Forum Forum finansoweInne

Kurs sprawiedliwy kosztowny dla banków. Mogą zapłacić ponad 50 mld zł

Kurs sprawiedliwy kosztowny dla banków. Mogą zapłacić ponad 50 mld zł

Wyświetlaj:
Saraf / 195.226.198.* / 2016-01-26 08:01
Projekt złożony przez Prezydenta NIESTETY nie jest sprawiedliwy gdyż uwzględnia wyłącznie tych Frankowiczów którzy mają zabezpieczenie hipoteczne a ci Frankowicze którzy nie mają hipoteki pomimo że kredyt wzięli po 2 złote a spłacają po 4 złote to nikogo nie obchodzi, Prezydenta również.
s51 / 31.63.165.* / 2016-01-26 08:00
Jak byłem małym chłopcem , to też myślałem , że taka najważniejsza osoba w kraju może wszystko. Myślałem , że taki ktoś ma dużo pieniędzy , może rozkazywać wszystkim , może czynić niemal cuda. Tak myślałem , gdy miałem 5 lat , ale teraz wiem skąd się biorą pieniądze , jak należy nimi zarządzać , wiem , że nie można wydawać więcej niż się zarabia i trzeba część pieniędzy odkładać na starość , na nie przewidziane wydatki itp. Ponadto wiem , że pieniądze powinny zarabiać , a przynajmniej nie tracić swojej wartości , czyli trzeba je lokować w banku , inwestować w różnego rodzaju przedsięwzięcia czy biznesy. Pan prezydent jeszcze nie wyrósł z dziecinnego myślenia , a już został pierwszym obywatelem Polski. Tragedia wisi na włosku. Ja się obawiam o swoje oszczędności , czego skutki już odczułem już na GPW. Giełda od momentu zaprzysiężenia Dudy na prezydenta pikuje w dół , a po powołaniu rządu jeszcze bardziej. "Dzięki" PiS-owi inwestorzy potracili ogromne pieniądze. Panie prezydencie , głowa to nie tylko ozdoba , ale narząd , którego należy używać do myślenia , a myślenie nie boli , naprawdę nie boli !!!. Mam dla pana propozycję , aby pan spróbował pomyśleć głową , na początek niech pan pomyśli , jak postawiać zabawki na półce , aby w pokoiku był porządek . Później coś trudniejszego, np jak to się dzieje , że ze "ściany" leci woda . Jeśli nie daje pan rady , to trzeba poprosić kogoś , kto używa już rozumu , może pana córka panu podpowie , jak to się robi. Życzę sukcesów w nauce
erty512 / 89.71.66.* / 2016-01-26 08:10
Dobrze mówisz, ale przeciętny wyborca PiSu tego nie zrozumie. Oni myślą że władza jest od tego by dawać pieniądze, a jest dokładnie odwrotnie, władza kosztuje i czym tańsza tym lepsza.
ssss204 / 62.87.254.* / 2016-01-26 07:57
do wszystkich którzy nie zgadzają się do dopłat z własnej kieszeni!!!!!!! dlaczego nie sprzeciwialiście się jak państwo podjęło decyzje o dopłatach w waszej kieszeni dla kredytobiorców złotówkowych gdy przez 8 lat dopłaca 50% raty - program rodzina na swoim ?????? jak nie pomagać to nikomu.
444fx / 31.175.70.* / 2016-01-26 09:08
Jak nie wiesz to nie pisz bzdur! 50 procent odsetek a nie raty!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wsx / 80.245.176.* / 2016-01-26 07:55
A według moich wyliczeń banki nie poniosą żadnej straty, będą miały tylko troszkę mniejsze zyski.
darek fsfs / 83.10.153.* / 2016-01-26 07:59
