Forum Polityka, aktualnościKraj

Leczenie rolników niezależne od żyta

Leczenie rolników niezależne od żyta

Money.pl / 2011-05-06 09:50
Komentarze do wiadomości: Leczenie rolników niezależne od żyta.
Wyświetlaj:
piotr Ż / 93.154.199.* / 2012-01-15 11:51
Zrobić chłopkom taki sam podatek zdrowotny jaki płacą obdzierani ze skóry przez Zakład Utylizacji Społeczeństwa pozostali ludzie. Wreszcie będzie zgodne z konstytucyjną zasadą równośći !!!
matros61 / 217.113.229.* / 2011-05-07 00:29
Ukochany Kraj,Umiłowany Kraj ,Ukochane i wioski i miasta........

To Polska Przedwyborcza, Dla PSL-u każdy głos na wagę zboza
JAW / 89.74.124.* / 2011-05-06 15:12
Miał jednak rację ojciec Rydzyk. Polska to szambo.
na bakier z logiką / 83.19.39.* / 2011-05-06 13:00
W ramach konstytucyjnej równości Obywateli wobec prawa obowiązuje w tym dzikim kraju zerowa składka na NFZ dla rolnika oraz PODWÓJNA składka dla pracującego na etacie i prowadzącego DG (działalność gospodarczą) - płaci i z etatu i z działalności.
Ponoć w tym dzikim kraju działa nawet Trybunał Konstytucyjny, ale on uważa, że tak właśnie ma być !!!
tesa1959 / 2011-05-06 09:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A to już jest skandal! Jak można zza biurka podejmować takie decyzje?
elle106 / 46.170.208.* / 2011-05-06 10:35
Pracuje w branży rolniczej a dokładnie w firmie handlowej zaopatrującej rolników. Mniejsi rolnicy ciężko pracują , to fakt, ale Ci więksi to przeważnie pobierają tylko kasę. Są to po prostu duże przedsiębiorstwa, gdzie zatrudniają pracowników i zarządców - managerów. Generalnie dobrze im się powodzi i faktycznie powinni płacić taką samą składkę zdrowotną jak każdy. wszystkie przywileje dla pewnych grup zawodowych to absurd. Tak samo jest z nauczycielami, służbami mundurowymi itd. Zwykli ludzie tez ciężko pracują, ale nie mają takich mozliwości, bo trudno coś wyegzekwować w firmie , która zatrudnia mało ludzi. Nie ma związków zawodowych, nie mają nic do powiedzenia. jeżeli zakończył sie komunizm to skończmy w końcu przywilejami dla dużych grup zawodowych.
tesa1959 / 2011-05-06 10:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
tak, tylko tu chodzi o to, że po nowelizacji tych składek będzie mniej. I tak wystarczająco długo czeka się do lekarzy.
Jestem nauczycielem i wiem, że mi wielu zazdrości przywilejów (chyba najbardziej wakacji, bo muszę pracować do 60 lat). Proponuję zmianę na pracę w szkole. Zapewniam Cię, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Nie zawsze byłam nauczycielem i też zazdrościłam/. Przekonałam się szybko,że nie ma czego, chociaż lubię swoją pracę. Moje zarobki, mimo, że jestem już dyplomowanym nauczycielem z długim stażem, są o wiele niższe od zarobków innych grup zawodowych. Praca z młodzieżą i dziećmi w dzisiejszych czasach nie należy do lekkich, gdyż uczniowie mają same przywileje, a nauczyciele obowiązki. W dodatku ministerstwo co i rusz nakłada nowe w postaci pisania programów dla dzieci w różnym stopniu rozwoju intelektualnego i realizowania go. Jeszcze raz powtarzam:wszędzie dobrze, gdzie na\s nie ma. Praca na roli też nie jest mi obca.
Diudiu / 83.18.164.* / 2011-05-06 15:08
Wiadomo, że nikt lub prawie nik nie ma lekk. Praca nuczyciela wcale nie jest łatwa i przyjemna ale prawda tez jest taka, że dzięki dużym i silnym związką zawodowym wywalczyli sobie przywilej o jakich inne grupy zawodowe nie mogą nawet marzyć. Nie chodzi o to czy się należą czy nie tylko o to ze ktoś dostaje bo ma możliwość takiego czy innego nacisku a innych ma się w d.. bo sa za mali, żeby podskakiwać. Takie życie. Pod szyldem sprawiedliwości społecznej jedni żerują na drugich. Do d.... z demokracją niczym się nie rózni od innych systemów politycznych.
tesa1959 / 2011-05-06 15:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie wydaje Ci się, że każdy powinien walczyć o swoje, a nie zazdrościć innym, że umieli wywalczyć to, co się należy? Ja nie zazdroszczę górnikom, że mają prawie trzy razy taką pensję jak ja.

Najnowsze wpisy