Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kwota wolna od podatku to "tępy instrument". Szczurek o wadach tego rozwiązania

Kwota wolna od podatku to "tępy instrument". Szczurek o wadach tego rozwiązania

Wyświetlaj:
jhook / 91.194.145.* / 2015-06-24 09:45
Pan minister opowiada bzdury. Na początku wdrażania systemu podatkowego, niska (wręcz symboliczna) kwota wolna od podatku była w pełni uzasadniona, ponieważ była ona rekompensowana szeregiem ulg ogólnodostępnych np. ulga podatkowa. Wystarczyło kupić sobie jakiś śrubokręt do domu i już można było jego zakup wrzucać w koszty. Do tego można było odliczyć 100% wartości mieszkania przy jego zakupie (ja przez dwa lata w ogóle nie płaciłem podatku z tego tytułu). Do tego kursy, szkolenia, szkoły, studia oraz prywatne wizyty lekarskie. Wszystko można było odliczyć. Stopniowo wszystkie te ulgi likwidowano, nie dając nic w zamian. Obecnie wszystkie one już nie istnieją, a kwota wolna od podatku nadal pozostała symboliczna. Jest elementem zwykłej ludzkiej przyzwoitości i uczciwości, żeby ją podnieść i to znacznie. Jest ona sprawiedliwsza od wszystkich ww. ulg, ponieważ dotyczy ona wszystkich bez wyjątku, a nie tylko tych, których stać na remonty mieszkań, prywatną służbę zdrowia itp.
downnnn / 213.156.117.* / 2015-06-24 09:37
wiecej stadionów, wiecej stadionów, vitat Donaldinio, vivat rostowski, vivat balcerowicz by zyło sie lepiej wszystkim. PO mi płaci za wpisy, jestem trollem.mam downa
NeverNeverPO / 5.173.155.* / 2015-06-24 09:22
w Niemczech dopiero przy dochodach 980 Euro miesięcznie płaci się podatek, panie Ogłupiaczu.
asdgfsa / 89.75.36.* / 2015-06-24 09:56
sam jestes ogłupiacz, kwota wolna od podatku to kwota na rok a nie na miesiąc, a jezeli już 980 miało by byc rocznie to liczą na złote będzie to kwota mizerna około 4 tyś zł. a tak wogóle to kwota nie od dochodów a dochodów a także od przychodów w zalezności od działalności.
majki83 / 89.66.104.* / 2015-06-24 10:39
Maturę zdawałeś chyba dawno bo rozumienie tekstu nie jest twą mocną stroną....
Barotlomeo / 78.8.35.* / 2015-06-24 09:19
Cytuję
Christine Lagarde powołała się tutaj na najnowsze wyliczenia ekonomistów Funduszu zaprezentowane kilka dni wcześniej, z których wynika, że jeżeli uda się podnieść ubogim i klasie średniej przychody o 1 punkt procentowy, to spowoduje to wzrost PKB o 0,38 punktu procentowego w ciągu kolejnych pięciu lat. Taki sam wzrost przychodów najbogatszych przekłada się na wzrost PKB tylko o 0,08 punktu procentowego.

Dlaczego tak jest? Bogaci wydają procentowo mniej od biednych i klasy średniej, tym samym wzrost ich przychodów nie wpływa w dużym stopniu na wzrost popytu.

Bez względu jednak na wyjaśnienie tego zjawiska jedno jest pewne. - Biedni i klasa średnia w największym stopniu napędzają gospodarkę. Niestety, teraz te dwa silniki ledwo pracują - twierdzi szefowa MFW.
-to stwierdziła szefowa MFW Panie Szczurek

