Forum Polityka, aktualnościKraj

Łapówka w XXI wieku: co sprytniejsi menedżerowie tworzą własne fundusze łapówkowe, o których szef nawet nie musi wiedzieć

Łapówka w XXI wieku: co sprytniejsi menedżerowie tworzą własne fundusze łapówkowe, o których szef nawet nie musi wiedzieć

Wyświetlaj:
ja 333333 / 86.111.102.* / 2016-04-20 10:28
Łapówkarstwo najstarszy proceder jak prostytucja .
arni440 / 83.10.104.* / 2016-04-20 10:23
Po prostu CBA też bierze łapówki, przykładowo Lepper już kilkanaście lat temu mówił o raportach NIK wykazujących miliardowe straty przy prywatyzacjach, Lepper zginął a ludziom, którzy prowadzili prywatyzacje dobrze się żyje ...
ainytagob. / 94.254.226.* / 2016-04-20 10:19
Skandalem jest sam resort wykonawczy i mundurowy .Czy słyszeliście kiedys by szukali osoby poszukiwane?Na zgłoszenia bujek w kasynach wcale nie reagują a tam właśnie jest najwięcej przestepców ,którzy pod oslona nocy przewijają się niczym cienie.Policja wcale nikogo nie kontroluje ,kto się nowy pojawia w miastach .Przestepcy sobie pomagaja i piorą pieniadze w kasynach.Zatrudniają się bez umów prowadza życie inkognito na zasadach ksywy.A ich kobiety zajmują się rozpoznawaniem środowiska i wypatrywaniem potencjalnej ofirary by deprawować poprzez podawanie narkotyków co kończy sie kontrolą nieruchomosci.Sklandalem jest brak zwyczajnej kontroli na chodnikach przy granicach kraju.Skadale to policja jako taka.
roger / 194.78.137.* / 2016-04-20 10:19
Prawo nie dotyczy bogatych, bo jest tworzone przez nich i dla nich. Kazda wladza najpierw zabezpiecza wlasny interes, a potem zastanawia sie, co jeszcze nalezaloby zrobic. Smutne ale prawdziwe.
Kazimierz595 / 46.112.53.* / 2016-04-20 10:12
Zapraszam Panią Agatę autorkę artykułu na Mazury. Koperty płyną szerokim strumieniem za uzyskanie warunków zabudowy i sprzedaż państwowych gruntów nad jeziorami. Wójtowie i burmistrzowie po okresie kadencji budują wille za pieniądze tak zwanych "inwestorów" na bardzo atrakcyjnie położonych działkach. Plany zagospodarowania również układane są pod tak zwanych "inwestorów" a mieszkańcom wmawia się że to dla dobra gminy.
PO / 78.131.225.* / 2016-04-20 10:11
trzeba stworzyć jasne proste i przejrzyste przepisy a nie wydawać miliardy na szukanie oszustów i tak będą chytrzejsi od was panowie z PISIU
m-53 / 213.108.152.* / 2016-04-20 11:15
Pozwolę sobie zacytować D. Tuska. "Nie każde oszustwo jest przestępstwem"
Wajp / 89.228.96.* / 2016-04-20 10:24
To niemożliwe żeby człowiek myślący był tak ograniczony. Za PO CBA opracowało raport w którym opisuje kumoterstwo i nepotyzm jako niekaralne formy korupcji. To za PO zmniejszono okres przedawnienia przestępstw gospodarczych. Pierwsze i zasadnicze pytanie: za ile? Drugie kto dawał bo kto brał to wiadomo i to nie z zegarka?
eza / 83.12.3.* / 2016-04-20 10:10
To sie nazywa łamanie przepisów , Tych urząd skarbowy nie wychwyci ,bo sie mafi boi a ja że złożyłam 3 PITy40 po terminie dostałam 200 zł mandatu.Masz prawo dla malutkich . rekiny się wybronią
mania 508 / 213.17.168.* / 2016-04-20 10:25
A dzisiaj pan prezydent uznał wybór do TK nowego sędziego, bo podwójne głosowanie nie wpłynęło na wyniki wyborów. A czy Twoje opóźnienie wpłynęło na budżet państwa? Tez powinieneś się odwołać, że nie było szkody dla budżetu,
jAN159 / 95.49.1.* / 2016-04-20 10:07
Po co łapówka pieniężna. Dzieci wpływowych polityków rządowych i samorządowych, często zatrudniane są w firmach, jako łapówki. Kwalifikacje takiego gudłaja sa na 2.000zł, a dostaje fikcyjne stanowisko za 12.000zł. Potem ta firma odbije to sobie, bo jest preferowana w przetargach, załapie sie na listę dotacji UE lub jest ulgowo traktowana przez skarbówke, czy PIP.
maria100 / 80.52.137.* / 2016-04-20 10:06
