Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lasy w Polsce. Państwo będzie miało prawo pierwokupu prywatnych lasów. I będzie mogło ingerować w cenę

Lasy w Polsce. Państwo będzie miało prawo pierwokupu prywatnych lasów. I będzie mogło ingerować w cenę

Wyświetlaj:
pożyjemy, zobaczymy / 87.206.30.* / 2016-03-18 11:30
pożyjemy, zobaczymy. jeżeli mainstream bull$hit media piszą o czymś źle, to znaczy że jest na niekorzyść banksterów, bigpharma lub naszych "strategicznych partnerów" którzy się od zawsze bardzo troszczyli o dobro Polaków
gosc854 / 188.125.143.* / 2016-03-18 11:30
I znowu p******* pomieszane z ze zwykłymi kłamstwami. Prawo pierwokupu przez Państwo obowiązuje od lat w stosunku do gruntów rolnych i nikomu to jakoś nie przeszkadzało do tej pory. Dotyczy ono jedynie sytuacji, kiedy właściciel postanowi sprzedać taką nieruchomość, nie ma tu żadnego przymusu. Nowy właściciel obejmuje w posiadanie kupioną nieruchomość dopiero w momencie, gdy minie okres przysługujący Państwu na wykup wynikający z prawa pierwokupu. Decyzja o sprzedaży, jak i momencie, w którym mam ona nastąpić przysługuje jedynie właścicielowi. Jeśli taki sam mechanizm ma obowiązywać przy sprzedaży gruntów leśnych, to nie ma w tym nic złego, tym bardziej, że poza majątkiem tzw. gruntowym, czy lasami niewiele w polskich rękach już zostało. Resztę ochoczo wyprzedano, często w bulwersujących okolicznościach. Problemem może być co najwyżej ustalenie ceny...
ares1077 / 157.158.97.* / 2016-03-18 11:29
Po reformie rolnej kiedy odbierano ziemie właścicielom to żaden chłop się nie sprzeciwiał, dostali za darmo wiec teraz jeżeli nie maja siły pracować na polu i nie mają spadkobiercy to właśnie państwo powinno odbierać ziemie. Jestem z miasta, komunalne mieszkanie nie dostałem za darmo tylko musiałem wykupić
Polak925 / 78.8.57.* / 2016-03-18 12:23
Po reformie rolnej "za darmo" dostawali tylko ci którzy zostawili majątek na wschodnich terenach Polski (tereny które po wojnie przyłączono do ZSSR) i to nie w całości. Pozostali którzy zdecydowali się zająć rolnictwem musieli za to zapłacić. Ciesz się tym faktem bo przecież zabiorą im ziemię, przecież to kułaki nie szkoda. Tylko jak skończą z kułakami to mogą się zająć twoim wykupionym mieszkaniem. Przecież w Polsce jest brak mieszkań. Przecież obecna władza obiecała pomóc ubogiej części społeczeństwa, więc będzie chciało spełnić obietnice, dlaczego więc nie "wykupić" je od ciebie i wielu innych. Ty masz więc podziel się z biednymi bo przecież im się należy. Jeżeli uważasz, że to jest niemożliwe to poczytaj jak to było w latach powojennych. Poczynania obecnej władzy są prawie takie same. Niestety historia lubi się powtarzać. Zamiast wytykać innym, że mają własność prywatną powinieneś za nimi stanąć murem, ty też ją masz. Własność prywatna jest jedną z najważniejszych swobód w państwie demokratycznym. Nikt nie może decydować co ty z tym zrobisz, komu i za ile sprzedaż. Niestety twoja postawa jest typowym podejściem polaka. Jeżeli sąsiad ma lepiej od ciebie to nie zrobisz nic żeby poprawić swój byt tylko zniszczysz coś jemu, przecież nie może mieć lepiej. Wiele można by tu jeszcze napisać lecz dopóki w tym narodzie będzie tyle złości i zawiści to wszystko na nic.
smoku477 / 83.9.6.* / 2016-03-18 11:29
I bardzo dobrze koniec ze sprzedażą Polski. Nikt wam nie uwierzy zakłamane media.