wszak jesteś wybitnym ekonomistą ciekawe jak to policzyłeś?
Kirdan / 46.231.153.* / 2016-01-26 07:58
Następny. Nie mam pojęcia kim tam jesteś, powiedzmy że księgowym. Za rozliczenie miesiąca w firmie X bierzesz 150zł, masz podpisaną umowę. Robisz robotę, przychodzi urzędas i mówi że dostaniesz 90zł a nie 150 bo firma X się poskarżyła i oni tak postanawiają. A że straciłeś czas, wykonałeś pracę, to już Twój problem. Nie poniesiesz żadnej straty, troszkę mniej zarobisz. Badum-tss.
tomlux / 37.152.19.* / 2016-01-26 07:54
Pan prezydent zamiast robić bzdurne ustawy zabrał by się do roboty z imperatorem do poprawy gospodarki i umocnienia złotówki. W czasie gdy zaczęli ten obecny cyrk straciłem więcej niż oni mogą zaoferować
derr / 91.205.33.* / 2016-01-26 07:54
a niech teraz ci ekonomisci oblicza ile przez te lata zarobili na frnakowiczach jak liczyc to prosze w obie strony , bo dzis widze kwik bankow ktore , wszytko co maj do zaoferowania maj najdrozesz w Polsce, Dzis placz bo bedzie podatek bankowy, tylko sie pytam dlaczego nikt nie krzycząljak wchodzily karty platnicze , za ktore sklep musi zaplacic za transakcje srednio 1,5% a wiadomoze kazda usluga handlowa rozbila to na wszytkich klientow , nikt nie krzyczal ze podrozeje , Dzis doplate z UE mozesz dostac ale jeden z warunkow jest takich ze biezesz kredyt ,inaczej zapomnij ze wogule podejdziesz pod dofinasowanie , do puki urzad nie zakwestionuje Tobie na 100% przyznania doplaty placisz kredyt, nawet jak bys mial swoja gotowke to o tym zapomnij , zagranica nie do pomyslenia ale tu doic trzeba bo tak sobie zachod zyczy brawo Prezydencie Duda , w koncu Bank takiej kasy zarabiac nie musi ,
Mike984 / 81.18.213.* / 2016-01-26 07:54
Ale jesteście zawistni, z kredytami nie było tak łatwo banki, doradczy finansowi doradzali, namawiali by brać we frankach, a jak człowiek chciał w złotówkach to mówili że nie ma zdolności i nie dostanie tylko we frankach. I nie miało się wybór, banki wszystko robiły by się kredyt wzięło w obcej walucie. I nich nie płaczą teraz bo strat nie będą miały tylko mniej zarobią, a co jak by kurs franka nie podskoczył to by zbankrutowały wszystkie banki.
erty512 / 89.71.66.* / 2016-01-26 08:21
Wszystko to prawda, ale jakoś nie wierzę że banki cokolwiek oddadzą ze swoich zysków, zagraniczne są za mocne, a polskie są pod opieką państwa, więc państwo zapłaci, a państwo nie ma kasy, więc znów będzie musiało pożyczyć w banku, Tylko kto bankrutowi pożyczy ?
PTF / 212.160.172.* / 2016-01-26 07:53
Dlaczego banki piszą że poniosą koszty???????????
Przecież oni tylko mniej zarobią.............
Prowokacja szyta grubymi nićmi......
Kirdan / 46.231.153.* / 2016-01-26 07:56
Jesteś elektrykiem. Wyceniasz położenie instalacji na 1500zł, klient akceptuje cenę. Wykonasz pracę, przychodzi urzędnik i mówi - sorry ale nie weźmie Pan 1500zł tylko 1000zł bo klient się do nas poskarżył że masz Pan za drogo. I co? Robota wykonana, czas zmarnowany, klient się zgodził a kasy nie ma.

