Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Laptopy dla pierwszaków od operatorów UMTS

Laptopy dla pierwszaków od operatorów UMTS

Money.pl / 2011-03-28 18:18
Komentarze do wiadomości: Laptopy dla pierwszaków od operatorów UMTS.
Wyświetlaj:
Martyna1974 / 95.171.203.* / 2011-06-22 13:29
Rząd PO przynajmniej się stara , bo obesraniec kaczyński nic dobrego dla kraju nie zrobił
qanov / 80.48.216.* / 2011-03-29 22:49
brawo gratulujemy kolejnego świetnego pomysłu
studentautomatyki / 193.105.35.* / 2011-03-29 17:09
Jestem studentem studiów inżynierskich kierunku automatyka gdzie komputer jest niezbędny.Na komputerze oprócz pisania sprawozdań trzeba napisać pracę dyplomową oraz uczyć się przedmiotów gdzie operujemy w środowiskach takich jak C++ lub MATLAB. W obecnej chwili nie stać mnie na nawet najtańszy nowy komputer Rodzice w zasadzie już mnie nie utrzymują a stypendium socjalne starczy mi na jedzenie i akademik. Mi żaden komputer, laptop ani żadne pieniądze na komputer według rządu się NIE należą. TO SKANDAL!!!
Obieżyświat / 109.58.47.* / 2011-03-29 00:50
coś tak debilnego mogło powstać tylko w chorych mózgach POpaprańców.lepiej dajcie tym dzieciom jeść i zapewnijcie dostęp do opieki medycznej z prawdziwego zdarzenia.
qanov / 80.48.216.* / 2011-03-29 22:50
coś tak debilnego mogło powstac tylko w polsce, głupotą polski rząd przewyższa całą rosję
Andrzej2 / 83.24.106.* / 2011-03-28 23:42
Mam dosyć idei o charakterze korupcjogennym. Skok na OFE, wyższy VAT wygląda nawet, że 25% niedługo, a teraz jeszcze taki bzdet. Można na 1000 sposobów wspomagać rodziny mające dzieci, ale ten jest najgorszy. Ponieważ to nie jest 1 kwietnia, zakładam, że w PO jest za dużo ludzi o lepkich palcach. Reszta partii też nie jest lepsza, ja się poddaję
www.grajigadaj.com.pl / 89.167.32.* / 2011-03-28 22:23
W dniu dzisiejszym jadąc do pracy usłyszałem szokująca informację na zakup notebooków dla pierwszoklasistów.
Pieniądze będą pochodziły z opłat operatorów komórkowych wpłacanych do budżetu państwa za wykorzystywane częstotliwości. Dotyczy to: PTC Era, Polkomtelu Plus i Centertelu Orange.
Zgłębiając "hit" doszedłem do informacji że koszt wszystkiego wyniesie około 240 mln euro, czyli prawie miliard złotych tyle muszą przeznaczyć na komputery dla najmłodszych.
I co to da młode osoby w Polsce i tak już znają się o wiele lepiej na komputerach niż większość z nas.
Jedyny plus tego zabiegu.
+ rodziny ubogie będą mogły pozwolić sobie na komputer.
bo cóż by innego Po co dzieciakowi komputer, według naszych posłów do nauki:)
No ale policzmy na czym mają się uczyć przecież potrzebne są programy office itp itd
Licencja na office kto ją kupi biorąc pod uwagę, jedyny plus jaki znalazłem rodziny ubogiej nie będzie stać na oryginalne oprogramowanie, a tym bardziej internet.
Więc do czego będzie służył komputer głownie do grania i oglądania filmów a nie kształcenia naszej młodzieży.

Zamiast tego można wprowadzić darmowy internet dla uczniów i zamiast zmuszać operatorów do kupowania komputerów. zmusić ich do udostępnienia uczniom darmowego internetu, czyli rozdanie modemów. a po zakończeniu szkoły modem mają zwrócić.
A za pieniądze jakie wydaje nasze państwo na świetlice szkolne czy też utrzymanie domów kultury na wsiach w których stoją komputery dla dzieci, Utrzymanie i zakup komputera też nie jest tanim kosztem zapewne dla domu kultury który ma 20 komputerów opłacenie internetu i prądu które zużywają wyniesie około 4-6 tys zł miesięcznie. Zamiast tego Kupić komputery najbiedniejszym osobom. Dzięki temu każde dziecko będzie miało swój własny komputer i internet darmowy.
Co w pełni pozwoli na wykorzystanie tych środków.

