Laickie pytania

gj / 212.2.96.* / 2008-07-17 12:45
Mam pytanie odnośnie rachunków umożliwiających transakcje na parach walutowych na rynku forex'owym. Nigdy nie posiadałem takiego rachunku stąd moje pytania.
Więc czy dobrze rozumiem:
1) Dźwignia jest to mnożnik przez, który mnożymy nasz depozyt i to daje nam sumę, za którą możemy kupić parę walutową. Stąd jeśli dźwignia równa się 100, przy depozycie 1000 zł dysponujemy kwotą 100000?
2) Czyli w momencie kiedy zastosujemy tą dźwignię para walutowa pójdzie w górą o
1% to zyskujemy 100% depozytu, a gdy spadnie o 1% to tracimy cały depozyt?
3) Jak pytałem w xtb depozyt minmalny na koncie mini to 2000 zł, a dźwignia 100. Ale maksymalnie możemy kupić pary za 200000 tj. jeśli depozyt nam urośnie to mamy po prostu mniejszą dźwignię? Czy u innych brokerów jest tak samo (takie samo górne ograniczenie)? Czy to tylko wymysł XTB ???
4) Czy możliwe jest stracenie większej sumy niż depozyt ??? Wiem, że niektóre systemy same zamykają pozycję jeśli depozyt będzie zbliżał się do zera. Ale czy jest możliwe, że stracimy cały depozyt i jeszcze będziemy musieli dopłacić pieniądze?

Wiem, że są to laickie pytania, ale nie znam się jeszcze na tym.
Proszę i z góry dziękuję na odpowiedź.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
hadForex / 2008-07-17 19:50
1) Dźwignia jest to mnożnik przez, który mnożymy nasz depozyt i to daje nam sumę, za którą
możemy kupić parę walutową. Stąd jeśli dźwignia równa się 100, przy depozycie 1000 zł
dysponujemy kwotą 100000?


Jest to największa pozycja jaką możesz otworzyć przy tym stanie depozytu i tej dźwigni. ( 1 lot ) Ale takimi wartościami nie radze grać. wartość lota musi być dobrana do % ryzyka jaki maksymalnie możesz stracić i własnej strategii.

2) Czyli w momencie kiedy zastosujemy tą dźwignię para walutowa pójdzie w górą o
1% to zyskujemy 100% depozytu, a gdy spadnie o 1% to tracimy cały depozyt?

Tak, ale tylko w przypadku gdy wejdziesz 100% kapitałem. Pamiętaj że ten 1% liczony jest od wartości lota a nie od Twojego depozytu. Jak wyżej, gra się proporcjonalnie do wartości depozytu jak i własnej strategi.

3) Jak pytałem w xtb depozyt minimalny na koncie mini to 2000 zł, a dźwignia 100. Ale
maksymalnie możemy kupić pary za 200000 tj. jeśli depozyt nam urośnie to mamy po prostu
mniejszą dźwignię? Czy u innych brokerów jest tak samo (takie samo górne ograniczenie)? Czy
to tylko wymysł XTB ???

Wszystko zależy od zasad jakie sobie broker wymyśli.
Odradzam XTB to jeden z najgorszych brokerów dostępnych na świecie. Nie będę podawał konkretnych, jak ktoś chce to niech napisze Mi maila. to powiem co i jak w zależności kto jakim kapitałem dysponuje.

4) Czy możliwe jest stracenie większej sumy niż depozyt ??? Wiem, że niektóre systemy same
zamykają pozycję jeśli depozyt będzie zbliżał się do zera. Ale czy jest możliwe, że stracimy
cały depozyt i jeszcze będziemy musieli dopłacić pieniądze?

Teoretycznie tak, praktycznie bardzo mało prawdopodobne. Istnieje coś takiego jak Margin Call, jeśli go osiągniesz to Broker automatycznie pozamyka Ci wszystkie pozycje. Co praktycznie jest wyczyszczeniem konta, do prawie zera.
Jedyną możliwością stracenia więcej depozytu niż się ma, jest w przypadku luk cenowych, które są przez weekend. Ale to musisz wieść z bardzo dużym % depozytu i luka musi być dostatecznie duża aby depozyt był na minus. w normalnej grze i przy odrobinie zdrowego rozsądku jest to wręcz niemożliwe.

Ps. Najpierw sporo potrenuj na demo i dopiero wejdź na real, i to z małą kwotą np. 100 USD i trenuj.

Pozdrawiam
Had
godja / 2008-07-18 08:50 / portfel
Wielki dzięki. Czy mógłbyś mi podać swojego mail'a abym mógł z Tobą skonsultować odpowiedni wybór brokera?
hadForex / 2008-07-18 08:55
Wystarczy kliknąć na mojego nick i masz możliwość wysłania PW :)
Ale jakby co to masz :)
hadforex@poczta.fm
fazik / 2008-07-17 19:35 / "Gpw-racer"
1) tak
2) nie tak
3) nie
fazik / 2008-07-17 19:35 / "Gpw-racer"
korekta:
1)tak
2)tak
3) nie tak
4)nie
godja / 2008-07-18 08:51 / portfel
Dziękuję i pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy