Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Legalizacja marihuany w Kolorado. Spadła przestępczość, powstały nowe miejsca pracy

Legalizacja marihuany w Kolorado. Spadła przestępczość, powstały nowe miejsca pracy

Wyświetlaj:
Lysy 25 / 77.254.94.* / 2014-07-05 12:48
Wiadomo.
Na narkotykach zarabia mafia i jej państwowe przystawki.
Mafia rozumie, że znisienie prohibicji załamie jej dochody i jej lobbysci robią wszystko aby tak się nie stało.
To co nielegalne jest bardziej opłacalne.
Proste i jasne.
Elektro Devil / 2014-07-04 16:00 / Tysiącznik na forum
Korwin już dawno postuluje że dorośli ludzie powinni sami wybierać czy chcą zażywać narkotyki czy nie.

Podobnie z lekami na receptę. Jak ktoś chcę sobie kupić jakiś lek to niech sobie kupi na własną odpowiedzialność z konsultacją z lekarzem ,farmaceutom czy bez.

Czy jak dziś znieśli by recepty to każdy poleci wykupić wszystkie leki i je od razu zażyje?
NIe jadam psiego łajna, nie biorę dragów i nie palę maychy i / 195.117.255.* / 2014-07-04 15:56
NIe jadam psiego łajna, nie biorę dragów i nie palę maychy i papierosów
~~m / 151.88.22.* / 2014-07-04 15:32
Wiadomo głupim naćpanym społeczeństwem łatwiej "zarządzać"
Michu81926 / 195.191.163.* / 2014-07-04 16:06
Ta.... widać że z używkami masz mało wspólnego, niektóre tzw. narkotyki poza tym że co fakt są szkodliwe. Poszerzają horyzonty, poczytaj sobie o testach z THC które przeprowadzono w stanach na grupie inżynierów-wynalazców i jakie były efekty. Potem snuj teorie spiskowe. Nie znasz tematu.
---- / 109.95.150.* / 2014-07-04 19:04
Jak inżynier matoł to musi na czymś jechać żeby coś wymyślić :-)
komunista / 195.205.201.* / 2014-07-04 15:06
Marichuana była równie długo stosowaną używką co alkohol, na wschodzie jak i w europie i innych krańcach świata tam gdzie występowała. Tylko przez nagłą nagonkę na przełomie XIX i XX w to się zmieniło
walery / 80.103.49.* / 2014-07-04 10:40
W hoszpani marihuana tez jest legalna ,mozna miec w domu dwa krzaczki na wlasny urzytek dlatego tutaj tez nie ma przestepczosci pod tym wzgledem i to mi sie podoba kto chce to ma ,ja niestety nie pale ale podoba mi sie ustawa i podejscie do takich spraw
kbx / 193.239.124.* / 2014-07-04 09:44
Fakty są takie, że mimo zakazów w Polsce ludzie tak czy siak jarają skręty, a także mają dostęp do twardych narkotyków. Ich legalizacja z głową przyczynia się nie tylko do większych wpłówów do budżetu ale także poprawia bezpieczeńśtwo obywateli bo legalnie sprzedawany produkt jest pod kontrolą instytucji Państwa więc ryzyko, że pali się śmieci albo zażywa gips, co jest normą dzisiaj bo nikt nie bada jakości prochów, będzie zdecydowanie mniejsze. Wszędzie tam, gdzie coś jest nielegalne ale mimo to istnieje rynek to kokosy zarabia mafia.
same plusy:))) / 77.255.215.* / 2014-07-04 10:33
A jak będą rozdawać w pracy to się nikt nie spóźni, a dobrze nafutrowany trawą nawet nie zauważy kto go w ...odwróconą hipotekę..; jak to Lem psychemiczne społeczeństwo opisywał. Fakty są takie, że mimo zakazów w Polsce ludzie tak czy siak zabijają- no nie mogę:))))))))
kbx / 193.239.124.* / 2014-07-04 11:11
Tak weź porównaj człowieka po skręcie do potencjalnego mordercy, albo za resztą idiotów Putina do Hitlera. Czy wy, katoliccy ekstremiści nic mądrzejszego nie macie do roboty? Nie wiecie, że wykształceni ludzie na stanowiskach palą w domu i jakoś się nie spóźniają do pracy, a nawet im to nie przeszkadza w karierze? Nie wiecie, że prochami jest jak z prohibicją, choćbyścię pękli to rynek będzie istniaj tylko jak będzie zakazane to mafia będzie jedynym beneficjentem.
same plusy:))) / 87.205.34.* / 2014-07-04 13:33
Właśnie mi Pan przytaknął, że po skręcie człek owcą się staje i nawet bronić się nie jest w stanie. Z papierosami jest akurat odwrotnie. Mafia sprzedaje taniej niż państwo, co na pewno nastąpi i z "prochami" po radosnym okresie przejściowym. Zacytuję Alberta Schweitzera: Cło na wódkę posiada jeszcze i tę dobrą stronę,że daje się z roku na rok podwyższać bez obawy o zmniejszenie się jej konsumowanej ilości.Facet równo 100 lat temu to powiedział.Wyznawca Lutra.Sugerował bym,że większą radochę można mieć stosując starożytną metodę:dziewki,wódka,dziewki,wódka a przy okazji w pakiecie regeneracja prostaty bardzo przyjemna.
komunista / 195.90.102.* / 2014-07-04 14:59
Każdy ma prawo do własnych przekonań. Jak ludzie nie chcą legalizacji to niech nie legalizują-kto inny na tym zarabia. Ale przynajmniej niech zdekryminalizują. Jeśli nie chcą to tych co spożywają alkohol i tytoń niech też zamkną. Bo nielogicznym jest dla mnie i twierdzenie, że trawka jest groźniejszą używką niż wyżej wymienione. Ludzie niem się wypowiecie to proszę łyknąć trochę naukowych faktów.

Najnowsze wpisy