Tylko że jak taki paradoks akurat Ciebie nie dotyka to masz to w nosie.
Sarunia1971 / 46.77.252.* / 2016-01-26 08:02
Ale pitolisz. Wygląda to tak - żądasz 1900, bo ostatnio materiały, których użyłeś zdrożały. Klient upiera się, że umawialiście się na 1500, a materiały kupowałeś wcześniej w niższej cenie. Kto ma rację?
darek fsfs / 83.10.153.* / 2016-01-26 08:19
Jesli uzgodnicie ze placi za materialy wedlug aktualnej ceny a tak jest w umowie to klient placi za towar w obecnej czyli wyzszej cenie. A ty chcesz zeby elektryk zaplacil za materialy 1900 a za calosc z praca wziol 1500 od ciebie.
sebojag / 62.87.254.* / 2016-01-26 07:53
do wszystkich którzy nie zgadzają sie do dopłat z własznej kieszeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego nie sprzeciwialiscie sie jak panstwo podjelo decyzje o doplatach w waszej kieszeni dla kredytobiorców złotówkowych gdy przez 8 lat dopłaca 50% raty - program rodzina na swoim ??????????????????????? jak nie pomagac to nikomu.
nik2 / 78.88.133.* / 2016-01-26 07:53
Chyba Duda też wziął kredyt dlatego chce pomóc Frankowiczom i sobie!!!!!!!!!!!!!!! Kredyt pobrali ludzi bogaci chcąc powiększyć swój kapitał a nie ludzie biedni i my im mamy pomagać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lek / 217.99.254.* / 2016-01-26 07:50
Dziwne liczenie... Zapisać na koncie np. zamiast 50.000 franków 200.000zl. i brać zamiast 0% odsetek 3% w złotówkach to dla banku koszt? To raczej długofalowy zysk...
darek fsfs / 83.10.153.* / 2016-01-26 07:57
No a jakby frank taniał? To by tracił. Jakby znali kurs jaki będzie to mogli zamiast pożyczać kupić franki a potem sprzedać. Przemyśl to. Mogłeś wziąść ten sam kredyt i poprosić o przelanie na konto walutowe.
santi2016 / 5.172.235.* / 2016-01-26 07:49
Tendencyjne chrzanienie. Jak na razie koszty związane z kursem walut ponoszą WYŁĄCZNIE pożyczkobiorcy. Dlaczego nikt nie mówi o tym że Banki nie zapożyczały się w tej walucie więc nie muszą spłacać podobnych kredytów innym bankom a różnica w kursie idzie prosto do ich kieszeni. Ciekawe że lichwa w naszym kraju jest zakazana a to jest gorsze niż lichwa i to w świetle prawa. inne kraje już z tym zrobiły porządek. widać że u nas banki mają silne lobby. dodajmy Banki tyle że nie polskie
MMMM287 / 89.191.128.* / 2016-01-26 07:47
LUDZIE DAJCIE SOBIE SPOKÓJ. DUDA OBIECAŁ HAHAHAHAHA. POLAK GŁUPI WSZYSTKO KUPI. A Z DRUGIEJ STRONY OBCIĄŻENIE DLA BANKÓW??? HAHAHAHA. A JAK FRANK SPADNIE NP. DO 2.30 TO BANKI ZBANKRUTUJĄ?
Obiektywka / 145.237.2.* / 2016-01-26 07:46
Przynajmniej "ekonomiści" Credit Agricole przyznają, że banki już orżnęły frankowych kredytobiorców na 10 mld spreadu.
egon5555 / 5.172.247.* / 2016-01-26 07:46
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach nagle cudownie mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim, ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘC TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa, ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, i ŚWIADOMIE OSZUKUJĄC ! to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców - jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,95 to bank dodatkowo zarabia 2.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF w celu udzielania pożyczek w CHF !!! ) wszyscy frankowicze, a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, przykładowo gdy dawali kredyt we frankach (KTÓRYCH NIGDY NIE MIELI) po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć i zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać do Budżetu Państwa ani tym bardziej do kieszeni Waszych i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać ( i zapewniali że CHF może wzrosnąć góra o 20%) to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali powinny BEZ ŻADNEJ ŁASKI ( ZA TEN PRZEKRĘT!!! ) poprzeliczć kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich WSZYSTKICH obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa ! - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie w całej UE już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne wprowadzają narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie jesteśmy w UE i można ???? a podobno jesteśmy.... i podobno mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe, a umowy kredytowe tak ZAGMATWANE, że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa i umów ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód..... A WSZYSCY NAS DOJĄ JAK DOJNĄ KROWĘ W ŚWIETLE PRAWA.... ALE I KROWA KIEDYŚ KOŃCZY DAWAĆ MLEKO.....
Ija / 185.6.114.* / 2016-01-26 07:58
Dokładnie. A najbardziej mnie wkurza jak ktoś mi mówi, że chciałam zarobić na kredycie. Jak można zarobić na kredycie skoro tak czy siak trzeba zapłacić odsetki. Na kredyt w złotówkach byłam za biedna wg. naszych banków. :(
Kirdan / 46.231.153.* / 2016-01-26 07:53
Co za encyklopedia bzdur. Cały ten głupi wywód kończy się bardzo prosto.

Nie miałeś zdolności kredytowej w złotówkach? Na pewno nie miałeś jej też we frankach. Było nie brać kredytu. Koniec tematu.

Zdolności kredytowej w banku nie mają też ludzie którzy biorą jakieś chore chwilówki albo pożyczają w Providencie czy innym badziewiu. I co, im też mamy pomagać?
Przemek1897 / 82.160.232.* / 2016-01-26 07:52
Moim zdaniem, doradcy banków i właściciele powinni dyndać za tak jawne oszustwo. Grabią tyle kasy wyzyskując nie tylko frankowiczów ale też zwykłych kredytobiorców. Mogłoby być dużo taniej a na walutowych to już w ogóle oszukali, a ludzie za Petru idą...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: