Forum Forum prawnePracy

L4 a dzień wolny

L4 a dzień wolny

isa / 2012-03-09 10:12
Dzień dobry, czy mógłby mi ktoś z Państwa wyjaśnić jak to jest ze zwolnieniem lekarskim a dniem wolnym przypadającym za pracującą niedzielę? Dostałam L4 do wtorku, poniedziałek mam w grafiku jako dzień wolny, to czy w takim razie ten dzień mi pzrepada, czy mogę go odebrać w środę?
Wyświetlaj:
student78 / 2012-03-09 14:19
nie, raczej nie, to znaczy wydaje mi się, że ten dzień po prostu przepadnie i nie można go w żaden sposób odebrać, tym bardziej, że w niedzielę też pani oficjlanie nie pracowała, więc w praktyce nie ma zcego odbierać
Takisobie / 83.23.245.* / 2012-03-10 12:01
A tak w ogóle To się choruje w pani przypadku tak: niedziela-chora, poniedziałek – nie chora bo nie płaci pracodawca, wtorek znowu chora, a chorobę za poniedziałek przekładamy na środę i chorujemy w środę . Czemu nie opisać od razu tak tej fanaberii TO PARANOJA.
Może kiedyś zrozumiemy że jeśli obowiązuje UMOWA O PRACĘ to czy wolne czy pracujące to pracodawca musi płacić za każdy dzień choroby bo chorym się jest przez okres wypisanym na zwolnieniu . A jak zachoruje od 22.12 i zwolnienie a także będę chory przecież przez okres świąt będę przykuty do łóżku do 28.12 to co w trakcie choroby nagle ozdrowieje i w niepracujący dzień pójdę do roboty gdy będę się źle czuł . Dokument jest dokumentem a lekarz wie też kiedy mógłbym być sprawny i zdrowy . Po to jest zwolnienie aby się wyleczyć a umowa o prace by zapłacić za wszystkie dni chorobowe.

Najnowsze wpisy