a jak nazwiemy proceder łapówkarski kiedy grupa ludzi (partia polityczna) obiecuje rozdać kasę ciężko pracujących podatników : patologii społecznej wyróżniającej się tylko rodzeniem dzieci lub właścicielom mieszkań za franki szwajcarskie lub emerytom. Czy to nie jest złodziejstwo i łapówkarstwo ?!!!!!
m-53 / 213.108.152.* / 2016-04-20 11:22
Wyjaśnij mi proszę od ilu dzieci zaczyna się patologia. To ważne, bo nie wiem jak traktować siebie, brata i wielu znajomych.
TA-koperta. / 95.49.137.* / 2016-04-20 10:04
Kiedyś nagrałam jak daję łapówkę pewnej urzędniczce, która bez prezentu nie widziała prawnej, ani żadnej innej pozytywnej możliwości załatwienia mojej sprawy. Do końca życia nic mnie tak nie ucieszy jak świadomość, że dzięki mnie straciła ciepłą posadkę, której nie szanowała.
Ben480 / 89.228.115.* / 2016-04-20 10:03
Łapówki napędzają gospodarkę. Załóżmy że przedsiębiorca postanawia dać odpowiedniemu urzędnikowi w radzie miasta 5% wartości zleconej inwestycji. Ten urzędnik który przedtem opieszale i arogancko traktował petenta, nagle zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie tylko błyskawicznie załatwia sprawy, ale sam szuka co by tu jeszcze w mieście ulepszyć by mieć udział w inwestycji
SLOWIANKA / 83.8.55.* / 2016-04-20 09:54
lapowkarstwo powinno byc karane z cala surowoscia a szczegolnie to w dzialach strategicznych dla kraju to powinnoo byc traktowane jako dzialanie na szkode panstwa bo to przeciez ociera sie juz o zdrade kazdy kto siedzi na miejscu decyzyjnym w tych dzialach nie jest idiota przeciez i zdaje sobie sprawe z tego co robi a wiec ma swiadomosc tego co popelnia wiec? niech sie ludzie w koncu uczciwosci naucza do cholery a nie tylko wiecej dla mnie i wiecej dla mnie chciwosci nauczyli sie bardzo predko z uczciwoscia jest juz znacznie trudniej jakos ludzi zawsze bardziej ciagnie ta chciwosc do zlego niz do dobrego . a w tym artykule mamy prosty i oczywisty dowod na to ze ludzie mowia o biznesie ze to ludzie nieuczciwi zeby za innymi nie powterzac zlodzieje co oczywiscie tak bardzo oburza ludzi biznesu i nie tylko ale czy spoleczenstwo nie ma jednak racji chcesz zeby cie szanowano zapracuj na to uczciwie i tyle a nie bedziesz sluchal stwierdzenia ze ten czy tamten to zlodziej i nie bedziesz go bral do siebie bo bedziesz mial swiadomosc ze ciebie to nie dotyczy 7- nie kradnij 8 nie mow falszywego swiadectwa czyli nie klam nie oszukuj nie kombinuj zgadza sie znacie to tak no to o co chodzi?
maro276 / 95.48.108.* / 2016-04-20 09:53
Pan Ziobro zatrudni agenta Tomka i po korupcji w Polsce
vcvbcv / 83.30.131.* / 2016-04-20 09:51
Łapówka na styku prywatna firma - prywatna firma? Co ten gość bredzi?
Łapówka zawsze powstaje na styku państwowe-prywatne lub państwowe-państwowe.
tony235 / 79.188.130.* / 2016-04-20 10:24
Można prywatną konkurencję wykończyć przez złe działanie ich menadżera
Kooora / 37.152.19.* / 2016-04-20 09:48
potem jeden z nich zaczal mowic i wszystko sie wydalo.......i tu jest sposob na chloptasiow,oglasamy amnestie dla lodziarzy ale obejmuje ona tylko pierwszego ktory sie zglosi w danej sprawie.
W yej opisanej powyzej poniewaz zaanagazowanych bylo pare osob jest oczywiste ze powinni pobiec na wyscigi na prokuratury bowiem zwloka grozi tym iz juz nie skorzystamy z dobrodziejstw amnestii,natomiast dostaniemy 10 lub 15 latek wakacji na koszt panstwa aczkolwiek moze nie na Bora bora,bowiem rownolegle winno byc radykalnie zaostrzone prawo w zakresie lapownictwa nie dajace mozliwosci sądom orzekania wyrokow w zawiasach,sądy wiadomo jakie są a jakie wyroki zapadaja widzielismy nieraz ze wspomne Sawicka i Marczuk na primier,sowja droga prokurator generalny powinien wzruszyc te prawomocne wyroki i nakazac przeprowadzenie postepowania od poczatku,to co tu sie dzialo mocno obrazalo zasady sprawiedliwosci spolecznej.

Najnowsze wpisy