może warto posłuchać starszych i mądzrzejszych
hans2 / 78.8.245.* / 2015-06-24 09:09
Mam miesięcznie mniej jak wyszydzane 6 tysięcy.Zrobię wszystko by pozostać w "szarej strefie".Czasami chcę też spróbować osmiorniczek.
kks171 / 83.25.175.* / 2015-06-24 09:07
Kwota wolna wyższa tak ale tylko gdy dochody roczne nie przekraczają 60 tysięcy
Sokular / 81.219.48.* / 2015-06-24 08:29
Obawiam się,że to nie ten instrument jest tępy...Nas płacących podatek uczciwie nie interesuje szara strefa ukrytych niepłacących.To zaniechany obowiązek MF.Wyższą kwotą wolną od podatku jesteśmy zainteresowani.Idżmy tą drogą co większość krajów UE.
ronald332 / 46.112.134.* / 2015-06-24 08:23
Jak wynika z ostatnich wyliczeń, aż jedna czwarta wszystkich zatrudnionych pracuje za pieniądze podatników, bo w budżetówce. Są to miliony osób. A ich liczba, systematycznie, od lat - rośnie. Nawet o kilkaset tysięcy zatrudnionych rocznie. Czas z tym skończyć!
gosc251 / 85.219.134.* / 2015-06-24 10:23
ale także osoby zatrudnione w budżetówce od swoich dochodów płacą podatek tak jak wszyscy!!!
gość294 / 79.187.252.* / 2015-06-24 08:17
Ale po co Szczurek ze swoją świtą na czele z Kapicą i Cichoniem ma się wysilać. Przecież łatwiej wysłać w Polskę kontrole wg instrukcji przez nich zmajstrowanej i karać uczciwych bo ze złodziejami nie zadzierają. Miałam z nimi do czynienia i wiem że dobro obywateli mają głęboko w d. Codziennie w prasie i telewizji mowi się o tym jak niszczą polskie firmy poprzez nagłą zmianę przepisów lub ich interpretacji.
Aa785 / 77.254.229.* / 2015-06-24 08:12
Jednym słowem jak dobrze zarabiasz to jeszcze cię przyduszą żebyś miał mniej.Znowu kara dla przedsiębiorczych,a jak już wydrą wszystko tym "złodziejom" pracodawcom to kto weźmie zwolnionych na utrzymanie,Szczurek? Państwo? Czy zasilą szeregi bezrobotnych? By żyło się lepiej.
Ekonomista Amator / 83.21.40.* / 2015-06-24 08:29
Ten gość nie mówi o "przyduszeniu" ale o ROZLICZENIU !! WYŁUDZENIE VAT TO TAKŻE ODLICZENIE GO OD PALIWA LANEGO DO PRYWATNEGO AUTA /też tak robię lejąc w auto swoje i żony i dlatego mam diesla/, TO "KUPOWANIE" RACHUNKÓW DLA KOSZTÓW /też tak robię by mniej płacić/, TO WRZUCANIE W KOSZTY NAPRAW I PRZEGLĄDÓW AUT, KUPOWANIE SPRZĘTU, HERBAT, KAWY, NAPOI ITP UŻYWANYCH W DOMU. Dlaczego to robię ??? BO SRAM NA PAŃSTWO, KTÓRE MA MNIE I MOJĄ PRACĘ TAM GDZIE SŁOŃCE NIE DOCHODZI, BO BYLE URZĘDNICZYNA MA WYŻSZY DOCHÓD ROCZNY NIŻ JA, NA NIEGO PRACUJĄCY, BO NIE ZGADZAM SIĘ BY OSOBY ŻYJĄCE Z MOICH PODATKÓW MIAŁY WSZELKIE MOŻLIWE PRZYWILEJE A JA ZAPIER... DO 67 BEZ PRAWA DO URLOPU, BO KREW MNIE ZALEWA GDY WIDZĘ ROZDAWNICTWO I "TROSKĘ" O NIEROBÓW WSZELKICH A DUSZENIE TYCH CO PRACUJĄ !!! BY NIE BYĆ GOŁOSŁOWNYM PRZYTOCZĘ PLANY PODWYŻKI ABONAMENTU - BO NIE STARCZA - NIECH CI CO PŁACĄ PŁACĄ WIĘCEJ, CI CO NIE PŁACĄ NADAL PŁACIĆ NIE BĘDĄ !!
edek farys / 77.253.11.* / 2015-06-24 08:08
No, tak.Inne kraje korzystają z tego tępego instrumentu.Jak im nie wstyd !!!
zwolennik PO / 176.111.127.* / 2015-06-24 08:00
nie powinno być żadnej kwoty wolnej od podatku, a wręcz podatki powinny być wyższe.
Kongo / 80.154.98.* / 2015-06-24 07:55
Szczurek powinien pożegnać się ze stanowiskiem - jego sprzeciw wobec złagodzenia podejścia skarbówki do podatnika to skandal!
Albo jesteśmy państwem demokratycznym i liberalnym, albo państwową dyktaturą.
Michalina KB / 83.3.133.* / 2015-06-24 07:25
Zgrzyt w PO, to raczej nic nowego......
Pani Premier do tej pory uważaliście że nic obywatelom dać nie możecie, bo to zaszkodzi PKB,
więc trzymajcie się swego, bo już i tak jesteście
nie wiarygodni.....Tak czy inaczej wyjdzie, że albo KŁAMALIŚCIE WCZEŚNIEJ albo KŁAMIECIE TERAZ
MiniMen / 77.255.241.* / 2015-06-24 07:23
Panie Szczurek, czego pan nie rozumie na tym jaśnie-oświeconym stanowisku? 60% podatków, to niewielka kwota? Zarabiam 10 tys., więc z tego oddaje 6 (nie)Rządowi. To mało??!! A w ogóle, to dlaczego w Polsce najbiedniejsi zawsze mają najgorzej, panie Szczurek, delegacie banksterów?!

Najnowsze wpisy