xionc324 / 83.25.197.* / 2016-03-18 11:29
Bardzo dobra ustawa , jestem za , funkcjonuje to juz bardzo dlugo w obrocie ziemia rolna i jakos nikt z tego tytulu nie pisał kłamliwych tekstów , że PO i PSL tracą ! Tak trzymac pani premier i ciemnotą się nie przejmować !!
birk / 93.179.224.* / 2016-03-18 11:29
i bardzo dobrze , wystarczy pojechac w beskidy zobaczyć co stało sie z lasami które były jak tu sie pisze za komuny , pozostały pniaki i stosy gałęzi
S_Q / 94.75.85.* / 2016-03-18 11:29
Ok przeczytałem projekt, co za pewne nie wielu forumowiczom się zdarzyło :) Lasy Państwowe mają prawo pierwokupu, czyli, w sytuacji, jeżeli chcemy sprzedać las, to Skarb Państwa jest pierwszy w kolejce (ale niestety za kwotę ustaloną przez rzeczoznawcę), nie ma mowy o żadnym wywłaszczaniu ani przymusowej sprzedaży. Dodatkowo jeżeli las sprzedawany jest w rodzinie (rodzicie dzieci małżonkowie itp.) to oni mają przed Lasami P. prawo pierwokupu. To tyle w temacie przepisów ustawy. Więc spokojnie, nikt nikomu nie będzie kradł lasów. (sam mam nieco, więc również jestem zainteresowany tymi przepisami).
bari / 79.66.206.* / 2016-03-18 11:28
Zalozenienjest jak najbardziej sluszne. Wiekszosc lasow w prywatnych rekach pojdzie do niemcow. Wyzysk polskiej kolonii trzeba ograniczyc. Najbardziej beda krzyczec spekulanci. Powolywac sie na ograniczenia praw wlasnosci itp. Olac ich i robic swoje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
reformator 2016 / 31.209.141.* / 2016-03-18 11:28
brudna propaganda WP - oddać szwabom wszystko za darmo - ziemię, lasy, energetykę; przyjąć z 200 tyś imigrantów - wtedy znikną wszystkie rezolucje w UE, a my na nowo będziemy cenionym i przewidywalnym partnerem. Majątek narodowy "ukradziony" Polakom (powszechnie określany jako prywatyzacja) przez cwaniaków, sekretarzy PZPR i tzw. kapitał zagraniczny powinien zostać znacjonalizowany powtórnie na zasadach na jakich doszło do jego prywatyzacji.
padlinożerca / 185.54.57.* / 2016-03-18 11:27
a ja tam rozumiem o co chodzi
co raz widać że jakiś obcokrajowiec kupuje u nas ziemię, las to tamto, w końcu nie będziemy u siebie tylko u kogoś...
a ustawa to projekt, więc może ulec zmianie...
z 2 strony nic chorego tam nie widzę... prawo rynku jest takie że jak walniesz za dom cenę zaporową (znacząco odbiegającą od realiów) to nikt ci go nie kupi... pełno takich domów stoi, nawet w mojej okolicy, żaden obcokrajowiec nie będzie kupował starej chałupy, ale las... ziemię.. to co innego, nawet jak cena na polskie realia zaporowa to Niemiec czy inny kupi bo go stać i może być tak że wszyscy którzy sprzedają będą tylko obcokrajowcom sprzedawać... a co więcej tam jest napisane, że nadleśniczy zastanowi się czy kupić, jak polak polakowi sprzedaje to nie będzie miał po co ingerować, nie widać podstawionych ludzi to niech się dogadują, tylko o to tu chodzi.....
nawet za komuny tego nie było....
za komuny to obcy kapitał nie miał prawa bytu...
teraz poszło w drugą stronę, mają kasy więcej to nas bez przeszkód wykupują....
lojalny leśnik / 85.254.158.* / 2016-03-18 11:27
Rząd będzie ingerował w cenę w zależności od tego kim będzie kupujący .
Elka420 / 83.13.153.* / 2016-03-18 11:26
Tusk niech za darmo odda Polskie lasy dla kolegów z Brukseli, jak to już robił , teraz Schetyna dostał by stołek w Brukseli . Chamy z pieniędzmi .kwiczą , bo tracą koryto.

Najnowsze wpisy