Forum Forum prawnePracy

L4 a zwolnienia grupowe podczas likwidacji bądź upadłości firmy

L4 a zwolnienia grupowe podczas likwidacji bądź upadłości firmy

lepdor / 2011-11-05 09:17
Mój mąż pracuje w firmie, która za około trzy tygodnie będzie przeprowadzała zwolnienia grupowe związane z zamknięciem zakładu. Pracownicy mają dostać miesięczną odprawę, ponieważ w większości są to pracownicy z umowami na czas określony, którzy przepracowali tam mniej niż dwa lata. Zastanawiamy się w jaki sposób można przez jakiś czas zapewnić sobie środki do życia podczas poszukiwania nowej pracy. Stąd też moje pytania:
1. Czy L4 pomoże, bo przeczytałam, że i tak dostanie się wypowiedzenie i jest ono skuteczne?
1. Czy biorąc L4 będzie się otrzymywało 80% pensji mimo, że firma się likwiduje?
2. Czy będzie się otrzymywało te pieniądze z ZUS czy L4 nic już nie da i pozostanie się bez środków do życia?
3. Czy lepiej pracować do końca, wziąć odprawę i mieć nadzieję że jakoś to będzie?

Bardzo proszę o szczerą i rzeczową odpowiedź
Wyświetlaj:
sonwar / 2011-11-07 13:01 / Bywalec forum
Można jeszcze zarejestrować się w PUP, bo należy się zasiłek
szklarek / 2011-11-07 10:44
1. tak, w takiej sytuacji zwolnienie lekarskie nie chroni przed wypoiwedzeniem.
2. w każdej sytuacji lewe zwolnienie jest oszustwem, może być podstawą dyscyplinarki w miejsce wypowiedzenia.
3. likwidacja firmy nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia chorobowego- będzie to 80% ( pomijam ciąże, pobyt w szpitalu itd. )
4. jeśli zwolnienie będzie dłuższe niż okres wypowiedzenia, tzn. będzie trwało już po rozwiązaniu umowy to zasiłek będzie wypłacany nadal, już przez ZUS, ale podstawa od której będzie liczone te 80% będzie nie wyższa niż przeciętne wynagrodzenie w kraju.
5. odprawa męża zależy od jego indywidualnego stażu zakłądowego, a nie stażu większości pracowników. 1 mc- staż poniżej 2 lat, 2 mc- staż do 8 lat, 3 mc- staż dłuższy.

Najnowsze wpisy