Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lasy w Polsce. Państwo będzie miało prawo pierwokupu prywatnych lasów. I będzie mogło ingerować w cenę

Lasy w Polsce. Państwo będzie miało prawo pierwokupu prywatnych lasów. I będzie mogło ingerować w cenę

Wyświetlaj:
młoda766 / 78.9.110.* / 2016-03-18 10:35
No i gra, nie będą cudzoziemcy wykupowali nam lasów. Brawo PIS!
kółko i krzyżyk / 87.205.150.* / 2016-03-18 09:29
Komuna wraca pełną parą. Najwyraźniej na PiS głosowało pokolenie dzieci, którzy tej komuny nie zaznali, wraz z pokoleniem sklerotyków, którzy o tej komunie zapomnieli.
Podstawą każdej gospodarki rynkowej jest WŁASNOŚĆ PRYWATNA i obrót tą własnością. Dlatego w krajach uznawanych za najlepsze gospodarki świata własność prywatna jest ŚWIĘTA.
Ale PiS - jak widać po ich dotychczasowych posunięciach - chce zawłaszczyć wszystko, nawet NASZE PRYWATNE DOBRA. Bo jeżeli zaczną od lasów, to może w następnej kolejności będą domy? Bo kto im zabroni, skoro - jak widać planowo - doprowadzili do paraliżu Trybunału Konstytucyjnego i mają, mówiąc ordynarnie, w d..ie prawo? W końcu nie na darmo dali Ziobrze władzę absolutną w tym zakresie.
Ale dzieci i sklerotycy tego niestety nie ogarniają. Dalej 500 srebrników jest najważniejsze. Ważniejsze od własności prywatnej, ważniejsze od prawa, a być może ważniejsze od godności.
Kołchozy najwyraźniej coraz bliżej...
TrumanShow / 5.172.247.* / 2016-03-18 10:48
jasne mój ty rachmistrzu od siedmiu boleści, już tym na zachodzie ta własnośc prywatna bokiem wyszła bo sie połapali ze zanikła prawie klasa średnia a zostali bogaci i biedni wiec nie ma komu już udzielać kredytów, kupować mieszkań, samochodów itp... krótko mówiąc wąż ugryzł się we własną d00pę. Gospodarki są zdławione bo biedota nie ma kasy na zbędne zakupy więc rozwój zamiera, spadają ceny, krótko mówiąc recesja pełną parą a będzie jeszcze gorzej, to dopiero przygrywka... co do lasów i PIS - jest dobrze a będzie jeszcze lepiej, spróbuj na zachodzie sprzedać/kupic las a zobaczysz jakie to jest tam "proste" znawco prawa ochrony środowiska... ja wiem PO najchętniej sprzedałoby wszystkie lasy w kraju a może i te za granicą jak by mogli...
dog / 83.9.121.* / 2016-03-18 10:47
zrozum, ci którzy dla 500 srebrników sprzedaliby własną matkę nie wiedzą co to własność, przeważnie siedzą w komunalnych zasobach i żyją z zasiłków, im nie grozi że ktoś im odbierze coś co mają za grosze narzucone przez rządzących.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-03-18 09:53

Podstawą każdej gospodarki rynkowej jest WŁASNOŚĆ PRYWATNA i obrót tą własnością.

Prawo własności i prawo sprzedaży nie będzie w żadnej mierze ograniczone. Prawo pierwokupu w żadnej mierze tych praw nie ogranicza.
syriana / 91.232.53.* / 2016-03-18 10:43
zastanów się, co jest popyt i podaż, są chętni na zakup ziemi to i cena rośnie, jesli ceny nie będe mogla sprzedać za cene x bo ktos sobie ubzdura ze jest razaco wysokka to jej nie sprzedam. ale to jest moja własnośc i jesli ją wycenie na x to dlaczego ktokolwiek ma mi mowic ze nie jest tyle warta?
Grzegorz256 / 79.184.51.* / 2016-03-18 10:41
Jak możesz pisać takie bzdury , że prawo pierwokupu w myśl tej ww opisanej ustawy nie ogranicza prawa własności , oczywiście że ogranicza , bo jeżeli ja mam 1 ha lasu i znajdę klienta za 100 tys PLN , a leśniczy powie nie nie to za dużo , korzystamy z pierwokupu za 30 tys PLN to nie jest ograniczanie ?? , sprawa trafia do sądu i się ciągamy kilka lat , ślepy jesteś czy co !!
bart810 / 82.214.137.* / 2016-03-18 09:20
Macie swój Pis,a miało być tak pięknie za ich rządów.
Realista / 83.27.145.* / 2016-03-18 07:16

Poświęcają czas i pieniądze, żeby kupić kawałek lasu, może zaczynają nawet jakieś inwestycje i już gdy chcą finalizować transakcję, to państwo, kolokwialnie mówiąc, sprząta im ten las sprzed nosa

Czyli rolnik od rolnika, kupuje kawałek lasu i zaczyna w tym lesie jakieś inwestycje? I pytanie za sto złotych. Który rolnik, kupuje gruntu rolne, lub leśne, w celu jakiegoś inwestowania. Jak znam rolników, to zakupują grunty w celu działalności rolniczej, a nie inwestycji. A pierwszą z takowych "inwestycji" , na działce leśnej, jest jej wyleszenie, a potem zmiana przeznaczenia na cele inne niż rolnicze, czy leśne. I komu zależy na tym, aby nadal istniała mozliwość budowania w lesie, odpowiedzcie sobie sami.
kółko i krzyżyk / 87.205.150.* / 2016-03-18 09:28
Przestrzeganie obecnej ustawy w zupełności wystarczy - zapoznaj się z nią. I nie byłoby problemu z zamachem na własność prywatną.
Ale PiS musi zawłaszczyć WSZYSTKO.
kółko i krzyżyk / 87.205.150.* / 2016-03-18 10:11
A czym, jeżeli nie mogę sprzedać temu, komu chcę, lub kupić od tego od kogo chcę? Jeszcze - na szczęście - nie jest to nacjonalizacja, ale jest to ograniczenie dysponowania własnością. Pierwszy krok...
Logossss / 165.225.80.* / 2016-03-18 10:42
Nie możesz bo nic nie masz! :) A chciałbyś za "słup" robić, a tu państwo zabrania.
Do uczciwej pracy się weź. A zacznij od myślenia, najlepiej logicznego ze zrozumieniem..... :) :)
trzy kroki w szaleństwo / 31.174.90.* / 2016-03-18 07:08
Toż to komunizm wraca. Ciekawe kiedy kołchozy i sowchozy wprowadzą?
50 51 52 53 54 55
na koniec starsze

Najnowsze wpisy