Ale za tym niosą się minusy jak sami wiecie mało kto używa komputera do nauki w szkole podstawowej, mniej więcej wygląda to tak, Pogram kilka godzin w counter-strike na serwerach www.GrajiGadaj.com.pl przed samym snem przypomnę sobie że miałem napisać wypracowanie, i wtedy wpisuje prze cudowny adres ściaga.pl i w ciągu 5 min mam gotowe wypracowanie, co w skutkach nie przynosi dobrych efektów bo zapewne 90% dzieciaków komputer wykorzysta do gier i tym podobnym, a nie do nauki. Co nie spowoduje wzrostu poziomu intelektualnego dzieci. Ten pomysł sprawdzi się tylko wtedy jak Rodzice będą kontrolować co dziecko robi na komputerze

Dlatego jest alternatywa te ogromne pieniądze można przeznaczyć na dofinansowanie lekcji angielskiego, czyli aby szkoła dopłacała 50% do dodatkowych lekcji języka angielskiego. Czyli zamiast zapłacić 300zł miesięcznie rodzice płacili by tylko 150zł za lekcje a resztę nasze państwo. Nauka angielskiego od pierwszej klasy na pewno pomoże dzieciom w przyszłych latach. Biorąc pod uwagę Polskę ciężko jest znaleźć pracę dla osób nie znających języków, a zapewne za 20 lat będzie to podstawowy wymóg aby dostaw pracę.
Podsumowując wszystko politycy mają pomysł ale niestety idą na łatwiznę. Dodając że to zapewne i tak nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości bo to tylko, "obietnice przed wyborcze"

Właścicielem tekstu jest serwis www.GrajiGadaj.com.pl
Wyrażamy zgodę na publikacje tekstu w celach nie komercyjnych.
Kopiując Artykuł dodaj stronę www.GrajiGadaj.com.pl Jako źródło
Zabraniamy dokonywania jakich kol wiek zmian w treści bez zgody Administratora www.GrajiGadaj.com.pl
qanov / 80.48.216.* / 2011-03-29 22:51
jedyny plus to rodziny ubogie opylą kompa za grosze zeby miec co do gara włożyc a jeżeli nie to trudno zdjedżą komputer
obserwator2 / 195.69.83.* / 2011-03-28 20:37
Wiadomo, że pieniążki z przyszłych składek już będą zagrabione więc PO może teraz porządzić... i poprawiać swój medialny wizerunek...

...tylko co za pacan albo mądrala od przekrętów wpadł na taki pomysł?

Po pierwsze: dzieciaki już mają problem z uzależnieniami od gier komputerowych, w które nałogowo grają i się nie uczą...

Po drugie: kto będzie dzieciakom pilnował tych laptopów, gdy będą z nimi szły do szkoły lub z niej wracały...

Po trzecie: kto w rządzie najwięcej na tym zarobi.... jakie łapówki zostaną wręczone za wybór "właściwej" firmy...

ludzie myślcie, bo to naprawdę nie boli...
know who your mates are! / 77.102.17.* / 2011-03-28 20:14
I tak już mało piszemy. Bazgroły na kartce umierają śmiercią naturalną.
Lapka nie miałem od pierwszej klasy a i tak brzydko piszę. Zastanawia mnie jednak żródło oprogramowania bo przecież na linuxie 7 latek nie będzie śmigał a windows pewnie będzie ubogi jak tetris. Rodzice będą się pruć na softy dla swoich pociech albo ci je będą jumać.
JanuszPOlikot / 2011-03-28 20:08 / Tysiącznik na forum
Tak jak w krajach trzeciego świata ...........Dzieci w Indiach mają laptopy.....za 100USD tzw XO(cena POtem jednak wzrosła do 180).................Ciekawe jak "wypasiony" sprzęt dostaną masze dzieci):):):):):).......Kto znowu zarobi na przetargach.

Ciekawe czy cena laptopów obejmuje soft.......i czy w ogóle opracowano juz POdstawy programowe i odpowiednie oprogramowanie ......Znając życie chodzi o tani POklask.........Ale prawdą jest że zostaliśmy wyprzedzeni przez państwa trzeciego świata......
ja12 / 83.27.124.* / 2011-03-28 19:37
Cóż za poroniony pomysł....Ciekawe co na to nauczyciele, ktorzy pewnie woleliby dołożyć godziny na ćwiczenie najważniejszych umiejętności dziecka w 1 klasie: czytania, pisania literek, itd. Komputery już i tak władają nimi w domu, więc po co im w szkole? Dla gimnazjalistów-zgadzam sie, ale dla 1 klasy?Nieprzemyślane wyrzucanie pieniędzy. A tak nawiasem: ciekawe kto ewentualnie zafunduje oporogramowanie edukacyjne umozliwiajace faktyczne nauczanie na takich laptopach?Jakies gry edukacyjne itd? pytam się.
żenua / 83.25.93.* / 2011-03-28 19:35
Zero toleRANCJI DLApo
Zgredziński / 83.30.201.* / 2011-03-28 18:49
Idea przednia.
Szkoda, że nie ma w publikatorach nauki obsługi dla
seniorów, dorosłych i młodzieży. Brak upowszechnienia tej
wiedzy, to bariera w popularyzowaniu tematu wśród
najmłodszych, co niebawem wszyscy odczujemy !
man13 / 2011-03-28 18:24 / Tysiącznik na forum
I śmieszne i straszne.
fijoł / 85.222.86.* / 2011-03-28 18:18
Durnie chodzą na koturnie. Nic dziwnego, bo to durnie

Najnowsze wpisy