze mojemu sąsiadowi powineła sie noga,nieważne ze Portugalskie Niemieckie Francuskie Banki chcą znów
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

rekin finansjery / 46.254.72.* / 2014-11-04 10:12
ktoś już wie, że franek będzie spadał i naganiać trzeba na przewalutowanie. A Piechocinek dostał w łapę od banków aby tak mówić. To referendum w Szwajcarii to ostatni chwyt banków aby nastraszyć kredytobiorców - to referendum jest organizowane przez tamtejszych Lepperów i innych Wiplerów - w czyim interesie? na pewno nie mieszkańców Szwajcarii którym mocny franek tylko przeszkadza.
rembert2 / 2014-11-04 07:25 / Tysiącznik na forum
Moze z funduszy PSL bedzie ta pomoc?-latwo obiecywac z czyichs kieszeni.Jak frank byl tani to kredytobiorcy uwazali sie za ,,cwanych w biznesie,,teraz maja za nich placic inni?Drogich w tym czasie kredytow gotowkowych panstwo nie pomagalo splacac
103545 / 37.248.254.* / 2014-11-03 18:35
Jak opłacało się mieć kredyt we frankach to było dobrze. I wtedy śmiali się z głupich co mieli kredyt w pl. Ot takie cwaniactwo. A teraz bieda to ja mam za cwaniaka płacić. To jakiś żart? Alle jaja.
gorbi69 / 87.205.69.* / 2014-11-04 17:52
Płacę mniej niż w złotówkach. A chwyt marketingowy przed wyborami każdy dobry. Moze kilku się przestraszy i przewalutuje - a bank zarobi - on straci. I jak propaganda dorze trafiła, bo niektórzy są MEGA wkurzeni na tych co mają kredyty w CHFach. Przeczytaj dobrze - ten co wziął i tak ma zapłacić całość - nie dziś to za 30 lat. Po co się napalać jeden na drugiego. WIBOR pójdzie do góry to kredyty w złotówkach będą zagrożone.
Jola887 / 37.30.127.* / 2014-11-03 21:44
Nie, wzięli, bo w walucie której zarabiali czyli PLN nie stać ich było na kredyt ! Nie mieli zdolności a w CHF mieli i to są dopiero jaja!!! Te komentarze o świadomości to czysta demagogia. Rząd nie zapewnił mieszkań ( gdzie te 3 000 000 PiS u?, za to nabił kabzę developerom, NIKT nie myślała jak zabezpieczyć kredytobiorców i kupujących. Byle tylko kasy było jak najwięcej, ceny w górę, kredyty łatwo dostępne, a teraz wszyscy mądrzy, zwłaszcza Ci którzy nie musieli wtedy szukać mieszkań.
.tak,tak ... / 217.172.230.* / 2014-11-03 17:45
Na Węgrzech, ku zadowoleniu kredytobiorców skutecznie poradzili sobie z dzikim kursem franka.W Polsce jak dotąd nikomu nie przychodzi to głowy zapewne w myśl zasady;im mniej ma sąsiad tym lepsze samopoczucie moje.
zł / 31.5.44.* / 2014-11-04 00:01
A wg. Ciebie skąd wezmą na to kasę ? z tacy ?...wszyscy się maja złożyć na (niektórzy maja po kilka mieszkań)takich którzy wybrali franka bo DOBRZE ZARABIAJĄ ?
.tak,tak ... / 217.172.230.* / 2014-11-04 16:08
Ze swoich horrendalnych zysków.
(niektórzy maja po kilka mieszkań

Dlatego spać nie możesz w nocy.
eu / 31.5.44.* / 2014-11-04 19:50
Byłem w pracy hehehe..ktoś musi robić na tą pomoc dla tych nieszczęśników.
art62 / 91.212.242.* / 2014-11-03 16:59
Wielu mimo różnic kursowych franka i tak zyskało na tych kredytach w porównaniu do kredytów w PLN!!! Biorąc pod uwagę oprocentowanie pożyczek w PLN i CHF (stawki WIBOR 6M w ciągu ostatnich 10 lat od 6,86 do 1,96 na dzień dzisiejszy i LIBORCHF 6M od 0,97 do maks w 2008 - 3,25 i od tego czasu poniżej 0,65 na dziś 0,06) zysk na odsetkach przez wiele lat był niebagatelny i rekompensował różnice kursowe. Więc może zróbmy dopłaty dla tych którzy zaciągali pożyczki w PLN na wysokim WIBORZE
Mariusz123455 / 176.98.119.* / 2014-11-03 16:46
Nie, nie i jeszcze raz nie. Najpierw kampania zachęcająca do brania kredytów na wszystko, teraz mamy elegancko "rekompensować" straty tym co wzięli akurat we franku. My czyli podatnik, bo przecież Państwo nie ma własnych pieniędzy. I jak mam nie mówić, że ten kraj nadal jest komunistyczny. Nie zamierzam spłacać kredytu mojego sąsiada!!! Choć to fajny gość tak na marginesie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy