Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lawina podwyżek na stacjach paliw. Zobacz, kiedy cena przebije 6 zł za litr

Lawina podwyżek na stacjach paliw. Zobacz, kiedy cena przebije 6 zł za litr

Wyświetlaj:
Krasnopiura / 77.114.231.* / 2012-01-10 01:31
Docenimy co to znaczy rower.Przemysł motoracyjny odczuje decyzje polityków.W Polsce klimat się ociepla więc będziemy się relaksowac rowerem i srodkami masowego przewozu.Ale do czego to zmierza sami się przekonamy.Bogaci dadzą sobie radę ale niskie warstwy społeczne zapłacą za to staszną cenę.
Jot 23 / 83.24.228.* / 2012-01-09 20:59
Autorzy tego artykułu to jacyć lobbyści firm sprzedających paliwa?
ZIX / 83.31.10.* / 2012-01-09 19:38
co wy czepiacie się cen paliw i reszty .Ich na to stać mają kieszenie nabite kasa i co obchodzą ich takie szaraki jak MY którym brakuje co miesiąc na przeżycie.Niech podniosą godziwe zarobki a kasują PRYWACIARZY którzy oszukują inie płacą kasy za prace.
konik polny / 46.186.76.* / 2012-01-09 20:05
Ile płacą , tyle pracuj albo wyjedź do Anglii. Przyjadą Chińczycy i będą pracować
obiektywne rozważanie / 95.50.99.* / 2012-01-09 19:20
JAK czytam te felietony to nie wiem kto tu pisze ,
ogólni internauci czy tylko przeciwnicy rządu. Ja popieram i przyłączam się do waszych wypowiedzi a le ja wiem że nie głosowałem na nich i nie jestem za żadną z obecnych partii
A tak w ogóle ostatnio w TV INFO EKSPERT PALIWOWY SIĘ WYPOWIADAŁ że jeśli dojdzie do blokady to naś nie powinno tak przerażać bo my z innego żródła mamy ropę więc podwyżki nas nie powinny tak dotknąć ,choć znając nasz rząd będzie miał ku temu okazję aby na tym zarobić zdzierając z nas pieniądze
konserwa / 2012-01-10 09:20 / Tysiącznik na forum
To nie tak do końca bo ceny kształtowane są w miejscu, gdzie się sprzedaje ropę a nie gdzie się wydobywa. Dlatego problemy z Cieśninie Ormuz odbiją się na cenach giełdowych zarówno w Londynie jak i w Nowym Jorku.
A tak swoja drogą im wyższa cena benzyny czy oleju tym większe wpływy z podatku do państwowej kasy. Tyle, że nie można w nieskończoność podnosić cen paliw a tym samym wszystkiego bo taką sytuację zniesie Niemiec, Francuz, czy nawet Grek, ale nasza część Europy ze swoimi wielokrotnie niższymi świadczeniami odczuje to bardzo boleśnie.
obiektywne rozważanie / 95.50.99.* / 2012-01-10 11:38
Ja kolego w całości z tobą się zgadzam ,dodam tylko że wzrost cen paliwa i produktów związanym z z tym wzrostem nie idzie w parze z naszymi pensjami ,chyba że rząd i prominenci dążą do tego aby auta mieli tylko najbogatsi lub jeżdziło jak za PRL -u a wtedy nie potrzeba tyle dobrych drug itp
janinaH / 77.223.228.* / 2012-01-09 19:02
Jak to się ma ? cena paliwa do dolara ,tumanią nas , dolar drożeje to i paliwo drożeje .To jest kłamstwo i tumanienie ludzi ,w 2008 r, w poprzednim kryzysie , dolar kosztował 4.80 zł a benzyna nie wiele ponad 3 ... zł . a baryłka ropy 150 USD . Może z któreś z medium zajmie tym tematem i przedstawi dokładnie to zagadnienie .
Karols89 / 83.25.167.* / 2012-01-10 12:19
Baryłka w skrajności kosztowała 30-40 USD, a nie jak piszesz 150 USD..
jjjjjjjjjj / 213.146.55.* / 2012-01-09 18:59
przecież te POpaprańcy doprowadza nas do totalnej biedy
Edy / 83.27.220.* / 2012-01-09 18:43
Ogłupianie społeczeństwa stało się tradycją miłościwie nam rządzących.Przecież "koryto"musi być pełne.Obniżono obecnie cenę paliw w USA i Kanadzie o jakieś 10 do 15 centów na litrze ,a u nas ?-jaja sobie robią.Dziennikarze ani mru,mru,co wodę macie w ustach?gdzie są media. Zapewne macie przyznane ryczałty ,limity itd,itp, więc taki temat jest dla Was dziki.Sami sobie kręcimy pętlę na gardle.Nie bądżmy obojętni.Pazerność i zwykłe chamstwo nie zna granic.Ogłupianie tez ma swoje granice !!!.
don kichot / 79.162.13.* / 2012-01-09 20:56
dziennikarze dają doopy rządzącej mafii i nie mają zamiaru podskakiwać bo robota, bo kredyt.... Pranie mózgów jak za PRLu, tylko wtedy nikt rozsądny w te brednie nie wierzył.
baj / 93.105.156.* / 2012-01-09 18:04
co chcecie dobrobyt w Polsce idzie do góry czyż nie taką Polskę obiecywał nam jaśnie panujący premier donald i pan prezydent komorowski .i bardzo dobrze,niech gnębić ten głupi naród, morze jak w tyłek dostanie to zmądrzeje
ratujmy Bałtyk / 79.187.92.* / 2012-01-13 23:04
Co ci zrobił biedny Bałtyk że go chces w tyłek bić? :(
stan21 / 99.34.91.* / 2012-01-09 16:19
Czy jest konflikt czy nie w polsce i tak ropa i bezyna ceny i tak ida w gore prosze mi pokazac kiedy tusk wystapil i powiedzial ze jest stabilizacja i mozna sie spodziewac spadku cen na stacjach benzynowych kiedy nigdy nie robcie polkom wody z muzgu bo oni i tak oglupieli.
Niechętny / 80.55.64.* / 2012-01-09 15:50
Do oskubania zapraszamy szanownych obywateli, zarówno wyborców PiS, PO jak też wszystkich pomniejszych partii zasiadających w Ppppparlamencie!
z upoważnienia bogatych krętaczy: Platforma Obywatelska
Wojtek_i / 193.41.231.* / 2012-01-09 15:15
Autorzy artykułu za cenami nadążają, ale za paliwami nie - ani E95 ani etyliny 98(paliwa z czteroetylkiem ołowiu)już się nie produkuje. Teraz są w sprzedaży tylko benzyny bezołowiowe!
Jendruś / 217.113.228.* / 2012-01-09 14:47
Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców(koniecznie przeczytaj do końca!). Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia, my, konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od TRZECH największych firm paliwowych: BP, STATOIL i ORLEN . Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te TRZY firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP, STATOIL i ORLEN . To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP, STATOIL i ORLEN! TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ.
Yanky / 94.42.92.* / 2012-01-10 21:22
Pomysl po częsci dobry jednak wykonanie jak zwykle do doopy bedzie bo kazdy powie ze "eee to bez sensu" itp ale ja mowie wam ludzie: WKONCU OC********** I FAKTYCZNIE ALBO SOBIE W LEB STRZELICIE OD TEGO CIAGLEGO STRESU ALBO RUSZYCIE NA TYCH RZADZACYCH... i nie mowcie ze nie ostrzegalem...
~mick / 109.173.193.* / 2012-01-09 18:30
a wiesz co to jest Rutex? Karty paliwowe akceptowane w PL tylko przez BP i Statoil, które stosuje mnóstwo firm. Nie powstrzymasz ich przed kupowaniem paliwa na tych stacjach, bo tylko na nich tankują.
Chcesz tańszego paliwa? Nie przemieszczaj się tyle samochodem.
bartezzik / 167.202.201.* / 2012-01-09 15:55
a myślisz że skąd małe stacje biorą paliwo?
mg42 / 84.10.67.* / 2012-01-09 14:53
4 zł za litr to wg. Ciebie normalność? :D
Jendruś / 217.113.228.* / 2012-01-09 15:09
Od czegoś trzeba zacząć, jeśli uważasz że "gra nie warta świeczki", nie rób nic !!
grzechu87 / 82.136.232.* / 2012-01-09 14:11
ja mam rower i nic nie płace za moją szybką szosówkę a jeśli muszę już gdzieś jechać dalej jade komunikacją koleją lub na stopa tylko zazdroszczę holendrom bo mają warunki do jazdy na rowerach no a u nas zero rozwoju w tym kierunku jeszcze do tego nieostrożni kierowcy co jeżdżą jak dzicz a jak już taki widzi kogoś przed sobą no to musi! wyprzedzić no bo przecież jemu to uwłacza
wieluniak / 46.204.8.* / 2012-01-09 14:07
Wszyscy atakuja Lukaszenke. A ten sprzedaje ON w cenie 2,15zl za litr na stacji benzynowej. W Rosji u Putina taniej : 2,05zl za litr.
Teraz można zauważyć ile kosztuje nas utrzymanie Administracji UE.
Jeżeli przeliczymy minimalne wynadrodznie w Polsce i na Białorusi to okazuję się że obywatel Białorusi kupic więcej litrow paliwa za swoje wynagrodznie jak polski pracownik !
Dziwne ale prawdziwe !
htf / 82.160.131.* / 2012-01-09 23:59
...dziwne, dziwne. A teraz idź się spytaj przeciętnego Rosjanina albo Białorusina czy dobrze im się żyje.

Najnowsze wpisy