Forum Forum emerytalneOFE

Kurski: powinnismy mieć wybór - OFE czy ZUS

Kurski: powinnismy mieć wybór - OFE czy ZUS

Money.pl / 2013-04-12 08:11
Komentarze do wiadomości: Kurski: powinnismy mieć wybór - OFE czy ZUS.
Wyświetlaj:
finans701 / 178.36.7.* / 2013-09-18 14:27
Lepiej i bezpieczniej pozostac w ZUS. Moze dojsc do sytuacji, ze banki nie beda wyplacac naszych pieniedzy czyli pozostana transakcje elektroniczne chipowe, a kwota zastapienia czyli stosunek pensji do emerytury ma byc znacznie nizsza w przyszlosci niz jest obecnie, co oznacza, ze emerytury beda bardzo niskie po 300-600zl.
Adrian618 / 89.69.5.* / 2013-04-20 19:41
Jak można tak kłamać?! "Powszechne Otwarte Fundusze emerytalne po prostu przejadają bardzo dużą część naszych pieniędzy." ZUS zjada nasze wszystkie pieniądze!!! Patrz premia dla pracowników ZUS 212.000.000 zł !!!
Średnio każdy Polak który jest w OFE jakimkolwiek posiada dzisiaj o 100% więcej oszczędności niż wpłacił!!! Dajcie Polakom wybór! Ja chcę żeby moje pieniądze odkładane co miesiąc pracowały tak samo jak ja pracuje na moją emeryture! A nie żeby prezes ZUS rozdawał premie za moje składki!!! TO JEST ROZKRADANIE!!!
Soohutch / 94.254.209.* / 2013-04-12 09:59
Dlaczego muszę płacić ekstra składkę za działalność skoro jestem zatrudniony na etat? ZUS jest antygospodarczy i antypolski.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wiwan / 2013-04-12 10:05
ZUS jest zwykłym urzędem, nie jest więc anty.

Owszem, może jeden czy drugi pracownik być anty...patyczny.

Jeśli pracujesz na cały etat, to masz wynagrodzenie przynajmniej minimalne- NIE podlegasz wtedy obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu z tytułu DG.
Jasno to wynika z Ustawy o systemie ub. społecznych.
tańczący_z_fundami / 83.28.145.* / 2013-04-12 21:50
Tylko wtedy płacisz składkę zdrowotną haha ZUS rąbie jak nie z jednej to z drugiej strony. A do tego tracisz wtedy możliwość preferencyjnej składki ZUS. wiwan jak zwykle tu czegoś nie domówi, tam nie dopowie - i wychodzi jak rządowi PO - czyli jak zwykle.
wiwan / 2013-04-13 01:26
Jak zwykle to ty śmiecisz na forum doskonale niemerytorycznie.

Jasno napisałem o ub. społecznych, takich zresztą, a nawet konkretniej ub. emerytalnych ten dział forum dotyczy.

Brak prawa do preferencyjnych składek społecznych dla prowadzących DG NIE wynika z jednoczesnego etatu. Co łatwo sprawdzić każdemu poza 'tańczącym' w Ustawie o systemie ub. społecznych.
Robert631 / 37.47.217.* / 2013-04-12 09:37
Totalna bzdura.!!!!! Zus to piramida finansowa,wpłacasz i niemasz gwarancji ze dostaniesz co wpłaciłeś moze jak sie uda to 30%,a OFE są dziedziczne jak wcześniej umre pozostały kapitał rodzina dziedziczy,a w Zus?? - przepada i gdzie tu sprawiedliwość,skączcie juz ściemniac społeczeństwo, wystarczy wejsc na konto w Ofe i sprawdzić ile wpłaciłem a ile zarobiłem a w Zus? wirtualne pieniądze!!!!
wiwan / 2013-04-12 09:49
W ZUS dziedziczeniu (na zasadach jak OFE) podlegają składki z subkonta - fakt, że dopiero od maja 2011 i że to mała część- obecnie 4,5 / 19,52 odprowadzonej składki.

W części przypadków składki może odebrać rodzina w postaci renty rodzinnej. Co prawda z ub. rentowego, ale kwotowo- np. w przypadku najmłodszych uprawnionych wdów pobierających rentę dożywotnio- wyczerpuje to z ze sporym, kilkukrotnym naddatkiem składki męża.
fdsggsdds / 85.112.201.* / 2013-04-12 09:29
Powinna być jedna stawka dla wszystkich i jednakowa emerytura dla wszystkich. Wszystko co ponad to powinno być dobrowolnym wyborem konkretnej osoby a nie przymusem ze strony państwa. Wybór miedzy OFE i ZUS jest taki, jak wybór czy stracić rękę czy nogę.

Najnowsze wpisy